Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Clouds είπε:

Μα με Σικλακουρ και ντερμερστιλ και αυξητική ένεση είμαι 12 μέρα στο 6,5.Ποτε θα αυξηθεί εφόσον ξεκίνησα ουλτρουζεσταν; Άστα να πάνε είμαι σήμερα ..

Sorry γιατί μπερδεύτηκα. Δεν έκανες ωοληψια σήμερα; Είσαι σε τεχνητό κύκλο; Τα έμβρυα που έχεις τριών ημερών είναι κατάψυξη και θα τα βγάλει να τα αφήσει να γινουν βλαστοκυστες; Αν ξεκίνησες προγεστερονη σήμερα σε πάει για ετ σε 5 μέρες, λογικά σου εχει πει πότε. Επίσης σου είπε αν θα κάνεις άλλο υπέρηχο ενδιάμεσα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Μαριευα είπε:

Εντυπωση μου κανει να μη στο μετραγε..θα το εβλεπε αυτος απλα δε στο λεγε..μη νομιζεις οτι καθονται να μας εξηγουν αμα δε ρωταμε..Εισαι σε μεγαλη κλινικη που καμια φορα βρισκεις καποιον στο τηλ να παρεις να ρωτησεις μια μαια; Ποτε σου βαλε την ετ;

 

Εφόσον ξεκίνησα σήμερα ουλτρουζεσταν, άρα την Τετάρτη.Ναι σε μεγάλη κλινική είμαι.Θα πάρω τηλέφωνο τώρα. Αχ βρε κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Clouds said:

Εφόσον ξεκίνησα σήμερα ουλτρουζεσταν, άρα την Τετάρτη.Ναι σε μεγάλη κλινική είμαι.Θα πάρω τηλέφωνο τώρα. Αχ βρε κορίτσια...

Μα παρε κ πες μας...σιγουρα θα σου κανει κ αλλον υπερηχο..αν δε σκοπευει,απαιτησε το

17 minutes ago, Σποράκι said:

Sorry γιατί μπερδεύτηκα. Δεν έκανες ωοληψια σήμερα; Είσαι σε τεχνητό κύκλο; Τα έμβρυα που έχεις τριών ημερών είναι κατάψυξη και θα τα βγάλει να τα αφήσει να γινουν βλαστοκυστες; Αν ξεκίνησες προγεστερονη σήμερα σε πάει για ετ σε 5 μέρες, λογικά σου εχει πει πότε. Επίσης σου είπε αν θα κάνεις άλλο υπέρηχο ενδιάμεσα;

Ξερεις τι παιζει..στις μεγαλες κλινικες ειδικα δεν ασχολουνται κ πολυ να σου αναλυουν να σου εξηγουν..αν δεν εισαι παλια να ξερεις να ρωτας..κ πελαγωσε το κοριτσι..μπορει να μην τα βαλει καν καταψυξη αν ειναι σημερινα..η να ειχε κ απο παλια κ να τα ξεπαγωσε να ειναι ιδια ηλικια με τα σημερινα..

16 minutes ago, Μαριευα said:

Μα παρε κ πες μας...σιγουρα θα σου κανει κ αλλον υπερηχο..αν δε σκοπευει,απαιτησε το

Ξερεις τι παιζει..στις μεγαλες κλινικες ειδικα δεν ασχολουνται κ πολυ να σου αναλυουν να σου εξηγουν..αν δεν εισαι παλια να ξερεις να ρωτας..κ πελαγωσε το κοριτσι..μπορει να μην τα βαλει καν καταψυξη αν ειναι σημερινα..η να ειχε κ απο παλια κ να τα ξεπαγωσε να ειναι ιδια ηλικια με τα σημερινα..

Αντε μπερδευτηκα και γω..οχι να ειναι σε ιδια ηλικια..να τα ξεπαγωσει οταν τα σημερινα πανε τριτη μερα κ να τα περιμενει μαζι να γινουν βλαστοκυστες..

22 minutes ago, Μαριευα said:

Μα παρε κ πες μας...σιγουρα θα σου κανει κ αλλον υπερηχο..αν δε σκοπευει,απαιτησε το

Ξερεις τι παιζει..στις μεγαλες κλινικες ειδικα δεν ασχολουνται κ πολυ να σου αναλυουν να σου εξηγουν..αν δεν εισαι παλια να ξερεις να ρωτας..κ πελαγωσε το κοριτσι..μπορει να μην τα βαλει καν καταψυξη αν ειναι σημερινα..η να ειχε κ απο παλια κ να τα ξεπαγωσε να ειναι ιδια ηλικια με τα σημερινα..

Αντε μπερδευτηκα και γω..οχι να ειναι σε ιδια ηλικια..να τα ξεπαγωσει οταν τα σημερινα πανε τριτη μερα κ να τα περιμενει μαζι να γινουν βλαστοκυστες..

 

23 minutes ago, Μαριευα said:

Μα παρε κ πες μας...σιγουρα θα σου κανει κ αλλον υπερηχο..αν δε σκοπευει,απαιτησε το

Ξερεις τι παιζει..στις μεγαλες κλινικες ειδικα δεν ασχολουνται κ πολυ να σου αναλυουν να σου εξηγουν..αν δεν εισαι παλια να ξερεις να ρωτας..κ πελαγωσε το κοριτσι..μπορει να μην τα βαλει καν καταψυξη αν ειναι σημερινα..η να ειχε κ απο παλια κ να τα ξεπαγωσε να ειναι ιδια ηλικια με τα σημερινα..

Αντε μπερδευτηκα και γω..οχι να ειναι σε ιδια ηλικια..να τα ξεπαγωσει οταν τα σημερινα πανε τριτη μερα κ να τα περιμενει μαζι να γινουν βλαστοκυστες..

Κοριτσι πηρα τη φιλη την εμβρυολογο γιατι ειχα κ γω απορια κ μου ειπε οτι για παγωμα ξεπαγωνα να μην υπαρχει καμια ανησυχια..τα ξεπαγωνουν κ τα περιμενουν να γινουν βλαστοκυστες..κ μετα τα ξαναπαγωνουν οποτε θελουν κ κανουν προεμφυτευτικο αν χρειαστει..κ μετα ξαναπαγωνουν κ ξεπαγωνουν για ετ..κ αν ακυρωθει μια ετ πχ λογω κοβιντ(οξω απο δω!) τα ξαναπαγωνουν..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Σποράκι είπε:

Sorry γιατί μπερδεύτηκα. Δεν έκανες ωοληψια σήμερα; Είσαι σε τεχνητό κύκλο; Τα έμβρυα που έχεις τριών ημερών είναι κατάψυξη και θα τα βγάλει να τα αφήσει να γινουν βλαστοκυστες; Αν ξεκίνησες προγεστερονη σήμερα σε πάει για ετ σε 5 μέρες, λογικά σου εχει πει πότε. Επίσης σου είπε αν θα κάνεις άλλο υπέρηχο ενδιάμεσα;

Είμαι σε τεχνητό κύκλο.Ξεκινησα Σικλακουρ 1*2 μετά 1*3 μετά 2*3 + ντερμερστιλ. 10 μέρα μου έκαναν και αυξητικό παράγοντα που λέγετε filgastrin. Σημερα 12 μέρα ωοληψια και μέτρηση ενδομητρίου που ο βοηθός το είδε 5,5 το ενδομήτριο και ο γιατρός 6,5! Ωοθυλάκιο βγήκε κούφιο( λογικό για μένα -εφόσον επερνα sικλακουρ κτλ). Όταν πήγα για ενημέρωση μου έδωσαν αγωγή για ετ.

Εξεπλάγην και λέω " όπα" .διότι είχα πει αν δεν πάει κοντά 8 δεν θέλω να προχωρήσω.Παρολ αυτά ο γιατρός είπε να προχωρήσω.

ΔΕΝ μου είπε έλεγχος ενδιάμεσα.

Οπότε βρίσκομαι σε απελπιστική θέση όπως καταλαβαίνετε, και σας γράφω κ γράφω διότι δεν έχω που να απευθυνθώ παρόλο την ζάλη μου λόγω ουλτρουζεσταν τα οποία ξεκίνησα στη μία και ξανά στις 7 και θα ξαναπάρω στις 12.

Τα έμβρυα είναι 3 ημερών κ θα το αφήσει να γίνουν βλαστοκυστες.Επισης έχω μια μια βλαστοκυστη 1 ΑΒ  η οποία μάλλον δεν είναι κ τόσο καλή.

Σου γράφω μέσα από την ζάλη του ουλτρουζεσταν...Το κεφάλι μου είναι αλλού και η ψυχή μου παλεύει με τα ερωτήματα...Συγνώμη για τα πολλά μνμ...Αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Clouds είπε:

Είμαι σε τεχνητό κύκλο.Ξεκινησα Σικλακουρ 1*2 μετά 1*3 μετά 2*3 + ντερμερστιλ. 10 μέρα μου έκαναν και αυξητικό παράγοντα που λέγετε filgastrin. Σημερα 12 μέρα ωοληψια και μέτρηση ενδομητρίου που ο βοηθός το είδε 5,5 το ενδομήτριο και ο γιατρός 6,5! Ωοθυλάκιο βγήκε κούφιο( λογικό για μένα -εφόσον επερνα sικλακουρ κτλ). Όταν πήγα για ενημέρωση μου έδωσαν αγωγή για ετ.

Εξεπλάγην και λέω " όπα" .διότι είχα πει αν δεν πάει κοντά 8 δεν θέλω να προχωρήσω.Παρολ αυτά ο γιατρός είπε να προχωρήσω.

ΔΕΝ μου είπε έλεγχος ενδιάμεσα.

Οπότε βρίσκομαι σε απελπιστική θέση όπως καταλαβαίνετε, και σας γράφω κ γράφω διότι δεν έχω που να απευθυνθώ παρόλο την ζάλη μου λόγω ουλτρουζεσταν τα οποία ξεκίνησα στη μία και ξανά στις 7 και θα ξαναπάρω στις 12.

Τα έμβρυα είναι 3 ημερών κ θα το αφήσει να γίνουν βλαστοκυστες.Επισης έχω μια μια βλαστοκυστη 1 ΑΒ  η οποία μάλλον δεν είναι κ τόσο καλή.

Σου γράφω μέσα από την ζάλη του ουλτρουζεσταν...Το κεφάλι μου είναι αλλού και η ψυχή μου παλεύει με τα ερωτήματα...Συγνώμη για τα πολλά μνμ...Αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

Κορίτσι μου αλήθεια ηρέμησε και εχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου. Αυτά που λέμε για το ποσό θέλουν το ενδομήτριο δεν είναι κανόνας για όλες τις κοπέλες. Αν ο γιατρός σου κρίνει ότι είναι εντάξει μην αγχώνεσαι, άλλωστε σκέψου ότι υποτίθεται με φεμαρα πέφτει πολύ το ενδομήτριο αλλά το δίνουν για να βοηθήσουν μια φυσική σύλληψη ή μια σπερματέγχυση. Τότε δηλαδή πώς τα καταφέρνουμε με ενδομήτριο 5-5.5; Θα σου πω επίσης ότι εγώ στην προηγούμενη ετ είχα δυο μέρες πριν την ωοληψια ενδομήτριο 8,5, πολύ καλό, χοριακή μηδέν. Μην αγχώνεσαι άλλο, απόλαυσε αυτές τις μέρες γιατί μετά έρχεται η αναμονή. Μια τελευταία συμβουλή αν σε τρώει πολύ αυτό πάρε τηλ το γιατρό σου και ζητά να σου εξηγήσει αν είναι πρόβλημα αυτό και γιατί προχωράει ενώ είχατε πει όχι κάτω από 8, απλά και μόνο για να σου λύσει τις απορίες και να ηρεμήσεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/11/2022 at 9:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου,είναι σίγουρο πως σε λίγο θα κρατάς το μωρουλι σου αγκαλιά ❤️

Τις εξετάσεις αυτές τις γράφει σίγουρα ο αιματολογος και ίσως και ο γυναικολόγος αλλά δεν είμαι σίγουρη. Όταν τις έκανα δεν ήμουν ασφαλισμένη και πλήρωσα 480ευρω!Αν εχεις ασφάλεια βέβαια θα πληρώσεις πολύ λιγότερα. Τις έκανα αμέσως μετά την αυχενική,οταν επισκέφτηκα την αιματολογο

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ,αμήν!!!

Ναι έχω είμαι πάνω στον άντρα μου ,πηγές σε κάποια αιματολογο Θεσσαλονίκη γιατί δε ξέρω κάποιο ,θα ψάξω βέβαια και αν έχουμε στη πόλη μου .

Επίσης τη μικρή δόση που επερνες εσύ τη ζήτησες από τον εξωσωματικο ή σου έδωσε ούτος σι άλλος ?

7 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Καλησπέρα! Μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο σε αιματολογο ,αν είσαι Αθήνα στο Έλενα στην Οικονομοπουλου,είναι εξαιρετικη

Αχ ακούω συχνά λόγια για αυτήν από εδώ αλλά δυστυχώς όχι μένω στη Βόρεια Ελλάδα οπότε ..Σε ευχαριστω πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Clouds said:

Είμαι σε τεχνητό κύκλο.Ξεκινησα Σικλακουρ 1*2 μετά 1*3 μετά 2*3 + ντερμερστιλ. 10 μέρα μου έκαναν και αυξητικό παράγοντα που λέγετε filgastrin. Σημερα 12 μέρα ωοληψια και μέτρηση ενδομητρίου που ο βοηθός το είδε 5,5 το ενδομήτριο και ο γιατρός 6,5! Ωοθυλάκιο βγήκε κούφιο( λογικό για μένα -εφόσον επερνα sικλακουρ κτλ). Όταν πήγα για ενημέρωση μου έδωσαν αγωγή για ετ.

Εξεπλάγην και λέω " όπα" .διότι είχα πει αν δεν πάει κοντά 8 δεν θέλω να προχωρήσω.Παρολ αυτά ο γιατρός είπε να προχωρήσω.

ΔΕΝ μου είπε έλεγχος ενδιάμεσα.

Οπότε βρίσκομαι σε απελπιστική θέση όπως καταλαβαίνετε, και σας γράφω κ γράφω διότι δεν έχω που να απευθυνθώ παρόλο την ζάλη μου λόγω ουλτρουζεσταν τα οποία ξεκίνησα στη μία και ξανά στις 7 και θα ξαναπάρω στις 12.

Τα έμβρυα είναι 3 ημερών κ θα το αφήσει να γίνουν βλαστοκυστες.Επισης έχω μια μια βλαστοκυστη 1 ΑΒ  η οποία μάλλον δεν είναι κ τόσο καλή.

Σου γράφω μέσα από την ζάλη του ουλτρουζεσταν...Το κεφάλι μου είναι αλλού και η ψυχή μου παλεύει με τα ερωτήματα...Συγνώμη για τα πολλά μνμ...Αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

Τωρα τα καταλαβα ολα! Γιατι μας μπερδεψες πριν..Να μη ζητας καλη μου καθολου συγνωμη για τα μηνυματα! Γι αυτο ειμαστε ολες εδω,για να ρωταμε,να βοηθαμε κ να στηριζουμε η μια την αλλη..μακαρι να μουν κ γιατρος να σου λυσω τις αποριες...Δικαιολογημενα με τοσο χαπι κ αν ειναι κ η πρωτη ετ,πελαγωσες κ στην εδωσε κ το αγχος λογω του ενδομητριου..Να σου πω κατι,ο γιατρος μπορει να θελει να ρισκαρει γιατι θα χει λογους να πιστευει οτι θα σου μεγαλωσει..Δεν αξιζει να αρρωσταινεις τωρα..αν πεσει εξω κ δε μεγαλωσει κ αλλο,θα ξαναπαγωσει τις βλαστοκυστες σου κ θα δοκιμασετε τον αλλο μηνα..Οσο μπορεις να προσπαθησεις να ηρεμησεις..με τη ζαλαδουρα υπομονη..κ θετικη σκεψη...παρε εσυ ενα τηλ Δευτερα πρωι κ παρακαλεσε οτι δε θα ηρεμησεις αν δεν πας για εναν υπερηχο μετρησης..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ,αμήν!!!

Ναι έχω είμαι πάνω στον άντρα μου ,πηγές σε κάποια αιματολογο Θεσσαλονίκη γιατί δε ξέρω κάποιο ,θα ψάξω βέβαια και αν έχουμε στη πόλη μου .

Επίσης τη μικρή δόση που επερνες εσύ τη ζήτησες από τον εξωσωματικο ή σου έδωσε ούτος σι άλλος ?

Αχ ακούω συχνά λόγια για αυτήν από εδώ αλλά δυστυχώς όχι μένω στη Βόρεια Ελλάδα οπότε ..Σε ευχαριστω πολύ πάντως!

Πήγα σε μια αιματολογο που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου και αυτή μου είπε ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνω και αφού βγήκαν τα αποτελέσματα,μου έγραψε τις ενέσεις. Καλή αρχή κορίτσι μου ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ,αμήν!!!

Ναι έχω είμαι πάνω στον άντρα μου ,πηγές σε κάποια αιματολογο Θεσσαλονίκη γιατί δε ξέρω κάποιο ,θα ψάξω βέβαια και αν έχουμε στη πόλη μου .

Επίσης τη μικρή δόση που επερνες εσύ τη ζήτησες από τον εξωσωματικο ή σου έδωσε ούτος σι άλλος ?

Αχ ακούω συχνά λόγια για αυτήν από εδώ αλλά δυστυχώς όχι μένω στη Βόρεια Ελλάδα οπότε ..Σε ευχαριστω πολύ πάντως!

Μπορείς να ζητήσεις να γίνει ιντερνετικα το ραντεβού απόγευμα και να πληρώσεις την επίσκεψη. Θα σου γράψει ότι εξετάσεις χρειάζονται και θα στείλεις τα αποτελέσματα. Λογικά γίνεται και θα σε διευκολύνει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clouds said:

Αφού μου είπε να ξεκινήσω ουλτρουζεσταν που σημαίνει ότι θα πάω με κάτω από 7 ενδομήτριο;;; Για αυτό έχω πελαγωσει... Και ρωτάω εάν μπορεί να παχύνει αυτές τις 4 μέρες...

Μαζεύω τόσο πολύ καιρό ενα- ένα...

Δεν ξέρω τι να κάνω.

 

 

1 hour ago, Clouds said:

Είναι 3 ημερών και θέλει να πάνε βλαστοκυστες.Οποτε ποια είναι αυτή η τελευταία στιγμή;  Θα τα ξεπαγωσουν και γω δεν ξέρω τι ενδομήτριο θα έχω. Μόνο σήμερα ξέρω ότι ήταν 6,5. Στα ενδιάμεσα δεν το μετρούσε διότι δεν επρόκειτο να κάνω ετ παρά μόνο ωοληψια...

Εγω 2 μέρες πριν την ωοληψια ειχα πάχος ενδομητρίου 5.5. Οταν το άκουσα ρώτησα πως γίνεται να προχωρήσουμε; Μου λεει ο γιατρός μην σε απασχολούν εσένα αυτα. Θα το ενισχύσουμε με σικλακουρ. Μετα την ωοληψια ξεκίνησα τα σικλακουρ αλλα δεν ρώτησα ποτε ποσο είχε πάει. Την μερα της ετ πάλι δεν ρώτησα γιατί ήμουν γενικα πολυ αγχωμένη (ηταν η 1η μου). Φυσικά μετα με έτρωγε οπως εσένα τωρα. Στην 2η ετ λοιπόν ζήτησα στην μαία να κάνουμε πρώτα υπέρηχο γιατί με τρώει οτι αυτο έφταιγε για την αποτυχία. Μου λεει, μην το σκέφτεσαι καν. Ο γιατρός μπορει και το βλέπει πριν τα βάλει. Δεν θα ρίσκαρε με κάτι τόσο απλό. Κι έτσι ηρέμησα. Επίσης για το πάγωμα ξεπάγωμα, ειχα αφήσει όπως εσύ 3 έμβρυα 3ης μέρας και τελικα έφτασαν και τα 3 σε βλαστοκύστες. Ρωταω τον γιατρό, τωρα το 3ο θα το πετάξουμε; χαμογελάει και μου λεει, οχι καλε, θα το παγώσουμε πάλι. Μην ανησυχεις, τίποτα δν θα πάθει.

Ρώτα την μέρα της ετ να σου πουν το πάχος πριν προχωρήσετε. Απαίτησε το για να νιώσεις καλύτερα. Αφου θα ειναι και ήδη ξεπαγωμένα απο την 3η δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Χα-λα-ρω-σε και θα πάνε όλα καλα.

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Σποράκι said:

Τα φάρμακα και οι ορμόνες δεν αλλοιώνουν την ποιότητα των ωαρίων. Απλά όταν κατεβάζει πολλά με τις ορμόνες είναι λογικό να πάρεις και κάποια όχι τόσο καλά. Αυτό βέβαια ισχύει και στον φυσικό κύκλο, μπορεί να είναι άδειο ή να μην είναι καλό. Δεν είναι όλοι οι κύκλοι ίδιοι και θέλει λίγο παραπάνω υπομονή!

Ο φιλος γιατρος μου χε πει οτι τα ποιοτικα ωαρια της 40+ ειναι οχι μονο δυσευρετα αλλα κ παρα πολυ ευαισθητα..μπορει να μεγαλωνει ενα μια χαρα κ με ωραιοτατη ποιοτητα κ μια στιγμη να καει.. ειτε επειδη ανεβοκατεβηκε η lh(το χω παθει εγω αυτο) ειτε επειδη κατι μας στρεσαρε η σοκαρε,ειτε επειδη πηραμε πολυ υψηλη δοση ορμονων...μια στιγμη χαλαει η ποιοτητα ακομα κ ενα τσικ πριν την ωοληψια..κ αν δεν κανω λαθος,οποιες μετραμε οιστραδιολη,τη μετραμε δυο μερες πριν την ωοληψια κ οχι αυθημερον...Γι αυτο αναρρωτιομουν κ για το σερπαφαρ..αλλα το τσεκαρα κ προς το παρον μονο καλο μου κανε...Θελει εντωμεταξυ μου λεγαν κ εξαιρετικα εμπειρο κ ηθικο γιατρο ο σκετο φυσικος κυκλος..με αριστο υπερηχομηχανημα...που να μη σε βαζουν σε τζουφιοωοληψιες αδικα,να ξεπαραδιαζεσαι..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Πήγα σε μια αιματολογο που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου και αυτή μου είπε ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνω και αφού βγήκαν τα αποτελέσματα,μου έγραψε τις ενέσεις. Καλή αρχή κορίτσι μου ❤️

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Μπορείς να ζητήσεις να γίνει ιντερνετικα το ραντεβού απόγευμα και να πληρώσεις την επίσκεψη. Θα σου γράψει ότι εξετάσεις χρειάζονται και θα στείλεις τα αποτελέσματα. Λογικά γίνεται και θα σε διευκολύνει.

Αλήθεια κάνει η Οικονομοπούλου ιντερνετικά ? Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαριευα είπε:

Ο φιλος γιατρος μου χε πει οτι τα ποιοτικα ωαρια της 40+ ειναι οχι μονο δυσευρετα αλλα κ παρα πολυ ευαισθητα..μπορει να μεγαλωνει ενα μια χαρα κ με ωραιοτατη ποιοτητα κ μια στιγμη να καει.. ειτε επειδη ανεβοκατεβηκε η lh(το χω παθει εγω αυτο) ειτε επειδη κατι μας στρεσαρε η σοκαρε,ειτε επειδη πηραμε πολυ υψηλη δοση ορμονων...μια στιγμη χαλαει η ποιοτητα ακομα κ ενα τσικ πριν την ωοληψια..κ αν δεν κανω λαθος,οποιες μετραμε οιστραδιολη,τη μετραμε δυο μερες πριν την ωοληψια κ οχι αυθημερον...Γι αυτο αναρρωτιομουν κ για το σερπαφαρ..αλλα το τσεκαρα κ προς το παρον μονο καλο μου κανε...Θελει εντωμεταξυ μου λεγαν κ εξαιρετικα εμπειρο κ ηθικο γιατρο ο σκετο φυσικος κυκλος..με αριστο υπερηχομηχανημα...που να μη σε βαζουν σε τζουφιοωοληψιες αδικα,να ξεπαραδιαζεσαι..

Κοίτα στους φυσικούς δυστυχώς θα έχεις και τα τζουφια. Έχω κάνει πολλούς και είχα αρκετά καλούς μήνες και λίγους με μηδέν. Μέχρι τώρα. Για να μη σε βάλει σε ωοληψια θα πρέπει οι τιμές να είναι εξωπραγματικές ή να είναι ξεκάθαρο ότι είναι κυστικο στον υπέρηχο. Αν πιστεύει ότι έχει έστω και λίγες πιθανότητες να έχει ωάριο θα το πάρει, ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες. Μακάρι να ήταν πάντα εμφανές το αποτέλεσμα και να γλιτώναμε την ταλαιπωρία αλλά δυστυχώς δεν είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Σποράκι said:

Κοίτα στους φυσικούς δυστυχώς θα έχεις και τα τζουφια. Έχω κάνει πολλούς και είχα αρκετά καλούς μήνες και λίγους με μηδέν. Μέχρι τώρα. Για να μη σε βάλει σε ωοληψια θα πρέπει οι τιμές να είναι εξωπραγματικές ή να είναι ξεκάθαρο ότι είναι κυστικο στον υπέρηχο. Αν πιστεύει ότι έχει έστω και λίγες πιθανότητες να έχει ωάριο θα το πάρει, ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες. Μακάρι να ήταν πάντα εμφανές το αποτέλεσμα και να γλιτώναμε την ταλαιπωρία αλλά δυστυχώς δεν είναι!

Αχ μακαρι ναι! Καποια να ξερει κανα μαγο γιατρο με σουπερ ενστικτο κ το χαρισμα; Χαχα ειναι αργα κ απ την κουραση χαζουλιζω τωρα..Παντως μια φιλη που μου εξομολογηθηκε προσφατα το οτι μετα απο 4 χρονια βασανα κ αμη οριακη,εκανε το παιδι της εξωσωματικα με φυσικους στον Ιωα...δη.Και μου τον εκθειαζε 11 μηνες πηγε κ τους 5 μονο της το πηρε κ πετυχε νταν..και τα 5 εγιναν εμβρυα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Μαριευα είπε:

Αχ μακαρι ναι! Καποια να ξερει κανα μαγο γιατρο με σουπερ ενστικτο κ το χαρισμα; Χαχα ειναι αργα κ απ την κουραση χαζουλιζω τωρα..Παντως μια φιλη που μου εξομολογηθηκε προσφατα το οτι μετα απο 4 χρονια βασανα κ αμη οριακη,εκανε το παιδι της εξωσωματικα με φυσικους στον Ιωα...δη.Και μου τον εκθειαζε 11 μηνες πηγε κ τους 5 μονο της το πηρε κ πετυχε νταν..και τα 5 εγιναν εμβρυα!

Κοιτά κάθε κοπέλα έχει διαφορετική εμπειρία από τον κάθε γιατρό και εντυπώσεις. Φυσικά τα καλά ή κακά σχόλια από εμάς δεν κάνουν ένα γιατρό τέλειο ή το αντίθετο. Εμένα αυτός που αναφέρεις ήταν ο πρώτος μου γιατρός και τα πήγαμε χάλια, επίσης δεν μου έδωσε πολύ σημασία και δεν είχε να προτείνει πολλά. Άσε που με έκανε να πιστεύω ότι δεν έχω πολλές ελπίδες. Έφυγα ευτυχώς, είμαι στον Π. Και μέχρι τώρα όλα πήγαν πολύ καλά (έκανα κατάψυξη ωαρίων με πολύ κόπο) και τώρα προσπαθώ για παιδάκι με φρέσκα ωαρια. Είδα μια εντελώς διαφορετική αντιμετώπιση και αποτελέσματα φυσικά. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω, μαγεία δεν κάνουν, απλά τώρα νιώθω πολύ καλύτερα. Το ότι εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένη από τον Ιω. δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλός. Απλά εμένα δεν μου ταίριαξε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...