Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα και από Εμενα! 
Οπως σου είπαν και τα κορίτσια, καλύτερα να μην ψάχνουμε για συμπτώματα…είναι τα περισσότερα από τα φάρμακα…

Μετα την τελευταία ωοληψια ο γιατρός μου συνέχισε τα ultro 10 μέρες για να αδιαθετήσω στην ώρα μου κανονικά…

Εεε…είχα τα ίδια ακριβώς συμπτώματα και πιο έντονα με την 1η ετ έγινε εμφύτευση αλλά κατεληξε  σε βιοχημική…αφού ωρες ωρες σκεφτομουνα οτι αν δεν ήμουν μετά από ωοληψια θα είχα πάει καρφί για χοριακη…και το πηρα το μάθημα μου…στην επόμενη ετ δεν θα κοιτάξω συμπτώματα ΚΑΘΟΛΟΥ. Χαλαρωση, ζέστη κοιλιτσα ζεστά ποδαράκια, Netflix και θετική σκεψη! 

Προσπαθώ όσο μπορώ να μην τα ψάχνω και να μην το σκέφτομαι...

Διαβάζω σχεδόν σε όλες δίνουν utrogestan εμένα γιατί μου δίνει prolutex ο δικός μου;?;?;

Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί πραγματικά μετά δεν ξέρω πότε θα έχω ξανά την οικονομική δυνατότητα να το ξανακάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μην ανησυχείς, γράψε μας απλώς τα πρώτα 4-5 γράμματα του επιθέτου του και τα πρώτα γράμματα του κέντρου

Μου έχουν στείλει κορίτσια προσωπικό μνμ και έχω απαντήσει , το προτιμώ γιατί δεν υπάρχει καμία σκέψη για διαφήμιση ....ήθελα απλά να σας δείξω τις διαφορές για να τις συζητήσετε με τους γιατρούς σας!!Χίλια συγνώμη αλλά μόνο καλό θέλω να του κάνω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Angot είπε:

Χαχαχαχαχ για φαντασου να βλέπουμε περιοδο και να χαιρόμαστε.. Ποσες μερες απο την ωοληψια σήμερα; 

Χαχα! 9η ημέρα σήμερα απτη 2η ωοληψία, 33η περιόδου

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Heart 93 said:

Μου έχουν στείλει κορίτσια προσωπικό μνμ και έχω απαντήσει , το προτιμώ γιατί δεν υπάρχει καμία σκέψη για διαφήμιση ....ήθελα απλά να σας δείξω τις διαφορές για να τις συζητήσετε με τους γιατρούς σας!!Χίλια συγνώμη αλλά μόνο καλό θέλω να του κάνω!!

Δεν θα σε κατηγορήσει κανείς για διαφήμιση. Εδώ μέσα όλες αναφέρουμε τους γιατρούς μας για τα καλά και για τα κακά. Με αυτόν τον τρόπο βοηθάμε κυρίως η μία την άλλη και όχι τους γιατρούς. Δεν θα επιμείνω φυσικά παραπάνω εάν δεν θες, έχεις κάθε δικαίωμα :) 

Αν μπορείς στείλε μου και μένα πμ να μου φύγει η απορία. Ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Καντι said:

Ασε εγω που δεν ήξερα οτι κυκλοφορούν 0 και ηταν μονίμως μούσκεμα οι φορμιτσες. 

Θα βρεις τις ισορροπίες σου γυρνώντας στην δουλειά. Θα το δεις.

Ποιος θα τον κραταει;

Εγω απο εσενα το εμαθα το νουμερο μηδεν!!! Δυστυχως η μαμα μου ενω θελει πολυ εχει τον μπαμπα μου με καθετηρα και εξαρτημενος πληρως απο αυτην. Δεν μπορω να της τον αφησω. Θα διαλυθει.. Οποτε βρεφικος..

Εχω αγχωθει απο τωρα με την επιστροφη στη δουλεια παρα πολυ.

Εσυ ειχα διαβασει καποια στιγμη κανεις ωοληψιες; Εσενα τωρα πηγαινει παιδικο; Να ειναι παντα γερος και καλοτυχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Maria.26 είπε:

Κορίτσια έχω και μια άλλη απορία.θελω να καταθέσω τα χαρτιά μου για το επίδομα αυτό το 350€ που δικαιούμαστε μετά την εξωσωματική.αλλα δεν ξέρω που.στο ΙΚΑ(ΕΦΚΑ) η στο ΕΟΠΥΥ -ΠΕΔΙ ;;; Ξέρει κάποια να μου πει;;;

στον εφκα

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Troia said:

Εμένα δε φόρεσε ποτέ πάνα νούμερο 0...Γεννήθηκε 3,300 και φόρεσε κατευθείαν νούμερο 1. Απαντάω εδώ στην ερώτησή σου. Τη δικιά μου θα μου την κρατάει η μητέρα μου, αν και αν μπου την πάρουν στο βρεφονηπιακό του Δήμου μάλλον θα τη στείλω για να μην την επιβαρύνω πολύ. Αλλά το σκέφτομαι, γιατί θα κολλάει συνέχεια ιώσεις και το μισό καιρό δεν θα πηγαίνει και θα μας κολλάει κι όλους εμάς...Το καλό είναι ότι ο άντρας μου δε δουλεύει πενθήμερο 8ωρο, είναι καθηγητής στο πανεπιστήμιο, οπότε έχει τις ώρες διδασκαλίας του από το μεσημέρι και μετά και δουλεύει πολύ από το σπίτι. Οπότε κάπως θα μοιράζεται η μέρα για να μη δεσμεύω πολύ τη μητέρα μου.

Υ.Γ. Ευχαριστώ για τις ευχές! Κι εσύ να καμαρώσεις το αντράκι σου όπως επιθυμείς! Θα πρέπει να γίνεται 2 σε λίγο, σωστά;

Να τον χαίρεσαι κι εσύ το μπουμπούκο σου! Τι να σου πω, εδώ θα είμαστε και θα ανταλλάσσουμε απόψεις όταν θα επιστρέψουμε στη δουλειά...Τι να κάνουμε, κάποια στιγμή θα συμβεί κι αυτό...Σας φιλώ!

Mε το καλο και εσυ να επιστρεψεις. Να χαιρεσαι τη μικρη σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγγνώμη αν θυμάμαι λάθος αλλά ο ΕΦΚΑ τι δουλειά έχει;; Στον ΕΟΠΥΥ δίνονται τα δικαιολογητικά :huh:

Δικιο εχεις, κ εγω την προηγουμενη βδομαδα κατεθεσα κοριτσια,στον εοππυ...κ μου ειπε οτι σε ενα μηνα περιπου μπαινουν τα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Maria.26 είπε:

Ευχαριστώ!!!ξέρεις μήπως και αν υπάρχει κάποια προθεσμία που πρέπει να τα έχουμε καταθέσει;;;; 

ΕΟΠΠΥ (ΠΕΔΥ) περιοχής που ανήκεις κ προθεσμία εχεις 6 μήνες από την εμβρυομεταφορα για κατάθεση των δικαιολογητικών.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Lela79 είπε:

ΕΟΠΠΥ (ΠΕΔΥ) περιοχής που ανήκεις κ προθεσμία εχεις 6 μήνες από την εμβρυομεταφορα για κατάθεση των δικαιολογητικών.

Ευχαριστώ πολύ!!!!

πρίν από 23 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια επέστρεψα τριπλή! Χαχα! Δεν ξέρω αν θα είναι για τους επόμενους μήνες η μόνο για λίγες μέρες … ελπίζω για τους επόμενους 9 μήνες πάντως ! Έγινε εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκύστων αρίστης ποιότητας ! Ο γιατρός μου ήταν χαλαρός.. δεν χρειάζεται όλη μέρα να είμαι ξαπλωμένη ..απλά όχι πολλά πολλά σκυψιματα κ κούραση .. δεν έχει θέμα με σκάλες ! Εγώ θα προσέξω όσο περισσότερο γίνεται .. εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας σε οποίο στάδιο κ αν βρίσκεστε !

Καλή επιτυχία λοιπόν....εγώ είμαι σε αναμονή την Πέμπτη θα ξέρω.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Maria.26 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Καλή επιτυχία λοιπόν....εγώ είμαι σε αναμονή την Πέμπτη θα ξέρω.

Εγώ θα ξέρω την άλλη Πέμπτη ! Χαχα! Με το καλό εύχομαι !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...