Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή σου μέρα! Αν δεν πας ξανα για διέγερση τότε μπορείς να προχωρήσεις άμεσα χωρίς κάποιο πρόβλημα. Το θέμα όμως είναι να συζητήσετε πιθανές αιτίες και τι θα μπορούσες να αλλάξεις ή να ψάξεις πριν την επόμενη σου προσπάθεια .

Καλημερα @kateriiina25 μου! Οχι,δεν παω για διεγερση,κατεψυγμενα θα βαλουμε...απο εξετασεις απ οτι μου ειπε στο πρωτο τηλ μετα τη χοριακη, δεν μας εμεινε να κανουμε κατι,βαση ιστορικου, απεδωσε το αποτελεσμα στο οτι βαλαμε 1 κ ειχαμε λιγοτερες πιθανοτητες ή στον δικο μου καρυοτυπο που ειναι παθολογικος σε μικρο ποσοστο... δυστυχως προεμφυτευτικο λογω κοστους δεν μπορεσαμε να κανουμε...οποτε ισως κ αυτο να εφταιξε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Maria.26 είπε:

Καλησπέρα σας!!! Καινούργια στο forum...οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ποτέ η παρακάτω απορία μου. Είμαι στην 7ημερα εβρυομεταφορας.... δεν έχω κανένα απολύτως κανενα συμπτώμα η στοιχείο για να πω ότι ίσως έγινε η εμφύτευση... διαβάζω διάφορα που λένε ότι έχουν τσιμπήματακια,πονάει το στήθος,η έχουν ροζ καφέ αίμα,εγώ τίποτα απολύτως...και ρωτάω λοιπόν υπάρχει κάποια κοπέλα που να μην τα είχε όλα αυτά αλλά παρόλαυτα είχε θετική χοριακη;;μπας και μου φύγει λίγο η απογοήτευση.

Καλημέρα και από Εμενα! 
Οπως σου είπαν και τα κορίτσια, καλύτερα να μην ψάχνουμε για συμπτώματα…είναι τα περισσότερα από τα φάρμακα…

Μετα την τελευταία ωοληψια ο γιατρός μου συνέχισε τα ultro 10 μέρες για να αδιαθετήσω στην ώρα μου κανονικά…

Εεε…είχα τα ίδια ακριβώς συμπτώματα και πιο έντονα με την 1η ετ έγινε εμφύτευση αλλά κατεληξε  σε βιοχημική…αφού ωρες ωρες σκεφτομουνα οτι αν δεν ήμουν μετά από ωοληψια θα είχα πάει καρφί για χοριακη…και το πηρα το μάθημα μου…στην επόμενη ετ δεν θα κοιτάξω συμπτώματα ΚΑΘΟΛΟΥ. Χαλαρωση, ζέστη κοιλιτσα ζεστά ποδαράκια, Netflix και θετική σκεψη! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Καλημερα!

@minnie26καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Θελω τη γνωμη σας κοριτσια! Μετα απο ποσο καιρο δοκιμασατε 2η ετ? Οπως θυμαστε,την Παρασκευη πηρα την πρωτη αρνητικη χοριακη, στο πρωτο τηλ με τη γιατρο μου ειπε μεσα σε αλλα,οτι ακομα κ στον επομενο κυκλο μπορουμε να ξαναπροσπαθησουμε...σημερα εχουμε ραντεβου για να συζητησουμε τι εφταιξε κ πως θα προχωρησουμε... να αφησω τον οργανισμο να ηρεμησει κ να μη βιαστω λετε?

 

Αν δεν σου ζητήσει επιπλέον εξετάσεις θεωρητικά μπορείς πάλι και σε αυτόν τον κύκλο. Δεν είναι διέγερση να αφήσεις ένα διάστημα. Απλά εγώ στη θέση σου θα άφηνα ένα μήνα να ηρεμήσω από όλη αυτή την παράνοια με τα χάπια της ετ και το αγχος μη ξεχάσω να πάρω κάποιο. Λογικό να θες γρήγορα να δεις ένα θετικό αποτέλεσμα αλλά νομιζω ένας μήνας ελεύθερος μόνο καλό μπορεί να σου κάνει!

πρίν από 19 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Καλημέρα!αναζητω μια γρήγορη απάντηση έχω κατά αγχωθεί σήμερα 13 η μέρα κυκλου ενδομήτριο 10.5 τιμή προγεστερονη 7,5.πρώτη φορά τόσο υψηλή!ποια η γνώμη σας;

Έχεις ξεκινήσει προγεστερόνη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια ακομα τπτ απο περιοδο, 2η μερα καθυστερηση!  Ωοληψια εκανα 6/11 ηταν 2ης φασης οποτε ισως γι αυτό να μην μου χει ερθει. 

Σε αλλα νέα πηρα την αναφορα απο τα 3 δελφινακια που εχω  ,ειναι ολα 8 κυτταρων μου ειπαν. Ηταν και το επιθυμητό. Και στην πρώτη εγκυμοσυνη 8 κυτταρων ειχα βαλει! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Καλημέρα!αναζητω μια γρήγορη απάντηση έχω κατά αγχωθεί σήμερα 13 η μέρα κυκλου ενδομήτριο 10.5 τιμή προγεστερονη 7,5.πρώτη φορά τόσο υψηλή!ποια η γνώμη σας;

Μήπως έκανες ωορρηξία ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Σποράκι είπε:

Αν δεν σου ζητήσει επιπλέον εξετάσεις θεωρητικά μπορείς πάλι και σε αυτόν τον κύκλο. Δεν είναι διέγερση να αφήσεις ένα διάστημα. Απλά εγώ στη θέση σου θα άφηνα ένα μήνα να ηρεμήσω από όλη αυτή την παράνοια με τα χάπια της ετ και το αγχος μη ξεχάσω να πάρω κάποιο. Λογικό να θες γρήγορα να δεις ένα θετικό αποτέλεσμα αλλά νομιζω ένας μήνας ελεύθερος μόνο καλό μπορεί να σου κάνει!

Έχεις ξεκινήσει προγεστερόνη;

Όχι ακόμα!

πρίν από 17 λεπτά , Angel* είπε:

Μήπως έκανες ωορρηξία ?

Μα περνώ Cyclacur!αν κ νομίζω ότι έκανα γιατί πονούσα πολύ προχθές κ δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν το έντερο ή ωορηξια.απλά λόγω αντισυλληπτικών θεώρησα ότι μάλλον ήταν κάτι αλλο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

Καλημερα κοριτσια ακομα τπτ απο περιοδο, 2η μερα καθυστερηση!  Ωοληψια εκανα 6/11 ηταν 2ης φασης οποτε ισως γι αυτό να μην μου χει ερθει. 

Σε αλλα νέα πηρα την αναφορα απο τα 3 δελφινακια που εχω  ,ειναι ολα 8 κυτταρων μου ειπαν. Ηταν και το επιθυμητό. Και στην πρώτη εγκυμοσυνη 8 κυτταρων ειχα βαλει! 

Κι εγώ ακόμα τίποτα από περίοδο και περίμενα μήνυμα σου να μας πεις ότι αδιαθέτησες επιτέλους!
Και η εφαρμογή στο κινητό μου βγάζει ειδοποίηση κάθε μέρα να με ρωτάει αν αδιαθέτησα, μια φίλη με ρώτησε μήπως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης, ναι μετά από 2 ωοληψίες στον ίδιο κύκλο χαχαχα! 

Μπράβο για τα δελφινάκια σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marmaki είπε:

Κι εγώ ακόμα τίποτα από περίοδο και περίμενα μήνυμα σου να μας πεις ότι αδιαθέτησες επιτέλους!
Και η εφαρμογή στο κινητό μου βγάζει ειδοποίηση κάθε μέρα να με ρωτάει αν αδιαθέτησα, μια φίλη με ρώτησε μήπως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης, ναι μετά από 2 ωοληψίες στον ίδιο κύκλο χαχαχα! 

Μπράβο για τα δελφινάκια σου!!

Χαχαχ ακριβως τα ιδια, σεξ τελευταία φορα 30/10 μετά άρχισα να ποναω και το σταματησαμε το αθλημα, 6/11 ωοληψια.. Ε δεν το βλεπω!!! Δεν εμεινα άλλες κι αλλες φορές θα εμενα τωρα και θα ειχα και ωοληψια μετα!??? 

Ισως ξαναρχιζει ο κυκλος απο τη μεση και θελει 14 μερες παλι.! 

Αυριο εχω και ραντεβού στο τμημα αποβολών στο Ελενας, δεν ξερω βεβαια αν εχει νοημα, γτ θα με ρωτησουν αν ειχα αποβολη ενω εμενα ηταν διακοπη εγκυμοσυνης! 

Εσυ σε ποιον γιατρό εισαι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Όχι ακόμα!

Μα περνώ Cyclacur!αν κ νομίζω ότι έκανα γιατί πονούσα πολύ προχθές κ δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν το έντερο ή ωορηξια.απλά λόγω αντισυλληπτικών θεώρησα ότι μάλλον ήταν κάτι αλλο

Θα σου πω κάτι για αυτό...πριν 1,5 χρόνο, ξεκινάω cyclacur 2η μέρα κύκλου, όλο το κουτί.

Λοιπόν, στον μήνα αυτό εγώ έκανα ωορρηξία  και έμεινα και έγκυος, δυστυχώς παλίνδρομη όμως... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Όχι ακόμα!

Μα περνώ Cyclacur!αν κ νομίζω ότι έκανα γιατί πονούσα πολύ προχθές κ δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν το έντερο ή ωορηξια.απλά λόγω αντισυλληπτικών θεώρησα ότι μάλλον ήταν κάτι αλλο

Κοίτα σε έναν προηγούμενο κύκλο που πήγαινα για ετ σε φυσικό κύκλο έκανα πρόωρη ωορρηξία και 7η μέρα είχα προγεστερονη 4,6 και πολύ καλό ενδομήτριο.  Μου ακύρωσαν την ετ λόγω προγεστερονης. Ίσως σε τεχνητό κύκλο αλλάζουν οι τιμές ή όντως είσαι στις σπάνιες περιπτώσεις που με σικλακιουρ έκανες ωορρηξία!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

Χαχαχ ακριβως τα ιδια, σεξ τελευταία φορα 30/10 μετά άρχισα να ποναω και το σταματησαμε το αθλημα, 6/11 ωοληψια.. Ε δεν το βλεπω!!! Δεν εμεινα άλλες κι αλλες φορές θα εμενα τωρα και θα ειχα και ωοληψια μετα!??? 

Ισως ξαναρχιζει ο κυκλος απο τη μεση και θελει 14 μερες παλι.! 

Αυριο εχω και ραντεβού στο τμημα αποβολών στο Ελενας, δεν ξερω βεβαια αν εχει νοημα, γτ θα με ρωτησουν αν ειχα αποβολη ενω εμενα ηταν διακοπη εγκυμοσυνης! 

Εσυ σε ποιον γιατρό εισαι; 

Στο τμήμα αποβολών ; Φυσικά και έχει νόημα , εξαιρετική η γιατρός θα το δεις 

πηγαινε πιο νωρίς να πάρεις νούμερο να σου βγάλουν εισιτήριο να κατέβεις στο -1 

εγω δεν το πίστευα ότι υπάρχουν τέτοιοι γιατροί στο δημόσιο , εμένα με βοήθησε να βρω κ ορμόνες απο αλλη κοπέλα μ έφερε σ επαφή 

κανει λειτούργημα !!!έτσι έπρεπε να είναι όλοι τους !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

Χαχαχ ακριβως τα ιδια, σεξ τελευταία φορα 30/10 μετά άρχισα να ποναω και το σταματησαμε το αθλημα, 6/11 ωοληψια.. Ε δεν το βλεπω!!! Δεν εμεινα άλλες κι αλλες φορές θα εμενα τωρα και θα ειχα και ωοληψια μετα!??? 

Ισως ξαναρχιζει ο κυκλος απο τη μεση και θελει 14 μερες παλι.! 

Αυριο εχω και ραντεβού στο τμημα αποβολών στο Ελενας, δεν ξερω βεβαια αν εχει νοημα, γτ θα με ρωτησουν αν ειχα αποβολη ενω εμενα ηταν διακοπη εγκυμοσυνης! 

Εσυ σε ποιον γιατρό εισαι; 

Στον Σφακ είμαι κι αυτή τη φορά δεν μου είπαν μετά από πόσες μέρες να περιμένω να αδιαθετήσω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κοίτα σε έναν προηγούμενο κύκλο που πήγαινα για ετ σε φυσικό κύκλο έκανα πρόωρη ωορρηξία και 7η μέρα είχα προγεστερονη 4,6 και πολύ καλό ενδομήτριο.  Μου ακύρωσαν την ετ λόγω προγεστερονης. Ίσως σε τεχνητό κύκλο αλλάζουν οι τιμές ή όντως είσαι στις σπάνιες περιπτώσεις που με σικλακιουρ έκανες ωορρηξία!!!

Τρίτος συνεχόμενος κύκλος που δεν θα καταφέρω να κάνω εμβρυομεταφορα.απογοητεύτηκα λίγο.περιμένω νέα της κλινικής αλλά βλέπω που πάει η δουλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...