Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

47 minutes ago, Clouds said:

Κορίτσια, όταν είστε σε τεχνητό κύκλο για ετ , δλδ ξεκινάτε με Σικλακουρ από 2 μέρα κύκλου, κάνετε και ωοληψια; Τι κάνετε το ωοθυλάκιο αυτό;

Εισαι πιο ηρεμη σημερα; Βρηκες χθες κανεναν στο τηλ να συνενοηθεις εναν υπερηχο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, Μαριευα said:

Εισαι πιο ηρεμη σημερα; Βρηκες χθες κανεναν στο τηλ να συνενοηθεις εναν υπερηχο; 

13 minutes ago, Ninaki- said:

Δεν είχα 5 μερες τιποτα,μπορέί σήμερα να έχω αίμα απ αυτο;; αν συνεχθατει σίγουρα θα πάρω τον γιατρό μου. Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση

Ω μην ανησυχεις! Εαν δεν ειναι η  περιοδος σου ειναι φυσιολογικο να τρεξει λιγο αιματακι τωρα που ξεπριζεσαι εκει μεσα...Να ξεκουραζεσαι(που πρεπει ουτως η αλλως για μια βδομαδα),να πινεις το vibramicin σου και αν σταματησει το αιμα κ σιγουρευτεις οτι δεν ηταν η περιοδος σου,ζητα να πας για εναν υπερηχο την εβδομη μερα μετα την ωοληψια,να σε δει..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nels είπε:

Δυστυχώς όπως αποδείχτηκε απο τις αποτυχημένες μου προσπαθειες και τον προεμφυτευτικο οι πολυ καλής ποιότητας βλαστοκυστες δε σημαίνουν και υγιή εμβρυα, μιλάω πάντα για ηλικίες 40+ (σε πιο νέες ηλικίες η εμβρυολογος μου είπε ότι απο τα διεθνή συνέδρια προκύπτει οτι γύρω στο 50% των βλαστοκυστων είναι υγιεις, αυτό είναι καλό ποσοστό δεδομένου ότι μια νέα κοπέλα μπορεί να καταφέρει να έχει μεγάλο αρθμο ωαριων και βλαστοκυστων, άλλο πχ 8 βλαστοκυστες εκ των οποιων οι 4 υγιεις και άλλο 4-5 που θα προκυψουν max στα 40+ με μια, αντε δυο εξ αυτών υγιεις. Για αυτό και στα 40+ σου επιτρεπουν να βάλεις 4 βλαστοκυστες καθώς οι πιθανότητες για πολυδυμη κυηση είναι ελάχιστες). Το serpafar μόνο του, χωρίς καμία δόση gonal που δίνουν πολλές φορές εξτρα στον τροποποιημενο δεν ξέρω τι επίδραση έχει στα ωαρια, έχω ακούσει βέβαια ότι λεπταινει το ενδομητριο. Παντως σίγουρα είναι πολύ πιο ήπιο από τη δόση των 300μοναδων gonal που έπαιρνα. Επισης αν στατιστικά στα 41+ είναι υγιη το πολύ ένα στα 3 ωαρια τότε μήπως αυτό το ένα είναι και αυτό που επιλέγει η φύση και θα το παίρναμε ούτως ή άλλως με τον απλό φυσικό? Σκέφτομαι πάντως πολύ σοβαρά να αλλάξω και γιατρο και να πάω σε κάποιον πιο υπέρμαχο των φυσικών. Ξέρετε κάποιον άλλο εκτός του Σφακ και του Πα...ο που έχει επιτυχία στους φυσικούς?

Για τον Παπανικοπ....λο Χριστδλο λένε ότι είναι καλός στους φυσικούς, ψαξτο

17 ώρες πρίν, Μαριευα είπε:

Μα παρε κ πες μας...σιγουρα θα σου κανει κ αλλον υπερηχο..αν δε σκοπευει,απαιτησε το

Ξερεις τι παιζει..στις μεγαλες κλινικες ειδικα δεν ασχολουνται κ πολυ να σου αναλυουν να σου εξηγουν..αν δεν εισαι παλια να ξερεις να ρωτας..κ πελαγωσε το κοριτσι..μπορει να μην τα βαλει καν καταψυξη αν ειναι σημερινα..η να ειχε κ απο παλια κ να τα ξεπαγωσε να ειναι ιδια ηλικια με τα σημερινα..

Αντε μπερδευτηκα και γω..οχι να ειναι σε ιδια ηλικια..να τα ξεπαγωσει οταν τα σημερινα πανε τριτη μερα κ να τα περιμενει μαζι να γινουν βλαστοκυστες..

 

Κοριτσι πηρα τη φιλη την εμβρυολογο γιατι ειχα κ γω απορια κ μου ειπε οτι για παγωμα ξεπαγωνα να μην υπαρχει καμια ανησυχια..τα ξεπαγωνουν κ τα περιμενουν να γινουν βλαστοκυστες..κ μετα τα ξαναπαγωνουν οποτε θελουν κ κανουν προεμφυτευτικο αν χρειαστει..κ μετα ξαναπαγωνουν κ ξεπαγωνουν για ετ..κ αν ακυρωθει μια ετ πχ λογω κοβιντ(οξω απο δω!) τα ξαναπαγωνουν..

Αυτό το ξεπάγωμα και ξαναπαγωμα είναι καλό? Ήθελα να το κάνω κι εγώ αλλά ο γιατρός με απέτρεψε ...μου είπε χαρακτηριστικά....αυτό ούτε με το φαγητό δεν το κάνουμε 

Σου το είπε εμβρυολογος ότι γινεται χωρίς να χάνουν τα έμβρυα στην ποιότητα ?

Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Μαριευα είπε:

Εισαι πιο ηρεμη σημερα; Βρηκες χθες κανεναν στο τηλ να συνενοηθεις εναν υπερηχο; 

Ναι! Σας ευχαριστώ πολύ ! 

Με ωθήσατε κ πήρα τηλέφωνο, κ αύριο πρωί θα πάω για υπέρηχο. Το θέμα είναι τώρα ότι θ αποφασίσω μάλλον εγώ αν προχωρήσω  διότι ο γιατρός και με 7 μπορεί να θέλει να το προσπαθήσει . Όμως από παλαιότερες προσπάθειες έχει στον οργανισμό μου ότι θέλει 3 μήνες Σικλακουρ για να παχύνει. Θα σας πω αύριο.

Έχω αποφασίσει να τα οδηγώ και γω τα πράγματα.Εχω χιλιοκακοπάθει. Να όπως κ τώρα  Γιατί ωοληψια εφόσον παίρνω Σικλακουρ; Γιατί παίρνω ουλτρουζεσταν εφόσον η μέτρηση δεν ήταν καλή; Πώς μετράμε την προγεστερόνη που πρέπει να λάβουμε ( ποια μέρα κύκλου, πόσες δόσεις κτλ. - Έχω και μετατόπιση παραθύρου λέει το ερα τεστ το οποίο να το εμπιστευτώ;). Θα επανέλθω!

Οι γιατροί μια τα λέμε έτσι και μια αλλιώς. Μόνο εσείς τα γράφετε ξεκάθαρα!!! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, Clouds said:

Ναι! Σας ευχαριστώ πολύ ! 

Με ωθήσατε κ πήρα τηλέφωνο, κ αύριο πρωί θα πάω για υπέρηχο. Το θέμα είναι τώρα ότι θ αποφασίσω μάλλον εγώ αν προχωρήσω  διότι ο γιατρός και με 7 μπορεί να θέλει να το προσπαθήσει . Όμως από παλαιότερες προσπάθειες έχει στον οργανισμό μου ότι θέλει 3 μήνες Σικλακουρ για να παχύνει. Θα σας πω αύριο.

Έχω αποφασίσει να τα οδηγώ και γω τα πράγματα.Εχω χιλιοκακοπάθει. Να όπως κ τώρα  Γιατί ωοληψια εφόσον παίρνω Σικλακουρ; Γιατί παίρνω ουλτρουζεσταν εφόσον η μέτρηση δεν ήταν καλή; Πώς μετράμε την προγεστερόνη που πρέπει να λάβουμε ( ποια μέρα κύκλου, πόσες δόσεις κτλ. - Έχω και μετατόπιση παραθύρου λέει το ερα τεστ το οποίο να το εμπιστευτώ;). Θα επανέλθω!

Οι γιατροί μια τα λέμε έτσι και μια αλλιώς. Μόνο εσείς τα γράφετε ξεκάθαρα!!! 

 

 

Ωραια κοριτσι! Αυριο θα βγαλεις μια ακρη..κ θα δεις γιατι μπορει να χει παχυνει το ενδομητριο,δεν ξερεις ποτε! Αλλιως συνεχιζεις σικλακουρ να το βοηθησει κ αλλο κ πας επομενο κυκλο..Ναι εισαι ηρεμη κ σιγα σιγα να τα διαβαζεις λιγο λιγο..μη σ αγχωνουν κ ολα αυτα που μαθαινεις πιο πολυ..κ πρεπει να μαστε κ οσο πιο ηρεμες γινεται...

54 minutes ago, Αγάπ said:

Για τον Παπανικοπ....λο Χριστδλο λένε ότι είναι καλός στους φυσικούς, ψαξτο

Αυτό το ξεπάγωμα και ξαναπαγωμα είναι καλό? Ήθελα να το κάνω κι εγώ αλλά ο γιατρός με απέτρεψε ...μου είπε χαρακτηριστικά....αυτό ούτε με το φαγητό δεν το κάνουμε 

Σου το είπε εμβρυολογος ότι γινεται χωρίς να χάνουν τα έμβρυα στην ποιότητα ?

Σ ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Κοιτα τωρα να δεις..Ηταν καθετη η εμβρυολογος οτι δεν παθαινουν κατι αν παγωσουν η ξεπαγωσουν..Ιδιες πιθανοτητες να πεθανουν οπως θα το παθαιναν μεσα στη μητρα...Δεν εχει ουδεμια σχεση με το φαγητο..εχει πλακα ο γιατρος σου..Ειναι διαδικασια το παγωνε ξεπαγωνε για τους εμβρυολογους..κ αγχωτικο κ χρονοβορο κ κοστιζει...Να εγω για να μη σου γραφω οτι να ναι τωρα,την πηρα μολις τηλ κ την πετυχα Κυριακατικα στο εργαστηριο κ μου λεγε οτι θα κατσει μεχρι αργα βραδυ γιατι πρεπει να αρχισει αποψυξεις για να ναι ετοιμα αυριο το πρωι..(Για να παρουμε κ μια ιδεα και γιατι πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα)...Οποτε τ αποφευγουν αν δεν συντρεχει σοβαροτατος  λογος..Ομως απο εργαστηριο σε εργαστηριο υπαρχουν διαφορες..λεω τωρα εγω..αν εχουν τις τελειες ιδανικες συνθηκες,τα καινουριας τεχνολογιας ψυγεια..Παλια υπηρχαν μελετες οτι μπορει να χεις μικρες απωλειες...Αρα σιγουρα δεν τα πειραζουμε αν δεν υπαρχει λογος..Συχνα ομως ενας προεμφυτευτικος ειναι απολυτως απαραιτητως..η αν το εδομητριο(οπως της κοπελας) τυχει τελευταια στιγμη να μην ειναι ιδανικο..Το πιο ασφαλες μου πε η εμβρυολογος ειναι οταν ξεπαγωνουν τα τριτης μερας κ τα αφηνουν να δουν αν θα γινουν βλαστυκυστες,που αν χρειαστει θα γινει κ καπακια ο προεμφυτευτικος..Να γραψω κ το θεμα του σπερματος που ολοι λενε να ειναι φρεσκο κ οτι ειναι καλυτερο και και...Μα και αυτο για πρακτικους κ οικονομικους λογους το κανουν..ιδιο με το κατεψυγμενο ειναι..ομως τρομερη διαδικασια να ξεπαγωνουν στη σωστη στιγμη..κ αντε να το περιμενουν κ να το συγχρονισουν και να ξεπλυνουν κ να ανοιξουν το ωοθηλακιο..Αυτα τα κανουν σε αντρες που σπανια δινουν καλο σπερμα οποτε αν το πετυχουν,το καταψυχουν..η σ αυτους που ζουν μακρια..Το συμπερασμα που χω βγαλει παντως εγω ειναι οτι ισως οι εμβρυολογοι κ τα εργαστηρια ειναι αυτοι που θα πρεπε να παιρνουν τα πολλα λεφτα(κ οχι τοσο οι γιατροι) κ οτι θα πρεπει εξισου να εστιαζουμε στο να πετυχουμε καλο εργαστηριο σε συνδιασμο με καλο γιατρο..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Margeau είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες είχα τη χοριακή μου. Δυστυχώς ήταν 4 και αυτό όχι γιατί κάτι πήγε να γίνει αλλά μάλλον γιατί έκανα οβιτρέλ σε τρεις δόσεις μετά την εμβρυομεταφορα οπότε και μάλλον ανίχνευσε την οβιτρέλ. Διαφορετικά θα ήταν 0 πάλι. Τώρα δεν έχουμε τίποτα και πρέπει να ξεκινήσουμε από την αρχή. Είχαμε 4 άριστες βλαστοκύστες και καμία δεν εμφυτεύτηκε. Στη δεύτερη εμβρυομεταφορα μάλιστα ακολούθησα σούπερ πρωτόκολλο σχεδιασμένο πάνω μου, καθώς αν θυμάστε έχω πολυποειδες ενδομήτριο. Πάλι τίποτα δεν έγινε. Το έχω πάρει κάπως κατάκαρδα γιατί είχα κάνει πολύ κόπο. Και λέω είχα γιαυ κακά τα ψέματα κορίτσια μόνες μας το περνάμε όλο αυτό. Πήρα αντισυλληπτικά για 21 μέρες, έκανα την 4η μου υστεροσκοπηση όπου πάλι αφαιρέθηκαν 4 πολύποδες, ξεκίνησα αρβεκάπ για καταστολή και μετά συνδυαστικά με σικλακούρ και όταν το ενδομήτριο ήταν έτοιμο σταμάτησα την αρβεκάπ και άρχισα ουτροτζεστάν. Όλα πήγαν τέλεια στην προετοιμασία. Και οι ορμόνες καλές και όλα υπό έλεγχο, γιατί αυτός είναι ο σκοπός στο μακρύ πρωτόκολλο. Τι δεν πήγε πάλι καλά δεν ξέρω. Είμαι αποκαρδιωμενη. Σκέφτομαι να ανζητήσω βοήθεια από ειδικό ψυχικής υγείας, γιατί μου βγήκε κάτι σαν κρίση πανικού τις τελευταίες μέρες της αναμονής με σφίξιμο στο στήθος, δύσπνοια και αρρυθμία. Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι την ίδια ικανότητα να προσπερνάμε τις δυσκολίες και να πουσαρουμε τους εαυτούς μας. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω τόσο αρνητικά συναισθήματα για τη διαδικασία που δε θέλω να ξαναμπώ. Ξέρετε αν μπορώ να απευθυνθώ σε οποιονδήποτε ψυχολόγο ή πρέπει να βρω κάποιον που να έχει αντιμετωπίσει περιστατικά σαν εμάς; Νιώθω πολύ χάλια γαμώτο.

Να βρεις έναν ψυχολόγο σίγουρα! Μπράβο σου που φροντίζεις τον εαυτό σου. Εκτός από τις συνεδρίες, φρόντισε τη διατροφή σου, να τρέφεσαι βοηθητικά προς την ψυχολογία σου, βάλε στη ζωή σου την άσκηση. Έστω ένα 20’-30’ περπάτημα κάθε ημέρα… 

Εκεί που είσαι είμαι πολύ συχνά! Δεν έχει χρειαστεί να με δει ειδικός, γιατί η δουλειά μου λειτουργεί ψυχοθεραπευτικά σε εμένα, αλλά σίγουρα αν έφτανα στο σημείο σκότους, θα πήγαινα χθες! Αφού το λες, καντο άμεσα! Και έναν βελονισμό, διαλογισμό, μασάζ. Υπάρχουν πολλά που μπορούν να βελτιώσουν την ψυχική μας υγεία. Το οφείλουμε στον εαυτό μας! 
 

Δεν θα σου πω μάζεψε τα κομμάτια σου και ξαναπροσπάθησε, αλλά φρόντισε εσένα. Πρώτα και κύρια αυτό! 
 

Συμπονώ και συμπάσχω… 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2022 at 6:59 ΜΜ, Chris_V είπε:

Στο Αττικο ειμαι με το Δρακάκη, ο οποίος με πήρε εκτακτως σαν επείγον απο το Αλεξάνδρα, όταν ζήτησα εκεί βοήθεια για τη βιοχημική. 
Πηρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού κατα τη βιοχημική στο Αλεξάνδρα και για να μην περιμένω μέρες για διαθέσιμο ραντεβού και χαθούν οι πληροφοριες  με έστειλαν επείγον στο Αττικο στο Δρακάκη. 
Ειμαι ευχαριστημένη από την προσέγγιση, για το αποτέλεσμα νομίζω εχω πολύ δρόμο ακόμη μπροστά μου. 

Έχουμε ακούσει και καλά και κακά και για το συγκεκριμένο γιατρό και για το Αττικό, όπως και για όλα τα δημόσια και ιδιωτικά κέντρα και για όλους τους γιατρούς, είτε ιδιώτες, είτε του δημοσίου. Σημασία έχει που σου αρέσει εσένα και σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Troia said:

Έχουμε ακούσει και καλά και κακά και για το συγκεκριμένο γιατρό και για το Αττικό, όπως και για όλα τα δημόσια και ιδιωτικά κέντρα και για όλους τους γιατρούς, είτε ιδιώτες, είτε του δημοσίου. Σημασία έχει που σου αρέσει εσένα και σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Καλησπέρα!Τι κάνεις κορίτσι; Έχω καιρό να μάθω νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Διαβάζω διαφορά για την βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων και του σπέρματος αλλά και την πάχυνση του ενδομητρίου.

επεσα πάνω σε κάποιες μελέτες για το infrared light, μια δανέζικη και μια ιαπωνική. 
επισης βλέπω κάποιους γιατρούς αλλά και βελονιστες στο ινσταγκραμ να το χρησιμοποιούν.

εγω παρηγγειλα μια λάμπα και την χρησιμοποιώ περίπου μια εβδομάδα. 
ήθελα να το μοιραστώ και να δω εάν κάποια άλλη κοπέλα το έχει δει η χρησιμοποιήσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

καλησπέρα σας,θα ήθελα να ρωτήσω πόσες μέρες μετά την ωοληψία σας ήρθε περίοδος; είμαι στηβ Πέμπτη Μέρα και έίδα άίμα περιόδου.

Τα 9 αλλα θα περιμενουμε μεχρι την Κυριακη μ ειπε ο γιατρος για να δουμε πόσα θα μείνουν...

Κι εγω 5 μέρες μετά την ωοληψια είχα αίμα αλλά μου είπε ο γιατρος ότι δεν είναι περίοδος και ότι θα μου έρθει 15 μέρες μέτα, βέβαια μου είχε πάρει και αρκετά ωαρια

9 ώρες πρίν, Μαριευα είπε:

Ωραια κοριτσι! Αυριο θα βγαλεις μια ακρη..κ θα δεις γιατι μπορει να χει παχυνει το ενδομητριο,δεν ξερεις ποτε! Αλλιως συνεχιζεις σικλακουρ να το βοηθησει κ αλλο κ πας επομενο κυκλο..Ναι εισαι ηρεμη κ σιγα σιγα να τα διαβαζεις λιγο λιγο..μη σ αγχωνουν κ ολα αυτα που μαθαινεις πιο πολυ..κ πρεπει να μαστε κ οσο πιο ηρεμες γινεται...

Κοιτα τωρα να δεις..Ηταν καθετη η εμβρυολογος οτι δεν παθαινουν κατι αν παγωσουν η ξεπαγωσουν..Ιδιες πιθανοτητες να πεθανουν οπως θα το παθαιναν μεσα στη μητρα...Δεν εχει ουδεμια σχεση με το φαγητο..εχει πλακα ο γιατρος σου..Ειναι διαδικασια το παγωνε ξεπαγωνε για τους εμβρυολογους..κ αγχωτικο κ χρονοβορο κ κοστιζει...Να εγω για να μη σου γραφω οτι να ναι τωρα,την πηρα μολις τηλ κ την πετυχα Κυριακατικα στο εργαστηριο κ μου λεγε οτι θα κατσει μεχρι αργα βραδυ γιατι πρεπει να αρχισει αποψυξεις για να ναι ετοιμα αυριο το πρωι..(Για να παρουμε κ μια ιδεα και γιατι πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα)...Οποτε τ αποφευγουν αν δεν συντρεχει σοβαροτατος  λογος..Ομως απο εργαστηριο σε εργαστηριο υπαρχουν διαφορες..λεω τωρα εγω..αν εχουν τις τελειες ιδανικες συνθηκες,τα καινουριας τεχνολογιας ψυγεια..Παλια υπηρχαν μελετες οτι μπορει να χεις μικρες απωλειες...Αρα σιγουρα δεν τα πειραζουμε αν δεν υπαρχει λογος..Συχνα ομως ενας προεμφυτευτικος ειναι απολυτως απαραιτητως..η αν το εδομητριο(οπως της κοπελας) τυχει τελευταια στιγμη να μην ειναι ιδανικο..Το πιο ασφαλες μου πε η εμβρυολογος ειναι οταν ξεπαγωνουν τα τριτης μερας κ τα αφηνουν να δουν αν θα γινουν βλαστυκυστες,που αν χρειαστει θα γινει κ καπακια ο προεμφυτευτικος..Να γραψω κ το θεμα του σπερματος που ολοι λενε να ειναι φρεσκο κ οτι ειναι καλυτερο και και...Μα και αυτο για πρακτικους κ οικονομικους λογους το κανουν..ιδιο με το κατεψυγμενο ειναι..ομως τρομερη διαδικασια να ξεπαγωνουν στη σωστη στιγμη..κ αντε να το περιμενουν κ να το συγχρονισουν και να ξεπλυνουν κ να ανοιξουν το ωοθηλακιο..Αυτα τα κανουν σε αντρες που σπανια δινουν καλο σπερμα οποτε αν το πετυχουν,το καταψυχουν..η σ αυτους που ζουν μακρια..Το συμπερασμα που χω βγαλει παντως εγω ειναι οτι ισως οι εμβρυολογοι κ τα εργαστηρια ειναι αυτοι που θα πρεπε να παιρνουν τα πολλα λεφτα(κ οχι τοσο οι γιατροι) κ οτι θα πρεπει εξισου να εστιαζουμε στο να πετυχουμε καλο εργαστηριο σε συνδιασμο με καλο γιατρο..

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Ευχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας! Εγώ ειμαι παλιό μέλος ... έχω ήδη δυο μωράκια με εξωσωματική...(στα 40 η πρωτη εγκυμο΄συνη)

Θα ηθελα μια πληροφορία αν γνωρίζει κάποια κοπέλα. Θέλω να στείλω δείγμα αιματος από τη Θεσσαλονίκη στο Χωρεμειο στην Αθηνα,ξερετε κάποια μεταφορική που να αναλαμβάνει αξιόπιστα τέτοια μεταφορα; Εχω κανει και μια ερευνα στο ιντερνετ,αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα εχει σχετική εμπειρία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...