Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Maria.26 είπε:

Καλησπέρα σας!!! Καινούργια στο forum...οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ποτέ η παρακάτω απορία μου. Είμαι στην 7ημερα εβρυομεταφορας.... δεν έχω κανένα απολύτως κανενα συμπτώμα η στοιχείο για να πω ότι ίσως έγινε η εμφύτευση... διαβάζω διάφορα που λένε ότι έχουν τσιμπήματακια,πονάει το στήθος,η έχουν ροζ καφέ αίμα,εγώ τίποτα απολύτως...και ρωτάω λοιπόν υπάρχει κάποια κοπέλα που να μην τα είχε όλα αυτά αλλά παρόλαυτα είχε θετική χοριακη;;μπας και μου φύγει λίγο η απογοήτευση.

Καλησπέρα! Δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα και την 9η μέρα η χοριακή ήταν τριψήφια! Μην αγχώνεσαι.. Να πάνε όλα καλά εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια!Έκανα σήμερα την χοριακή και δυστυχώς αρνητική....είχα και αίμα από το Σάββατο το βράδυ οπότε το περίμενα κάπως αλλά όταν το ακούς κιόλας είναι διαφορετικά...με έχει πιάσει μεγάλο παράπονο ... Ελπίζω όσες περιμένετε για χοριακή να έχετε μία τεράστια τιμή!Καμιά να μην χρειαστεί να στεναχωρεθεί ξανά!

  • Λυπημένη/-ος 25
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ssisi2019 said:

Καλημέρα κορίτσια,

Ευχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας! Εγώ ειμαι παλιό μέλος ... έχω ήδη δυο μωράκια με εξωσωματική...(στα 40 η πρωτη εγκυμο΄συνη)

Θα ηθελα μια πληροφορία αν γνωρίζει κάποια κοπέλα. Θέλω να στείλω δείγμα αιματος από τη Θεσσαλονίκη στο Χωρεμειο στην Αθηνα,ξερετε κάποια μεταφορική που να αναλαμβάνει αξιόπιστα τέτοια μεταφορα; Εχω κανει και μια ερευνα στο ιντερνετ,αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα εχει σχετική εμπειρία

Γεια σου

Εμείς χρησιμοποιήσαμε την γνωστή A... κούριερ με τρία γράμματα, κατάλαβες, και δεν είχαμε θέμα. Στο χωρέμειο στείλαμε και εμείς. Απλά να τους τονίσεις να έχει φτάσει το δείγμα μέχρι τις 3 το μεσημέρι το αργότερο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clouds said:

Κορίτσια σήμερα το ενδομήτριο ήταν 7,5. Ο γιατρός θα προχωρούσε.

Το πήρα πάνω μου κ είπα όχι.

Έχω παρατηρήσει με τρίμηνη αγωγή με Σικλακουρ παχαίνει πιο πολύ και αποφάσισα να ακολουθήσω αυτό. επίσης επειδή έχω απορίες με την δόση των ουλτροτζεσταν λόγω μετατόπισης, είπα ότι πρώτα θα μιλήσουμε και μετά θα κάνω ετ.

Ήμουν αποφασισμένη αν δεν είναι 8, να μην προχωρήσω 

Τώρα βέβαια σκέφτομαι τι θα λέει ο γιατρός για μένα. Λες κ ξέρω καλύτερα από αυτόν...

 

 

Κοριτσι νομιζω καλα το εκανες...φτανει μονο η σκεψη οτι αν επαιρνες αρνητικη χοριακη μετα την ετ θα βασανιζοσουν να σκεφτεσαι αν εφταιγε το 7,5 η ο γιατρος κ θα θυμωνες που δεν ακολουθησες το ενστικτο κ τον εαυτο σου..Ειχες αναστατωθει τοσο κ θεωρω μαζι με το εμδομητριο πιο παχυ καλυτερα η ετ κ σε εναν πιο ηρεμο σου μηνα..Καλη συνεχεια σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Τίποτα ιδιαίτερο κορίτσι μου, συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά με λίγο περισσότερο άγχος και αρκετή αγωνία. Όχι κούραση και βάρη εννοείται. Καλή επιτυχίαααα

Όχι βρε κορίτσι, τι κρίμα. Τι γολγοθάς και αυτός, ποσα βήματα πρέπει πια να κάνουμε για να τα καταφέρουμε. Λυπάμαι πολύ, ψηλά το κεφάλι και η επόμενη να είναι η τυχερή σου!

Για κάποιο λόγο είχες παρά πολύ άγχος και πολλές αμφιβολίες για αυτή την ετ. Λένε ότι υπάρχει ένστικτο και το πιστεύω. Με 7,5 γενικά προχωράς αλλά καλό είναι να βρίσκουμε τις τέλειες συνθήκες και θα έρθουν σύντομα. Τώρα τι σκέφτεται ο γιατρός είναι το τελευταίο που πρέπει να σε απασχολει, άλλωστε παράταση ένα δυο μήνες πήρε η ετ. Καλή συνέχεια…

Ευχαριστώ πολύ , πολύ!!! Θα σας ενημερώσω για τ νέα μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπέρα!Τι κάνεις κορίτσι; Έχω καιρό να μάθω νέα σου!

Καλά είμαι, η μικρή μου έγινε ενός πριν λίγες μέρες, χθες γιορτάσαμε και τα 1α της γενέθλια. Τη βαφτίσαμε κιόλας πριν λίγες εβδομάδες. Και με το που τη βαφτίσαμε άρχισε να στρώνει ο ύπνος, όχι όμως ότι είναι ρολόι ακόμα...Τον άλλο μήνα επιστρέφω στη δουλειά, εκεί να δούμε πόσο δύσκολα θα είναι τα πράγματα...Εσείς τι κάνετε; Ο μικρούλης σου; Πότε χρονίζει;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DIM. είπε:

Καλησπέρα! Δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα και την 9η μέρα η χοριακή ήταν τριψήφια! Μην αγχώνεσαι.. Να πάνε όλα καλά εύχομαι!

Ευχαριστώ πολύ!!!!Δεν φαντάζεσαι τι κουράγιο μου έδωσες τώρα,την Πέμπτη πάω για χοριακη... ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Maria.26 said:

Καλησπέρα σας!!! Καινούργια στο forum...οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ποτέ η παρακάτω απορία μου. Είμαι στην 7ημερα εβρυομεταφορας.... δεν έχω κανένα απολύτως κανενα συμπτώμα η στοιχείο για να πω ότι ίσως έγινε η εμφύτευση... διαβάζω διάφορα που λένε ότι έχουν τσιμπήματακια,πονάει το στήθος,η έχουν ροζ καφέ αίμα,εγώ τίποτα απολύτως...και ρωτάω λοιπόν υπάρχει κάποια κοπέλα που να μην τα είχε όλα αυτά αλλά παρόλαυτα είχε θετική χοριακη;;μπας και μου φύγει λίγο η απογοήτευση.

Μην δίνεις σημασία στα συμπτώματα. Και να είχες κατι θα ηταν απο τα φάρμακα. Μονο το αιματάκι εμφύτευσης μπορει να σημαίνει κατι θετικό αλλα συμβαίνει σε μικρό ποσοστό γυναικών. Ευχομαι καλά αποτελέσματα!

4 hours ago, Μαρία τζορμπατζακη said:

Αν και η δεύτερη χοριακη ήταν αυξημένη σε σύγκριση με την πρώτη η σημερινή πήρε την κάθοδο. Μέχρι τόσο ήταν η χαρά μας.. 

Λυπάμαι πραγματικά παρα πολύ κορίτσι μου! Υπάρχει περίπτωση μήπως να είχαν εμφυτευτεί δύο και απλώς να χάθηκε το ένα;

3 hours ago, teenthybell said:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μετα απο ποσες μερες απο την τελευταία ωοληψια γίνεται εμβρυομεταφορα?

Αν βάλεις έμβρυα 3ων ημερών θα γίνει η ετ 3 μέρες μετα. Αν βάλεις βλαστοκύστες θα γίνει η ετ 5 μέρες μετα 

3 hours ago, winspert said:

Κορίτσια...

Ε2 41,2 και 

Fsh 0,4

δεύτερη μέρα του κύκλου,τι σημαινει; Πρώτη φορά τοσο χαμηλη Fsh

Η Ε2 σου ειναι μια χαρά αλλά η FSH ειναι πράγματι πολυ χαμηλή. Μάλλον αυτός ο κύκλος δεν θα ειναι καλός. Ο γιατρός τι σου ειπε;

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μην δίνεις σημασία στα συμπτώματα. Και να είχες κατι θα ηταν απο τα φάρμακα. Μονο το αιματάκι εμφύτευσης μπορει να σημαίνει κατι θετικό αλλα συμβαίνει σε μικρό ποσοστό γυναικών. Ευχομαι καλά αποτελέσματα!

Λυπάμαι πραγματικά παρα πολύ κορίτσι μου! Υπάρχει περίπτωση μήπως να είχαν εμφυτευτεί δύο και απλώς να χάθηκε το ένα;

Αν βάλεις έμβρυα 3ων ημερών θα γίνει η ετ 3 μέρες μετα. Αν βάλεις βλαστοκύστες θα γίνει η ετ 5 μέρες μετα 

Η Ε2 σου ειναι μια χαρά αλλά η FSH ειναι πράγματι πολυ χαμηλή. Μάλλον αυτός ο κύκλος δεν θα ειναι καλός. Ο γιατρός τι σου ειπε;

Μιλησα μονο με τη μαια και ειπε οτι ειναι εντάξει...αλλα τι εντάξει; Πολυ προβληματίζομαι 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, winspert said:

Μιλησα μονο με τη μαια και ειπε οτι ειναι εντάξει...αλλα τι εντάξει; Πολυ προβληματίζομαι 

Τι να σου πω; Εντύπωση μου κάνει και μένα. Εγω μπορει να έστελνα ενα μήνυμα στον γιατρό απευθείας να τον ρωτήσω  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Τι να σου πω; Εντύπωση μου κάνει και μένα. Εγω μπορει να έστελνα ενα μήνυμα στον γιατρό απευθείας να τον ρωτήσω  

Θα το κανω μαλλον... Σε ευχαριστω :wub:

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25δεν έχω ιδέα τι να σου πω. Από 466 που ήταν την Τετάρτη σήμερα είναι 173. Πάντως η μαία μου είπε να κόψω τα φάρμακα και να ξανακάνω χοριακη την Παρασκευή. Είμαι χάλια που είμαι πρέπει να μπω σε αυτή την διαδικασία και δεν θέλω καθόλου. Να ρωτήσω κάτι? Μπορώ να κλείσω ραντεβού στο τμήμα αποβολών του Έλενα ή πρέπει να περιμένω να μου ο γιατρός μου τι εξετάσεις να κάνω? Δεν έχω ιδέα από όλα αυτά. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Μαρία τζορμπατζακη said:

@kateriiina25δεν έχω ιδέα τι να σου πω. Από 466 που ήταν την Τετάρτη σήμερα είναι 173. Πάντως η μαία μου είπε να κόψω τα φάρμακα και να ξανακάνω χοριακη την Παρασκευή. Είμαι χάλια που είμαι πρέπει να μπω σε αυτή την διαδικασία και δεν θέλω καθόλου. Να ρωτήσω κάτι? Μπορώ να κλείσω ραντεβού στο τμήμα αποβολών του Έλενα ή πρέπει να περιμένω να μου ο γιατρός μου τι εξετάσεις να κάνω? Δεν έχω ιδέα από όλα αυτά. 

Φυσικά και μπορείς. Δεν έχει να κάνει με το τι θα σου ζητήσει ο γιατρός, άλλωστε εκεί οι εξετάσεις είναι σχεδόν τσάμπα, δεν έχεις κάτι να χάσεις, μόνο να κερδίσεις 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Φυσικά και μπορείς. Δεν έχει να κάνει με το τι θα σου ζητήσει ο γιατρός, άλλωστε εκεί οι εξετάσεις είναι σχεδόν τσάμπα, δεν έχεις κάτι να χάσεις, μόνο να κερδίσεις 

Ευχαριστώ πολύ θα επικοινωνήσω άμεσα να κλείσω ραντεβού 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια … είμαι λιγο μπερδεμένη με την προετημασια αυτής της ετ όχι ότι δεν πάει καλά αλλά έχω απορία … πήρα 7 μέρες σικλακουρ και είχα κάνει αρβεκαπ είμαι σε τεχνητό κύκλο σήμερα 8η μέρα έκανα υπέρηχο και το ενδομήτριο με μόνο 1*3 σικλακουρ έχει φτάσει 9 και για πρώτη φορά δεν μου τα αύξησε καθόλου 

ειναι καλό αυτό ; Να είναι τόσο παχύ  από τόσο νωρίς ; Θα πάρω σύνολο 12 μέρες σικλακουρ έχω μια χαζή εντύπωση .. θα αντέξει θα μείνει παχύ ; 
στα ποσα τερματίζει το ενδομήτριο ; 
επισης θα κάνω δυο προλουτεξ την μέρα δεν κάνω απορρόφηση προγεστερονης το έχει κάνει καμία άλλη ; ( συν τα κολπικά )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...