Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , marmaki είπε:

Στον Σφακ είμαι κι αυτή τη φορά δεν μου είπαν μετά από πόσες μέρες να περιμένω να αδιαθετήσω

Ουτε εμενα μου είπαν και δεν ποναω κι ολας να πω ότι πλησιάζει! 

πρίν από 18 λεπτά , silvy22 είπε:

Στο τμήμα αποβολών ; Φυσικά και έχει νόημα , εξαιρετική η γιατρός θα το δεις 

πηγαινε πιο νωρίς να πάρεις νούμερο να σου βγάλουν εισιτήριο να κατέβεις στο -1 

εγω δεν το πίστευα ότι υπάρχουν τέτοιοι γιατροί στο δημόσιο , εμένα με βοήθησε να βρω κ ορμόνες απο αλλη κοπέλα μ έφερε σ επαφή 

κανει λειτούργημα !!!έτσι έπρεπε να είναι όλοι τους !

Εχω ραντεβού στις 9 το πρωι να παω καπου 8μιση; επισης μου ειπαν να παρω οτι χαρτια εχω και δεν εχω! Απλως θα τξς οω επειδη ετοιμαζομαι για ετ αν μπορει να βγαλει πιο γτηγορα τις εξετασεις μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

Ουτε εμενα μου είπαν και δεν ποναω κι ολας να πω ότι πλησιάζει! 

Εχω ραντεβού στις 9 το πρωι να παω καπου 8μιση; επισης μου ειπαν να παρω οτι χαρτια εχω και δεν εχω! Απλως θα τξς οω επειδη ετοιμαζομαι για ετ αν μπορει να βγαλει πιο γτηγορα τις εξετασεις μου

8:15 θα έλεγα , πάρε κ τις εξετάσεις του συζηγου θα σε ρωτήσει και όλο το ιστορικό των γονιών σας !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , silvy22 είπε:

8:15 θα έλεγα , πάρε κ τις εξετάσεις του συζηγου θα σε ρωτήσει και όλο το ιστορικό των γονιών σας !

Ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα εχει κανει απο το 2020 και ηταν αψογο δεν μας ζητησε ποτε κανεις αλλο γτ καισ την εξωσωματικη το σπερμα ειναι παντα καλο. Και δλδ ποσες ωρες σε εξεταζουν; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasiliki88 said:

Καλημέρα!αναζητω μια γρήγορη απάντηση έχω κατά αγχωθεί σήμερα 13 η μέρα κυκλου ενδομήτριο 10.5 τιμή προγεστερονη 7,5.πρώτη φορά τόσο υψηλή!ποια η γνώμη σας;

Λογικά έκανες ωορρηξία και ας έπαιρνες cyclacur. Είναι σπάνιο αλλά συμβαίνει 

41 minutes ago, Angot said:

Χαχαχ ακριβως τα ιδια, σεξ τελευταία φορα 30/10 μετά άρχισα να ποναω και το σταματησαμε το αθλημα, 6/11 ωοληψια.. Ε δεν το βλεπω!!! Δεν εμεινα άλλες κι αλλες φορές θα εμενα τωρα και θα ειχα και ωοληψια μετα!??? 

Ισως ξαναρχιζει ο κυκλος απο τη μεση και θελει 14 μερες παλι.! 

Αυριο εχω και ραντεβού στο τμημα αποβολών στο Ελενας, δεν ξερω βεβαια αν εχει νοημα, γτ θα με ρωτησουν αν ειχα αποβολη ενω εμενα ηταν διακοπη εγκυμοσυνης! 

Εσυ σε ποιον γιατρό εισαι; 

Φυσικά και να πας, δεν έχει σημασία αν ήταν διακοπή και όχι αποβολή. Εγώ είχα πάει χωρίς καν κάποια εμφύτευση. Τις εξετάσεις όμως δεν νομίζω ότι μπορούν να στις βγάλουν νωρίτερα από 20-25 μέρες οπότε λογικά θα έχεις κάνει ήδη την ετ. Όπως και να 'χει όμως, μπορεί να σε βοηθήσουν για αργότερα αν χρειαστεί ή στην καλύτερη να τις έχεις κάνει τσάμπα, δεν έγινε κάτι. Πάντως δεν έχεις κάτι να χάσεις και θα ανοίξεις και μία επικοινωνία με την Οικονομοπούλου που μπορεί να σου φανεί χρήσιμη και στην εγκυμοσύνη. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

Ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα εχει κανει απο το 2020 και ηταν αψογο δεν μας ζητησε ποτε κανεις αλλο γτ καισ την εξωσωματικη το σπερμα ειναι παντα καλο. Και δλδ ποσες ωρες σε εξεταζουν; 

Πχ εξετάσεις αίματος 

κυστικη ίνωση έχετε κάνει ; Ότι έχεις 

1 ώρα κάπου εκεί 

εμενα το ιστορικό μου το ήρε η Τσεκούρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, Angot said:

Ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα εχει κανει απο το 2020 και ηταν αψογο δεν μας ζητησε ποτε κανεις αλλο γτ καισ την εξωσωματικη το σπερμα ειναι παντα καλο. Και δλδ ποσες ωρες σε εξεταζουν; 

Εγώ είχα κάνει 1 με 1,5 ώρα περίπου σύνολο. Πρέπει πράγματι να πας νωρίτερα γιατί έχει ουρά για να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου. Α και εννοείται να πας νηστική και χωρίς να έχεις πάρει χάπια θυρεοειδή (αν παίρνεις) αλλιώς θα σου πει να πας άλλη μέρα για τις εξετάσεις 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ είχα κάνει 1 με 1,5 ώρα περίπου σύνολο. Πρέπει πράγματι να πας νωρίτερα γιατί έχει ουρά για να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου. Α και εννοείται να πας νηστική και χωρίς να έχεις πάρει χάπια θυρεοειδή (αν παίρνεις)  

Α ευτυχως που μου το ειπες το νηστικη. Δεν το σκεφτηκα.  Η οικονομοπουλου είναι αιματολογος; εχω και στίγμα αλλα  οι τιμές μου φαινονται λες και δεν εχω στιγμα, ο γιατρος πιο παλια μου ειχε πει ειναι περίεργο αυτο, σε κέντρο μεσογειακής αναιμιας θα τους κινούσε το ενδιαφερον αν το εψαχνα παραπανω. Αλλα δεν το εψαξα τλκ! Οποτε ισως δουμε και γιατι συμβαινει αυτο

πρίν από 16 λεπτά , silvy22 είπε:

Πχ εξετάσεις αίματος 

κυστικη ίνωση έχετε κάνει ; Ότι έχεις 

1 ώρα κάπου εκεί 

εμενα το ιστορικό μου το ήρε η Τσεκούρα 

Ναι εχω κανει! Μονι αντιπατρικα, κατι αλλα αντισωματα καο θρομβοφιλια δεν εχω κανει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Heart 93 είπε:

Κορίτσια μου , καλημέρα!! Είχα χαθεί τον τελευταίο καιρό αν και δεν συμμετείχα ενεργά σ αυτό το φόρουμ, μάζευα πληροφορίες και προσπαθούσα να λύσω απορίες κορίτσιων μόνο όταν ήμουν σίγουρη ότι αυτό που απαντούσα ήταν σωστό!!!! Έφτασε λοιπόν η ώρα μου να σας μιλήσω για τις 2 διεγέρσεις και 3 έμβρυομεταφορα που έκανα ! Με την τελευταία να είναι και η επιτυχημένη και να είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών και την Δευτέρα να έχω τον πρώτο μου υπέρηχο!!!Παρατήρησα αλλαγές που εγώ πιστεύω ήταν καθοριστικές και έφεραν το επιθυμητό αποτέλεσμα  , δεν πιστεύω στην τύχη , δεν πιστευω στο 1 ή 2....

1η διέγερση Απρίλιος 2022  με ανταγωνιστές ( 4 γονιμοποιημένα ( έχω χαμηλή αμη) , από αυτά φαγώθηκε ο γιατρός να βάλουμε 2 τριών ημερών , εγώ ήθελα 1 και βλαστοκυστη. Τελικά βάλαμε 1 τριών ημερών και τα υπόλοιπα ενώ εγώ ήθελα να γίνουν βλαστοκυστη και ύστερα κατάψυξη εκείνος φαγώθηκε 3 ων ημερών κατάψυξη γιατί ήταν λίγα! Στον ίδιο κύκλο έκανα και έμβρυομεταφορα αποτυχημένη....ο γιατρόςτο απέδωσε στον αριθμό των εμβρύων που τοποθετήσαμε...εγώ ήθελα να κάνω υστεροσκοπηση μόνο αυτό δεν είχαμε κάνει...κάναμε βγήκε μια ήπια ενδομητριωση πήρα σχήμα αντιβιωσεων...

2η έμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα πόλεμος πόσα θα βάλουμε ζήτησα πάλι ένα για οικονομικούς λόγους αλλά και για την επικινδυνότητα της διδυμης κυησης..( είμαι 30 χρόνων) .το δέχεται! Στον κύκλο που ξεκινάει δεν ψάχνουμε ΦΥΣΙΚΑ ωορρηξία αλλά χτίζουμε με cyclacur  ενδομήτριο και βάζουμε όποτε θέλουμε το έμβρυο.... Και στις 2 εμβρυομεταφορες μετά έπαιρνα μόνο cyclacur  outrogestan. Αποτυχημενη

Αλλάζω φυσικά γιατρό και πάω σ έναν που μου πρότειναν κάποια κορίτσια του φόρουμ και είδα ότι έχει μόνο επιτυχίες... Πράγματι είναι εξαιρετικός , δεν έχω λόγια! 

1 η διέγερση τα ίδια πάνω κάτω...ΟΜΩΣ από τα 4 που γονιμοποιηθηκαν ο όρος του ήταν όλα να γίνουν βλαστοκυστες λόγω ηλικίας θα είχαν ποιότητα κάποιο θα έμενε... Έγιναν τα δύο 5αα , 4αβ.... 2 μέρες πριν την ωοληψια κάναμε εξέταση προγεστερόνης και βγήκε 1,7 , μου είπε ότι για να κάνω έμβρυομεταφορα την θέλω κάτω από 1,5..άρα κάναμε ωοληψια αλλά δεν προχωρήσαμε σε έμβρυομεταφορα! Έρχεται ο επόμενος κύκλος όπου ΦΥΣΙΚΑ παρακολουθουσαμε και δυο μέρες με υπέρηχο και εξετάσεις ορμονών πότε θα κάνω ωορρηξία , αφού το βρήκαμε μετρήσαμε 5 μέρες και βάλαμε και τις 2 βλαστοκυστες όχι γιατί επέμενε αλλά γιατί είπα ότι αν θέλω δεύτερο παιδί κάποια στιγμή δεν θα το ξανακάνω όλο αυτό, οπότε έπαιξα όλα τα χαρτιά μου! Μετά την έμβρυομεταφορα έπαιρνα : cyclacur  , prezolon , salospir , ενέσεις  clexane , ένεση προγεστερόνης , filicine..... Πέτυχε!!  7 η ημέρα 175 η χοριακη , 9η  ημέρα  436... 

Όλο αυτό το έγραψα γιατί αν δεν είχα αλλάξει γιατρό ίσως ακόμη να παιδευομουν!! Όταν έχετε αμφιβολίες ψάξτε το , συγκρίνετε! Είδα διάφορες ,ένιωσα μεγαλύτερη σιγουριά , ασφάλεια , έκανα πιο συχνά εξετάσεις , πήγαμε με την φύση παράλληλα και ήρθε! Δεν έχω δει τίποτα ακόμη , δεν έχουμε ακούσει ούτε καρδιά , όπως κι αν εξελιχθεί όμως , ξέρω ότι αυτή τη φορά έγιναν όλα σωστά!Καλή επιτυχία σε όλες! Θα γίνει το θαύμα αργά ή γρήγορα!!!

Συγχαρητήρια κοπελα μου...Ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχεις μια καλη εγκυμοσύνη!!! Θες να μας πεις με τροπο που ησουν και που πήγες; Μου κανει εντύπωση που λες οτι αυτος ο γιατρός εχει μονο επιτυχίες!!!! Θα περιμένουμε νεα σου!!! Τα καταφερες!!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angot said:

Α ευτυχως που μου το ειπες το νηστικη. Δεν το σκεφτηκα.  Η οικονομοπουλου είναι αιματολογος; εχω και στίγμα αλλα  οι τιμές μου φαινονται λες και δεν εχω στιγμα, ο γιατρος πιο παλια μου ειχε πει ειναι περίεργο αυτο, σε κέντρο μεσογειακής αναιμιας θα τους κινούσε το ενδιαφερον αν το εψαχνα παραπανω. Αλλα δεν το εψαξα τλκ! Οποτε ισως δουμε και γιατι συμβαινει αυτο

Ναι εχω κανει! Μονι αντιπατρικα, κατι αλλα αντισωματα καο θρομβοφιλια δεν εχω κανει. 

Εξετάσεις για θρομβοφιλία θα σου κάνουν εκεί αύριο. Να έχεις μαζί σου τα πάντα από εξετάσεις  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εξετάσεις για θρομβοφιλία θα σου κάνουν εκεί αύριο. Να έχεις μαζί σου τα πάντα από εξετάσεις  

Μακαρι μπας και γλιτώσω τιε ενεσεις.. Τωρα που ειχα μεινει έγκυος ειχα γινει μπλαβι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , winspert είπε:

Συγχαρητήρια κοπελα μου...Ευχομαι να πανε ολα καλα και να έχεις μια καλη εγκυμοσύνη!!! Θες να μας πεις με τροπο που ησουν και που πήγες; Μου κανει εντύπωση που λες οτι αυτος ο γιατρός εχει μονο επιτυχίες!!!! Θα περιμένουμε νεα σου!!! Τα καταφερες!!!!

Τις επιτυχίες τουλάχιστον ξέρω εγώ !δεν θέλω να το αναφέρω δημόσια , γιατί δεν θέλω να θεωρηθεί ότι υπάρχει δόλος...πραγματικά αυτός ο γιατρός δεν αξίζει ούτε για δύο δευτερόλεπτα τέτοια σκεψη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , marmaki είπε:

Έλα εγώ αδιαθέτησα, και στα δικά σου! Χαχα

Χαχαχαχαχ για φαντασου να βλέπουμε περιοδο και να χαιρόμαστε.. Ποσες μερες απο την ωοληψια σήμερα; 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσι μου ακριβως την ιδια απορια ειχα και εγω και εχω να σε συμβουλευσω ενα πραμα ξεχνα τα συμπτωματα ειλικρινα καθε κοπελα εχει τελειως διαφορετικα.εγω ειχα στενοχωρηθει γιατι δεν ειχα ιχνος συμπτωματος κ ειδικα το στηθος δεν με ποναγε καθολου και ειχα τριψηφια χοριακη..τωρα που κοβτευω τριμηνο πρωτο παλι λιγο το στηθος εχω μονο που ξεκινησε 5 μερες μετα τη χοριακη να πονα!

Μακάρι να είναι και δική μου περίπτωση σαν την δική σου.... πραγματικά αυτές οι τελευταίες μέρες μου φαίνονται ατελείωτες και ανυπομονώ να κάνω χοριακη...αλλά από την άλλη και δεν θέλω γιατί φοβάμαι τι θα δω. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι όσο μπορώ.!!!! Ευχαριστώ πολύ πάντως !!!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Heart 93 said:

Τις επιτυχίες τουλάχιστον ξέρω εγώ !δεν θέλω να το αναφέρω δημόσια , γιατί δεν θέλω να θεωρηθεί ότι υπάρχει δόλος...πραγματικά αυτός ο γιατρός δεν αξίζει ούτε για δύο δευτερόλεπτα τέτοια σκεψη! 

Μην ανησυχείς, γράψε μας απλώς τα πρώτα 4-5 γράμματα του επιθέτου του και τα πρώτα γράμματα του κέντρου


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...