Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια...

Ε2 41,2 και 

Fsh 0,4

δεύτερη μέρα του κύκλου,τι σημαινει; Πρώτη φορά τοσο χαμηλη Fsh

Δεν εχω ξανακούσει αντίστοιχη fsh. Αν μαθεις τι σημαίνει πες μας να μάθουμε εγκυκλοπαιδικά. Πως πάει η συλλογή; Τι εχεις μαζέψει μεχρι στιγμής;

3 ώρες πρίν, Troia είπε:

Καλά είμαι, η μικρή μου έγινε ενός πριν λίγες μέρες, χθες γιορτάσαμε και τα 1α της γενέθλια. Τη βαφτίσαμε κιόλας πριν λίγες εβδομάδες. Και με το που τη βαφτίσαμε άρχισε να στρώνει ο ύπνος, όχι όμως ότι είναι ρολόι ακόμα...Τον άλλο μήνα επιστρέφω στη δουλειά, εκεί να δούμε πόσο δύσκολα θα είναι τα πράγματα...Εσείς τι κάνετε; Ο μικρούλης σου; Πότε χρονίζει;

Να σας ζήσει η ζουζουνα σας!!! Πάντα να την καμαρώνετε !!!

 Εμενα άρχισε να κοιμάται σερί οταν αποθηλασα γιατι δεν αποζητούσε πλεον το βυζι. Αποθηλασα γιατι δεν την πάλευα με την δουλειά. Επισης μου πηρε 4 μηνες να αποθηλασω.

θα σας τη κρατάει γυναίκα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Troia said:

Καλά είμαι, η μικρή μου έγινε ενός πριν λίγες μέρες, χθες γιορτάσαμε και τα 1α της γενέθλια. Τη βαφτίσαμε κιόλας πριν λίγες εβδομάδες. Και με το που τη βαφτίσαμε άρχισε να στρώνει ο ύπνος, όχι όμως ότι είναι ρολόι ακόμα...Τον άλλο μήνα επιστρέφω στη δουλειά, εκεί να δούμε πόσο δύσκολα θα είναι τα πράγματα...Εσείς τι κάνετε; Ο μικρούλης σου; Πότε χρονίζει;

Μπράβο η μικρη..Άστα πως πέρασε ο καιρός δεν το πιστεύω.'Νοσταλγω'που ήτανε μια σταλιτσα. Σήμερα θυμήθηκα ότι ο μικρός φορούσε πάνα νούμερο μηδέν!

18/12 χρονίζει. Φεβρουάριο γυρίζω και εγώ και το σκεφτομαι τόσο..Βουνό μου φαίνεται..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια κορίτσια ! Ήρθε επιτέλους κ η μέρα της εμβρυομεταφορας ! Αφού πηρα κ αρνητικό τεστ , είμαι έτοιμη για αύριο! Υπάρχει κάποια συμβουλή που πρέπει να ξέρω μήπως ;;;

Επειδη θα πιεις πολυ νερο οποτε νιωσεις την αναγκη να ουρησεις καντο μην το κρατας μονο κ μονο να μεινεις ακινητη ξαπλα στο κρεββατι εκει.δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αν θα κατσεις 10 λεπτα η μιση ωρα ξαπλα το κακο ειναι να κρατιεσαι μεχρι να σκασεις..ετσι τουλ μου ειπαν..κ μετα να μην σηκωνεις βαρη και να μην σκυβεις πολυ για λιγες μερες..κατα τα αλλα μια χαρα κινεισαι φυσιολογικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , anoulious είπε:

Μπράβο η μικρη..Άστα πως πέρασε ο καιρός δεν το πιστεύω.'Νοσταλγω'που ήτανε μια σταλιτσα. Σήμερα θυμήθηκα ότι ο μικρός φορούσε πάνα νούμερο μηδέν!

18/12 χρονίζει. Φεβρουάριο γυρίζω και εγώ και το σκεφτομαι τόσο..Βουνό μου φαίνεται..

Ασε εγω που δεν ήξερα οτι κυκλοφορούν 0 και ηταν μονίμως μούσκεμα οι φορμιτσες. 

Θα βρεις τις ισορροπίες σου γυρνώντας στην δουλειά. Θα το δεις.

Ποιος θα τον κραταει;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Jamie είπε:

Επειδη θα πιεις πολυ νερο οποτε νιωσεις την αναγκη να ουρησεις καντο μην το κρατας μονο κ μονο να μεινεις ακινητη ξαπλα στο κρεββατι εκει.δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αν θα κατσεις 10 λεπτα η μιση ωρα ξαπλα το κακο ειναι να κρατιεσαι μεχρι να σκασεις..ετσι τουλ μου ειπαν..κ μετα να μην σηκωνεις βαρη και να μην σκυβεις πολυ για λιγες μερες..κατα τα αλλα μια χαρα κινεισαι φυσιολογικα

@minnie26Να μην πιεις πάρα πολύ νερό. Να πιεις τόσο όσο να θέλεις να ουρήσεις, αλλά όχι να πιέζεσαι πάρα πολύ και να νιώθεις άβολα. 2 με 3 ποτήρια αρκούν και δεν πρέπει να έχεις πάει τουαλέτα την τελευταία ώρα. Αν πιέζεσαι πολύ, καλύτερα να αδειάσεις λίγο την κύστη σου για να νιώθεις άνετα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria.26 είπε:

Καλησπέρα σας!!! Καινούργια στο forum...οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ποτέ η παρακάτω απορία μου. Είμαι στην 7ημερα εβρυομεταφορας.... δεν έχω κανένα απολύτως κανενα συμπτώμα η στοιχείο για να πω ότι ίσως έγινε η εμφύτευση... διαβάζω διάφορα που λένε ότι έχουν τσιμπήματακια,πονάει το στήθος,η έχουν ροζ καφέ αίμα,εγώ τίποτα απολύτως...και ρωτάω λοιπόν υπάρχει κάποια κοπέλα που να μην τα είχε όλα αυτά αλλά παρόλαυτα είχε θετική χοριακη;;μπας και μου φύγει λίγο η απογοήτευση.

Κοριτσι μου ακριβως την ιδια απορια ειχα και εγω και εχω να σε συμβουλευσω ενα πραμα ξεχνα τα συμπτωματα ειλικρινα καθε κοπελα εχει τελειως διαφορετικα.εγω ειχα στενοχωρηθει γιατι δεν ειχα ιχνος συμπτωματος κ ειδικα το στηθος δεν με ποναγε καθολου και ειχα τριψηφια χοριακη..τωρα που κοβτευω τριμηνο πρωτο παλι λιγο το στηθος εχω μονο που ξεκινησε 5 μερες μετα τη χοριακη να πονα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Καντι είπε:

Ασε εγω που δεν ήξερα οτι κυκλοφορούν 0 και ηταν μονίμως μούσκεμα οι φορμιτσες. 

Θα βρεις τις ισορροπίες σου γυρνώντας στην δουλειά. Θα το δεις.

Ποιος θα τον κραταει;

Εμένα δε φόρεσε ποτέ πάνα νούμερο 0...Γεννήθηκε 3,300 και φόρεσε κατευθείαν νούμερο 1. Απαντάω εδώ στην ερώτησή σου. Τη δικιά μου θα μου την κρατάει η μητέρα μου, αν και αν μπου την πάρουν στο βρεφονηπιακό του Δήμου μάλλον θα τη στείλω για να μην την επιβαρύνω πολύ. Αλλά το σκέφτομαι, γιατί θα κολλάει συνέχεια ιώσεις και το μισό καιρό δεν θα πηγαίνει και θα μας κολλάει κι όλους εμάς...Το καλό είναι ότι ο άντρας μου δε δουλεύει πενθήμερο 8ωρο, είναι καθηγητής στο πανεπιστήμιο, οπότε έχει τις ώρες διδασκαλίας του από το μεσημέρι και μετά και δουλεύει πολύ από το σπίτι. Οπότε κάπως θα μοιράζεται η μέρα για να μη δεσμεύω πολύ τη μητέρα μου.

Υ.Γ. Ευχαριστώ για τις ευχές! Κι εσύ να καμαρώσεις το αντράκι σου όπως επιθυμείς! Θα πρέπει να γίνεται 2 σε λίγο, σωστά;

πρίν από 44 λεπτά , anoulious είπε:

Μπράβο η μικρη..Άστα πως πέρασε ο καιρός δεν το πιστεύω.'Νοσταλγω'που ήτανε μια σταλιτσα. Σήμερα θυμήθηκα ότι ο μικρός φορούσε πάνα νούμερο μηδέν!

18/12 χρονίζει. Φεβρουάριο γυρίζω και εγώ και το σκεφτομαι τόσο..Βουνό μου φαίνεται..

Να τον χαίρεσαι κι εσύ το μπουμπούκο σου! Τι να σου πω, εδώ θα είμαστε και θα ανταλλάσσουμε απόψεις όταν θα επιστρέψουμε στη δουλειά...Τι να κάνουμε, κάποια στιγμή θα συμβεί κι αυτό...Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Troia είπε:

Εμένα δε φόρεσε ποτέ πάνα νούμερο 0...Γεννήθηκε 3,300 και φόρεσε κατευθείαν νούμερο 1. Απαντάω εδώ στην ερώτησή σου. Τη δικιά μου θα μου την κρατάει η μητέρα μου, αν και αν μπου την πάρουν στο βρεφονηπιακό του Δήμου μάλλον θα τη στείλω για να μην την επιβαρύνω πολύ. Αλλά το σκέφτομαι, γιατί θα κολλάει συνέχεια ιώσεις και το μισό καιρό δεν θα πηγαίνει και θα μας κολλάει κι όλους εμάς...Το καλό είναι ότι ο άντρας μου δε δουλεύει πενθήμερο 8ωρο, είναι καθηγητής στο πανεπιστήμιο, οπότε έχει τις ώρες διδασκαλίας του από το μεσημέρι και μετά και δουλεύει πολύ από το σπίτι. Οπότε κάπως θα μοιράζεται η μέρα για να μη δεσμεύω πολύ τη μητέρα μου.

Υ.Γ. Ευχαριστώ για τις ευχές! Κι εσύ να καμαρώσεις το αντράκι σου όπως επιθυμείς! Θα πρέπει να γίνεται 2 σε λίγο, σωστά;

Να τον χαίρεσαι κι εσύ το μπουμπούκο σου! Τι να σου πω, εδώ θα είμαστε και θα ανταλλάσσουμε απόψεις όταν θα επιστρέψουμε στη δουλειά...Τι να κάνουμε, κάποια στιγμή θα συμβεί κι αυτό...Σας φιλώ!

Εσενα γεννήθηκε κοριτσαρος βρε γι αυτο! Τι να πουμε εμεις με τα 2.500 κιλά;

Σιγουρα καλυτερα με τον μπαμπά στο σπίτι, κι εμεις ετσι το καναμε, βεβαια ο δικος μου δούλευε μετα 3-11 και ηταν πολυ δύσκολοι αυτοί οι έξι μηνες αλλα περνάει ο καιρός. Του χρόνου θα την στείλετε κι εσεις σχολειο κι ολα θα μπουν σε σειρά. Εμεις εχουμε μπει σε καλούς ρυθμούς απο τον Σεπτέμβρη που πηγε σχολειο. Και απο ασθένειες οκ τα περίμενα χειρότερα δυο μερες έκανε 39 πυρετό και μια γαστρεντερίτιδα. Εχει μυξες βεβαια εδώ και δυο μηνες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Troia είπε:

@minnie26Να μην πιεις πάρα πολύ νερό. Να πιεις τόσο όσο να θέλεις να ουρήσεις, αλλά όχι να πιέζεσαι πάρα πολύ και να νιώθεις άβολα. 2 με 3 ποτήρια αρκούν και δεν πρέπει να έχεις πάει τουαλέτα την τελευταία ώρα. Αν πιέζεσαι πολύ, καλύτερα να αδειάσεις λίγο την κύστη σου για να νιώθεις άνετα.

Καλημέρα ! Είναι ότι δεν μένω και Θεσσαλονίκη.. έχω 1 ώρα μπροστά μου για να φτάσω όποτε με αγχώνει αυτό τ κομμάτι ! Θα κατουρησω απ τ σπίτι πριν φύγω , θα πιω λίγο νερό στο δρόμο κ τέλος .. ότι γίνει !!! Σας ευχαριστώ πάντως ! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω και μια άλλη απορία.θελω να καταθέσω τα χαρτιά μου για το επίδομα αυτό το 350€ που δικαιούμαστε μετά την εξωσωματική.αλλα δεν ξέρω που.στο ΙΚΑ(ΕΦΚΑ) η στο ΕΟΠΥΥ -ΠΕΔΙ ;;; Ξέρει κάποια να μου πει;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@minnie26καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Θελω τη γνωμη σας κοριτσια! Μετα απο ποσο καιρο δοκιμασατε 2η ετ? Οπως θυμαστε,την Παρασκευη πηρα την πρωτη αρνητικη χοριακη, στο πρωτο τηλ με τη γιατρο μου ειπε μεσα σε αλλα,οτι ακομα κ στον επομενο κυκλο μπορουμε να ξαναπροσπαθησουμε...σημερα εχουμε ραντεβου για να συζητησουμε τι εφταιξε κ πως θα προχωρησουμε... να αφησω τον οργανισμο να ηρεμησει κ να μη βιαστω λετε?

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, vasoula88 said:

Καλημερα!

@minnie26καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Θελω τη γνωμη σας κοριτσια! Μετα απο ποσο καιρο δοκιμασατε 2η ετ? Οπως θυμαστε,την Παρασκευη πηρα την πρωτη αρνητικη χοριακη, στο πρωτο τηλ με τη γιατρο μου ειπε μεσα σε αλλα,οτι ακομα κ στον επομενο κυκλο μπορουμε να ξαναπροσπαθησουμε...σημερα εχουμε ραντεβου για να συζητησουμε τι εφταιξε κ πως θα προχωρησουμε... να αφησω τον οργανισμο να ηρεμησει κ να μη βιαστω λετε?

 

Καλή σου μέρα! Αν δεν πας ξανα για διέγερση τότε μπορείς να προχωρήσεις άμεσα χωρίς κάποιο πρόβλημα. Το θέμα όμως είναι να συζητήσετε πιθανές αιτίες και τι θα μπορούσες να αλλάξεις ή να ψάξεις πριν την επόμενη σου προσπάθεια .

55 minutes ago, Maria.26 said:

Κορίτσια έχω και μια άλλη απορία.θελω να καταθέσω τα χαρτιά μου για το επίδομα αυτό το 350€ που δικαιούμαστε μετά την εξωσωματική.αλλα δεν ξέρω που.στο ΙΚΑ(ΕΦΚΑ) η στο ΕΟΠΥΥ -ΠΕΔΙ ;;; Ξέρει κάποια να μου πει;;;

Στον ΕΟΠΥΥ που ανηκεις  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...