Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Υπομονή, εύχομαι αυτή να είναι η μόνη αναποδιά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου. 

Η ακινησία και η ξάπλα είναι ότι πιο εκνευριστικό υπάρχει :mellow:

Καταλαβαίνω ότι τελικά το να βγει θετική η χοριακή αποτελεί στην ουσία ένα πολύ πολύ μικρό βήμα μπροστά στα πιθανά απρόβλεπτα που μπορούν να συμβούν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και αρχίζω να αγχώνομαι αρκετά. Σου εύχομαι τα καλύτερα :) 

Σε ευχαριστώ πολύ !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εκανα τον υπερηχο 11η μερα, απο Πέμπτη μεχρι παρασκευη θα κανω ετ.  Περιμενω να μ πουν κ ολας αν είναι καλα! 

Ενδομητριο ομοιόμορφο 9.3 και προγεστερονη 0.5 . Πως τα βλεπετε; 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια εκανα τον υπερηχο 11η μερα, απο Πέμπτη μεχρι παρασκευη θα κανω ετ.  Περιμενω να μ πουν κ ολας αν είναι καλα! 

Ενδομητριο ομοιόμορφο 9.3 και προγεστερονη 0.5 . Πως τα βλεπετε; 

Όλα τέλεια! Με το καλό :wink:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια εκανα τον υπερηχο 11η μερα, απο Πέμπτη μεχρι παρασκευη θα κανω ετ.  Περιμενω να μ πουν κ ολας αν είναι καλα! 

Ενδομητριο ομοιόμορφο 9.3 και προγεστερονη 0.5 . Πως τα βλεπετε; 

9,3 την 11 μέρα ήταν κι εμένα το ενδομήτριο και κάναμε ετ τη 15η μερα! Κοίτα σύμπτωση... Όλα τέλεια θα σου πάνε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

9,3 την 11 μέρα ήταν κι εμένα το ενδομήτριο και κάναμε ετ τη 15η μερα! Κοίτα σύμπτωση... Όλα τέλεια θα σου πάνε!

Ποσο εγινε μεχρι τη 15η; αγχωθηκα λιγο γιατι απο προχθές ανεβηκε μονο 0.3 εκατοστα παρόλο που αυξησα τα cyclacour απο 2 σε 3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

Ποσο εγινε μεχρι τη 15η; αγχωθηκα λιγο γιατι απο προχθές ανεβηκε μονο 0.3 εκατοστα παρόλο που αυξησα τα cyclacour απο 2 σε 3

Δε μου ξαναέκανε υπέρηχο εμένα πριν την ετ.. επειδή γενικά εμένα παχαινε το ενδομήτριο κανονικά και χωρίς αγωγή τους προηγούμενους μήνες το πήγε εμπειρικά. Άλλωστε νομίζω ότι το θέλουν πάνω από 7. Μην αγχώνεσαι καθόλου, δεν υπάρχει περίπτωση να μη φτάσει στο επιθυμητό. Με 9 έχω ακούσει να κάνουν ετ!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angot said:

Ποσο εγινε μεχρι τη 15η; αγχωθηκα λιγο γιατι απο προχθές ανεβηκε μονο 0.3 εκατοστα παρόλο που αυξησα τα cyclacour απο 2 σε 3

Επειδή ρώτησα των γιατρό πρόσφατα , στην αρχή ανεβαίνει γρήγορα το ενδομήτριο μετά δεν αναιβενει με τον ίδιο ρυθμό εμένα στον τελευταίο υπέρηχο 7 μέρες πριν την ετ ήταν 10 αλλά γενικά δεν το θέλουμε και πολύ παραπάνω μέχρι 14 μου είπε ο γιατρός μετά από εκεί και πέρα δεν είναι καλό . Να είναι τριζωνικο επίσης μας ενδιαφέρει ! 
καλή  επιτυχία !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/25/2022 at 7:12 PM, froufrou80 said:

Κορίτσια καλησπέρα κ χρόνια πολλά!! Μετά από δεύτερη επικοινωνία με τον δ/ντη του εμβρυολογικου αυτή τη φορά, όντως δεν έγινε καμια προσπαθεια γονιμοποίησης γιατί το ωάριο ήταν empty zone, δηλαδή μετά την απογυμνωση φάνηκε πως δεν υπήρχαν κυτταρα ωαριου μέσα στη διαφανή ζώνη....... Κ πόση ώρα τον ρωτάω θέλετε για να το δείτε αυτό;;ς Μου λέει 4 ώρες..... 

Επίσης έχω νευριάσει πολυ με τον γιατρό μου που μου είπε για το empty zone, αλλά ισχυριζόταν ότι αφορούσε τη γονιμοποίηση.... Με λίγα λόγια με κοροϊδευει... Αποκλείεται να μην ξερει τι σημαίνει αυτό.... 

Το θέμα είναι πως χρεωθηκα κ μια υποτιθέμενη επεξεργασία υλικού (σε πακετο φυσικών κυκλων) ενώ δεν έγινε καμια προσπαθεια γονιμοποίησης... Δεν ξέρω αν μπορώ να βρω άκρη... Θα κάνουμε κ γραπτα παραπονα στη διοίκηση του νοσοκομείου... Άκρη δεν θα βγεί... Εν τω μεταξυ στην πρωτη επικοινωνία με μια εμβρυολογο μου είπε πως δεν υπήρχε καν περιβλημα ωραρίου.... 

 

Καλησπέρα σας. Λυπάμαι γι'αυτό που σας συνέβη. Και εμένα στην πρώτη ωοληψία κάπως με κοροίδεψαν....Σας έτυχε να ξαναβρείτε ωοθηλάκιο με empty zona? Βρήκαι και εγώ 3 empty zona στη πρώτη μου ωοληψία, εγώ σύνολο έκανα 5 ωοληψίες και όλα ήταν άδεια, δεν υπήρχε ωάριο. Ψάχνω παρόμοιες περιπτώσεις...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Texas είπε:

Επειδή ρώτησα των γιατρό πρόσφατα , στην αρχή ανεβαίνει γρήγορα το ενδομήτριο μετά δεν αναιβενει με τον ίδιο ρυθμό εμένα στον τελευταίο υπέρηχο 7 μέρες πριν την ετ ήταν 10 αλλά γενικά δεν το θέλουμε και πολύ παραπάνω μέχρι 14 μου είπε ο γιατρός μετά από εκεί και πέρα δεν είναι καλό . Να είναι τριζωνικο επίσης μας ενδιαφέρει ! 
καλή  επιτυχία !!!

Ευχαριστω κοριτσι μου, την πρωτη φορα εκανα μεταφορα με ενδομητριο καπου 10.5 ε πιστευω μεχρι την πεμπτη να φτασει κάπου 10. Σαν μορφολογία δεν μου ειπε πολλα ο γιατρος, μονο οτι εχει δεσει και ειναι ομοιόμορφο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2022 at 6:57 ΠΜ, Vk79 είπε:

Εγώ πήγαινα στη γειτονιά μου ή στο Λητω και τις είχα μέχρι τις 14:00 το μεσημέρι 

Καλησπερα κ εγω στο Σφακ.ειμαι κ καθε φορα οπως φευγω σταματαω στο Λητω τις κανω κ σε 3ης ωρες τις εχω!

Βολευει πολυ!

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια εκανα τον υπερηχο 11η μερα, απο Πέμπτη μεχρι παρασκευη θα κανω ετ.  Περιμενω να μ πουν κ ολας αν είναι καλα! 

Ενδομητριο ομοιόμορφο 9.3 και προγεστερονη 0.5 . Πως τα βλεπετε; 

Οι τιμές είναι αρκετά καλές!! Καλή επιτυχία να έχεις!

18 ώρες πρίν, Angot είπε:

1/12 μεταφορα κοριτσια.. Ξεκιναω χαπια απο αυριο!! 

Τι τέλεια, ο μήνας θα ξεκινήσει με έναν ευχάριστο γεγονός :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υποφέρω πονάω παρα πολύ με τις αντιπηκτικές υποφέρω έχω κάνει στο μπούτι στο μπράτσο και στην κοιλιά το ένα χειρότερο από το άλλο τι κάνω λάθος ; Δεν αντέχω κάθε φορά πιο δύσκολα την κάνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...