Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα @foza πως τα πηγαίνεις;

Δεν ξέρω τι θα γίνει έχω κουραστεί ψυχολογικά ανά 2 μέρες βλέπω καφέ και σαν αιμα και ψιλό πονάκια αύριο πάω πάλι για χωριακη εχτές και σημερα καφέ προς το ροζ τι να πω  δεν ξέρω πια 

μου είπανε όταν βλέπω τέτοια να κόβω τις αντιπηκτικές για 2 μέρες και να ξανά ξεκινάω μέχρι να βγει η εξέταση DNA  για την θρόμβο φιλία αν βγει αρνητική θα τις κόψω τελείως 

εχουν παίξει και τα νεύρα μου από την ξάπλα 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Orchid88 είπε:

Μάλλον καταγράφουν τα ονόματα και αναλόγως όγκου, αποφασίζουν για 1 ή 2 διαφορετικές ημερομηνίες / επιτροπές. Λογικά θα σου είπαν ότι θα σε καλέσουν περίπου 5-10 ημέρες νωρίτερα, για να κάνεις την χοριακή και να σου δώσουν την τελική ημερομηνία. 

Η αλήθεια είναι πως με ρώτησαν το ονομα του γιατρού και τον λόγο της εξωσωματικής που οφείλεται. Μου είπαν επίσης να προσέχω να μην ληξουν οι εξετάσεις και ότι απορία έχω να τους πάρω. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, minnie26 said:

@kateriiina25 χρόνια πολλά , ευτυχισμένα και η επόμενη να είναι και η τυχερή και να είσαι μανούλα !!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

4 hours ago, teenthybell said:

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα ειχα ωοληψια κ υστεροσκοπηση κ βρέθηκαν μικρόβια οπότε και θα πρέπει να πανω δυο μήνες αγωγη με αντιβιωσεις. Εχει καμια κοπέλα εμπειρία πανω σε αυτό? Και να πηγε μετα καλα η εμβρυομεταφορα? Πολυ στενοχωρηθηκα. Δυο μηνες τώρα υπομονή....

 

Καλη επιτυχία σε ολες σας.

Τα έχω περάσει κι εγώ με θεραπεία πάνω απο 2 μήνες. Τουλάχιστον όμως απέδωσε και στην επανεξέταση βγήκα πιο καθαρή. Δεν ξέρω ακόμα να σου πω αποτέλεσμα καθώς θα προχωρήσω σε ετ σε 1 μήνα περίπου. Οτι θες ρώτα με. Κουράγιο

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Τα έχω περάσει κι εγώ με θεραπεία πάνω απο 2 μήνες. Τουλάχιστον όμως απέδωσε και στην επανεξέταση βγήκα πιο καθαρή. Δεν ξέρω ακόμα να σου πω αποτέλεσμα καθώς θα προχωρήσω σε ετ σε 1 μήνα περίπου. Οτι θες ρώτα με. Κουράγιο

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μακάρι να πάνε όλα καλα... Δυο μήνες μου φαίνονται τοσοι πολλοι. Κουράγιο σε ολες! Χρόνια πολλά για την γιορτή σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , teenthybell είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μακάρι να πάνε όλα καλα... Δυο μήνες μου φαίνονται τοσοι πολλοι. Κουράγιο σε ολες! Χρόνια πολλά για την γιορτή σου!

Αχ κ γώ τα ίδια δυο μήνες , τωρα τελειώνει ο πρώτος μήνας , η αλήθεια είναι ότι πέρασε ο καιρός .. καλή δύναμη κάθε αρχή και δύσκολη , με αντιβιωσεις και εγχυσεις ξέρω τουλάχιστον 3-4 περιπτώσεις απο εδώ που πέτυχαν και έχουν τα μωράκια τους , αντίστοιχα υπάρχουν και περιπτώσεις 1-3 που δεν τις βοήθησε η θεραπεία …  έχω καταλάβει ότι σ ενα ποσοστό 70% βελτιώνεται 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/23/2022 at 7:13 PM, kateriiina25 said:

Ναι για βλαστοκύστη έλεγα. Όμως γενικά εμένα αργεί να παχύνει το ενδομήτριο. Μπορεί μία άλλη κοπέλα να έχει ξεμπερδέψει και 19η μέρα

Εμένα που παχαίνει αμέσως  αργούν να μου κάνουν ετ 23 η έκανα την τελευταία …

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, foza είπε:

Δεν ξέρω τι θα γίνει έχω κουραστεί ψυχολογικά ανά 2 μέρες βλέπω καφέ και σαν αιμα και ψιλό πονάκια αύριο πάω πάλι για χωριακη εχτές και σημερα καφέ προς το ροζ τι να πω  δεν ξέρω πια 

μου είπανε όταν βλέπω τέτοια να κόβω τις αντιπηκτικές για 2 μέρες και να ξανά ξεκινάω μέχρι να βγει η εξέταση DNA  για την θρόμβο φιλία αν βγει αρνητική θα τις κόψω τελείως 

εχουν παίξει και τα νεύρα μου από την ξάπλα 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως 

 

Υπομονή, εύχομαι αυτή να είναι η μόνη αναποδιά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου. 

Η ακινησία και η ξάπλα είναι ότι πιο εκνευριστικό υπάρχει :mellow:

Καταλαβαίνω ότι τελικά το να βγει θετική η χοριακή αποτελεί στην ουσία ένα πολύ πολύ μικρό βήμα μπροστά στα πιθανά απρόβλεπτα που μπορούν να συμβούν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και αρχίζω να αγχώνομαι αρκετά. Σου εύχομαι τα καλύτερα :) 

πρίν από 31 λεπτά , Christin88 είπε:

@kateriiina25 Χρονια πολλα!! 

Κοριτσια σας κανει η orgalutran κοκκινιλα και φαγουρα για κανενα 10λεπτο?  

Καλησπέρα, εγώ ότι την είχα χρησιμοποιήσει δεν παρατήρησα κάτι το ασυνήθιστο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Χρόνια πολλά στις Κατερινούλες!

ΕΡΩΤΗΣΗ: υστεροσκοπηση(διαγνωστική) και μεταφορά γίνεται στον ίδιο κύκλο?
η συντονίστρια λεει οχι, η μεταφορά πάει για τον επόμενο....

Δεν νομίζω πως γίνεται στον ίδιο κύκλο. Για να ηρεμήσει η περιοχή. Όσο να ναι την πειράζουν στην υστεροσκοπηση. 

1 hour ago, Christin88 είπε:

@kateriiina25 Χρονια πολλα!! 

Κοριτσια σας κανει η orgalutran κοκκινιλα και φαγουρα για κανενα 10λεπτο?  

Εμένα ναι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christin88 είπε:

@kateriiina25 Χρονια πολλα!! 

Κοριτσια σας κανει η orgalutran κοκκινιλα και φαγουρα για κανενα 10λεπτο?  

Ναι ναι μου είχε κάνει όταν την έκανα! Όπως τα λες, για κάνα δεκάλεπτο όλη η ιστορία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχω πονοκέφαλο έκανα ετ σήμερα , κάνω αντιπηκτικές ενέσεις παίρνω Σαλοσπίρ κορτιζόνη προγεστερονη και σικλακουρ 

τι μπορώ να πάρω για να μου περάσει ο πονοκέφαλος ;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, teenthybell said:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Μακάρι να πάνε όλα καλα... Δυο μήνες μου φαίνονται τοσοι πολλοι. Κουράγιο σε ολες! Χρόνια πολλά για την γιορτή σου!

 

1 hour ago, Christin88 said:

@kateriiina25 Χρονια πολλα!! 

Κοριτσια σας κανει η orgalutran κοκκινιλα και φαγουρα για κανενα 10λεπτο?  

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! 

18 minutes ago, Texas said:

Εχω πονοκέφαλο έκανα ετ σήμερα , κάνω αντιπηκτικές ενέσεις παίρνω Σαλοσπίρ κορτιζόνη προγεστερονη και σικλακουρ 

τι μπορώ να πάρω για να μου περάσει ο πονοκέφαλος ;

Φαντάζομαι πως δεν θα έχεις πρόβλημα να πάρεις ενα ντεπόν αλλά στειλε ένα μήνυμα να στο επιβεβαιώσουν καλού κακού. Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Ευχομαι να ειναι η τελευταία σου αυτή και τυχερή

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kateriiina25 said:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! 

Φαντάζομαι πως δεν θα έχεις πρόβλημα να πάρεις ενα ντεπόν αλλά στειλε ένα μήνυμα να στο επιβεβαιώσουν καλού κακού. Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Ευχομαι να ειναι η τελευταία σου αυτή και τυχερή

Σε ευχαριστω και χρόνια σου πολλά , περιμένω και την δική σου εξέλιξη  και ελπίζω να μας πάει καλά 

τέτοια ώρα δεν μπορώ να τον βρω πάλι καλά δεν πονάω παρα πολύ ελπίζω τώρα που πήρα το Σαλοσπίρ να κάνει κάτι, έχω πρόβλημα με πονοκεφάλους άλλες φορές υποφέρω για μέρες είχε καιρό να με πιάσει σήμερα βρήκε  ! 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Texas είπε:

Εχω πονοκέφαλο έκανα ετ σήμερα , κάνω αντιπηκτικές ενέσεις παίρνω Σαλοσπίρ κορτιζόνη προγεστερονη και σικλακουρ 

τι μπορώ να πάρω για να μου περάσει ο πονοκέφαλος ;

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ όλα να πάνε τέλεια! Παρακεταμόλη επί πόνου μου είχαν πει ότι επιτρέπεται αλλά κ αυτή με μέτρο !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

@kateriiina25 Χρονια πολλα!! 

Κοριτσια σας κανει η orgalutran κοκκινιλα και φαγουρα για κανενα 10λεπτο?  

Εμενα μου εκανε καποιες φορες κοκκινιλα κ φαγουρα δεν θυμαμαι για ποση ωρα μην αγχωνεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...