Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Πρώτη χοριακη την Πέμπτη 355.8 και επανέλαβα σήμερα 1490! Η προγεστερονη είναι χαμηλή μου είπαν 9.51… περιμένω να με πάρει ο γιατρός … τι γίνεται τώρα με αυτό ; Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι λάθος ;

Συγχαρητήρια!!! Πιστεύω ότι απλά θα σου αυξήσει την προγεστερόνη αν κρίνει ότι χρειάζεται. Έπαιρνες προγεστερόνη αυτό το διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LeneL είπε:

Συγχαρητήρια!!! Πιστεύω ότι απλά θα σου αυξήσει την προγεστερόνη αν κρίνει ότι χρειάζεται. Έπαιρνες προγεστερόνη αυτό το διάστημα;

Έπαιρνα 3 φορές τη μέρα κολπικά και 1 ένεση το βράδυ.. τώρα μου είπε να κάνω κ το πρωί ένεση απ εδώ κ στις εξής..κρύβει κινδύνους αυτό με τη προγεστερονη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , minnie26 είπε:

Έπαιρνα 3 φορές τη μέρα κολπικά και 1 ένεση το βράδυ.. τώρα μου είπε να κάνω κ το πρωί ένεση απ εδώ κ στις εξής..κρύβει κινδύνους αυτό με τη προγεστερονη; 

Δεν φαντάζομαι... εφόσον είναι κάτι που μπορεί να καλυφθεί στον οργανισμό φαρμακευτικά, γιατί να υπάρχει κίνδυνος. Άλλωστε νομίζω ότι η προγεστερόνη πρέπει να είναι αρκετά αυξημένη τις πρώτες εβδομάδες της κύησης, μετά πέφτει έτσι κι αλλιώς. Άρα θα κάνεις την έξτρα ένεση και όλα θα πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LeneL είπε:

Δεν φαντάζομαι... εφόσον είναι κάτι που μπορεί να καλυφθεί στον οργανισμό φαρμακευτικά, γιατί να υπάρχει κίνδυνος. Άλλωστε νομίζω ότι η προγεστερόνη πρέπει να είναι αρκετά αυξημένη τις πρώτες εβδομάδες της κύησης, μετά πέφτει έτσι κι αλλιώς. Άρα θα κάνεις την έξτρα ένεση και όλα θα πάνε καλα!

Εμένα είναι το θέμα ότι τώρα δεν είναι αρκετά αυξημένη… είμαι χαμηλά ! Τώρα θα επαναλάβω χοριακη κ προγεστερονη τη Τετάρτη και το απόγευμα εχω υπέρηχο να δούμε αν είναι ένα η δυο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , minnie26 είπε:

Εμένα είναι το θέμα ότι τώρα δεν είναι αρκετά αυξημένη… είμαι χαμηλά ! Τώρα θα επαναλάβω χοριακη κ προγεστερονη τη Τετάρτη και το απόγευμα εχω υπέρηχο να δούμε αν είναι ένα η δυο !

Τουλάχιστον δε θα περιμένεις πολύ αυτή τη φορά! Και χοριακή και υπέρηχο την Τετάρτη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , LeneL είπε:

Τουλάχιστον δε θα περιμένεις πολύ αυτή τη φορά! Και χοριακή και υπέρηχο την Τετάρτη!

Ναι , ισχύει αυτό! Απλά αγχώθηκα με την προγεστερονη ότι ίσως δεν πάει κάτι καλά ….

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minnie26 said:

Ναι , ισχύει αυτό! Απλά αγχώθηκα με την προγεστερονη ότι ίσως δεν πάει κάτι καλά ….

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει πως κάτω από 10 προγεστερονη δεν υποστηρίζεται εγκυμοσύνη καλά που το είδατε για να την ανεβάσεις ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Texas είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει πως κάτω από 10 προγεστερονη δεν υποστηρίζεται εγκυμοσύνη καλά που το είδατε για να την ανεβάσεις ! 

Κάτω από 7 μου είπε δεν υποστηρίζεται … τώρα θα επαναλάβω τη Τετάρτη !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Ποσες μέρες σας κρατησε το αίμα μετα απο υστεροσκοπηση? Εγω την εκανα την Παρασκευή κ ακόμα εχω λιγο.

10 μερες εκανα να καθαρισω αλλα ηταν λιγο λιγο,δεν ειχα ποσοτητα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Πρώτη χοριακη την Πέμπτη 355.8 και επανέλαβα σήμερα 1490! Η προγεστερονη είναι χαμηλή μου είπαν 9.51… περιμένω να με πάρει ο γιατρός … τι γίνεται τώρα με αυτό ; Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι λάθος ;

Η αύξηση της χοριάκης σου είναι πολύ καλή!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Texas είπε:

Το νωρίτερο που κάνατε τεστ στο σπίτι και ήταν θετικό πόσες μέρες ήταν μετά από ετ ; :)

Ανάλογα ποσο ημερών εμβρυα έχεις βάλει θα υπολογίσεις.  

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κάτω από 7 μου είπε δεν υποστηρίζεται … τώρα θα επαναλάβω τη Τετάρτη !

Επειδή ο κύκλος είναι τεχνητος δεν προλαβαινει ο οργανισμός να παράγει αμέσως ορμόνες κ να καταλάβει την εγκυμοσύνη. Μπορει να σου αλλαξει τρόπο χορήγησης της προγεστερονης ώστε να απορροφάται καλητερα κ σίγουρα σε μερικές μέρες θα αυξηθεί κ μονη της .  Πολυ ξεκούραση βοηθάει 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Texas είπε:

Το νωρίτερο που κάνατε τεστ στο σπίτι και ήταν θετικό πόσες μέρες ήταν μετά από ετ ; :)

Εμενα την 9η μερα βγηκε θετικο ασχετα με τη καταληξη..ειχα βαλει βλαστοκυστες 5ης μερας..καλη επιτυχια!!

Κοριτσια πειτε μου λιγο γνωμες.. ειμαι στην 9η μερα διεγερσης με 8 πολυ καλα ωαρια κ 3 μικρα.. αυριο θα δωσω παλι αιμα να μετρησουμε ξανα ορμονες..

Εχω σπω και να θυμησω στις 2 προηγουμενες εβγαλα 15 και 12 αντιστοιχα απο τα οποια μονο 2 βλαστοκυστες γτι ηταν ανωριμα και αλλαξα κεντρο γτι δεν μ αρεσε..πως γινεται να εχω σπω κ να προχωρησαν μονο 8? Οκ ελεγα απο την αρχη καλυτερα λιγα και καλα παρα πολλα και ανωριμα! Αλλα και μεσα στη βδομαδα αν τα παρουμε δεν ειναι νωρις παλι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...