Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Texas είπε:

Κορίτσια υποφέρω πονάω παρα πολύ με τις αντιπηκτικές υποφέρω έχω κάνει στο μπούτι στο μπράτσο και στην κοιλιά το ένα χειρότερο από το άλλο τι κάνω λάθος ; Δεν αντέχω κάθε φορά πιο δύσκολα την κάνω 

Μου κάνει εντύπωση που πονάς... Οι αντιπηκτικες κάνουν μελανιά, αλλά δεν έχουν πόνο! Εγώ τις κάνω στην κοιλιά μόνο και ενώ έχω γίνει μπλε και καμιά φορά ξανακάνω πάνω σε μελανιά, πόνο δε νοιωθω καθόλου.. έχει βιντεάκια στο ίντερνετ, έχεις δει κανένα για να τις κάνεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, EvgeniaCher είπε:

Οι τιμές είναι αρκετά καλές!! Καλή επιτυχία να έχεις!

Τι τέλεια, ο μήνας θα ξεκινήσει με έναν ευχάριστο γεγονός :) 

Ευχαριστω κορίτσι, μου... Μακαρι να πανε ολα καλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, LeneL said:

Μου κάνει εντύπωση που πονάς... Οι αντιπηκτικες κάνουν μελανιά, αλλά δεν έχουν πόνο! Εγώ τις κάνω στην κοιλιά μόνο και ενώ έχω γίνει μπλε και καμιά φορά ξανακάνω πάνω σε μελανιά, πόνο δε νοιωθω καθόλου.. έχει βιντεάκια στο ίντερνετ, έχεις δει κανένα για να τις κάνεις;

Έχω δει με πονάνε όμως παρα πολύ για κανένα 10 λεπτό επειδή είναι κρύες ; Δεν ξέρω πάντα με πονούσαν αλλά σήμερα πέθανα και έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Texas είπε:

Έχω δει με πονάνε όμως παρα πολύ για κανένα 10 λεπτό επειδή είναι κρύες ; Δεν ξέρω πάντα με πονούσαν αλλά σήμερα πέθανα και έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο 

Γιατί τις κάνεις κρύες;;; Δεν θελουν ψυγείο. Πάντως αν δεν θες να περιμένεις να πέσει η θερμοκρασία τους μπορείς να σφίξεις την ένεση με την παλάμη σου για ένα λεπτό και θα πάρει την θερμοκρασία του χεριού σου. Συμβουλή φαρμακοποιού!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Texas είπε:

Έχω δει με πονάνε όμως παρα πολύ για κανένα 10 λεπτό επειδή είναι κρύες ; Δεν ξέρω πάντα με πονούσαν αλλά σήμερα πέθανα και έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο 

Φίλη μου που την ζορίζαν οι αντιπηκτικές γιατί τις προκαλούσαν τσούξιμο κοκκινίλα κ φαγούρα το είπε στο γιατρό της κ της άλλαξε μάρκα αντιπηκτικών ενεσεων. Με τις άλλες που τις έδωσε δεν είχε πρόβλημα μάλλον οι πρώτες της προκαλούσαν κάποιο είδος αλλεργικής αντίδρασης ή τέλος πάντων δε της ταίριαζαν. Μετά ήταν όλα οκ κ τις έκανε μέχρι τη γεννά κανονικά. Ρώτησε τον γιατρό σου ποτέ δε ξερεις ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Texas είπε:

Έχω δει με πονάνε όμως παρα πολύ για κανένα 10 λεπτό επειδή είναι κρύες ; Δεν ξέρω πάντα με πονούσαν αλλά σήμερα πέθανα και έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο 

Κάτσε μη σου λέω βλακείες, εγώ λέω για τις innohep. Eσυ ποιες λες; Μήπως κατάλαβα εγώ κάτι λάθος 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, LeneL said:

Κάτσε μη σου λέω βλακείες, εγώ λέω για τις innohep. Eσυ ποιες λες; Μήπως κατάλαβα εγώ κάτι λάθος 

Clexane κάνω εγώ :( δεν τις έχω στο ψυγείο απλά έχει ψυχρά πλέον και είναι κρύες 

1 hour ago, Σποράκι said:

Γιατί τις κάνεις κρύες;;; Δεν θελουν ψυγείο. Πάντως αν δεν θες να περιμένεις να πέσει η θερμοκρασία τους μπορείς να σφίξεις την ένεση με την παλάμη σου για ένα λεπτό και θα πάρει την θερμοκρασία του χεριού σου. Συμβουλή φαρμακοποιού!

Δεν τις έχω στο ψυγείο σε θερμοκρασία δωμάτιο τις έχω αλλά έχει λίγη ψυχρά πλέον , ευχαριστω πολύ αυτό θα κάνω θα τις ζεστάνω στην παλάμη μου 

μα τέτοιος πόνος ! Μου κόπηκε η ανάσα σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Texas είπε:

Clexane κάνω εγώ :( δεν τις έχω στο ψυγείο απλά έχει ψυχρά πλέον και είναι κρύες 

Δεν τις έχω στο ψυγείο σε θερμοκρασία δωμάτιο τις έχω αλλά έχει λίγη ψυχρά πλέον , ευχαριστω πολύ αυτό θα κάνω θα τις ζεστάνω στην παλάμη μου 

μα τέτοιος πόνος ! Μου κόπηκε η ανάσα σήμερα 

Ουτε οι clexane θελουν ψυγειο ,να τις ζεσταινεις λιγο με το χερι σου και να μην τις κανεις ποτε σε σημειο που εχει δημιουργηθει γρομπαλακι γιατι ναι εκει θα πονας πολυ! Καθε φορα και σε διαφορετικο σημειο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Texas said:

Κορίτσια υποφέρω πονάω παρα πολύ με τις αντιπηκτικές υποφέρω έχω κάνει στο μπούτι στο μπράτσο και στην κοιλιά το ένα χειρότερο από το άλλο τι κάνω λάθος ; Δεν αντέχω κάθε φορά πιο δύσκολα την κάνω 

Εγώ τις έτριβα με τα χέρια μου και κοντα στην σόμπα για το πολύ 1’ και μετα τις έκανα. Ήταν πολύ πιο ανεκτός ο πόνος έτσι 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Texas είπε:

Κορίτσια υποφέρω πονάω παρα πολύ με τις αντιπηκτικές υποφέρω έχω κάνει στο μπούτι στο μπράτσο και στην κοιλιά το ένα χειρότερο από το άλλο τι κάνω λάθος ; Δεν αντέχω κάθε φορά πιο δύσκολα την κάνω 

Καλησπέρα @Texas. Εγώ κάνω τις Ivor 3500 και πονάω αφού την κάνω κανένα 2 λεπτό σε σημείο που κάθομαι δίπλωμένη στα δυο. Και δεν αλλάζει βγάλω δεν βγάλω τον αερα( το σωστό είναι να μην βγει), την ζεστάνω δεν την ζεστάνω τρίβοντας την, βάλω δεν βάλω την οπή προς τα πάνω. Ίσως σε κάποια σημεία πιο κοντά στον αφαλό πονέσω λιγότερο. Περυσι που έκανα των 2500 δεν θυμάμαι να πονούσα τόσο όποτε ίσως οι παραπάνω μονάδες να παίζουν κάποιο ρόλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kateriiina25 said:

Εγώ τις έτριβα με τα χέρια μου και κοντα στην σόμπα για το πολύ 1’ και μετα τις έκανα. Ήταν πολύ πιο ανεκτός ο πόνος έτσι 

Ευχαριστω έτσι θα κάνω αύριο να δούμε γιατί σήμερα μου έκατσε πολύ άσχημα ! 

41 minutes ago, Jamie said:

Κοριτσια μου προληπτικα κανετε αντιπηκτικες;κ αν ναι απο ποτε ξεκινησατα;εγω κλεινω το πρωτο τριμηνο τωρα κ μονο σαλονσπιρ παιρνω..

Προληπτικά από την πρώτη μέρα της ετ εγώ …

56 minutes ago, Linoula said:

Καλησπέρα @Texas. Εγώ κάνω τις Ivor 3500 και πονάω αφού την κάνω κανένα 2 λεπτό σε σημείο που κάθομαι δίπλωμένη στα δυο. Και δεν αλλάζει βγάλω δεν βγάλω τον αερα( το σωστό είναι να μην βγει), την ζεστάνω δεν την ζεστάνω τρίβοντας την, βάλω δεν βάλω την οπή προς τα πάνω. Ίσως σε κάποια σημεία πιο κοντά στον αφαλό πονέσω λιγότερο. Περυσι που έκανα των 2500 δεν θυμάμαι να πονούσα τόσο όποτε ίσως οι παραπάνω μονάδες να παίζουν κάποιο ρόλο.

Δεν έχω κάνει άλλες μονάδες και δεν ξέρω . Άσε σήμερα νόμιζα θα μείνω στον τόπο … τι τραβάμε ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι λέτε; Κάνουμε τεστ πριν την χοριακη; Δεν έχω κάνει σε καμία ετ συο παρελθόν αλλά αυτή τη φορά λέω έστω το πρωί της χοριακης να κάνω ένα. Να ξέρω πάνω κάτω τι με περιμένει γιατί έχω τρελή δουλειά και φοβάμαι ότι θα φαίνεται ότι εκλαιγα και θα γίνω ρεζίλι. Δεν με πειράζει βέβαια να δείξει ψευδώς αρνητικό πιο πολύ με φοβίζει το θετικό που θα είναι μια χοριακη θετική μεν αλλά στα τάρταρα όπως μου έχει συμβεί στο παρελθόν σε φυσική σύλληψη.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...