Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!Ήμουν σίγουρη ότι θα πετύχεις,ο γιατρός είναι τρομερός!Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και σε λίγους μήνες να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μπεμπακι η τα μπεμπακια,ίσως κάνεις διδυμακια❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ , πολυ ρε κορίτσι! Χάρη σε εκείνον τα καταφέραμε ! Μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι το τέλος!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , minnie26 είπε:

Ευχαριστώ πολύ , πολυ ρε κορίτσι! Χάρη σε εκείνον τα καταφέραμε ! Μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι το τέλος!!!:wub:

Ποιο είναι το πρόγραμμα τώρα; Σου είπε για υπέρηχο; ( Με τον καημό μου εγώ... Ακόμα περιμένω να περάσουν οι μέρες για τον υπέρηχο μου!)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Ποιο είναι το πρόγραμμα τώρα; Σου είπε για υπέρηχο; ( Με τον καημό μου εγώ... Ακόμα περιμένω να περάσουν οι μέρες για τον υπέρηχο μου!)

Χαχα! Τη Δευτέρα θα κάνω επαναληπτική χοριακη ,θα ελέγξω και προγεστερονη …μετά μιλάω με τον γυναικολόγο μου (άλλος γιατρός εξωσωματικής κ άλλος ο προσωπικός γυναικολόγος ) και θα μου πει εκείνος ποτέ θα πάω με το καλό για υπέρηχο ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στις Κατερινούλες!

ΕΡΩΤΗΣΗ: υστεροσκοπηση(διαγνωστική) και μεταφορά γίνεται στον ίδιο κύκλο?
η συντονίστρια λεει οχι, η μεταφορά πάει για τον επόμενο....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, silvy22 said:

Χρόνια πολλά στις Κατερινούλες!

ΕΡΩΤΗΣΗ: υστεροσκοπηση(διαγνωστική) και μεταφορά γίνεται στον ίδιο κύκλο?
η συντονίστρια λεει οχι, η μεταφορά πάει για τον επόμενο....

Ευχαριστούμε πολυ :wub:


Κι εγώ στον επόμενο κύκλο είχα κάνει. Δεν θα κάνεις Νίκα τελικά, θα κάνεις υστεροσκόπηση;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ευχαριστούμε πολυ :wub:


Κι εγώ στον επόμενο κύκλο είχα κάνει. Δεν θα κάνεις Νίκα τελικά, θα κάνεις υστεροσκόπηση;

του είπα υστεροσκοπηση και συμφώνησε.. η υστερο μου ειπε η βοηθός γίνεται 6η με 20η μερα, ειμαι πιο ευέλικτη με τις ημερομηνίες
γιατι ειναι και οι γιορτεσ , αρχες του χρονου κτλενώ  ο Νικας θέλει συγκεκριμένη μέρα...απλα φαντάζομαι θα με τραβηξει με συντήρηση αντιβιώσεων μεχρι τη μεταφορά... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ευχαριστούμε πολυ :wub:


Κι εγώ στον επόμενο κύκλο είχα κάνει. Δεν θα κάνεις Νίκα τελικά, θα κάνεις υστεροσκόπηση;

Κατερίνα χρόνια σου πολλά!!!

 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 said:

του είπα υστεροσκοπηση και συμφώνησε.. η υστερο μου ειπε η βοηθός γίνεται 6η με 20η μερα, ειμαι πιο ευέλικτη με τις ημερομηνίες
γιατι ειναι και οι γιορτεσ , αρχες του χρονου κτλενώ  ο Νικας θέλει συγκεκριμένη μέρα...απλα φαντάζομαι θα με τραβηξει με συντήρηση αντιβιώσεων μεχρι τη μεταφορά... :wacko:

Ναι ο Νικάς θέλει συγκεκριμένη μερα. 2 μέρες μετά από υποτιθέμενη ετ. Συντήρηση θα σου κανει σίγουρα 

1 hour ago, Ele@n said:

Κατερίνα χρόνια σου πολλά!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

  • Λυπημένη/-ος 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Ήθελα να ρωτήσω τις φωτογραφικές λήψεις της σαλπιγγογραφιας που τις ζητάει σε έντυπη μορφή....τι εννοεί;;; φωτοτυπία;;;

Τα περισσότερα τα έχουμε ευτυχώς. Λίγη αγχώδης αυτή η φάση του φακέλου μπορώ να πω.

Στην υπερηχογραφική σαλπιγγογραφία θέλει φωτογραφίες. Αν είναι ακτινολογική, θέλει μόνο την διάγνωση. Γενικά στέλνεις τα πάντα πρωτότυπα ή φωτοτυπία με γνήσια υπογραφή και υπογραφή με μπλε στυλό. Επίσης, επειδή τον φάκελο τον στέλνεις κάποιες μέρες πριν την επιτροπή, τον ελέγχουν και σε ενημερώνουν αν λείπει ή θέλει διόρθωση κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Σήμερα ειχα ωοληψια κ υστεροσκοπηση κ βρέθηκαν μικρόβια οπότε και θα πρέπει να πανω δυο μήνες αγωγη με αντιβιωσεις. Εχει καμια κοπέλα εμπειρία πανω σε αυτό? Και να πηγε μετα καλα η εμβρυομεταφορα? Πολυ στενοχωρηθηκα. Δυο μηνες τώρα υπομονή....

 

Καλη επιτυχία σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Orchid88 είπε:

Στην υπερηχογραφική σαλπιγγογραφία θέλει φωτογραφίες. Αν είναι ακτινολογική, θέλει μόνο την διάγνωση. Γενικά στέλνεις τα πάντα πρωτότυπα ή φωτοτυπία με γνήσια υπογραφή και υπογραφή με μπλε στυλό. Επίσης, επειδή τον φάκελο τον στέλνεις κάποιες μέρες πριν την επιτροπή, τον ελέγχουν και σε ενημερώνουν αν λείπει ή θέλει διόρθωση κάτι.

Ωραία, θα στείλω στον γιατρό που μου έκανε την σαλπιγγογραφια να μου δώσει γνωμάτευση με σφραγίδα κ υπογραφή. Σήμερα μίλησα με την επιτροπή κ για ραντεβου μου έδωσε την εβδομάδα 6 με 10 Φλεβάρη, καθώς ζήτησα αρχές αυτού του μήνα, γτ δίνουν διάστημα και όχι συγκεκριμένη μερα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex@ είπε:

Ωραία, θα στείλω στον γιατρό που μου έκανε την σαλπιγγογραφια να μου δώσει γνωμάτευση με σφραγίδα κ υπογραφή. Σήμερα μίλησα με την επιτροπή κ για ραντεβου μου έδωσε την εβδομάδα 6 με 10 Φλεβάρη, καθώς ζήτησα αρχές αυτού του μήνα, γτ δίνουν διάστημα και όχι συγκεκριμένη μερα;

Μάλλον καταγράφουν τα ονόματα και αναλόγως όγκου, αποφασίζουν για 1 ή 2 διαφορετικές ημερομηνίες / επιτροπές. Λογικά θα σου είπαν ότι θα σε καλέσουν περίπου 5-10 ημέρες νωρίτερα, για να κάνεις την χοριακή και να σου δώσουν την τελική ημερομηνία. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε καθόλου εικόνα ποτέ περίπου δίνουν πρώτο διαθέσιμο ραντεβού για επιτροπή στην Αθήνα ; 
Λεω μιας κ πάω για το νέο χρόνο να ξαναπεράσω επιτροπή στο ενδιάμεσο να έχω τουλάχιστον τα φάρμακα για δυο ακόμα φορες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...