Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Kallo είπε:

@minnie26 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Αντε τι ωραία να πας για τον πρώτο σου υπέρηχο. Όλα εύχομαι να πάνε τέλεια. @Angot@Angot καλή επιτυχία. Εγώ 1/12 έχω την αυχενική.

Να πανε ολα καλα και γισ τιε 2 μας. Να μας μπει καλα ο μηναε ευχομαι κοριτσι μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα. Ειμαι στην 9 βδομαδα και ολη την ωρα βλεπω αιμα, δεν μπορω να αποβάλλω το αγχος μου. Ειχα πρωτη φορα κ στην 7η βδομαδα αιμα οπου αύξησα τις prolutex για λίγες μερες. Τωρα παλι ειχα καφε αιμα την Κυριακή και χθες το βραδυ κόκκινο ανοιχτο. Αλλα ο γιατρός δεν μου ειπε να παρω τωρα κατι έξτρα. Παω για υπερηχο καθε βδομαδα και τα βλεπει όλα καλα. Καθε φορα που παω να βγω λιγο απ το σπιτι να παω καμια βολτα μετα παλι τα ιδια, ξάπλα. Συμβαινει σε καμια άλλη κοπέλα??? Δεν μου εδωσε και καποια σίγουρη εξηγηση ο γιατρός και με εχει φάει το άγχος... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Kallo είπε:

@minnie26 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Αντε τι ωραία να πας για τον πρώτο σου υπέρηχο. Όλα εύχομαι να πάνε τέλεια. @Angot@Angot καλή επιτυχία. Εγώ 1/12 έχω την αυχενική.

Ευχαριστώ πολύ , πολύ!!! Καλά αποτελέσματα και σε σένα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Linoula είπε:

Κοριτσια 

Δεν κρατήθηκα σήμερα 6η μέρα ετ έκανα τεστ μόλις και βγήκε θετικό. Έχω πάθει σοκ.

Έχω βάλει 1 βλαστοκύστη 5ης μέρας και δεν έχω κάνει καθόλου ovitrelle η άλλη ένεση 

Μπραβο.. μια μεγαλη μεγαλη χοριακη σου ευχομαι! 

@kateriiina25 με πηραν τωρα και πηγε 890.. θα ξανα παω παλι αυριο για υπερηχο κ ορμονες..μα πως θα φτασει 1600 μεχρι Παρασκευη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Linoula είπε:

Κοριτσια 

Δεν κρατήθηκα σήμερα 6η μέρα ετ έκανα τεστ μόλις και βγήκε θετικό. Έχω πάθει σοκ.

Έχω βάλει 1 βλαστοκύστη 5ης μέρας και δεν έχω κάνει καθόλου ovitrelle η άλλη ένεση 

μπραβο ρε θηριο πολυ νωρισ το εκανεσ κ μεσημερι!!!χαμος  με το καλο μια μεγαλη χοριακη

πρίν από 24 λεπτά , Christin88 είπε:

Μπραβο.. μια μεγαλη μεγαλη χοριακη σου ευχομαι! 

@kateriiina25 με πηραν τωρα και πηγε 890.. θα ξανα παω παλι αυριο για υπερηχο κ ορμονες..μα πως θα φτασει 1600 μεχρι Παρασκευη?

για την ε2 λεσ ε ? παρασκευη εχεις επαναληψη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , silvy22 είπε:

μπραβο ρε θηριο πολυ νωρισ το εκανεσ κ μεσημερι!!!χαμος  με το καλο μια μεγαλη χοριακη

για την ε2 λεσ ε ? παρασκευη εχεις επαναληψη?

Ναι για οιστραδιολη.. θα ξανα παω αυριο για επαναληψη.. απλα μαλλον παρασκευη η σαββατο ωοληψια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Linoula είπε:

Κοριτσια 

Δεν κρατήθηκα σήμερα 6η μέρα ετ έκανα τεστ μόλις και βγήκε θετικό. Έχω πάθει σοκ.

Έχω βάλει 1 βλαστοκύστη 5ης μέρας και δεν έχω κάνει καθόλου ovitrelle η άλλη ένεση 

Ουάου, τέλεια!!! Συγχαρητήρια και εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακή όταν θα έρθει η ώρα του :grin:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Linoula said:

Κοριτσια 

Δεν κρατήθηκα σήμερα 6η μέρα ετ έκανα τεστ μόλις και βγήκε θετικό. Έχω πάθει σοκ.

Έχω βάλει 1 βλαστοκύστη 5ης μέρας και δεν έχω κάνει καθόλου ovitrelle η άλλη ένεση 

Συγχαρητήρια! Να πάνε όλα καλά εύχομαι! 

4 hours ago, Christin88 said:

Μπραβο.. μια μεγαλη μεγαλη χοριακη σου ευχομαι! 

@kateriiina25 με πηραν τωρα και πηγε 890.. θα ξανα παω παλι αυριο για υπερηχο κ ορμονες..μα πως θα φτασει 1600 μεχρι Παρασκευη?

Τις τελευταίες μέρες της διέγερσης ανεβαίνει πιο γρήγορα η Ε2, μην ανησυχείς. Εμένα την μια μερα ηταν 3670 και την επόμενη 5277. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Angot είπε:

Να πανε ολα καλα και γισ τιε 2 μας. Να μας μπει καλα ο μηναε ευχομαι κοριτσι μ

Μακάρι κορίτσι μου 

6 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Ευχαριστώ πολύ , πολύ!!! Καλά αποτελέσματα και σε σένα !!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου 

5 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κοριτσια 

Δεν κρατήθηκα σήμερα 6η μέρα ετ έκανα τεστ μόλις και βγήκε θετικό. Έχω πάθει σοκ.

Έχω βάλει 1 βλαστοκύστη 5ης μέρας και δεν έχω κάνει καθόλου ovitrelle η άλλη ένεση 

Μπράβο κορίτσι μου. Συγχαρητήρια. Μία μεγάλη χοριακη εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κοριτσια 

Δεν κρατήθηκα σήμερα 6η μέρα ετ έκανα τεστ μόλις και βγήκε θετικό. Έχω πάθει σοκ.

Έχω βάλει 1 βλαστοκύστη 5ης μέρας και δεν έχω κάνει καθόλου ovitrelle η άλλη ένεση 

Μπραβο ρε κοριτσι αντε με το καλο... Τελεια νεα! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

πολλα ευχάριστα στο καφέ μας βλέπω! Τι ωραία!!!

μια ερώτηση σε όσες έχουν κάνει υστεροσκοπηση. Ποσό καιρό μετά σας ήρθε περίοδος ;

εχω δέκα μέρες καθυστέρηση και πάρα πολλά υγρά με δυο σταγόνες κόκκινο προχθές κ σήμερα. 
εχω αγχωθεί 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ παρά πολύ! Θέλω τόσο πολύ να πάει καλά αυτή τη φορά αλλά ξέρω ότι ένα τεστ θετικό δεν εξασφαλίζει τίποτα. Το έχω ζήσει δυστυχώς τοσες φορες. Μακάρι όμως να πάνε καλα τα πράγματα, σας ευχαριστώ πολύ όλες :wub:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...