Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, linaa είπε:

Ανάλογα ποσο ημερών εμβρυα έχεις βάλει θα υπολογίσεις.  

Επειδή ο κύκλος είναι τεχνητος δεν προλαβαινει ο οργανισμός να παράγει αμέσως ορμόνες κ να καταλάβει την εγκυμοσύνη. Μπορει να σου αλλαξει τρόπο χορήγησης της προγεστερονης ώστε να απορροφάται καλητερα κ σίγουρα σε μερικές μέρες θα αυξηθεί κ μονη της .  Πολυ ξεκούραση βοηθάει 

Δεν μου άλλαξε το τρόπο χορήγησης απλά μου πρόσθεσε μια prolutex να κάνω και το πρωί! Η ξεκούραση πως βοηθεί ; Πλέον είμαι καναπε ,κρεβάτι κ σηκώνομαι μόνο για φαγητό κ τουαλέτα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Texas είπε:

Το νωρίτερο που κάνατε τεστ στο σπίτι και ήταν θετικό πόσες μέρες ήταν μετά από ετ ; :)

6η μέρα βράδυ αρνητικό,7η πρωί αχνό θετικό.Βεβαια είχα πολύ χαμηλή χοριακη την 9η μέρα,μόνο 20 αλλά κ πάλι το τεστ ανίχνευσε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , minnie26 είπε:

Δεν μου άλλαξε το τρόπο χορήγησης απλά μου πρόσθεσε μια prolutex να κάνω και το πρωί! Η ξεκούραση πως βοηθεί ; Πλέον είμαι καναπε ,κρεβάτι κ σηκώνομαι μόνο για φαγητό κ τουαλέτα !

Με την κούραση η μήτρα κανει συσπάσεις όταν δεν υπάρχει αρκετή προγεστερονη τα πράγματα γίνονται χειρότερα οποτε είναι κ επικίνδυνα.  Επίσης όταν ο οργανισμός ειναι σε ηρεμία μπορει να λειτουργήσει καλητερα στην παραγωγή των ορμονών.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , linaa είπε:

Με την κούραση η μήτρα κανει συσπάσεις όταν δεν υπάρχει αρκετή προγεστερονη τα πράγματα γίνονται χειρότερα οποτε είναι κ επικίνδυνα.  Επίσης όταν ο οργανισμός ειναι σε ηρεμία μπορει να λειτουργήσει καλητερα στην παραγωγή των ορμονών.  

Δεν είχα ιδέα ! Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , minnie26 είπε:

Δεν είχα ιδέα ! Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!

Πιστευω ειναι κατι που λυνεται θα σου τη δωσουν τεχνητα μην αγχωνεσαι.παντως πολυ καλη η αυξηση της χοριακης για 2 μυριζομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Jamie είπε:

Πιστευω ειναι κατι που λυνεται θα σου τη δωσουν τεχνητα μην αγχωνεσαι.παντως πολυ καλη η αυξηση της χοριακης για 2 μυριζομαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Την Τετάρτη θα κάνω επανάληψη χοριακης κ προγεστερονης ..και έχω και τον πρώτο υπέρηχο!!! Εκεί θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Christin88 said:

Εμενα την 9η μερα βγηκε θετικο ασχετα με τη καταληξη..ειχα βαλει βλαστοκυστες 5ης μερας..καλη επιτυχια!!

Κοριτσια πειτε μου λιγο γνωμες.. ειμαι στην 9η μερα διεγερσης με 8 πολυ καλα ωαρια κ 3 μικρα.. αυριο θα δωσω παλι αιμα να μετρησουμε ξανα ορμονες..

Εχω σπω και να θυμησω στις 2 προηγουμενες εβγαλα 15 και 12 αντιστοιχα απο τα οποια μονο 2 βλαστοκυστες γτι ηταν ανωριμα και αλλαξα κεντρο γτι δεν μ αρεσε..πως γινεται να εχω σπω κ να προχωρησαν μονο 8? Οκ ελεγα απο την αρχη καλυτερα λιγα και καλα παρα πολλα και ανωριμα! Αλλα και μεσα στη βδομαδα αν τα παρουμε δεν ειναι νωρις παλι?

Πόσες μονάδες έκανες και πόσο ήταν η Ε2 σου σήμερα; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πόσες μονάδες έκανες και πόσο ήταν η Ε2 σου σήμερα; 

Ξεκινησα για 3 μερες με 150, απο πεμπτη μεχρι σημερα 250 + orgalutran.. δεν ζηταω αιματος να δω γιατι δεν θελω να μπερδευτω εξτρα.. σημερα το πρωτο ωαριο μου που παντα φευγει μπροστα ηταν 20χιλ..

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Christin88 said:

Ξεκινησα για 3 μερες με 150, απο πεμπτη μεχρι σημερα 250 + orgalutran.. δεν ζηταω αιματος να δω γιατι δεν θελω να μπερδευτω εξτρα.. σημερα το πρωτο ωαριο μου που παντα φευγει μπροστα ηταν 20χιλ..

Απλώς με την Ε2 θα φαινόταν ποσό ώριμα είναι και αν είναι εντάξει οι μέρες για την ωοληψια. Μπορεί και να φαινόταν αν θα πάρεις παραπάνω από 8. Αν θες αύριο μάθε την τιμή και πες μας 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2022 at 4:00 ΜΜ, Texas είπε:

Χαχα σε ευχαριστω πολύ ! Αυτήν την στιγμή μόνο αυτό δεν με νοιάζει αν θα μείνουν τα σημάδια τέλεια πληροφορία όμως ! 
Θα δοκιμάσω τα πάντα ! 

Εμένα στην πρώτη ετ είχα δει στο σπιτι αχνό θετικό και χάρηκα , βέβαια δεν κράτησε η χαρά γιατί μετά έπεσε και η χοριακη μου βγήκε 6

την δεύτερη φορά είχα χρησιμοποιήσει τεστ στο σπιτι ώστε να είμαι προετημασμενη ψυχολογικά έκανα ένα έκανα και δεύτερο όταν έκανα την 8η μέρα και ήταν αρνητικό τουλάχιστον ήξερα ότι δεν πέτυχε άρα δεν εξεπλάγην απο την μηδενική χοριακη 

τωρα είμαι στην 3η ετ και λέω να κάνω 6η μέρα ένα τεστ στο σπιτι αν και είναι πολύ νωρίς έχω περιέργεια 

το θέμα είναι να μην δεις αρνητικό και σε ρίξει ψυχολογικά εμένα νομίζω δεν με ρίχνει πια .. σκευτομαι πως ίσως αν δω θετικό με βοηθήσει να περιμένω με καλύτερη διάθεση 

Το δικό μου κόλπο για τις αντιπηκτικες....ένα παγάκι μέσα σε Γάζα ή λεπτό πανάκι της κουζίνας, το ακουμπάς πάνω στο σημείο που θα κάνεις την ένεση για μισό λεπτό, ίσα ίσα να σου μουδιασει λίγο την περιοχή και κάνεις την ένεση και δεν νιώθεις τίποτα!!!Καλή επιτυχία και χαρμόσυνα αποτελέσματα!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ!

Παρακολουθώ ανελλιπώς τις συζητήσεις σας, δεν συμμετέχω απλά γιατί είμαι σε στάσιμη κατάσταση.

Είναι κάποια κοπέλα που κάνει φυσικούς, με υψηλή FSH ( πάνω από 20-25 ) ?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Απλώς με την Ε2 θα φαινόταν ποσό ώριμα είναι και αν είναι εντάξει οι μέρες για την ωοληψια. Μπορεί και να φαινόταν αν θα πάρεις παραπάνω από 8. Αν θες αύριο μάθε την τιμή και πες μας 

Kαλημερα.. χθες ειχα οιστραδιολη 682 και lh αν καταλαβα καλα ειπε 3 .. σημερα ξανα εδωσα..

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Christin88 said:

Kαλημερα.. χθες ειχα οιστραδιολη 682 και lh αν καταλαβα καλα ειπε 3 .. σημερα ξανα εδωσα..

Καλημέρα! Για 9η μέρα διέγερσης είναι όσο πρέπει για 8 ωοθυλάκια. Μια χαρά πας. Λογικά μόλις φτάσει γύρω στο 1600 θα σου πει για ωοληψία. Παρασκευή ή Σάββατο 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα! Για 9η μέρα διέγερσης είναι όσο πρέπει για 8 ωοθυλάκια. Μια χαρά πας. Λογικά μόλις φτάσει γύρω στο 1600 θα σου πει για ωοληψία. Παρασκευή ή Σάββατο 

Θα ρωτησω για τη σημερινη και θα σ πω..ουφ με ηρεμησες καπως..εστω αυτα τα 8 να ειναι ωριμα θελω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angel* είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ!

Παρακολουθώ ανελλιπώς τις συζητήσεις σας, δεν συμμετέχω απλά γιατί είμαι σε στάσιμη κατάσταση.

Είναι κάποια κοπέλα που κάνει φυσικούς, με υψηλή FSH ( πάνω από 20-25 ) ?

Καλημέρα! Εγώ έχω υψηλή fsh (ακριβώς δεν ξέρω ποσο γιατί έχω δυο χρόνια να μετρήσω) αλλά λογικά κάπου εκεί είμαι. Κάνω φυσικούς επίσης δυο χρόνια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...