Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Texas είπε:

Κορίτσια υποφέρω πονάω παρα πολύ με τις αντιπηκτικές υποφέρω έχω κάνει στο μπούτι στο μπράτσο και στην κοιλιά το ένα χειρότερο από το άλλο τι κάνω λάθος ; Δεν αντέχω κάθε φορά πιο δύσκολα την κάνω 

Καλησπέρα κοριτσι μου!!

Εγώ έκανα τις innohep καθολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου!!Στην αρχή είχα γίνει μοβ σ' όλη την κοιλιά μου αλλά προς το τέλος που είχα και κοιλιά βρήκα ένα κόλπο που εμένα με βόλεψε!Κάθε φορά που ήταν να κάνω ένεση την εκανα πάντα στην κοιλιά, πάντα τουλάχιστον 2-3 δάχτυλα από τον αφαλό, πολυ στα πλάγια και πάντα έβαζα λίγο στο δέρμα την βελόνα για να δω αν θα πονέσω!Τελικά έκανα την ένεση στο σημείο εκείνο που δεν με πόναγε όταν ακουμπαγα την βελόνα!!Βέβαια μπορεί να έχεις σημαδακια από την βελόνα εκεί που την ακουμπάς αλλά δεν συγκρίνεται με τον πόνο και το μελανιασμα από τις ενέσεις!!

Τουλάχιστον εμένα αυτό με βόλεψε και από τότε και μετά δεν μου ξαναπρηστηκε ούτε μου μελανιασε!!Ελπίζω να βοηθήσει και σένα!!

Σαν παρηγοριά να σου πω ότι δε θα σου μείνει κανένα απολύτως σημάδι όταν με το καλό τις σταματησεις!!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

32 minutes ago, Giouli36 said:

Καλησπέρα κοριτσι μου!!

Εγώ έκανα τις innohep καθολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου!!Στην αρχή είχα γίνει μοβ σ' όλη την κοιλιά μου αλλά προς το τέλος που είχα και κοιλιά βρήκα ένα κόλπο που εμένα με βόλεψε!Κάθε φορά που ήταν να κάνω ένεση την εκανα πάντα στην κοιλιά, πάντα τουλάχιστον 2-3 δάχτυλα από τον αφαλό, πολυ στα πλάγια και πάντα έβαζα λίγο στο δέρμα την βελόνα για να δω αν θα πονέσω!Τελικά έκανα την ένεση στο σημείο εκείνο που δεν με πόναγε όταν ακουμπαγα την βελόνα!!Βέβαια μπορεί να έχεις σημαδακια από την βελόνα εκεί που την ακουμπάς αλλά δεν συγκρίνεται με τον πόνο και το μελανιασμα από τις ενέσεις!!

Τουλάχιστον εμένα αυτό με βόλεψε και από τότε και μετά δεν μου ξαναπρηστηκε ούτε μου μελανιασε!!Ελπίζω να βοηθήσει και σένα!!

Σαν παρηγοριά να σου πω ότι δε θα σου μείνει κανένα απολύτως σημάδι όταν με το καλό τις σταματησεις!!

 

Χαχα σε ευχαριστω πολύ ! Αυτήν την στιγμή μόνο αυτό δεν με νοιάζει αν θα μείνουν τα σημάδια τέλεια πληροφορία όμως ! 
Θα δοκιμάσω τα πάντα ! 

36 minutes ago, Linoula said:

Κοριτσια τι λέτε; Κάνουμε τεστ πριν την χοριακη; Δεν έχω κάνει σε καμία ετ συο παρελθόν αλλά αυτή τη φορά λέω έστω το πρωί της χοριακης να κάνω ένα. Να ξέρω πάνω κάτω τι με περιμένει γιατί έχω τρελή δουλειά και φοβάμαι ότι θα φαίνεται ότι εκλαιγα και θα γίνω ρεζίλι. Δεν με πειράζει βέβαια να δείξει ψευδώς αρνητικό πιο πολύ με φοβίζει το θετικό που θα είναι μια χοριακη θετική μεν αλλά στα τάρταρα όπως μου έχει συμβεί στο παρελθόν σε φυσική σύλληψη.

 

Εμένα στην πρώτη ετ είχα δει στο σπιτι αχνό θετικό και χάρηκα , βέβαια δεν κράτησε η χαρά γιατί μετά έπεσε και η χοριακη μου βγήκε 6

την δεύτερη φορά είχα χρησιμοποιήσει τεστ στο σπιτι ώστε να είμαι προετημασμενη ψυχολογικά έκανα ένα έκανα και δεύτερο όταν έκανα την 8η μέρα και ήταν αρνητικό τουλάχιστον ήξερα ότι δεν πέτυχε άρα δεν εξεπλάγην απο την μηδενική χοριακη 

τωρα είμαι στην 3η ετ και λέω να κάνω 6η μέρα ένα τεστ στο σπιτι αν και είναι πολύ νωρίς έχω περιέργεια 

το θέμα είναι να μην δεις αρνητικό και σε ρίξει ψυχολογικά εμένα νομίζω δεν με ρίχνει πια .. σκευτομαι πως ίσως αν δω θετικό με βοηθήσει να περιμένω με καλύτερη διάθεση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Texas είπε:

Χαχα σε ευχαριστω πολύ ! Αυτήν την στιγμή μόνο αυτό δεν με νοιάζει αν θα μείνουν τα σημάδια τέλεια πληροφορία όμως ! 
Θα δοκιμάσω τα πάντα ! 

Εμένα στην πρώτη ετ είχα δει στο σπιτι αχνό θετικό και χάρηκα , βέβαια δεν κράτησε η χαρά γιατί μετά έπεσε και η χοριακη μου βγήκε 6

την δεύτερη φορά είχα χρησιμοποιήσει τεστ στο σπιτι ώστε να είμαι προετημασμενη ψυχολογικά έκανα ένα έκανα και δεύτερο όταν έκανα την 8η μέρα και ήταν αρνητικό τουλάχιστον ήξερα ότι δεν πέτυχε άρα δεν εξεπλάγην απο την μηδενική χοριακη 

τωρα είμαι στην 3η ετ και λέω να κάνω 6η μέρα ένα τεστ στο σπιτι αν και είναι πολύ νωρίς έχω περιέργεια 

το θέμα είναι να μην δεις αρνητικό και σε ρίξει ψυχολογικά εμένα νομίζω δεν με ρίχνει πια .. σκευτομαι πως ίσως αν δω θετικό με βοηθήσει να περιμένω με καλύτερη διάθεση 

Εμένα αυτό που με βοήθησε είναι η κατεύθυνση της βελόνας, να είναι η εγκοπή προς τα πανω, μπαίνει πιο ευκολα έτσι. Αν βέβαια ξαναμεινω έγκυος και πάει καλά, οπότε θα πρέπει να τις συνεχίσω λόγω θρομβοφιλίας σε όλη την εγκυμοσύνη, θα ρίχνω το υγρό της innohep σε βελόνα ινσουλίνης που είναι πιο λεπτή αλλά κάνει την ίδια ακριβώς δουλεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κοριτσια τι λέτε; Κάνουμε τεστ πριν την χοριακη; Δεν έχω κάνει σε καμία ετ συο παρελθόν αλλά αυτή τη φορά λέω έστω το πρωί της χοριακης να κάνω ένα. Να ξέρω πάνω κάτω τι με περιμένει γιατί έχω τρελή δουλειά και φοβάμαι ότι θα φαίνεται ότι εκλαιγα και θα γίνω ρεζίλι. Δεν με πειράζει βέβαια να δείξει ψευδώς αρνητικό πιο πολύ με φοβίζει το θετικό που θα είναι μια χοριακη θετική μεν αλλά στα τάρταρα όπως μου έχει συμβεί στο παρελθόν σε φυσική σύλληψη.

 

Καλησπέρα, εάν δεν σε απασχολεί το ψευδώς αρνητικό και δεν σε επηρεάσει στην ψυχολογία σου, μπορεί να κάνεις. Εγώ προσωπικά είχα κάνει τεστ μια μέρα πριν την χοριακή, είχε βγει αχνό θετικό, την επόμενη μέρα η χοριακή ήταν θετική, αλλά στη συνέχεια δεν ανταποκρινόταν όπως έπρεπε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχει κάποια κοπέλα που  δεν είχε αρκετά ωάρια με βράχυ πρωτόκολλο ούτε με φεμαρα κ δοκίμασε το μακρύ κ πήγε καλύτερα? Ξεκίνησα τις εξωσωματικες λόγω του συζύγου κ τελικά εγώ είμαι αυτή που έχει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Κοριτσια εχει καμια το mail της οικονομ.; να μου το στειλει σε μνμ.. Μου ειχε πει τέλος Νοεμβρίου να τηε στειλω ενα mail να μου πει τι γινεται με τις εξετάσεις μου. 

Καλησπέρα στο έστειλα 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Μου κάνει εντύπωση που πονάς... Οι αντιπηκτικες κάνουν μελανιά, αλλά δεν έχουν πόνο! Εγώ τις κάνω στην κοιλιά μόνο και ενώ έχω γίνει μπλε και καμιά φορά ξανακάνω πάνω σε μελανιά, πόνο δε νοιωθω καθόλου.. έχει βιντεάκια στο ίντερνετ, έχεις δει κανένα για να τις κάνεις;

Οι αντιπηκτικες είναι οι μόνες υποδόριες ενέσεις οι οποίες εμένα προσωπικά με πονάνε πάρα πολύ . Ενώ με τις ορμόνες δεν είχα κανένα θέμα,με αυτές εδώ δεν ψηνομαι καθόλου. Ξεκίνησα  μετά την αυχενική,γέννησα πριν ένα μηνα και ακόμα κάνω και θα τις σταματήσω η σε δέκα μέρες η σε μερικές εβδομάδες. Ειλικρινά βαρέθηκα,έχει σκληρύνει και το δέρμα εκεί που τρυπάω και πλέον πονάω ακόμα πιο πολυ

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Blue Velvet said:

Οι αντιπηκτικες είναι οι μόνες υποδόριες ενέσεις οι οποίες εμένα προσωπικά με πονάνε πάρα πολύ . Ενώ με τις ορμόνες δεν είχα κανένα θέμα,με αυτές εδώ δεν ψηνομαι καθόλου. Ξεκίνησα  μετά την αυχενική,γέννησα πριν ένα μηνα και ακόμα κάνω και θα τις σταματήσω η σε δέκα μέρες η σε μερικές εβδομάδες. Ειλικρινά βαρέθηκα,έχει σκληρύνει και το δέρμα εκεί που τρυπάω και πλέον πονάω ακόμα πιο πολυ

Εντάξει λίγο έμεινε υπομονή , τώρα ξέρω τουλάχιστον πως δεν είμαι η μόνη . Εγώ με το καλή αν μείνω έγκυος μάλλον συνέχεια θα τις κάνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Texas είπε:

Εντάξει λίγο έμεινε υπομονή , τώρα ξέρω τουλάχιστον πως δεν είμαι η μόνη . Εγώ με το καλή αν μείνω έγκυος μάλλον συνέχεια θα τις κάνω 

Ευχαριστώ κορίτσι μου,σου εύχομαι να μείνεις έγκυος πολύ πολύ σύντομα και αν χρειαστεί να κάνεις τις ενέσεις,να μην πονάς καθόλου ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Οι αντιπηκτικες είναι οι μόνες υποδόριες ενέσεις οι οποίες εμένα προσωπικά με πονάνε πάρα πολύ . Ενώ με τις ορμόνες δεν είχα κανένα θέμα,με αυτές εδώ δεν ψηνομαι καθόλου. Ξεκίνησα  μετά την αυχενική,γέννησα πριν ένα μηνα και ακόμα κάνω και θα τις σταματήσω η σε δέκα μέρες η σε μερικές εβδομάδες. Ειλικρινά βαρέθηκα,έχει σκληρύνει και το δέρμα εκεί που τρυπάω και πλέον πονάω ακόμα πιο πολυ

Είδες, δεν το ήξερα αυτού! Θα ήθελα να είμαι από μια μεριά όταν διάβασες το σχόλιό μου ότι οι αντιπηκτικες δεν πονάνε....

Να σου ζήσει το μωράκι σου και μακάρι να σταματήσεις σύντομα τις ενέσεις!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Είδες, δεν το ήξερα αυτού! Θα ήθελα να είμαι από μια μεριά όταν διάβασες το σχόλιό μου ότι οι αντιπηκτικες δεν πονάνε....

Να σου ζήσει το μωράκι σου και μακάρι να σταματήσεις σύντομα τις ενέσεις!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σιγά μωρέ δεν παρεξηγώ, υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι δεν πονάνε καθόλου με τις αντιπηκτικες,εγώ δυστυχώς δεν ανήκω σ' αυτή την κατηγορία..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Σιγά μωρέ δεν παρεξηγώ, υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι δεν πονάνε καθόλου με τις αντιπηκτικες,εγώ δυστυχώς δεν ανήκω σ' αυτή την κατηγορία..

Να σου ζήσει το μπεμπάκι!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...