Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ έχω καταλάβει ότι όλες οι εξετάσεις για το μικροβίωμα αμφισβητούνται. Κάθε γιατρός υποστηρίζει την μία και κράζει τις υπόλοιπες. Αυτο οφείλεται στο οτι το θέμα με το μικροβίωμα είναι ακόμα υπό διερεύνηση παγκοσμίως. Στο serum που ειχα πάει για γνώμη το καλοκαίρι, που φημίζονται και για τις επιτυχίες τους, αυτήν την εξέταση με τον ιστό περιόδου μου είχαν προτείνει να κάνω. 

Αυτο με τα πόδια για μένα ειναι πρόβλημα. Ολόκληρο χειμώνα ειναι ζήτημα αν θα εχω 3-4 φορές ζεστά πόδια. 

Και μενα τα ποδια μου παγακι είναι συνέχεια... Και μεσα στο τζακι να τα βαλω τπτ! Τι ακριβως βλεπεις απο αυτην την εξεταση; δε μου την εχει προτείνει ποτε κανενας γιατρός. Θα αξιζε λετε τον κοπο να την κανω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

33 minutes ago, Angot said:

Και μενα τα ποδια μου παγακι είναι συνέχεια... Και μεσα στο τζακι να τα βαλω τπτ! Τι ακριβως βλεπεις απο αυτην την εξεταση; δε μου την εχει προτείνει ποτε κανενας γιατρός. Θα αξιζε λετε τον κοπο να την κανω; 

Ειναι εξέταση για να δεις αν έχεις κάποια φλεγμονη/μικρόβιο στην μήτρα. Συνήθως την κάνουν μετα από αποτυχημένες προσπάθειες εμφύτευσης και βιοχημικές  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Angot είπε:

Και μενα τα ποδια μου παγακι είναι συνέχεια... Και μεσα στο τζακι να τα βαλω τπτ! Τι ακριβως βλεπεις απο αυτην την εξεταση; δε μου την εχει προτείνει ποτε κανενας γιατρός. Θα αξιζε λετε τον κοπο να την κανω; 

Πως πας με τα τεστ ; 
καλε άσε τις εξετάσεις για την ώρα και χάιδευε κοιλιτσα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , silvy22 είπε:

Πως πας με τα τεστ ; 
καλε άσε τις εξετάσεις για την ώρα και χάιδευε κοιλιτσα 

Αχχχ σήμερα 5η μερα αρνητικο!!! Δεν ξερω δεν εχω κανενα θετικο προαίσθημα κοριτσια, και μαλιστα τείνω προς το αρνητικο! Καλα για συμπτώματα δεν ειχα ουτε την 1η φορα οποτε δν ψαχνω ουτε τωρα, καποιες ζαλαδες-αδυναμιες που ειχα σήμερα τις πρωινες ωρες ειναι επειδη ημουν 5 μερες σε απραγια και ξαφνικα πηγα δουλεια! 

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ειναι εξέταση για να δεις αν έχεις κάποια φλεγμονη/μικρόβιο στην μήτρα. Συνήθως την κάνουν μετα από αποτυχημένες προσπάθειες εμφύτευσης και βιοχημικές  

Θα αξιζε τον κοπο ακομα και πριν αν ειναι τοσο απλη εξεταση.. Θα το ρωτησω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Αχχχ σήμερα 5η μερα αρνητικο!!! Δεν ξερω δεν εχω κανενα θετικο προαίσθημα κοριτσια, και μαλιστα τείνω προς το αρνητικο! Καλα για συμπτώματα δεν ειχα ουτε την 1η φορα οποτε δν ψαχνω ουτε τωρα, καποιες ζαλαδες-αδυναμιες που ειχα σήμερα τις πρωινες ωρες ειναι επειδη ημουν 5 μερες σε απραγια και ξαφνικα πηγα δουλεια! 

Θα αξιζε τον κοπο ακομα και πριν αν ειναι τοσο απλη εξεταση.. Θα το ρωτησω! 

Εγω περιμένω να μας πεις το αποτέλεσμα του Σαββάτου , μέχρι το σκ να μην σ επηρεάζουν τα αρνητικά !αν είχες βάλει βλαστοκυστες θα ήσουν μόλις 3η μέρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , silvy22 είπε:

Εγω περιμένω να μας πεις το αποτέλεσμα του Σαββάτου , μέχρι το σκ να μην σ επηρεάζουν τα αρνητικά !αν είχες βάλει βλαστοκυστες θα ήσουν μόλις 3η μέρα 

Δν ξερω τλκ αν ειναι το σαββατο η χοριακη, μαλλον εχω μπερδευτεί, και ειναι αργότερα .. Θα παρω την παρασκευη να ρωτησω!  Εκανα ετ 1/12 με 3ων ημερων.... Νωρις δεν είναι το σαββατο;  

3η μερα;; δλδ τωρα τι μερα είμαι; μπερδεύτηκα παλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Δν ξερω τλκ αν ειναι το σαββατο η χοριακη, μαλλον εχω μπερδευτεί, και ειναι αργότερα .. Θα παρω την παρασκευη να ρωτησω!  Εκανα ετ 1/12 με 3ων ημερων.... Νωρις δεν είναι το σαββατο;  

3η μερα;; δλδ τωρα τι μερα είμαι; μπερδεύτηκα παλι

5η μέρα είσαι σήμερα 

Αλλά με Βλαστοκύστη 8η μέρα δείχνει κάποιες φορες το τεστ 

αρα Σάββατο θα είσαι 10η , αν αντέχεις πήγαινε Δευτέρα καλύτερα θα είναι 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Δν ξερω τλκ αν ειναι το σαββατο η χοριακη, μαλλον εχω μπερδευτεί, και ειναι αργότερα .. Θα παρω την παρασκευη να ρωτησω!  Εκανα ετ 1/12 με 3ων ημερων.... Νωρις δεν είναι το σαββατο;  

3η μερα;; δλδ τωρα τι μερα είμαι; μπερδεύτηκα παλι

Καλησπερα συνήθως ζητάνε 14 μέρες απο την ωοληψια. Οποτε η ημερομηνία χοριακης εινσι 12/12.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , silvy22 είπε:

5η μέρα είσαι σήμερα 

Αλλά με Βλαστοκύστη 8η μέρα δείχνει κάποιες φορες το τεστ 

αρα Σάββατο θα είσαι 10η , αν αντέχεις πήγαινε Δευτέρα καλύτερα θα είναι 

 

Την προηγούμενη φορα εκανα 8 ημερες μετα την ετ και βγηκε θετικο αρα παρασκευη πρεπει να μ δειξει κανονικα! Τέλος παντων εγω θα το παω ετσι μέχρι το Σάββατο και αν δω θετικο καλώς.. Αν δεν δω θα προετοιμαστω ψυχολογικά!  Απλως μαλλον εχω μπερδευτεί και ο γιατρός μου είπε το αλλο σκ χοριακη... 

πρίν από 18 λεπτά , amelie77 είπε:

Καλησπερα συνήθως ζητάνε 14 μέρες απο την ωοληψια. Οποτε η ημερομηνία χοριακης εινσι 12/12.. 

Ωοληψια εκανα τον προηγούμενο μηνα.. Εμβρυομεταφορά εκανα 1/12 με 3ων ημερων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Την προηγούμενη φορα εκανα 8 ημερες μετα την ετ και βγηκε θετικο αρα παρασκευη πρεπει να μ δειξει κανονικα! Τέλος παντων εγω θα το παω ετσι μέχρι το Σάββατο και αν δω θετικο καλώς.. Αν δεν δω θα προετοιμαστω ψυχολογικά!  Απλως μαλλον εχω μπερδευτεί και ο γιατρός μου είπε το αλλο σκ χοριακη... 

Ωοληψια εκανα τον προηγούμενο μηνα.. Εμβρυομεταφορά εκανα 1/12 με 3ων ημερων

και πάλι. Αν ήταν έμβρυα 3 ημερών θα ειχες κανει ωοληψια 28/11.. οποτε 14 μερες απο την 28/11 εινσι 12/12… αυτή είναι η σωστή ημερομηνία χοριακης. Τωρα και εγώ στη θέση σου κανα τεστακι ισως το εκανα 10-11/12!! Για να προετοιμαστώ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , amelie77 είπε:

και πάλι. Αν ήταν έμβρυα 3 ημερών θα ειχες κανει ωοληψια 28/11.. οποτε 14 μερες απο την 28/11 εινσι 12/12… αυτή είναι η σωστή ημερομηνία χοριακης. Τωρα και εγώ στη θέση σου κανα τεστακι ισως το εκανα 10-11/12!! Για να προετοιμαστώ! 

Χαχαχαχ εκανα ετ 1/12 και ξεκινησα  τα τεστ απο τις 3/12.. Ειμαι το πιο γρήγορο τεστ του φορουμ :P και σημερα παντως αρνητικο ηταν!

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

Χαχαχαχ εκανα ετ 1/12 και ξεκινησα  τα τεστ απο τις 3/12.. Ειμαι το πιο γρήγορο τεστ του φορουμ :P και σημερα παντως αρνητικο ηταν!

Προφανώς θα ήταν αρνητικα βρε κορίτσι τα τεστ μέχρι τώρα, οριακά σήμερα θα έγινε η εμφυτευση με το καλό. Μην ταλαιπωρεισαι τζάμπα, από Σάββατο ξαναπροσπαθησε και παλι νωρίς είναι. 12/12 που θα κάνεις χοριακη θα είναι η τυχερή σου μέρα!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nels είπε:

Προφανώς θα ήταν αρνητικα βρε κορίτσι τα τεστ μέχρι τώρα, οριακά σήμερα θα έγινε η εμφυτευση με το καλό. Μην ταλαιπωρεισαι τζάμπα, από Σάββατο ξαναπροσπαθησε και παλι νωρίς είναι. 12/12 που θα κάνεις χοριακη θα είναι η τυχερή σου μέρα!! :)

Το ξερω οτι θα ηταν αρνητικα αλλα ξερεις απο το να αναρωτιεμαι κααααθε μερα αποφασισα να κανω να μου φευγει και η απορια!!! Χαχαχ περιμενω τη μερα που θα κανω το τεστ το πρωι και θα βαλω το στικακι μεσα στο τσαντακι του αντρα μου, να το δει στη δουλειά και να μη μπορει να αντιδρασει :twisted: Χαχαχα;);)του το χρωσταω γιατι την πρωτη φορα ηταν αχνο, αγχωθηκε, και μου κοψε τη χαρα με τις σερνικοϋστεριες!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ. Μετά από όλα αυτά με την ενδομητρίτιδα μου έχει γίνει ψύχωση και κάνω αποστείρωση στο χέρι πριν βάλει οτιδήποτε κολπικό. 

Μιας και λέμε για ετ τώρα... 
Σας έχει πει ποτέ κάποιος γιατρός να μην φοράτε αρώματα και βαριά σαπούνια την ημέρα της ετ; Σε φόρουμ του εξωτερικού έλεγαν όλες (και ήταν πολλές) ότι τους απαγορεύουν να φοράνε άρωμα και αποσμητικό την ημέρα της ετ και πρέπει να κάνουν μπάνιο είτε με άοσμο σαπούνι είτε μόνο με νερό. Και η γυναίκα και ο άντρας. Τα έμβρυα λέει είναι πάρα πολύ ευαίσθητα στα αρώματα. Το ξέρατε εσείς αυτό; 

Αφήστε το άλλο, που όλες πάνε και τρώνε πατάτες τηγανητές από τα Mc Donalds αμέσως μετά την ετ για γούρι. Κανονικά είχε ξεκινήσει ως οδηγία για μετά την ωοληψία για αποφυγή υπερδιέγερσης (μην με ρωτήσετε πως ωφελεί τόσο αλάτι σε κάτι τέτοιο, δεν ξέρω) και τελικά καθιερώθηκε σε διαδικασία καλής τύχης για την ετ

Κατερινα μου ναι ισχυει οτι απαγορευεται το αρωμα για την ημερα της ετ! Για το σαπουνι μετα ομως δεν νομιζω! Νομιζω οτι αφορα μονο τη στιγμη της ετ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...