Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Xristina96 τώρα τι φάρμακα παίρνω ή όταν γίνεται η εμβρυομεταφορα? Τώρα μόνο τα cyclacur  και αυτά τα αυτοκόλλητα που σου είπα..Η τελευταία αποτυχημένη εμβρυομεταφορα ήταν το Δεκέμβριο όπου έπαιρνα felicin,ενέσεις prolutex, ενέσεις clexane,medrol και cyclacur. 

Κατάλαβα, ότι πήραν και οι περισσότερες. Utrogestan δεν παίρνεις; Πέρα από prolutex; Επίσης αντιπηκτικες και κορτιζόνη έχεις κάνει εξετάσεις και χρειάζεται να πάρεις; Θέλω να πω ότι μετά από τόσες στεναχώριες που έχεις περάσει, μήπως χρειάζεται να αλλάξεις κάτι. Το έχεις δει και με άλλες ειδικότητες; Γιατί έχεις καλά έμβρυα. Εγώ με το ζόρι έβγαλα ένα μόνο ΑΑ και 1 ΒΑ από 18 ωάρια.

πρίν από 25 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

@Αγάπ και @Xristina96 σας ευχαριστώ πολύ!! Τις δύο προηγούμενες φορές που ήμουν έγκυος (η μια παλλινδρόμησε την 6 εβδομάδα μετά από φυσική σύλληψη και η άλλη οδηγήθηκε σε βιομηχανική) είχα συμπτώματα από την αρχή και καταλάβαινα ότι κάτι γίνεται, αυτήν την φορά δεν νιώθει τίποτα οπότε το βλέπω συγκριτικά και γίνομαι πιο ρεαλιστική όσο και εάν θετική θέλω να είμαι.  

Εσύ ξέρεις καλύτερα το σώμα σου! εγώ είχα 2 βιοχημικές, 1 από φυσική σύλληψη, αυτήν την φορά που πάει σχετικά καλά δεν είχα τίποτα. Στις βιοχημικές ναι.

Εμείς πάντως σου στέλνουμε θετική ενέργεια και τα συμπτώματα που δεν έχεις να σε διαψεύσουν. 

Ποτέ έχεις χοριακη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Xristina96 Όχι δεν έχω κάνει εξετάσεις για τις αντιπικτικες. Δεν το ήξερα. Utrogestan έπαιρνα στις προηγούμενες φορές. Την τελευταία φορά δεν πήρα. Έχω ενδοκρινολογο που πηγαίνω αλλά δεν μου έδωσε κάτι να πάρω. Δεν μου έχει βρει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να φτιάξουμε. Θέλω να πάω κ σε άλλο ενδοκρινολογο όμως να δω διαφορές. Ναι έχω καλά έμβρυα. Έγινε μια φορά σύλληψη μέχρι 8 εβδομάδες κ ήταν βιοχημική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Xristina96 Όχι δεν έχω κάνει εξετάσεις για τις αντιπικτικες. Δεν το ήξερα. Utrogestan έπαιρνα στις προηγούμενες φορές. Την τελευταία φορά δεν πήρα. Έχω ενδοκρινολογο που πηγαίνω αλλά δεν μου έδωσε κάτι να πάρω. Δεν μου έχει βρει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να φτιάξουμε. Θέλω να πάω κ σε άλλο ενδοκρινολογο όμως να δω διαφορές. Ναι έχω καλά έμβρυα. Έγινε μια φορά σύλληψη μέχρι 8 εβδομάδες κ ήταν βιοχημική 

Εννοείς δεν ακούσατε καρδιά; Είδατε όμως σάκο; 8 εβδομάδων θεωρείται παλινδρομη και όχι βιοχημική. Η βιοχημική κύηση είναι όταν η εγκυμοσύνη ανευρίσκεται μόνο με αιματολογικές εξετάσεις και όχι υπερηχογραφηκα. Εάν δεν κάνω λάθος μέχρι τις 1000-2000 μονάδες Μαξ 5 εβδομάδων δηλαδή. 

Εάν είσαι Αθήνα μήπως πρέπει να δεις το ενδεχόμενο να πας και εσύ στο Έλενα; Είναι κρίμα να ταλαιπώρησε έτσι. Εάν δεν έχετε κάποιο σοβαρό πρόβλημα που να δικαιολογεί τα αρνητικά είναι πολύ κρίμα. Είσαι τόσο μικρή. Ίσως πρέπει να το ψάξεις καλύτερα. Μήπως πρέπει να αφήσεις το σώμα σου λίγο πιο φυσικά. Χωρίς αντιπηκτικες, χωρίς κορτιζόνη. Να μετρήσεις προγεστερόνη, την δουλειά που κάνουν τα utrogestan δεν την κάνει η prolutex. Η prolutex είναι βοηθητική για τα utrogestan.  Εάν δεν νιώθεις καλά με τον ενδοκρινολόγο εννοείται να αλλάξεις, είναι πολύ σημαντική η δουλειά του ενδοκρινολόγου στο κομμάτι της εξωσωματικής, έχουμε να κάνουμε με ορμόνες.

Είσαι σε μεγάλο κέντρο; 

Να ξέρεις ότι λόγω ηλικίας υπάρχει περίπτωση να σε αντιμετωπίζουν όπως εμένα, λίγο σαν "στανταρακι" και να μην δίνουν την απαραίτητη προσοχή, διότι λόγω ηλικίας θα τα καταφέρουμε αργά η γρήγορα!! 😡😡😡

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Αυτό ισχύει αν θες να περάσεις πάλι επιτροπή για τα φάρμακα. Αν μπορείς όμως να τα πληρώσεις μόνη σου προχωράς κανονικά.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα τι συζητήσω και με τον γιατρο και λέω να κάνω μια διέγερση μήπως υπάρξουν καλύτερες βλαστοκυστες. Νομίζω ότι λόγω ηλικίας θα ήταν καλύτερα έτσι,είμαι 32 με καλή ΑΜΗ οπότε θεωρώ ότι ίσως έχω ελπίδες για καλύτερη ποιότητα. Και μετά βλέποντας και κάνοντας 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Butterfly 92 είπε:

@Alex@ κ γω πολυκυστικες έχω.  Υπερδιέγερση δεν έχω πάθει μέχρι στιγμής αλλά υπάρχει κίνδυνος να γίνει..  έχω κάνει εμβρυομεταφορα και κατευθείαν μετά από ωοληψια αλλά και με κατεψυγμένα.  Πιστεύω με κατεψυγμένα έχει χρόνο ο οργανισμός μας να ηρεμήσει. Κ γω 30 είμαι κ ούτε εμένα μου επιτρέπει παραπάνω. Ειναι η 5η εμβρυομεταφορα που θα κάνω τώρα κ πρώτη φορά μου πρότεινε μαζί με τα cyclacur βάζω αυτοκόλλητα dermestril. Δεν ξέρω αν αυτά βοηθάνε περισσότερο σε εμάς που έχουμε πολυκυστικες ή αν είναι άλλο ένα "πείραμα".. εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Έχουμε τελειώσει με όλα, περιμένω την έναρξη της θεραπείας να το πω....είναι η πρώτη μου προσπάθεια. Σε 2 βδομάδες έχω το ραντεβου με τον γιατρό για να φτιάξουμε το πλάνο. Θα ξεκινησουμε στον κύκλο του Μαρτίου.

Εύχομαι όλα να σου πάνε κατ' ευχην !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Αγάπ είπε:

Να σε παρακολουθεί στενά και ειδικά κοντά στην ωοληψια και κάθε μέρα εάν μπορείς. Εγώ είχα πάθει μια ελαφριά αλλά όλα περνάνε μην ανησυχείς και μην το σκέφτεσαι απλά να απαιτήσεις στενή παρακολούθηση. Με κατεψυγμένα είναι καλύτερα γιατί δίνεις χρόνο στον οργανισμό σου να ηρεμήσει από τις ορμόνες. Όσο για τον αριθμό που θα μεταφέρεις το βλέπεις μετέπειτα, ένα βήμα τη φορά και σιγά σιγά όλα θα γίνουν. 

 

 

Ωραία, θα το ζητήσω αυτό με την καθημερινή παρακολούθηση!! Έχω διαβάσει από συμβουλές γυναικολόγου πως για την αποφυγη υπερδιέγερση να τρώμε 2 ασπράδια αυγού κάθε μέρα.

Ο γιατρός είπε πως στην ηλικία μου η μεταφορά 2, είναι η καλύτερη επιλογή, καθώς μόνο το 25% των ωαριων είναι χωρίς χρωμοσωμικες ανωμαλίες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ninaki- είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα τι συζητήσω και με τον γιατρο και λέω να κάνω μια διέγερση μήπως υπάρξουν καλύτερες βλαστοκυστες. Νομίζω ότι λόγω ηλικίας θα ήταν καλύτερα έτσι,είμαι 32 με καλή ΑΜΗ οπότε θεωρώ ότι ίσως έχω ελπίδες για καλύτερη ποιότητα. Και μετά βλέποντας και κάνοντας 

Εάν δεν πιστεύεις σε αυτές τις Βλαστοκυστες κάνε μια νέα διέγερση. Εάν το αντέχεις σωματικά και ψυχολογικά. Φαντάζομαι κάνατε μικρογονιμοποιηση; Επίσης δεν ευθύνονται μόνο τα ωάρια για την ποιότητα των βλαστοκυστεων αλλά και τα σπερματοζωάρια. 

Link to comment
Share on other sites

@Alex@ σου εύχομαι τα καλύτερα και πολλές επιτυχίες!!!

@Xristina96 Ναι έτσι με αντιμετωπίζουν γιατί μέχρι τώρα ουσιαστικό πρόβλημα δεν βρέθηκε. Ναι είδαμε σάκο κ μόλις έφυγα από τον γιατρό μου ήρθε αιμα με απίστευτο πόνο. Ξαναπήρα την άλλη μερα ο σάκος ήταν εκεί με ένα αιμάτωμα κ σιγά σιγά κατέβαινε η χοριακη κ αυτό ήταν. Ειμαι πολύ μπερδεμένη με όλα αυτά. Ναι στο Ιασώ Θεσσαλίας είμαι assisting nature. Πριν ήμουν στο ιακεντρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xristina96 είπε:

Κατάλαβα, ότι πήραν και οι περισσότερες. Utrogestan δεν παίρνεις; Πέρα από prolutex; Επίσης αντιπηκτικες και κορτιζόνη έχεις κάνει εξετάσεις και χρειάζεται να πάρεις; Θέλω να πω ότι μετά από τόσες στεναχώριες που έχεις περάσει, μήπως χρειάζεται να αλλάξεις κάτι. Το έχεις δει και με άλλες ειδικότητες; Γιατί έχεις καλά έμβρυα. Εγώ με το ζόρι έβγαλα ένα μόνο ΑΑ και 1 ΒΑ από 18 ωάρια.

Εσύ ξέρεις καλύτερα το σώμα σου! εγώ είχα 2 βιοχημικές, 1 από φυσική σύλληψη, αυτήν την φορά που πάει σχετικά καλά δεν είχα τίποτα. Στις βιοχημικές ναι.

Εμείς πάντως σου στέλνουμε θετική ενέργεια και τα συμπτώματα που δεν έχεις να σε διαψεύσουν. 

Ποτέ έχεις χοριακη;

Μακάρι, την Παρασκεύη είναι.

Η δική σου εγκυμοσύνη πως εξελίσσεται; Η αιμορραγία που είχες από την αρχή έχει περιοριστεί; Ακούσατε καρδούλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα. Έκανα ωοληψια σε φυσικό κύκλο την Παρασκευή, με πήραν το Σάββατο να μου πουν ότι γονιμοποιηθηκε με μικρογονιμοποιηση και σήμερα δυστυχώς μου είπαν πως δεν έφτασε σε βλαστοκύστη. Έχω στεναχωρηθεί παρα πολύ. Το πρόβλημα μας είναι η δίκη μου πολύ χαμηλή ΑΜΗ και διαφορά θέματα στο σπερμα που όμως ο γιατρός μας είχε πει πως θα τα παρακάμπταμε με την μικρογονιμοποιηση. Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!! Είμαι στην 9η μερα του κύκλου σήμερα και εκανα τον πρώτο υπέρηχο,το ενδομήτριο έχει φτάσει στο 7 και η lh 9.14, E2 141,πως τα βλέπετε; Μόνο cyclacur παίρνω προς το παρόν…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έκανα ωοληψια σε φυσικό κύκλο την Παρασκευή, με πήραν το Σάββατο να μου πουν ότι γονιμοποιηθηκε με μικρογονιμοποιηση και σήμερα δυστυχώς μου είπαν πως δεν έφτασε σε βλαστοκύστη. Έχω στεναχωρηθεί παρα πολύ. Το πρόβλημα μας είναι η δίκη μου πολύ χαμηλή ΑΜΗ και διαφορά θέματα στο σπερμα που όμως ο γιατρός μας είχε πει πως θα τα παρακάμπταμε με την μικρογονιμοποιηση. Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;

Χαμηλή ΑΜΗ έχουμε παρά πολλές κοπέλες και δεν είναι πρόβλημα για τους φυσικούς κύκλους, απλά θέλει τρελή υπομονή. Ξέρω πολύ καλά το άγχος σου κάθε μήνα για το αποτέλεσμα αλλά δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη εικόνα αν δεν το δεις κάποιους μήνες σερί. Αυτός δεν ηταν καλός μήνας, πάμε για τον επόμενο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Alex@ σου εύχομαι τα καλύτερα και πολλές επιτυχίες!!!

@Xristina96 Ναι έτσι με αντιμετωπίζουν γιατί μέχρι τώρα ουσιαστικό πρόβλημα δεν βρέθηκε. Ναι είδαμε σάκο κ μόλις έφυγα από τον γιατρό μου ήρθε αιμα με απίστευτο πόνο. Ξαναπήρα την άλλη μερα ο σάκος ήταν εκεί με ένα αιμάτωμα κ σιγά σιγά κατέβαινε η χοριακη κ αυτό ήταν. Ειμαι πολύ μπερδεμένη με όλα αυτά. Ναι στο Ιασώ Θεσσαλίας είμαι assisting nature. Πριν ήμουν στο ιακεντρο. 

Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες!

Είναι παλινδρομη. Δες εάν δεν νιώθεις αυτήν την προσοχή που όλες χρειαζόμαστε δες μήπως βρεις κάποιον άλλον γιατρό. Κάνε την προσπάθεια σου τώρα και ελπίζω να μην χρειαστεί να ψαχτεις παραπάνω να είναι η τελευταία σου φορά ❤️❤️ 

πρίν από 32 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Μακάρι, την Παρασκεύη είναι.

Η δική σου εγκυμοσύνη πως εξελίσσεται; Η αιμορραγία που είχες από την αρχή έχει περιοριστεί; Ακούσατε καρδούλα;

Λίγο έμεινε!! Εύχομαι 3ψηφια χοριακη!!

Προς το παρόν κάθε μέρα και καλύτερα!! Ναι ναι ακούσαμε και τώρα περιμένω τον επόμενο υπέρηχο σχεδόν 12η εβδομάδα. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...