Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Λοιπόν είμαι ξαπλωμένη κ έχω μπει στο τικ τοκ...Μέσα στα πολλά μου βγάζει λοιπόν ένα βίντεο με ένα φίλτρο τεστ εγκυμοσύνης που λέει εάν είσαι ή δεν είσαι έγκυος...ξέρετε απο αυτά που όσες φορές το κάνεις βγαίνουν ποτέ θετικά ή ποτέ αρνητικα...Γελάω κ λέω εδώ είμαστε η ευκαιρία μου να δω θετικό...

Ρε κορίτσια οκ δεν είμαι το ξέρω...ούτε την ετ μου δεν έχω κάνει ακόμα αλλά 8 φορές το έβαλα το ριμάδι το φίλτρο σε όλα αρνητικό έδειξε...μα ούτε στο ψεύτικο να μην θέλει να δείξει θετικό το γ@#€&....χαχαχαχαχαχα...

  • Χαχα 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 minutes ago, Pagor said:

Λοιπόν είμαι ξαπλωμένη κ έχω μπει στο τικ τοκ...Μέσα στα πολλά μου βγάζει λοιπόν ένα βίντεο με ένα φίλτρο τεστ εγκυμοσύνης που λέει εάν είσαι ή δεν είσαι έγκυος...ξέρετε απο αυτά που όσες φορές το κάνεις βγαίνουν ποτέ θετικά ή ποτέ αρνητικα...Γελάω κ λέω εδώ είμαστε η ευκαιρία μου να δω θετικό...

Ρε κορίτσια οκ δεν είμαι το ξέρω...ούτε την ετ μου δεν έχω κάνει ακόμα αλλά 8 φορές το έβαλα το ριμάδι το φίλτρο σε όλα αρνητικό έδειξε...μα ούτε στο ψεύτικο να μην θέλει να δείξει θετικό το γ@#€&....χαχαχαχαχαχα...

Ούτε καν μωρέ, μην ασχολείσαι!

Εγώ είχα κάνει τόσα πολλά τεστ ταινίες, αρνητικά όλα, που μια φορά πήρα ένα και του ζωγράφισα μια γραμμή! Έτσι για το γαμωτο! Χαχαχα

  • Χαχα 12
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EvgeniaCher είπε:

Λυπάμαι πολύ Κατερίνα 🙁

Καλησπερα σου, και εγώ στην ίδια φάση είμαι, στις 27/01 έχω χοριακη 

Είναι η πρώτη σου φορά ;Και από συμπτώματα τι έχεις;Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Και ‘σένα @Arriel_83 που έχεις περάσει κι εσύ τόσα και φυσικά ξέρω πως τα λες όλα αυτά. Η κάθε μία παραθέτει την εμπειρία της και όσα θεωρεί οτι την βοήθησαν. Απλώς το άκουσα τόσες φορές αυτόν τον καιρό που μου έγινε εμμονή και δεν με βοήθησε καθόλου σαν συμβουλή, μόνο με άγχωσε παραπάνω. Και είμαι σίγουρη οτι συμβαίνει αυτό και σε άλλα κορίτσια γι αυτό έγραψα αυτο το μήνυμα.
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να ξεχαστω γιατί δεν έχω καν περίοδο, δεν μπορώ καν να πω οτι για λίγους μήνες θα αφεθώ και θα προσπαθώ μόνο φυσιολογικά. Γι αυτό και με πιάνει απελπισία με τα απανωτά αρνητικά. Ξέρεις τι ειναι να παρακαλάω έστω για μια βιοχημική; Αν ειναι δυνατόν δηλαδή. 
 

Κορίτσια πείτε μου όποια ξέρει σας παρακαλώ μία γνώμη για natural killers και intralipids. Μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι το σώμα μου αποβάλει τα έμβρυα. Και στις 2 τελευταιες μεταφορές με νούμερο χοριακής 4 και οι 2, είχα ταχυκαρδία για μία μέρα, λίγες μερες μετά την ετ και έχω την σκέψη οτι εκείνη την μέρα κάτι γίνεται. Έτσι ξαφνικά, σαν να παθαίνω ηλίαση ένα πράγμα οι παλμοί έφταναν και 130, τυχαία μεσα στην μέρα, ακόμα και στον ύπνο μου. 
Και επίσης αν κάποια γνωρίζει αν ισχύει ένα άρθρο που διάβασα οτι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων κάνουν προεμφυτευτικό έλεγχο δωρεάν ή αν υπάρχει κάποιο άλλο δημόσιο νοσοκομείο που κάνει.
Τέλος αν ξέρετε αν μπορούν να μεταφερθούν κατεψυγμένα έμβρυα απο ιδιωτική κλινική σε δημόσιο. 
 

Κατερινακι μου λυπάμαι πολυ. Αλλα πραγματικά κανεις δεν ξέρει ποτε θα πετύχει, το σίγουρο ειναι οτι οσο προσπαθείς τοσο πιο κοντα έρχεσαι στο μωράκι σου. Δεν σου λέω να φτάσεις τις προσπαθειες τις δικές μου, αλλα ολα αυτα που σκέφτεσαι τωρα τα εχω σκεφτεί άπειρες φορές. Ποιος να το πίστευε οτι με 7 μηδενικά θα ερχόταν το θετικο. Και φυσικα ειχε κολλήσει το μυαλό μου οτι το σώμα μου δεν μπορει.

Intralipids ειχα κανει στις 4 μεταφορές, στην θετική δεν εκανα.

Με τα natural killers μην ασχοληθείς προπαντώς για τις θεραπείες που δίνουν το έψαξα πολυ κι αυτο.

στον προεμφυτευτικο δεν αποστέλλουν  τα έμβρυα αλλα τα κύτταρα που θα ελεγχθούν. Επομενως αν θες μιλά με το πανεπιστημιακό των Ιωαννίνων. Εγω ηθελα να τα στείλω στο Χωραιμιο αλλα ο γιατρος μας δεν με άφησε γιατι έστελναν στο παρελθόν και γύριζε απάντηση αμφίβολο αποτέλεσμα. Μια τρύπα στο νερό δηλαδη.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Το ότι δεν λειτουργεί τίποτα σωστά, είναι βέβαιο. Υποτίθεται όμως με φάρμακα θα έπρεπε να ξεπερνιούνται αυτά. Ωορρηξία έχω πάντως με φάρμακα, δεν είναι ότι δεν έχω με αγωγή. Και από έμβρυα μια χαρά είμαι. Το πρόβλημα είναι στην εμφύτευση 

🧡

Λυπάμαι πολύ, πονάει το αρνητικό όποια φορά κι αν είναι. Αν θυμάμαι καλά έχεις πολλά έμβρυα τρίτης ημέρας και ξεπαγώνετε? Τα αφήσατε Πέμπτης να πάνε? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Έχω ακούσει από κοπέλες να στέλνουν για προεμφυτευτικο άριστα και μέτρια έμβρυα και να βγαίνουν καλά τα μέτρια. Σίγουρα όλες θελουμε να προχωράμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις αλλά αν δεν άξιζαν δεν θα τα κρατούσαν!

Εμενα μου συνέβη αυτο η μια άριστη βλαστοκύστη ειχε σύνδρομο και η πιο μέτρια υγιής.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor είπε:

Λοιπόν είμαι ξαπλωμένη κ έχω μπει στο τικ τοκ...Μέσα στα πολλά μου βγάζει λοιπόν ένα βίντεο με ένα φίλτρο τεστ εγκυμοσύνης που λέει εάν είσαι ή δεν είσαι έγκυος...ξέρετε απο αυτά που όσες φορές το κάνεις βγαίνουν ποτέ θετικά ή ποτέ αρνητικα...Γελάω κ λέω εδώ είμαστε η ευκαιρία μου να δω θετικό...

Ρε κορίτσια οκ δεν είμαι το ξέρω...ούτε την ετ μου δεν έχω κάνει ακόμα αλλά 8 φορές το έβαλα το ριμάδι το φίλτρο σε όλα αρνητικό έδειξε...μα ούτε στο ψεύτικο να μην θέλει να δείξει θετικό το γ@#€&....χαχαχαχαχαχα...

Άστο να βγαίνει αυτό αρνητικό για να πάρει την γκαντεμια και να βγει θετικό αυτό που πρέπει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Καντι είπε:

Εμενα μου συνέβη αυτο η μια άριστη βλαστοκύστη ειχε σύνδρομο και η πιο μέτρια υγιής.

Καντι θύμισε μου αν θες, αυτή η υγιής βλαστοκύστη έδωσε εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καντι θύμισε μου αν θες, αυτή η υγιής βλαστοκύστη έδωσε εγκυμοσύνη;

Εβαλα δυο μια μέτρια και μια άριστη, που ηταν υγιείς οποτε δεν ξερω ποια έπιασε. Αλλα ειχα αλλη μια μέτρια και μια άριστη που εςτειλα για προεμφυτευτικο που είχαν σύνδρομο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Καντι είπε:

Εβαλα δυο μια μέτρια και μια άριστη, που ηταν υγιείς οποτε δεν ξερω ποια έπιασε. Αλλα ειχα αλλη μια μέτρια και μια άριστη που εςτειλα για προεμφυτευτικο που είχαν σύνδρομο.

Συμπέρασμα λοιπόν αυτό που μετράει περισσότερο είναι τα έμβρυα! Αχ άντε να τα βρούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι να είστε όλες καλά και σύντομα να πραγματοποιηθούν οι επιθυμίες μας!!

Θα ήθελα την συμβουλή σας, σε 2 βδομάδες θα κάμω με τον άντρα μου το ραντεβου με τον γιατρό για να φτιάξουμε το πλάνο. Θα ήθελα να μου πείτε τι να προσέξω; να πάω με κλειστά τα μάτια σε όσα μου πει;;

Έχω εικόνα πολυκυστικων και αποφασίσαμε πως θα πάμε με 2, όσα επιτρέπονται στην ηλικία μου

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου, υπήρξε μια εξέλιξη σήμερα, δυστυχώς όχι θετική. Ύστερα απο κάτι ταχυκαρδίες ξαφνικές και χωρίς λόγο που είχα, μου ειπε ο γιατρός να κάνουμε την χοριακή λίγο νωρίτερα οπότε την έκανα σήμερα, όπου για μία ακόμη φορά ήταν αρνητική (4). Ίσως αυτή η φορά να πόνεσε πιο πολύ απ’ όλες. Τα είχαμε όλα ελεγμένα, προσεγμένα, θεραπείες, εξετάσεις, διατροφή… όμως μάλλον τα έμβρυα μου διαφωνούν ή ο οργανισμός μου, δεν ξέρω 😕 
 

Ήθελα να πω από χτες στην @Arriel_83 αλλά και σε όλα τα κορίτσια ότι καλό είναι να ξεφεύγουμε και να ξεχνιώμαστε (κυρίως για εμάς), πολλές κοπέλες τα κατάφεραν όταν το “ξέχασαν” και μπράβο τους, όμως και άλλες τόσες τα κατάφεραν με μισή ανάσα από το πολύ άγχος και θα συνεχίζουν να τα καταφέρνουν. Και εμένα αυτή τη φορά το «δεν πρεπει να εχεις άγχος» με άγχωσε ακόμα παραπάνω, σε σημείο να σκέφτομαι μόνο αυτό. Γι αυτό ας αφήσουμε πια αυτή την συμβουλή για τις “φυσιολογικές” που δεν χρειάστηκε να περάσουν όσα περνάμε εμείς. Είναι ok να αγχώνεστε κορίτσια! Το λέω με αγάπη 💛

Ωχ, λυπάμαι πολύ Κατερινάκι. Δεν το περίμενα. Μια μεγάλη αγκαλιά...❤️

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Καντι said:

Κατερινακι μου λυπάμαι πολυ. Αλλα πραγματικά κανεις δεν ξέρει ποτε θα πετύχει, το σίγουρο ειναι οτι οσο προσπαθείς τοσο πιο κοντα έρχεσαι στο μωράκι σου. Δεν σου λέω να φτάσεις τις προσπαθειες τις δικές μου, αλλα ολα αυτα που σκέφτεσαι τωρα τα εχω σκεφτεί άπειρες φορές. Ποιος να το πίστευε οτι με 7 μηδενικά θα ερχόταν το θετικο. Και φυσικα ειχε κολλήσει το μυαλό μου οτι το σώμα μου δεν μπορει.

Intralipids ειχα κανει στις 4 μεταφορές, στην θετική δεν εκανα.

Με τα natural killers μην ασχοληθείς προπαντώς για τις θεραπείες που δίνουν το έψαξα πολυ κι αυτο.

στον προεμφυτευτικο δεν αποστέλλουν  τα έμβρυα αλλα τα κύτταρα που θα ελεγχθούν. Επομενως αν θες μιλά με το πανεπιστημιακό των Ιωαννίνων. Εγω ηθελα να τα στείλω στο Χωραιμιο αλλα ο γιατρος μας δεν με άφησε γιατι έστελναν στο παρελθόν και γύριζε απάντηση αμφίβολο αποτέλεσμα. Μια τρύπα στο νερό δηλαδη.

Ευχαριστώ κορίτσι μου. 7 μηδενικά είχες, ε; Χαρά στο κουράγιο σου βρε @Καντι. Ψυχολογικά δηλαδή και μόνο που την πάλεψες, εγώ δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσο.

 Λες να μην ασχοληθώ με intralipids, ε; Ούτε την εξέταση να μην κάνω λες; Εσύ την είχες κάνει ή απλώς είχες πάρει τα intralipids προληπτικά; Αύριο θα καλέσω στο νοσοκομείο Ιωαννίνων να δω αν ισχύει αυτό που διάβασα. Δεν ήξερα ότι έχει και στο Χωρέμειο.

2 hours ago, Neverstop said:

Λυπάμαι πολύ, πονάει το αρνητικό όποια φορά κι αν είναι. Αν θυμάμαι καλά έχεις πολλά έμβρυα τρίτης ημέρας και ξεπαγώνετε? Τα αφήσατε Πέμπτης να πάνε? 

Σε ευχαριστώ πολύ. Ξεπαγώσαμε 6 έμβρυα αυτή τη φορά και έφτασαν βλαστοκύστες 4ΑΑ και 4AB τα 5 από αυτά και είχαμε και μία απώλεια. 

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...