Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

11 minutes ago, Troia said:

Θυμάμαι χαρακτηριστικά που σου έλεγα ακριβώς αυτά που λες εσύ τώρα στις άλλες και θυμάμαι επίσης που έγραφα εδώ ότι κάποια στιγμή θα περάσετε στην απέναντι όχθη και θα αισθάνεστε επιφύλαξη για το πώς να μιλήσετε και πώς να συμβουλέψετε ζευγάρια που δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα...

Ναι ναι. Κατανοητός ο πόνος του άλλου. Αλλά πραγματικά, νιώθεις την ανάγκη από καλή καρδιά να τον κάνεις τον άλλον να πιστέψει ότι υπάρχει φως στην άκρη του τούνελ. Άλλοι το βρίσκουν σύντομα σε άλλους τους παίρνει καιρό.. Αλλά υπάρχει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Ναι ναι. Κατανοητός ο πόνος του άλλου. Αλλά πραγματικά, νιώθεις την ανάγκη από καλή καρδιά να τον κάνεις τον άλλον να πιστέψει ότι υπάρχει φως στην άκρη του τούνελ. Άλλοι το βρίσκουν σύντομα σε άλλους τους παίρνει καιρό.. Αλλά υπάρχει! 

Εγώ γνωρίζω αρκετά ζευγάρια που ταλαιπωρούνται και εκτός από μία πολύ καλή μου φίλη σε όλους τους άλλους ειλικρινά δεν ξέρω με ποιο τρόπο να ανοίξω κουβέντα...Είναι τόσο ευαίσθητο το θέμα που φοβάμαι μήπως ξύσω καμία πληγή...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Troia said:

Εγώ γνωρίζω αρκετά ζευγάρια που ταλαιπωρούνται και εκτός από μία πολύ καλή μου φίλη σε όλους τους άλλους ειλικρινά δεν ξέρω με ποιο τρόπο να ανοίξω κουβέντα...Είναι τόσο ευαίσθητο το θέμα που φοβάμαι μήπως ξύσω καμία πληγή...

Ε ναι ειναι λεπτο θέμα. Ειδικά αν ο άλλος δεν θέλει να μιλήσει δεν μπορεις να πεις κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου, υπήρξε μια εξέλιξη σήμερα, δυστυχώς όχι θετική. Ύστερα απο κάτι ταχυκαρδίες ξαφνικές και χωρίς λόγο που είχα, μου ειπε ο γιατρός να κάνουμε την χοριακή λίγο νωρίτερα οπότε την έκανα σήμερα, όπου για μία ακόμη φορά ήταν αρνητική (4). Ίσως αυτή η φορά να πόνεσε πιο πολύ απ’ όλες. Τα είχαμε όλα ελεγμένα, προσεγμένα, θεραπείες, εξετάσεις, διατροφή… όμως μάλλον τα έμβρυα μου διαφωνούν ή ο οργανισμός μου, δεν ξέρω 😕 
 

Ήθελα να πω από χτες στην @Arriel_83 αλλά και σε όλα τα κορίτσια ότι καλό είναι να ξεφεύγουμε και να ξεχνιώμαστε (κυρίως για εμάς), πολλές κοπέλες τα κατάφεραν όταν το “ξέχασαν” και μπράβο τους, όμως και άλλες τόσες τα κατάφεραν με μισή ανάσα από το πολύ άγχος και θα συνεχίζουν να τα καταφέρνουν. Και εμένα αυτή τη φορά το «δεν πρεπει να εχεις άγχος» με άγχωσε ακόμα παραπάνω, σε σημείο να σκέφτομαι μόνο αυτό. Γι αυτό ας αφήσουμε πια αυτή την συμβουλή για τις “φυσιολογικές” που δεν χρειάστηκε να περάσουν όσα περνάμε εμείς. Είναι ok να αγχώνεστε κορίτσια! Το λέω με αγάπη 💛

Γλυκια μου Κατερίνα ,κουράγιο ..πάρε το χρόνο σου ,έχεις δίκιο είμαι μαζί σου δεν μπορείς να μην έχεις άγχος για κάτι που θες τόσο πολύ να πετύχεις ,για το φυσιολογικό ..για να ζήσεις το θαύμα ..Μάζεψε τα κομμάτια σου και είναι σίγουρο, βέβαιο ότι κάποια μέρα εύχομαι σύντομα αμεσα ,από καρδιάς ,όλα αυτά να είναι παρελθόν όταν θα κρατήσεις το μωράκι σου ,γιατί θα το κρατήσεις Κατερινάκι μου..Κουράγιο και πίστη , σε νοιωθουμε όλες μας ..❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα καλο ειναι όταν μια κοπέλα πετύχει με τον οποιοδήποτε τρόπο να προσπαθεί να προτρέπει τις υπόλοιπες κοπελες να δοκιμάσουνε αρκετά διαφορετικά πράγματα . Στο τέλος όλα συμβάλουν για την επιτυχία. Δεν μπορείς να πεις ότι επειδή απέτυχες με μια εξωσωματικη κ πέτυχες φυσιολογικα ηταν λάθος των γιατρών που σου προτειναν εξωσωματικη. Ολα συμβάλουν κ οι προσπαθειες κ οι αποτυχίες κ οι εξετασεις κ η διατροφή ακομα κ το ανχος . Ολα παίζουν το ρόλο τους. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου, υπήρξε μια εξέλιξη σήμερα, δυστυχώς όχι θετική. Ύστερα απο κάτι ταχυκαρδίες ξαφνικές και χωρίς λόγο που είχα, μου ειπε ο γιατρός να κάνουμε την χοριακή λίγο νωρίτερα οπότε την έκανα σήμερα, όπου για μία ακόμη φορά ήταν αρνητική (4). Ίσως αυτή η φορά να πόνεσε πιο πολύ απ’ όλες. Τα είχαμε όλα ελεγμένα, προσεγμένα, θεραπείες, εξετάσεις, διατροφή… όμως μάλλον τα έμβρυα μου διαφωνούν ή ο οργανισμός μου, δεν ξέρω 😕 
 

Ήθελα να πω από χτες στην @Arriel_83 αλλά και σε όλα τα κορίτσια ότι καλό είναι να ξεφεύγουμε και να ξεχνιώμαστε (κυρίως για εμάς), πολλές κοπέλες τα κατάφεραν όταν το “ξέχασαν” και μπράβο τους, όμως και άλλες τόσες τα κατάφεραν με μισή ανάσα από το πολύ άγχος και θα συνεχίζουν να τα καταφέρνουν. Και εμένα αυτή τη φορά το «δεν πρεπει να εχεις άγχος» με άγχωσε ακόμα παραπάνω, σε σημείο να σκέφτομαι μόνο αυτό. Γι αυτό ας αφήσουμε πια αυτή την συμβουλή για τις “φυσιολογικές” που δεν χρειάστηκε να περάσουν όσα περνάμε εμείς. Είναι ok να αγχώνεστε κορίτσια! Το λέω με αγάπη 💛

Κατερινα πραγματικά πολύ στενάχωρη εξέλιξη, όλες ευχόμασταν για το καλύτερο. Δεν υπάρχει γυναίκα να μην αγχώνεται με αυτή τη διαδικασία και αν το άγχος ήταν παράγοντας επιτυχίας δεν θα τα κατάφερνε καμία. Το μικρό σου είναι κάπου στην κατάψυξη, αυτό που μένει είναι να το εντοπίσουν. Ευχομαι σύντομα να πάρεις αυτή τη μεγάλη χαρά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Γενικα καλο ειναι όταν μια κοπέλα πετύχει με τον οποιοδήποτε τρόπο να προσπαθεί να προτρέπει τις υπόλοιπες κοπελες να δοκιμάσουνε αρκετά διαφορετικά πράγματα . Στο τέλος όλα συμβάλουν για την επιτυχία. Δεν μπορείς να πεις ότι επειδή απέτυχες με μια εξωσωματικη κ πέτυχες φυσιολογικα ηταν λάθος των γιατρών που σου προτειναν εξωσωματικη. Ολα συμβάλουν κ οι προσπαθειες κ οι αποτυχίες κ οι εξετασεις κ η διατροφή ακομα κ το ανχος . Ολα παίζουν το ρόλο τους. 

Ήταν λάθος στην περίπτωση της @Arriel_83που την ταλαιπωρούσαν με ωοληψίες και προσπάθειες από τη στιγμή που δεν ανταποκρινόταν. Προφανώς είτε δεν είχαν την εξειδίκευση να της λύσουν το πρόβλημα, είτε τους έσπρωχναν σε συγκεκριμένη λύση, γιατί αυτό τους συνέφερε. Φαινόταν  πάντως ότι ήταν από τις γυναίκες που ήταν πιο πιθανό να μείνουν φυσικά έγκυος, παρά με εξωσωματική. Εγώ το πίστευα εξαρχής. Αυτό δε σημαίνει ότι σε κάποια ζευγάρια δεν ταιριάζει η εξωσωματική, κι εμείς έτσι κάναμε το κοριτσάκι μας, μιλάω όμως για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Troia said:

Ήταν λάθος στην περίπτωση της @Arriel_83που την ταλαιπωρούσαν με ωοληψίες και προσπάθειες από τη στιγμή που δεν ανταποκρινόταν. Προφανώς είτε δεν είχαν την εξειδίκευση να της λύσουν το πρόβλημα, είτε τους έσπρωχναν σε συγκεκριμένη λύση, γιατί αυτό τους συνέφερε. Φαινόταν  πάντως ότι ήταν από τις γυναίκες που ήταν πιο πιθανό να μείνουν φυσικά έγκυος, παρά με εξωσωματική. Εγώ το πίστευα εξαρχής. Αυτό δε σημαίνει ότι σε κάποια ζευγάρια δεν ταιριάζει η εξωσωματική, κι εμείς έτσι κάναμε το κοριτσάκι μας, μιλάω όμως για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Ευχαριστώ! ❤️

25 minutes ago, linaa said:

Γενικα καλο ειναι όταν μια κοπέλα πετύχει με τον οποιοδήποτε τρόπο να προσπαθεί να προτρέπει τις υπόλοιπες κοπελες να δοκιμάσουνε αρκετά διαφορετικά πράγματα . Στο τέλος όλα συμβάλουν για την επιτυχία. Δεν μπορείς να πεις ότι επειδή απέτυχες με μια εξωσωματικη κ πέτυχες φυσιολογικα ηταν λάθος των γιατρών που σου προτειναν εξωσωματικη. Ολα συμβάλουν κ οι προσπαθειες κ οι αποτυχίες κ οι εξετασεις κ η διατροφή ακομα κ το ανχος . Ολα παίζουν το ρόλο τους. 

Πως θα προτείνει κάποια κάτι που δεν έχει δοκιμάσει; Με τι ιδιότητα; 

Εδώ είμαστε για να μοιραστούμε έμπειριες και συμβουλές, όχι; Και οποία θέλει τα λαμβάνει υπόψιν, οποία θέλει όχι.

Το θέμα της ΠΩΑ είναι ένα κοινό θέμα που ταλαιπωρεί αρκετές γυναίκες. Γι αυτές και μόνο ανέβασα την εμπειρία μου ώστε να ψαχτούν κι αλλιώς.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Και ‘σένα @Arriel_83 που έχεις περάσει κι εσύ τόσα και φυσικά ξέρω πως τα λες όλα αυτά. Η κάθε μία παραθέτει την εμπειρία της και όσα θεωρεί οτι την βοήθησαν. Απλώς το άκουσα τόσες φορές αυτόν τον καιρό που μου έγινε εμμονή και δεν με βοήθησε καθόλου σαν συμβουλή, μόνο με άγχωσε παραπάνω. Και είμαι σίγουρη οτι συμβαίνει αυτό και σε άλλα κορίτσια γι αυτό έγραψα αυτο το μήνυμα.
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να ξεχαστω γιατί δεν έχω καν περίοδο, δεν μπορώ καν να πω οτι για λίγους μήνες θα αφεθώ και θα προσπαθώ μόνο φυσιολογικά. Γι αυτό και με πιάνει απελπισία με τα απανωτά αρνητικά. Ξέρεις τι ειναι να παρακαλάω έστω για μια βιοχημική; Αν ειναι δυνατόν δηλαδή. 
 

Κορίτσια πείτε μου όποια ξέρει σας παρακαλώ μία γνώμη για natural killers και intralipids. Μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι το σώμα μου αποβάλει τα έμβρυα. Και στις 2 τελευταιες μεταφορές με νούμερο χοριακής 4 και οι 2, είχα ταχυκαρδία για μία μέρα, λίγες μερες μετά την ετ και έχω την σκέψη οτι εκείνη την μέρα κάτι γίνεται. Έτσι ξαφνικά, σαν να παθαίνω ηλίαση ένα πράγμα οι παλμοί έφταναν και 130, τυχαία μεσα στην μέρα, ακόμα και στον ύπνο μου. 
Και επίσης αν κάποια γνωρίζει αν ισχύει ένα άρθρο που διάβασα οτι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων κάνουν προεμφυτευτικό έλεγχο δωρεάν ή αν υπάρχει κάποιο άλλο δημόσιο νοσοκομείο που κάνει.
Τέλος αν ξέρετε αν μπορούν να μεταφερθούν κατεψυγμένα έμβρυα απο ιδιωτική κλινική σε δημόσιο. 
 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgiakou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ειμαι στην 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα(2 βλαστοκυστες 5 ημερών ) χοριακη 27/01 και έχω μεγάλη αγωνία!!Ειναι κανένα κορίτσι στην ίδια φάση;

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Και ‘σένα @Arriel_83 που έχεις περάσει κι εσύ τόσα και φυσικά ξέρω πως τα λες όλα αυτά. Η κάθε μία παραθέτει την εμπειρία της και όσα θεωρεί οτι την βοήθησαν. Απλώς το άκουσα τόσες φορές αυτόν τον καιρό που μου έγινε εμμονή και δεν με βοήθησε καθόλου σαν συμβουλή, μόνο με άγχωσε παραπάνω. Και είμαι σίγουρη οτι συμβαίνει αυτό και σε άλλα κορίτσια γι αυτό έγραψα αυτο το μήνυμα.
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να ξεχαστω γιατί δεν έχω καν περίοδο, δεν μπορώ καν να πω οτι για λίγους μήνες θα αφεθώ και θα προσπαθώ μόνο φυσιολογικά. Γι αυτό και με πιάνει απελπισία με τα απανωτά αρνητικά. Ξέρεις τι ειναι να παρακαλάω έστω για μια βιοχημική; Αν ειναι δυνατόν δηλαδή. 
 

Κορίτσια πείτε μου όποια ξέρει σας παρακαλώ μία γνώμη για natural killers και intralipids. Μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι το σώμα μου αποβάλει τα έμβρυα. Και στις 2 τελευταιες μεταφορές με νούμερο χοριακής 4 και οι 2, είχα ταχυκαρδία για μία μέρα, λίγες μερες μετά την ετ και έχω την σκέψη οτι εκείνη την μέρα κάτι γίνεται. Έτσι ξαφνικά, σαν να παθαίνω ηλίαση ένα πράγμα οι παλμοί έφταναν και 130, τυχαία μεσα στην μέρα, ακόμα και στον ύπνο μου. 
Και επίσης αν κάποια γνωρίζει αν ισχύει ένα άρθρο που διάβασα οτι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων κάνουν προεμφυτευτικό έλεγχο δωρεάν ή αν υπάρχει κάποιο άλλο δημόσιο νοσοκομείο που κάνει.
Τέλος αν ξέρετε αν μπορούν να μεταφερθούν κατεψυγμένα έμβρυα απο ιδιωτική κλινική σε δημόσιο. 
 

Έχω την αίσθηση ότι για αυτό το λόγο μας δίνουν κορτιζόνη, το σώμα βλέπει το έμβρυο σαν κάτι ξένο και η κορτιζόνη βοηθάει να μη γίνεται επιθετικό. Επίσης πιστεύω ότι όλα αυτα τα τσεκάρει η Οικονομοπούλου στον έλεγχο που αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει αλλά για να είσαι σίγουρη μπορείς να της στείλεις ένα μειλ να ρωτήσεις. Όσον αφορά το Δημόσιο γιατί να μην μπορείς, δικά σου είναι, όχι του κέντρου. Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι και εγώ γιατί έχω γονατίσει όπως πολλές φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 minutes ago, kateriiina25 said:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Και ‘σένα @Arriel_83 που έχεις περάσει κι εσύ τόσα και φυσικά ξέρω πως τα λες όλα αυτά. Η κάθε μία παραθέτει την εμπειρία της και όσα θεωρεί οτι την βοήθησαν. Απλώς το άκουσα τόσες φορές αυτόν τον καιρό που μου έγινε εμμονή και δεν με βοήθησε καθόλου σαν συμβουλή, μόνο με άγχωσε παραπάνω. Και είμαι σίγουρη οτι συμβαίνει αυτό και σε άλλα κορίτσια γι αυτό έγραψα αυτο το μήνυμα.
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να ξεχαστω γιατί δεν έχω καν περίοδο, δεν μπορώ καν να πω οτι για λίγους μήνες θα αφεθώ και θα προσπαθώ μόνο φυσιολογικά. Γι αυτό και με πιάνει απελπισία με τα απανωτά αρνητικά. Ξέρεις τι ειναι να παρακαλάω έστω για μια βιοχημική; Αν ειναι δυνατόν δηλαδή. 
 

Κορίτσια πείτε μου όποια ξέρει σας παρακαλώ μία γνώμη για natural killers και intralipids. Μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι το σώμα μου αποβάλει τα έμβρυα. Και στις 2 τελευταιες μεταφορές με νούμερο χοριακής 4 και οι 2, είχα ταχυκαρδία για μία μέρα, λίγες μερες μετά την ετ και έχω την σκέψη οτι εκείνη την μέρα κάτι γίνεται. Έτσι ξαφνικά, σαν να παθαίνω ηλίαση ένα πράγμα οι παλμοί έφταναν και 130, τυχαία μεσα στην μέρα, ακόμα και στον ύπνο μου. 
Και επίσης αν κάποια γνωρίζει αν ισχύει ένα άρθρο που διάβασα οτι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων κάνουν προεμφυτευτικό έλεγχο δωρεάν ή αν υπάρχει κάποιο άλλο δημόσιο νοσοκομείο που κάνει.
Τέλος αν ξέρετε αν μπορούν να μεταφερθούν κατεψυγμένα έμβρυα απο ιδιωτική κλινική σε δημόσιο. 
 

Κάτσε, δεν έχεις περίοδο; Ξέρεις για ποιο λόγο δεν έχεις; Πολύ πιθανό να σχετίζεται με τις ταχυκαρδίες που λες.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Σποράκι said:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

Έχω την αίσθηση ότι για αυτό το λόγο μας δίνουν κορτιζόνη, το σώμα βλέπει το έμβρυο σαν κάτι ξένο και η κορτιζόνη βοηθάει να μη γίνεται επιθετικό. Επίσης πιστεύω ότι όλα αυτα τα τσεκάρει η Οικονομοπούλου στον έλεγχο που αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει αλλά για να είσαι σίγουρη μπορείς να της στείλεις ένα μειλ να ρωτήσεις. Όσον αφορά το Δημόσιο γιατί να μην μπορείς, δικά σου είναι, όχι του κέντρου. Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι και εγώ γιατί έχω γονατίσει όπως πολλές φαντάζομαι.

Κορτιζόνη έπαιρνα κι εγώ λόγω Χασιμότο. Όμως απ οτι διαβάζω τα natural killers λειτουργούν αλλιώς και δεν τα καλύπτει η κορτιζόνη. 

11 minutes ago, Arriel_83 said:

Κάτσε, δεν έχεις περίοδο; Ξέρεις για ποιο λόγο δεν έχεις; Πολύ πιθανό να σχετίζεται με τις ταχυκαρδίες που λες.

Λόγω ΣΠΩ δεν έχω ωορρηξία βασικά και κατ’ επέκταση και περίοδο. Την 1η φορά δεν το ειπα στον γιατρό για τις ταχυκαρδίες. Το θεώρησα τυχαίο γεγονός. Ομως τωρα το ειπα και θα το συζητήσω και μαζί του όταν με πάρει να δω τι εχει να πει κ αυτός

27 minutes ago, Σποράκι said:

Επίσης πιστεύω ότι όλα αυτα τα τσεκάρει η Οικονομοπούλου στον έλεγχο που αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει αλλά για να είσαι σίγουρη μπορείς να της στείλεις ένα μειλ να ρωτήσεις. Όσον αφορά το Δημόσιο γιατί να μην μπορείς, δικά σου είναι, όχι του κέντρου. Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι και εγώ γιατί έχω γονατίσει όπως πολλές φαντάζομαι.

Έχω πάει στην Οικονομοπούλου και στην Λευκού, καμία δεν μου μίλησε για natural killers. 

Επίσης έχω την εντύπωση πως το δημόσιο δεν δέχεται μεταφορά εμβρύων, αν πάω θα πρέπει να κάνω εκ νέου διέγερση. Μπορεί να λέω και βλακείες 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Ήταν λάθος στην περίπτωση της @Arriel_83που την ταλαιπωρούσαν με ωοληψίες και προσπάθειες από τη στιγμή που δεν ανταποκρινόταν. Προφανώς είτε δεν είχαν την εξειδίκευση να της λύσουν το πρόβλημα, είτε τους έσπρωχναν σε συγκεκριμένη λύση, γιατί αυτό τους συνέφερε. Φαινόταν  πάντως ότι ήταν από τις γυναίκες που ήταν πιο πιθανό να μείνουν φυσικά έγκυος, παρά με εξωσωματική. Εγώ το πίστευα εξαρχής. Αυτό δε σημαίνει ότι σε κάποια ζευγάρια δεν ταιριάζει η εξωσωματική, κι εμείς έτσι κάναμε το κοριτσάκι μας, μιλάω όμως για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Αυτό λέω πως ακομα κ αυτο το ότι προσπάθησε κ με αλλο τρόπο την οδήγησε στο να ψάξει να βρει το γιατί αποτυγχάνει αν δεν ήξερε κ αυτήν την πληροφορία ο τελευταίος γιατρος ίσως οδηγούνταν σε άλλες εξετασεις κ αλλες θεραπείες.  Ολα παίξανε τον ρόλο τους . 

1 hour ago, Arriel_83 είπε:

Ευχαριστώ! ❤️

Πως θα προτείνει κάποια κάτι που δεν έχει δοκιμάσει; Με τι ιδιότητα; 

Εδώ είμαστε για να μοιραστούμε έμπειριες και συμβουλές, όχι; Και οποία θέλει τα λαμβάνει υπόψιν, οποία θέλει όχι.

Το θέμα της ΠΩΑ είναι ένα κοινό θέμα που ταλαιπωρεί αρκετές γυναίκες. Γι αυτές και μόνο ανέβασα την εμπειρία μου ώστε να ψαχτούν κι αλλιώς.

 

Φυσικά κ να ψαχτουν κ αλλιώς χωρίς να απορρίπτουν αυτο λέμε.  Δεν μπορούμε δηλαδη να πούμε σε μια κοπέλα παρατα τις εξωσωματικες ξεανχωσου κ θα πετύχεις. Μπορουμε να πούμε δοκίμασε ότι μπορείς κ θα πετύχεις.  

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου, υπήρξε μια εξέλιξη σήμερα, δυστυχώς όχι θετική. Ύστερα απο κάτι ταχυκαρδίες ξαφνικές και χωρίς λόγο που είχα, μου ειπε ο γιατρός να κάνουμε την χοριακή λίγο νωρίτερα οπότε την έκανα σήμερα, όπου για μία ακόμη φορά ήταν αρνητική (4). Ίσως αυτή η φορά να πόνεσε πιο πολύ απ’ όλες. Τα είχαμε όλα ελεγμένα, προσεγμένα, θεραπείες, εξετάσεις, διατροφή… όμως μάλλον τα έμβρυα μου διαφωνούν ή ο οργανισμός μου, δεν ξέρω 😕 
 

Ήθελα να πω από χτες στην @Arriel_83 αλλά και σε όλα τα κορίτσια ότι καλό είναι να ξεφεύγουμε και να ξεχνιώμαστε (κυρίως για εμάς), πολλές κοπέλες τα κατάφεραν όταν το “ξέχασαν” και μπράβο τους, όμως και άλλες τόσες τα κατάφεραν με μισή ανάσα από το πολύ άγχος και θα συνεχίζουν να τα καταφέρνουν. Και εμένα αυτή τη φορά το «δεν πρεπει να εχεις άγχος» με άγχωσε ακόμα παραπάνω, σε σημείο να σκέφτομαι μόνο αυτό. Γι αυτό ας αφήσουμε πια αυτή την συμβουλή για τις “φυσιολογικές” που δεν χρειάστηκε να περάσουν όσα περνάμε εμείς. Είναι ok να αγχώνεστε κορίτσια! Το λέω με αγάπη 💛

Κορίτσι μου λείπαμε κ λείπαμε πολύ...πάρε τον χρόνο σου...

Διάβασα κάπου για τον Χρόνο ..την κόρη του την λυπη κ την κορη του την ελπίδα...

Η ελπίδα ήταν πάντα κάπου εκεί ..πάντα κάπου έτρεχε να πάει αλλά πάντα ήταν εκεί δίπλα του .. πάντα την κυνηγούσε κ πάντα υπήρχε εκεί δίπλα του.. Ενώ η λύπη ήταν πάντα χωμένη στην αγκαλιά του γιατί μόνο εκείνος μπορούσε να την γιατρεύσει...

Συμφωνώ ότι όλα γιατρεύονται αλλά όλα θέλουν τον χρόνο τους ...ξέσπασε ...νοιώσε όπως θες κ εκφράσουν όπως θέλει η ψυχή σου ...στα δικά μας μονοπάτια δεν υπάρχει το "μην έχεις άγχος " δεν γίνεται αυτό...Δεν γνωρίζω ούτε την ηλικία σου ούτε την κατάσταση σας ...πάρε μια ανάσα...δες πόσα ορμορφα πραγματα έχεις δίπλα σου αγκαλιάσε τα κ μαζί με αυτά κ εσένα...Ένα μεγάλο μπράβο για καθε σου προσπάθεια ..για κάθε σου βήμα ...για κάθε αποτυχία ένα τεράστιο μπράβο...για όλες σου τις αντοχές...για όλες μας! 

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!

Υ.γ όσο αφορά τις ταχυκαρδίες ....

Όταν δεν μιλάει το στόμα ...μιλάει το σώμα....

Δεν περνάμε εύκολα καρδιά μου ..όσο δυνατές κ εάν είμαστε ..έχουν μαζευτεί μέσα στην ψυχή μας πολλές λυπες...πολύ αναμονή...πολύ προσμονή...κάπου πρέπει να εκτονωθεί κ αυτη η ψυχή..

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου, υπήρξε μια εξέλιξη σήμερα, δυστυχώς όχι θετική. Ύστερα απο κάτι ταχυκαρδίες ξαφνικές και χωρίς λόγο που είχα, μου ειπε ο γιατρός να κάνουμε την χοριακή λίγο νωρίτερα οπότε την έκανα σήμερα, όπου για μία ακόμη φορά ήταν αρνητική (4). Ίσως αυτή η φορά να πόνεσε πιο πολύ απ’ όλες. Τα είχαμε όλα ελεγμένα, προσεγμένα, θεραπείες, εξετάσεις, διατροφή… όμως μάλλον τα έμβρυα μου διαφωνούν ή ο οργανισμός μου, δεν ξέρω 😕 
 

Ήθελα να πω από χτες στην @Arriel_83 αλλά και σε όλα τα κορίτσια ότι καλό είναι να ξεφεύγουμε και να ξεχνιώμαστε (κυρίως για εμάς), πολλές κοπέλες τα κατάφεραν όταν το “ξέχασαν” και μπράβο τους, όμως και άλλες τόσες τα κατάφεραν με μισή ανάσα από το πολύ άγχος και θα συνεχίζουν να τα καταφέρνουν. Και εμένα αυτή τη φορά το «δεν πρεπει να εχεις άγχος» με άγχωσε ακόμα παραπάνω, σε σημείο να σκέφτομαι μόνο αυτό. Γι αυτό ας αφήσουμε πια αυτή την συμβουλή για τις “φυσιολογικές” που δεν χρειάστηκε να περάσουν όσα περνάμε εμείς. Είναι ok να αγχώνεστε κορίτσια! Το λέω με αγάπη 💛

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ, πάρε το χρόνο σου κάνε πράγματα που θα σε χαλαρώσουν και μόλις είσαι έτοιμη προχωράς. Δε ξέρω τη να σου πω αλήθεια ,εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα ,πιστεύω ότι στο τέλος θα γίνεις μανουλα όλες μας πιστεύω ότι στο τέλος θα τα καταφέρουμε . 

 

Κορίτσια ηθελα να ρωτήσω και κάτι είμαι 18η μέρα του κύκλου σήμερα μετά την περίοδο από την αποβολή και στο σκούπισμα έχω σαν κάτι καφέ βλεννες σα κακαδακια δε ξέρω πως να το περιγράψω. Τη είναι πάλι τώρα αυτό πρώτη φορά μου συμβαίνει ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...