Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 minutes ago, Fay_ said:

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

      Μην ανησυχείς … κάποιο αγγείο ίσως ;;; Καλύτερα να ξεπλωσεις να μην κανείς κάτι … να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη … 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άλλη μία ωοληψία σε φυσικό κύκλο που έδωσε ναι μεν ένα ωάριο, αλλά δεν γονιμοποιήθηκε…δεν έχω να κρατηθώ από κάπου. Μικρόβιο/φλεγμονή που επιμένει ωοληψίες 5 στο κενό (καλά 1 έχουμε…) Ειλικρινά, πώς το διαχειρίζεστε. Μού φαίνεται τελείως μάταιο όλο αυτό.

Για την αντιβίωση: όταν πρόκειται για 4 ημέρες δεν παίρνω γαστροπροστασία, αλλά στο σχήμα για τη φλεγμονή που κρατά ένα μήνα, χωρίς αυτή δεν γίνεται. Σε διαλύει…

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Visit a vis είπε:

Άλλη μία ωοληψία σε φυσικό κύκλο που έδωσε ναι μεν ένα ωάριο, αλλά δεν γονιμοποιήθηκε…δεν έχω να κρατηθώ από κάπου. Μικρόβιο/φλεγμονή που επιμένει ωοληψίες 5 στο κενό (καλά 1 έχουμε…) Ειλικρινά, πώς το διαχειρίζεστε. Μού φαίνεται τελείως μάταιο όλο αυτό.

Για την αντιβίωση: όταν πρόκειται για 4 ημέρες δεν παίρνω γαστροπροστασία, αλλά στο σχήμα για τη φλεγμονή που κρατά ένα μήνα, χωρίς αυτή δεν γίνεται. Σε διαλύει…

Δύσκολα! Ειδικά τη μέρα που μαθαίνεις ότι δεν γονιμοποιήθηκε είναι όλα μαύρα. Ότι και να σου πούμε τώρα δεν θα νιώσεις καλύτερα αλλά όπως ξέρουμε όλοι όλο αυτό θέλει τρελή υπομονή. Αν αντέχεις όλη αυτή τη πίεση συνεχίζεις και θα έρθει… πάντα έρχεται ❣️ Το έχουν αφήσει στην καλλιέργεια; Μπορεί να γονιμοποιηθεί με καθυστέρηση, μου έχει τύχει δυο φορές!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα Γιούλη ! Απορώ γιατί στεναχωριέσαι,δεν κάνεις κάτι λάθος και δεν βλέπω κάτι περίεργο σε όσα λες.Εγώ έδωσα πιπιλα στην μπέμπα από την δεύτερη εβδομάδα και την αρεσει πολύ. Δε γίνεται κάθε φορά να της βάζω το βυζί στο στόμα για να ηρεμήσει,οπότε λέω πάρε κορίτσι μου την πιπίλα σου να το ευχαριστηθεις 🤣 Τα χέρια στο στόμα είναι άλλη απόλαυση,πρεπει να είναι πολύ γευστικά,γιατί χώνει οοοολη τη μπουνιά στο στόμα της και της τρέχουν και σάλια,μιλάμε για τρομερό γεύμα. Όλα φυσιολογικά είναι και την πιπίλα θα φάνε και τα χέρια και τα πόδια και ο,τι βρεθεί μπροστά τούς ❤️ Και πάλι να σου ζήσει ο μπεμπαρος❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για την απάντηση!!Το θέμα μου είναι ότι μέχρι 2μιση μηνών δεν χρησιμοποίησα ποτέ πιπιλα γιατί σε γενικές γραμμές τρώγαμε και μετά το βράδυ με λίγο αγκαλιά και κούνημα κοιμόμασταν!!Γενικα δεν μου γκρίνιαζε οπότε δεν του εδινα και πιπιλα!!Ούτε ιδιαίτερα προσκολλημένος στο στηθος ήταν!Μόλις έτρωγε άφηνε το στήθος αμέσως!!και επειδή 4 βραδιά συνεχόμενα δεν μου κοιμόταν ξυπναγε ανά 1 ώρα αποφάσισα να του δώσω πιπιλα για να κοιμηθώ λίγο και κάπως έτσι έγινε η αρχή και βάζει και το δάχτυλο στο στόμα!!Πιπίλισμα με μανία και ξύνει και το κεφάλι του και βάζει και τα δάχτυλα στα μάτια, πότε θα τα βγάλει δε ξέρω!!

Τέλος παντων θα δω πως θα εξελιχθεί είναι μικρούλης ακόμα!!Και εσύ να χαίρεσαι τη μπουμπου σου που είμαστε και συνομιληκοι!Καλά η μπουνιά στο στόμα και τα αμέτρητα σάλια είναι καθημερινότητα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Εμένα μου είπε η γυναικολόγος της περιοχής μου να ξανακάνω ακόμη μια φορά χοριακη για να την δούμε να γίνει μηδέν να είμαστε λέει σίγουροι ότι δεν έχει μείνει κάτι..(ενώ στον υπέρηχο δεν φαίνεται κάτι.. απλά προληπτικά)..Με το καλό να γίνει η υστεροσκοπηση σου κορίτσι μου όλα καλά... δεν ξέρω αν έχεις ξανακάνει αλλά τίποτα δεν είναι, εγώ όταν έκανα τίποτα δεν κατάλαβα 

Αααα μάλιστα κατάλαβα ,όχι εμένα τίποτα κανένας από τους δύο . 

Σε ευχαριστώ πολύ ,οχι δεν έχω ξανακάνει και αυτός μου είπε ότι δε θα καταλάβω κάτι με μέθη θα γίνει όπως στην ωοληψια ,απλά δεν ήθελα πάλι να περάσω αυτό της μέθης αλλά αφού πρέπει εννοείται. Γιατί με είχε πειράξει έκανα εμετό μετα ,επίσης είχα και πολύ πόνο μέτα αλλά εντάξει αυτό λογικό λόγο της ωοληψιας ήταν και 34 ωάρια. 

Αλλά εντάξει ότι πρέπει θα το κάνουμε εννοείται,μου είπε θα κάνει και σκρατσινκ μαζί.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μα γιατί στεναχωριέσαι; και τα 2 ειναι απολύτως φυσιολιγικα μωράκι ειναι κ με αυτούς τους τρόπους νανουρίζεται,  ανακουφιζεται όταν τυχόν πονάει η κοιλιτσα του. Ηρθε σε ένα καινούργιο κόσμο οποτε άφησε το να απολαυσει κ την πιπίλα και το δάχτυλο ή την μπουνίτσα του. Πολλες φορές οι παιδίατροι των οποίων οι γνώμες ποικίλουν σε διάφορα θέματα που θα τα δεις στην πορεία προσπαθούν να μας τα περάσουν. Εσυ σαν μανούλα ξέρεις την ανάγκη του μωρού σου.

Ο γιος μου ειχε 2 πιπίλα μια στο στόμα,  μια στο χέρι και άλλες 2 στο ντουλάπι γιατι τις χάναμε κ γινόταν χαμός. Την αποχωρίστηκε λίγο μετά τα 3. Ηταν η καψούρα του .

Η κόρη μου από την άλλη έβαζε ή τον αντίχειρα ή μέσο και παραμεσο.

Κανένα δεν έπαθε τίποτα από αυτό. 

Καλη ανατροφη σου εύχομαι με αγάπη.

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!Το ξέρω ότι η πιπιλα ή το δάχτυλο ή ολόκληρο το χέρι στο στόμα είναι φυσιολογικό για ένα μωράκι και ιδιαίτερα όταν είναι τόσο μικρό γιατί τότε ανακαλύπτει ότι έχει χέρια και αρχίζει να εξερευνά!Απλά είχα πει όταν ακόμα ήμουν έγκυος ότι δε θέλω να δώσω στο παιδί μου πιπιλα αν δεν είναι απολύτως απαραίτητο!Την ίδια άποψη έχει και η παιδίατρος που από ότι κατάλαβα δεν είναι τόσο fun της πιπιλας και μου είπε ότι αν θέλει να βάζε δάχτυλο στο στόμα θα το βάζει και πιπιλα να του δώσεις!!

Απλά ξεκίνησε να πιπιλαει το δάχτυλο του με μανία όμως αφότου του έδωσα πιπιλα 4-5 φορές όλες κι όλες και πιστεύω ότι εγώ έκανα την αρχή για να πιπιλαει το δάχτυλο του με τη χρήση της πιπιλας!Και αυτό γιατί ήθελα να κοιμηθώ ένα βράδυ!!

Anyway το ξέρω ότι είναι φυσιολογικό για το μωρό να θέλει να βάζει πράγματα στο στομα του, απλά έπαθα σοκ όταν είδα πρώτη φορά να βάζει τον αντίχειρα στο στόμα και να τον πιπιλαει με μανία!!

να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου και εύχομαι σύντομα να σου έρθει και ένα αδερφάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Visit a vis είπε:

Άλλη μία ωοληψία σε φυσικό κύκλο που έδωσε ναι μεν ένα ωάριο, αλλά δεν γονιμοποιήθηκε…δεν έχω να κρατηθώ από κάπου. Μικρόβιο/φλεγμονή που επιμένει ωοληψίες 5 στο κενό (καλά 1 έχουμε…) Ειλικρινά, πώς το διαχειρίζεστε. Μού φαίνεται τελείως μάταιο όλο αυτό.

Για την αντιβίωση: όταν πρόκειται για 4 ημέρες δεν παίρνω γαστροπροστασία, αλλά στο σχήμα για τη φλεγμονή που κρατά ένα μήνα, χωρίς αυτή δεν γίνεται. Σε διαλύει…

Σε νιώθω... και εμένα δεν πήγε καλά...διέγερση με μόνο 4 και γονιμοποιημένο μόνο το ένα...και αν προχωρήσει... Πονάει, έκλαψα την προηγούμενη βδομάδα όταν είδα την ανταπόκριση...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 5

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Troia είπε:

+ @Arriel_83όλες αυτές οι ενεργειακές θεραπείες βοηθάνε, όπως και η ομοιοπαθητική. Κι εμένα μου είχαν προτείνει να κάνω Theta healing, όπως και Praning και άλλα, αντί γι' αυτά επέλεξα την ομοιοπαθητική. Σε εμένα πέτυχε, γιατί μπορεί και να μην πετύχει και αυτό εξαρτάται τόσο από τον ασθενή, όσο και από το πόσο έμπειρος είναι ο γιατρός. Αυτό που λέει η φίλη @Arriel_83για μπλοκαρισμένο συναίσθημα το είδα στην πράξη, δηλ. είχα καταπιέσει τη θλίψη μου από την επιθυμία να κάνω παιδί λέγοντας είμαι δυνατή, θα είμαι καλά και χωρίς παιδιά, αλλά κάποια στιγμή όταν ξεκίνησα ομοιοπαθητική σε μία ερώτηση μιας γυναίκας στη λαική αν έχω παιδιά είχα ένα νευρικό ξέσπασμα που έκλαιγα επί μισή ώρα χωρίς να μπορώ να ηρεμήσω. Μετά από αυτό ένιωσα να ξεμπλοκάρομαι, ένιωθα μια αισιοδοξία, έκανα όνειρα, όχι μόνο για το παιδί, αλλά και επαγγελματικά κτλ. Κάπως έτσι νομίζω λειτουργούν όλα αυτά τα ενεργειακά και θα βοηθηθείς πολύ αν δοκιμάσεις κάτι τέτοιο. Για τα υπόλοιπα θα χαρώ να τα πούμε από το τηλέφωνο όποτε θέλεις.

Στο βιβλίο του Παπαβέντση "προικισμένα μωρά, εμπνευσμένοι γονείς" αναφέρει ότι η πιπίλα είναι ο εχθρός του λογοθεραπευτή. Και αναλύει το θέμα πιπίλα και συστήνει να μην τη δίνουμε στα μωρά. Το ίδιο συστήνει και η μοντεσοριανή προσέγγιση. Δεν έδωσα πιπίλα στην κόρη μου (για την ακρίβεια έδωσα χαλαρά, κυρίως επειδή το σόι του άντρα μου είναι υπέρμαχο της πιπίλας, αλλά κατάλαβα ότι για να τη συνηθίσει η μικρή θα έπρεπε να προσπαθήσω και να επιμείνω και βρήκα μια ωραιότατη δικαιολογία ότι δεν τη θέλει) και δεν το έχω μετανιώσει. Τα δάχτυλα στο στόμα (και κάποια στιγμή και ολόκληρη τη γροθιά) θα τα βάζει συνέχεια όσο βγάζει δόντια και δεν αποκλείεται να έχει ξεκινήσει από τώρα η οδοντοφυία του. Και κάποια στιγμή θα το ξεπεράσει, ενώ η πιπίλα κόβεται πιο δύσκολα, εξαρτάται και από το παιδί βέβαια. Εμένα το ένστικτο μου έλεγε στην ηλικία που είναι ο μικρός σου ότι αν θέλει αγκαλιές και στήθος να της το δίνω, γιατί έτσι αισθάνεται ασφάλεια και να απέχω από την πιπίλα. Είμαι πλέον πεπεισμένη για το τι είναι καλό και τι όχι μετά από διάβασμα σε βιβλία για την ανάπτυξη των βρεφών. Την ανάλυση δεν κρίνω σκόπιμο (και δεν τη θυμάμαι ακριβώς) να την παραθέσω εδώ, καλύτερα να διαβάσεις μόνη σου. Όμως εδώ υπάρχει και η παράμετρος του τι δυνάμεις και αντοχές έχει η κάθε μαμά και τι μπορεί να κάνει. Και κάθε τι είναι σεβαστό, ωστόσο υπάρχουν και στην ανατροφή των παιδιών κάποια do's και dont's (δε μιλάω για την πιπίλα) και είναι οι ειδικοί που τα λένε αυτά και όχι εγώ.

Εγώ πήγα την περασμένη εβδομάδα στο Έλενα και ανέλαβε τον έλεγχο η κα. Οικονομοπούλου. Είναι ανάλογα με το ιστορικό της κάθε γυναίκας αυτά που σου κάνει.

Στείλε ένα mail στην Οικονομοπούλου για να σε διαφωτίσει

Ευχαριστώ πολύ για την παράθεση της άποψης σου!Το βιβλίο η αλήθεια είναι με ενδιαφέρει πολύ!

Και εγω δεν ήθελα  να δώσω πιπιλα στο παιδι μου και της ιδιας αποψης ειναι και ο συζυγος και πιο φανατικος εναντιος της πιπιλας!Τον θηλάζω αποκλειστικά και γενικά δεν προσκολλαται στο στήθος!Μόλις τελειώσει το φαγητό αφήνει το στήθος και αν μου κλάψει για άλλο λόγο πέρα από πείνα γιατί πχ νυσταζει με κούνημα, περπάτημα και τραγούδια τον νανούριζα και κοιμόταν!Απλά μετά από 4  βραδιά σερί που σηκωνομουν ανά 1 με 1μιση ωρα ήθελα να κοιμηθώ ένα βράδυ και είπα να δώσω πιπιλα!Ο σύζυγος επειδή δουλεύει πολλές ώρες τον λυπάμαι νσ τον σηκώσω το βράδυ οπότε σηκωνομουν συνέχεια εγώ και είχα ψιλοκλατάρει!

συνολικά να του έχω δώσει 5-6 φορές πιπίλα και αυτές πριν τον ύπνο και με ζόρι στην αρχή για να μου την πάρει!Σοκαριστηκα  όμως όταν τον είδα χθες για πρώτη φορά να πιπιλαει με μανία τον αντιχειρα για να αποκοιμηθεί!και θεωρώ ότι εγώ του έμαθα το πιπιλισμα με την πιπίλα και τώρα το κάνει με τον αντίχειρα του που είναι και πιο εύκολο και πιο εύκαιρο!

κλείσαμε τους 3 μήνες και η παιδίατρος μας είπε ότι ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η διαδικασία των δοντιών αλλά φαντάζομαι από τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσει!Μας είπε επίσης ότι νεότερες έρευνες αναφέρουν ότι η χρήση πιπιλας μπορεί να επηρεάσει αρνητικά το παιδί!!

Τελος πάντων θεωρώ ότι όλα αυτά έως ένα βαθμό είναι φυσιολογικά για το παιδί και μεγαλώνοντας κάποια στιγμή θα τα κόψει είτε μόνο του είτε με τη δική μας βοήθεια! 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να του χαρίσεις σύντομα ένα αδερφάκι αφού από ότι καταλαβαίνω έχεις ξεκινήσει τις διαδικασίες για το δεύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Visit a vis είπε:

Άλλη μία ωοληψία σε φυσικό κύκλο που έδωσε ναι μεν ένα ωάριο, αλλά δεν γονιμοποιήθηκε…δεν έχω να κρατηθώ από κάπου. Μικρόβιο/φλεγμονή που επιμένει ωοληψίες 5 στο κενό (καλά 1 έχουμε…) Ειλικρινά, πώς το διαχειρίζεστε. Μού φαίνεται τελείως μάταιο όλο αυτό.

Για την αντιβίωση: όταν πρόκειται για 4 ημέρες δεν παίρνω γαστροπροστασία, αλλά στο σχήμα για τη φλεγμονή που κρατά ένα μήνα, χωρίς αυτή δεν γίνεται. Σε διαλύει…

Καλησπέρα,

Είναι πολύ ψυχοφθόρο ολο σαν διαδικασία αλλά με υπομονή θα τα καταφέρουμε στο τέλος. Για ποιο λόγο δεν προχωρανε σου έχουν εξηγήσει? Είναι καλο το εμβρυολογικο στο κέντρο που είσαι ε? Για την φλεγμονή έχεις κάνει δίμηνη θεραπεία με αντιβιοτικά κ εγχύσεις και παλι επιμένει?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Giouli36 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την παράθεση της άποψης σου!Το βιβλίο η αλήθεια είναι με ενδιαφέρει πολύ!

Και εγω δεν ήθελα  να δώσω πιπιλα στο παιδι μου και της ιδιας αποψης ειναι και ο συζυγος και πιο φανατικος εναντιος της πιπιλας!Τον θηλάζω αποκλειστικά και γενικά δεν προσκολλαται στο στήθος!Μόλις τελειώσει το φαγητό αφήνει το στήθος και αν μου κλάψει για άλλο λόγο πέρα από πείνα γιατί πχ νυσταζει με κούνημα, περπάτημα και τραγούδια τον νανούριζα και κοιμόταν!Απλά μετά από 4  βραδιά σερί που σηκωνομουν ανά 1 με 1μιση ωρα ήθελα να κοιμηθώ ένα βράδυ και είπα να δώσω πιπιλα!Ο σύζυγος επειδή δουλεύει πολλές ώρες τον λυπάμαι νσ τον σηκώσω το βράδυ οπότε σηκωνομουν συνέχεια εγώ και είχα ψιλοκλατάρει!

συνολικά να του έχω δώσει 5-6 φορές πιπίλα και αυτές πριν τον ύπνο και με ζόρι στην αρχή για να μου την πάρει!Σοκαριστηκα  όμως όταν τον είδα χθες για πρώτη φορά να πιπιλαει με μανία τον αντιχειρα για να αποκοιμηθεί!και θεωρώ ότι εγώ του έμαθα το πιπιλισμα με την πιπίλα και τώρα το κάνει με τον αντίχειρα του που είναι και πιο εύκολο και πιο εύκαιρο!

κλείσαμε τους 3 μήνες και η παιδίατρος μας είπε ότι ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η διαδικασία των δοντιών αλλά φαντάζομαι από τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσει!Μας είπε επίσης ότι νεότερες έρευνες αναφέρουν ότι η χρήση πιπιλας μπορεί να επηρεάσει αρνητικά το παιδί!!

Τελος πάντων θεωρώ ότι όλα αυτά έως ένα βαθμό είναι φυσιολογικά για το παιδί και μεγαλώνοντας κάποια στιγμή θα τα κόψει είτε μόνο του είτε με τη δική μας βοήθεια! 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να του χαρίσεις σύντομα ένα αδερφάκι αφού από ότι καταλαβαίνω έχεις ξεκινήσει τις διαδικασίες για το δεύτερο!!

Σε ευχαριστώ πολύ, ναι λέμε να προσπαθήσουμε για δεύτερο μόλις καταφέρω να απογαλακτίσω τη μικρή.

Να μην σοκάρεσαι, δεν είναι και κάτι τρομερό να πιπιλάει τον αντίχειρα, ούτε και είναι κάτι τρομερό να χρησιμοποιήσει πιπίλα αρκεί να καταφέρεις να βάλεις ένα όριο για να μην του δημιουργήσεις εξάρτηση (π.χ. να τη δίνεις μόνο τη νύχτα). Μπορεί να σε σοκάρω όμως αν σου πω τι διάβασα σε ένα βιβλίο για τη μοντεσοριανή προσέγγιση για την πιπίλα...Λέει ότι ουσιαστικά με την πιπίλα φιμώνουμε τα μωρά, δεν τα αφήνουμε να εκφραστούν...Μεγάλη κουβέντα ανοίξαμε όμως. Σαν συμπέρασμα η δική μου άποψη είναι να χαλαρώσεις και να κάνεις ό,τι βολεύει εσάς και το μωράκι σας και να νιώθεις τυχερή που έχεις μία πιο ψαγμένη παιδίατρο που βλέπει πίσω από τη σωματική υγεία των παιδιών και ασχολείται και με την ψυχολογία τους. Εγώ διαβάζω μόνη μου για να μαθαίνω τι λέει η επιστήμη...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Τι συγνώμη βρε, αλίμονο.. ναι μια ετ έχω κάνει αλλά είμαι με δωρεά. Με τα δικά μου δεν έφταναν ούτε σε γονιμοποίηση... Εσύ σε τι φάση είσαι;

Με το καλό να αγκαλιάσεις τα δυδυμακια σου,σούπερ!!  Τρελή χαρά..φαντάζομαι!!!Εγώ έχουμε μαζέψει κάποια εμβρυακια ,με διεγέρσεις με φυσικούς,ακόμη δεν έχουμε προβεί σε ετ,θα είναι η πρώτη μου.Χειρουργηθηκα για ινομυωματα,αναμονή 6 μήνες..και μετά ετ.

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Με τη vibramycin παίρνετε και κάτι άλλο για το στομάχι;

Ultra levure , προβιοτικα ,καλό είναι όταν παίρνουμε αντιβίωση ,αλλά να απέχει αρκετές ώρες από τη vibramycin 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2023 at 1:56 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου, υπήρξε μια εξέλιξη σήμερα, δυστυχώς όχι θετική. Ύστερα απο κάτι ταχυκαρδίες ξαφνικές και χωρίς λόγο που είχα, μου ειπε ο γιατρός να κάνουμε την χοριακή λίγο νωρίτερα οπότε την έκανα σήμερα, όπου για μία ακόμη φορά ήταν αρνητική (4). Ίσως αυτή η φορά να πόνεσε πιο πολύ απ’ όλες. Τα είχαμε όλα ελεγμένα, προσεγμένα, θεραπείες, εξετάσεις, διατροφή… όμως μάλλον τα έμβρυα μου διαφωνούν ή ο οργανισμός μου, δεν ξέρω 😕 
 

Ήθελα να πω από χτες στην @Arriel_83 αλλά και σε όλα τα κορίτσια ότι καλό είναι να ξεφεύγουμε και να ξεχνιώμαστε (κυρίως για εμάς), πολλές κοπέλες τα κατάφεραν όταν το “ξέχασαν” και μπράβο τους, όμως και άλλες τόσες τα κατάφεραν με μισή ανάσα από το πολύ άγχος και θα συνεχίζουν να τα καταφέρνουν. Και εμένα αυτή τη φορά το «δεν πρεπει να εχεις άγχος» με άγχωσε ακόμα παραπάνω, σε σημείο να σκέφτομαι μόνο αυτό. Γι αυτό ας αφήσουμε πια αυτή την συμβουλή για τις “φυσιολογικές” που δεν χρειάστηκε να περάσουν όσα περνάμε εμείς. Είναι ok να αγχώνεστε κορίτσια! Το λέω με αγάπη 💛

Λυπάμαι πολύ Κατερίνα. Ας δώσουμε λίγο χρόνο στη ψυχή και το σώμα μας να,συνέλθουν... 

😘😊🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...