Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Σποράκι είπε:

Χαμηλή ΑΜΗ έχουμε παρά πολλές κοπέλες και δεν είναι πρόβλημα για τους φυσικούς κύκλους, απλά θέλει τρελή υπομονή. Ξέρω πολύ καλά το άγχος σου κάθε μήνα για το αποτέλεσμα αλλά δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη εικόνα αν δεν το δεις κάποιους μήνες σερί. Αυτός δεν ηταν καλός μήνας, πάμε για τον επόμενο.

Είχα όμως καλή fsh 6,9 και σκέφτομαι ότι αν δε προχώρησε ούτε με αυτή την fsh δε θα προχωρήσει ποτέ 😢

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Xristina96 άντε να δούμε τι θα περάσουμε πάλι..  να σε ρωτήσω.. Η κοιλιά σου από τότε που ξεκίνησες έχει αλλάξει? Τι εννοώ.. Έχει πρήξιμο? Ή μόνο η δικη μ?? 😭

Το πρήξιμο ξεκίνησε με τις prolutex, σαν μεγάλο καρούμπαλο κάτω από τον ομφαλό. Τώρα δεν νομίζω ότι έχω πρηστεί λόγω κατάστασης. Είναι από τις ενέσεις. Χθες μάτωσα παρά πολύ!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

Είχα όμως καλή fsh 6,9 και σκέφτομαι ότι αν δε προχώρησε ούτε με αυτή την fsh δε θα προχωρήσει ποτέ 😢

Μη το λες αυτό, περισσότερο μετράει η ε2. Η fsh έχει να κάνει με την ανταπόκριση που θα έχεις στην διέγερση. Φαντάσου ότι εγώ έχω πάνω από 15 και έχω σχεδόν δυο χρόνια να την μετρήσω και πηγαίνω καλά με φυσικούς κύκλους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Fay_ said:

Είχα όμως καλή fsh 6,9 και σκέφτομαι ότι αν δε προχώρησε ούτε με αυτή την fsh δε θα προχωρήσει ποτέ 😢

Ούτε καν μην το σκέφτεσαι αυτό. Μην ξαναπείς ποτέ αλήθεια. Ξέρεις πόσες άπειρες ιστορίες υπάρχουν με κακές ορμόνες που όμως πέτυχε εγκυμοσύνη; Υπομονή θέλει, μόνο αυτό.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Xristina96 υπομονή κορίτσι μου.. Κ μακάρι όλα αυτά να έχουν αποτέλεσμα σε όλες τις γυναίκες που είμαστε σε αυτό το δρόμο.. 

Ναι!! Δεν με πειράζει τίποτα αρκεί να τα καταφέρουμε μέχρι το τέλος. 

Αυτο έχει σημασία. Κάθε προσπάθεια όμως είναι ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου. 7 μηδενικά είχες, ε; Χαρά στο κουράγιο σου βρε @Καντι. Ψυχολογικά δηλαδή και μόνο που την πάλεψες, εγώ δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσο.

 Λες να μην ασχοληθώ με intralipids, ε; Ούτε την εξέταση να μην κάνω λες; Εσύ την είχες κάνει ή απλώς είχες πάρει τα intralipids προληπτικά; Αύριο θα καλέσω στο νοσοκομείο Ιωαννίνων να δω αν ισχύει αυτό που διάβασα. Δεν ήξερα ότι έχει και στο Χωρέμειο.

Σε ευχαριστώ πολύ. Ξεπαγώσαμε 6 έμβρυα αυτή τη φορά και έφτασαν βλαστοκύστες 4ΑΑ και 4AB τα 5 από αυτά και είχαμε και μία απώλεια. 

Καλα μην κοιτας τα δικά μου εξαίρεση ειμαι. Θυμαμαι έψαχνα απεγνωσμένα μια κοπελα που να εχει κανει 4 και να πηρε μετα θετική χοριακη και δεν μου εχε απαντήσει καμια .

 Intralipids πάρε κακό δεν κανουν αρκεί να μην εχεις αλλεργία στην σόγια.

εννοω μεινε μακριά απο θεραπείες που αου κανουν μετάγγιση απο τον σύζυγο.

5 ώρες πρίν, Troia είπε:

14 μηνών, τη Δευτέρα ξεκινήσαμε, γιατί τώρα άδειασε θέση στο δήμο και δεν έχουμε δυνατότητα για ιδιωτικό...Και αυτό part time, γιατί δεν έχει κρεβάτι, θα την παίρνει η μητέρα μου στις 12:30 όταν θα προσαρμοστεί...

Αν κάνετε δήλωση ως 35.000 ευρώ με τον σύζυγο μπορείς να πάρεις  voucher για του χρόνου 180 ευρώ τον μήνα. Εμεις δίνουμε αλλα τόσα και τον στέλνουμε ιδιωτικό.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xristina96 είπε:

Λίγο έμεινε!! Εύχομαι 3ψηφια χοριακη!!

Προς το παρόν κάθε μέρα και καλύτερα!! Ναι ναι ακούσαμε και τώρα περιμένω τον επόμενο υπέρηχο σχεδόν 12η εβδομάδα. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

Υπέροχα νέα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια, η πρώτη είχε οδηγηθεί σε βιοχημική. Από συμπτώματα δεν έχω απολύτως τίποτα και το πιθανότερο είναι να πάρω ένα ωραιότατο 0. Εσύ έχεις παρατηρήσει καμιά αλλαγή στο σώμα σου;

 

Εμένα είναι η πρώτη μου!Κατι πόνους περιόδου έχω με τα την εμβρυομεταφορα.Πολλά υγρά.Και κάπως το στομάχι αλλά δεν δίνω σημασία σε αυτο γιατί είναι τα χάπια πολλά!Ουτε πόνος στο στήθος,ούτε αίματακι στο σκούπισμα!Τιποτα απολύτως!Και εγώ νομίζω ένα ωραιότατο 0 θα πάρω!Υπομονη 2 μέρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Έχετε καταλάβει τι διάφορα έχουν πρακτικα τα έμβρυα τριων ημερών με τις βλαστοκυστες ως προς το αποτέλεσμα της εμβρυομεταφορας? Απο τι εξαρτάται αυτη η απόφαση τού γιατρου? Εμένα δεν μου έγινε η ερωτη να επιλεξω ας πούμε κ τα εκαναν τριων ημερών απο μονοι τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω όλη την ιστορία σου αλλά πραγματικά εύχομαι όπως και σε όλες τις κοπέλες να γεμίσει η αγκαλιά σας το συντομότερο!

Intralipid είχα κάνει εγώ στη 2η προσπάθεια μου αλλά παρέμεινε αρνητικό το αποτέλεσμα... βέβαια ήταν κακές και οι συγκυρίες και συνεβει κάτι πολύ στεσογονο και στεναχωρο μετα από 2-3 μερες από την εμβρυομεταφορα μου...

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2023 at 6:09 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Και ‘σένα @Arriel_83 που έχεις περάσει κι εσύ τόσα και φυσικά ξέρω πως τα λες όλα αυτά. Η κάθε μία παραθέτει την εμπειρία της και όσα θεωρεί οτι την βοήθησαν. Απλώς το άκουσα τόσες φορές αυτόν τον καιρό που μου έγινε εμμονή και δεν με βοήθησε καθόλου σαν συμβουλή, μόνο με άγχωσε παραπάνω. Και είμαι σίγουρη οτι συμβαίνει αυτό και σε άλλα κορίτσια γι αυτό έγραψα αυτο το μήνυμα.
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να ξεχαστω γιατί δεν έχω καν περίοδο, δεν μπορώ καν να πω οτι για λίγους μήνες θα αφεθώ και θα προσπαθώ μόνο φυσιολογικά. Γι αυτό και με πιάνει απελπισία με τα απανωτά αρνητικά. Ξέρεις τι ειναι να παρακαλάω έστω για μια βιοχημική; Αν ειναι δυνατόν δηλαδή. 
 

Κορίτσια πείτε μου όποια ξέρει σας παρακαλώ μία γνώμη για natural killers και intralipids. Μου έχει κολλήσει στο μυαλό οτι το σώμα μου αποβάλει τα έμβρυα. Και στις 2 τελευταιες μεταφορές με νούμερο χοριακής 4 και οι 2, είχα ταχυκαρδία για μία μέρα, λίγες μερες μετά την ετ και έχω την σκέψη οτι εκείνη την μέρα κάτι γίνεται. Έτσι ξαφνικά, σαν να παθαίνω ηλίαση ένα πράγμα οι παλμοί έφταναν και 130, τυχαία μεσα στην μέρα, ακόμα και στον ύπνο μου. 
Και επίσης αν κάποια γνωρίζει αν ισχύει ένα άρθρο που διάβασα οτι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων κάνουν προεμφυτευτικό έλεγχο δωρεάν ή αν υπάρχει κάποιο άλλο δημόσιο νοσοκομείο που κάνει.
Τέλος αν ξέρετε αν μπορούν να μεταφερθούν κατεψυγμένα έμβρυα απο ιδιωτική κλινική σε δημόσιο. 
 

Δεν ξέρω όλη την ιστορία σου αλλά πραγματικά εύχομαι όπως και σε όλες τις κοπέλες να γεμίσει η αγκαλιά σας το συντομότερο!

Intralipid είχα κάνει εγώ στη 2η προσπάθεια μου αλλά παρέμεινε αρνητικό το αποτέλεσμα... βέβαια ήταν κακές και οι συγκυρίες και συνεβει κάτι πολύ στεσογονο και στεναχωρο μετα από 2-3 μερες από την εμβρυομεταφορα μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Troia said:

Σου έγραψα ένα μακρύ ποστ (με πράγματα επί της ουσίας, όχι ευχολόγια), αλλά τελείωσε το session μου και το έχασα...Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για να το ξαναγράψω. Το πιο εύκολο σε αυτή τη φάση για μένα είναι να μιλήσω στο τηλέφωνο και αν θέλεις, μπορείς να με πάρεις να σου πω κάποια πράγματα (σου έγραφα για τα nk, για την κορτιζόνη, για τεχνικές διαχείρισης άγχους και για άλλα). Αν θέλεις να μιλήσουμε, στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Έχεις την αμέριστη συμπαράστασή μου και μία μεγάλη αγκαλιά

Σε ευχαριστώ πολύ, ναι θα σου στείλω, θα χαρώ να μιλήσουμε. 

5 hours ago, Arriel_83 said:

@kateriiina25 Μιας που η @Troia αναφέρει για τεχνικές διαχείρισης άγχους, να πω, ότι εμένα (οπως και την κουμπάρα μου) μεταξύ άλλων με βοήθησε το Theta Healing. (με ένα google search μπορεί κανείς να βρει στοιχεία για την θεραπεία αυτή). Φάνηκε λοιπόν ότι αυτό που με εμπόδιζε σε ψυχολογικό παράγοντα ήταν ένα άγχος και μία ανασφάλεια με το θέμα καριέρα. Δούλεψα με την healer για μερικά sessions και μετά με ένα κλικ, ξύπνησα ένα πρωί και το θέμα αυτό έμοιαζε να έχει ξεκλειδώσει. 

Θα το ψάξω σίγουρα. Σε ευχαριστώ πολύ

25 minutes ago, Sisheido said:

Δεν ξέρω όλη την ιστορία σου αλλά πραγματικά εύχομαι όπως και σε όλες τις κοπέλες να γεμίσει η αγκαλιά σας το συντομότερο!

Intralipid είχα κάνει εγώ στη 2η προσπάθεια μου αλλά παρέμεινε αρνητικό το αποτέλεσμα... βέβαια ήταν κακές και οι συγκυρίες και συνεβει κάτι πολύ στεσογονο και στεναχωρο μετα από 2-3 μερες από την εμβρυομεταφορα μου...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εσύ τα intralipids τα είχες κάνει προληπτικά ή είχες κάποιο θέμα; Στα είχε προτείνει ο εξωσωματικός σου;

3 hours ago, Καντι said:

Καλα μην κοιτας τα δικά μου εξαίρεση ειμαι. Θυμαμαι έψαχνα απεγνωσμένα μια κοπελα που να εχει κανει 4 και να πηρε μετα θετική χοριακη και δεν μου εχε απαντήσει καμια .

 Intralipids πάρε κακό δεν κανουν αρκεί να μην εχεις αλλεργία στην σόγια.

εννοω μεινε μακριά απο θεραπείες που αου κανουν μετάγγιση απο τον σύζυγο.

Αν κάνετε δήλωση ως 35.000 ευρώ με τον σύζυγο μπορείς να πάρεις  voucher για του χρόνου 180 ευρώ τον μήνα. Εμεις δίνουμε αλλα τόσα και τον στέλνουμε ιδιωτικό.

Ο γιατρός μου είπε ότι ναι μεν είναι κάτι αμφιλεγόμενο όλο αυτό με τα intralipids αλλά αν μου τα δώσει ανοσολόγος δεν είναι αντίθετος να τα πάρω. Πιστεύει ότι το πρόβλημα είναι ξεκάθαρα στα έμβρυα 

Μία κοπέλα με ενημέρωσε ότι λογικά έχω κάνει εξέταση για τα natural killers οταν έκανα τις εξετάσεις μου στο Ελενας και πράγματι τις έχω κάνει και δεν το ήξερα. Το αποτέλεσμα μου είναι λίγο πάνω από το όριο. 12.000% είναι το όριο και έχω 12.523%. Τώρα τι σημαίνει αυτό, ίδέα δεν έχω 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, ναι θα σου στείλω, θα χαρώ να μιλήσουμε. 

Θα το ψάξω σίγουρα. Σε ευχαριστώ πολύ

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εσύ τα intralipids τα είχες κάνει προληπτικά ή είχες κάποιο θέμα; Στα είχε προτείνει ο εξωσωματικός σου;

Ο γιατρός μου είπε ότι ναι μεν είναι κάτι αμφιλεγόμενο όλο αυτό με τα intralipids αλλά αν μου τα δώσει ανοσολόγος δεν είναι αντίθετος να τα πάρω. Πιστεύει ότι το πρόβλημα είναι ξεκάθαρα στα έμβρυα 

Μία κοπέλα με ενημέρωσε ότι λογικά έχω κάνει εξέταση για τα natural killers οταν έκανα τις εξετάσεις μου στο Ελενας και πράγματι τις έχω κάνει και δεν το ήξερα. Το αποτέλεσμα μου είναι λίγο πάνω από το όριο. 12.000% είναι το όριο και έχω 12.523%. Τώρα τι σημαίνει αυτό, ίδέα δεν έχω 

Μην ασχολησε με τα νκ ουτε ιντραλιπιντς τιποτα .στη θεωρια βοηθα και μονο για ψυχολογικους λογους ..δεν εχει κανενα νοημα 

5 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Είχα όμως καλή fsh 6,9 και σκέφτομαι ότι αν δε προχώρησε ούτε με αυτή την fsh δε θα προχωρήσει ποτέ 😢

Δεν εχει να κανει .,,εμενα εφτασε σε βλαστοκύστη με fsh 18,6 και μαλιστα εγινε ΑΑ και με αμη 0,3 

5 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!! Είμαι στην 9η μερα του κύκλου σήμερα και εκανα τον πρώτο υπέρηχο,το ενδομήτριο έχει φτάσει στο 7 και η lh 9.14, E2 141,πως τα βλέπετε; Μόνο cyclacur παίρνω προς το παρόν…

Σε φυσικο ;; Μια χαρα ειναι οι τιμες κ ενδομητριο σουπερ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, ναι θα σου στείλω, θα χαρώ να μιλήσουμε. 

Θα το ψάξω σίγουρα. Σε ευχαριστώ πολύ

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εσύ τα intralipids τα είχες κάνει προληπτικά ή είχες κάποιο θέμα; Στα είχε προτείνει ο εξωσωματικός σου;

Ο γιατρός μου είπε ότι ναι μεν είναι κάτι αμφιλεγόμενο όλο αυτό με τα intralipids αλλά αν μου τα δώσει ανοσολόγος δεν είναι αντίθετος να τα πάρω. Πιστεύει ότι το πρόβλημα είναι ξεκάθαρα στα έμβρυα 

Μία κοπέλα με ενημέρωσε ότι λογικά έχω κάνει εξέταση για τα natural killers οταν έκανα τις εξετάσεις μου στο Ελενας και πράγματι τις έχω κάνει και δεν το ήξερα. Το αποτέλεσμα μου είναι λίγο πάνω από το όριο. 12.000% είναι το όριο και έχω 12.523%. Τώρα τι σημαίνει αυτό, ίδέα δεν έχω 

@kateriiina25 ο γιατ πιστεύει ότι το θέμα είναι ξεκάθαρα στα έμβρυα ,εσένα όμως τα εμβρυακια σου ήταν άριστα και βλαστοκυστες έγιναν με πολύ καλό βαθμό,πώς φταίνε τα εμβρυακια; Στο εξήγησε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...