Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Eternity κ γω αυτό έχω καταλάβει.. οτι πιάσει..

Το λέω γιατί και prolutex έχω κάνει με προηγούμενο γιατρό και αντιπηκτικες και πολλά ακόμη φάρμακα. Αυτό μου θυμίζει κάτι παθολόγους που δίνουν τα πάντα όλα κι ο, τι πιάσει! Εξάλλου ένας γιατρός μου είχε πει, δοκιμές κάνουμε! Όπως και να χει, με τις prolutex νομίζω δεν έχεις θέμα. Καλή σου επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Έτσι ακριβώς Eternity !!!
Μετά την τελευταία αποβολή μου λέει ο γιατρος μου να πας σε εξωσωματική, παίρνουμε 2ρη γνώμη να μην κανετε εξωσωματική. Μου λέει ο άντρας μου που είχε πολύ ψηλά τους γιατρούς και τους νόμιζε Θεούς να πάμε στην Αθήνα  να πληρώσουμε έναν να του ξεκαθαρίσουμε ότι δε θα μας παρακολουθεί να μας πει τι νομίζει χωρίς όφελος. Και μετά σκεφτήκαμε ότι αν δεν έχει κανενα όφελος μπορεί  απλά να εκφέρει άποψη χωρίς να το πολυσκεφτεί. Μπέρδεμα ….Το τραγικό της υπόθεσης οπως το έθεσες… Πληρώνεις 3 γιατρούς και μένεις με τις απορίες σου…

Ο ένας είναι του American University of USA  ο άλλος του London Reproduction College of UK  και ο άλλος Διδάκτωρ Καθηγητης του Πανεπιστημίου με ερευνητικό έργο  κι αν τους αναφέρεις διαφορετική προσέγγιση δεν καταδέχονται να το συζητησουν. Αυτοί είναι οι docs !!! Τι να πούμε κι εμεις οι κοινοί  θνητοί…Τι σκατα μαθαίνουν στα πανεπιστήμια δεν μπορώ να καταλάβω, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είχαν ακριβώς την ίδια βιβλιογραφία ως αναφορά  αλλά ο καθένας κατάλαβε κάτι διαφορετικό. Δεν ειναι τι είπε ο καθηγητής ειναι τι κατάλαβε ο μαθητής… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Έτσι ακριβώς Eternity !!! Μετά την τελευταία αποβολή μου λέει ο γιατρος μου να πας σε εξωσωματική, παίρνουμε 2ρη γνώμη να μην κανετε εξωσωματική. Μου λέει ο άντρας μου που είχε πολύ ψηλά τους γιατρούς και τους νόμιζε Θεούς να πάμε σε άλλη πόλη να πληρώσουμε έναν να του ξεκαθαρίσουμε ότι δε θα μας παρακολουθεί να μας πει τι νομίζει χωρίς όφελος. Και μετά σκεφτήκαμε ότι αν δεν έχει κανενα όφελος μπορεί  απλά να εκφέρει άποψη χωρίς να το πολυσκεφτεί. Μπέρδεμα ….Το τραγικό της υπόθεσης οπως το έθεσες… Πληρώνεις 3 γιατρούς και μένεις με τις απορίες σου… Ο ένας είναι του American University of USA  ο άλλος του London Reproduction College of UK  και ο άλλος Διδάκτωρ Καθηγητης του Πανεπιστημίου Αθηνών με ερευνητικό έργο  κι αν τους αναφέρεις διαφορετική προσέγγιση δεν καταδέχονται να το συζητησουν. Αυτοί είναι οι docs !!! Τι να πούμε κι εμεις οι κοινοί  θνητοί…Τι σκατα μαθαίνουν στα πανεπιστήμια δεν μπορώ να καταλάβω, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είχαν ακριβώς την ίδια βιβλιογραφία ως αναφορά  αλλά ο καθένας κατάλαβε κάτι διαφορετικό. Δεν ειναι τι είπε ο καθηγητής ειναι τι κατάλαβε ο μαθητής… 

Όπως ακριβώς τα λες... Όχι μόνο τι κατάλαβε ο μαθητής, αλλά πόσο σκατανθρωπος έγινε στην πορεία βλέποντας μας μόνο σαν ευρώ. Η ενσυναισθηση στις μέρες μας είναι πιο πιθανη από τα ζώα πάρα από τους ανθρώπους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Eternity είπε:

Όπως ακριβώς τα λες... Όχι μόνο τι κατάλαβε ο μαθητής, αλλά πόσο σκατανθρωπος έγινε στην πορεία βλέποντας μας μόνο σαν ευρώ. Η ενσυναισθηση στις μέρες μας είναι πιο πιθανη από τα ζώα πάρα από τους ανθρώπους. 

Ακριβώς ακριβώς Eternity !!! 

Να δεις που σου έχουν κάτσει πιο πολλοί σκατανθρωποι από μένα!!! Αυτή την εντύπωση μου δινεις…Τους έχεις χαρτογραφήσει λεπτομερώς !!!!

Ειναι και πολλοί σαν τις κατσαρίδες επιβιώνουν και πολλαπλασιάζονται 

🤣🤣🤣🤣

Να σκάσει το χειλάκι μας !

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Ακριβώς ακριβώς Eternity !!! 

Να δεις που σου έχουν κάτσει πιο πολλοί σκατανθρωποι από μένα!!! Αυτή την εντύπωση μου δινεις…Τους έχεις χαρτογραφήσει λεπτομερώς !!!!

Ειναι και πολλοί σαν τις κατσαρίδες επιβιώνουν και πολλαπλασιάζονται 

🤣🤣🤣🤣

Να σκάσει το χειλάκι μας !

Κλείνω 10 χρόνια φέτος με την ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Νιώθω ότι πλέον τους καταλαβαίνω από τα χιλιόμετρα!!! 

 

πρίν από 7 λεπτά , Eternity είπε:

Κλείνω 10 χρόνια φέτος με την ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Νιώθω ότι πλέον τους καταλαβαίνω από τα χιλιόμετρα!!! 

 

Να πω βέβαια ότι δεν έμεινα στους σκατανθρωπους από διαίσθηση αρχικά αλλά και από ενημέρωση. Γέννησα το γιο μου με έναν εξαίρετο επιστήμονα και άνθρωπο κι ας μην τον προτιμουν οι κοπέλες λόγω του ότι δεν είναι καθόλου επικοινωνιακος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, Eternity said:

Ναι, 3 ημερών έβαλα. Πάντα λένε 24 ημέρες από την εμβρυομεταφορα ενώ κανονικά είναι από την ωοληψια. Εγώ με 26 ημέρες κύκλο, αν δεν αδιαθετησω, θα το ξέρω ήδη το αποτέλεσμα. 

Κανονικά δεν πρέπει να αδιαθετήσεις όσο παίρνεις φάρμακα. Αν αδιαθετείς σημαίνει οτι δεν κάνεις σωστή απορρόφηση προγεστερόνης.

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Eternity είπε:

Κλείνω 10 χρόνια φέτος με την ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Νιώθω ότι πλέον τους καταλαβαίνω από τα χιλιόμετρα!!! 

 

Να πω βέβαια ότι δεν έμεινα στους σκατανθρωπους από διαίσθηση αρχικά αλλά και από ενημέρωση. Γέννησα το γιο μου με έναν εξαίρετο επιστήμονα και άνθρωπο κι ας μην τον προτιμουν οι κοπέλες λόγω του ότι δεν είναι καθόλου επικοινωνιακος. 

Λες τον γνωστό Π…ο ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κανονικά δεν πρέπει να αδιαθετήσεις όσο παίρνεις φάρμακα. Αν αδιαθετείς σημαίνει οτι δεν κάνεις σωστή απορρόφηση προγεστερόνης.

Κάθε φορά αδιαθετουσα. Εννοώ στις 4 προσπάθειες που έχω κάνει. Και δεν έχω πάρει κάθε φορά utrogestan, έχω πάρει και prolutex και vasclor. Έλεγα στο γιατρό γιατί δεν έχω κάνει ως τώρα ούτε μια εμφύτευση και μου είπε "δε μπορείς να το ξέρεις, μπορεί να αυξήθηκε λίγο η χοριακη και με την αδιαθεσία να έπεσε." Οπότε είμαι λίγο μπερδεμένη ως προς αυτό. Σου το έχει πει ο γιατρός ότι δε γίνεται να αδιαθετεις ενώ παίρνεις προγεστερονη? 

πρίν από 8 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Λες τον γνωστό Π…ο ;

Ότι είναι αυτός ο γνωστός και εξαίρετος επιστήμονας? Όχι φυσικά! 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eternity said:

Κάθε φορά αδιαθετουσα. Εννοώ στις 4 προσπάθειες που έχω κάνει. Και δεν έχω πάρει κάθε φορά utrogestan, έχω πάρει και prolutex και vasclor. Έλεγα στο γιατρό γιατί δεν έχω κάνει ως τώρα ούτε μια εμφύτευση και μου είπε "δε μπορείς να το ξέρεις, μπορεί να αυξήθηκε λίγο η χοριακη και με την αδιαθεσία να έπεσε." Οπότε είμαι λίγο μπερδεμένη ως προς αυτό. Σου το έχει πει ο γιατρός ότι δε γίνεται να αδιαθετεις ενώ παίρνεις προγεστερονη? 

Ότι είναι αυτός ο γνωστός και εξαίρετος επιστήμονας? Όχι φυσικά! 

Μα ναι, όσο είναι ανεβασμένη η προγεστερόνη δεν μπορεί να έρθει περίοδος. Με το που πέσει έρχεται. Γι αυτό και δεν κάνει και να μειώσεις την δόση της προγεστερόνης πριν την χοριακή γιατί μπορεί να σου έρθει περίοδος 

Έχεις μετρήσει ποτέ τιμές προγεστερόνης μετά την ετ?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 6:42 ΜΜ, alexia7 είπε:

Καλησπερα σε όλες σας! 

Γραφω εδώ γτ θέλω τόσο πολύ να μοιραστώ τα συναισθήματά μου και δεν υπάρχει κάποιος που να καταλαβαίνει περισσότερο από όλες εσάς. 

Οπως έχω ήδη ξαναπεί έχω κάνει 2 εξωσωματικές και είχα 2 αποβολές (η μία από φυσική σύλληψη)

Ειμαι στη φάση που προσπαθώ να σταθώ στα πόδια μου κι εκεί που νομίζω ότι το καταφέρνω, πέφτω πάλι. 

Πριν απο λίγο πήγα στον γυναικολόγο μου να με δει με υπέρηχο, μετά από την πρώτη περίοδο. Ειδε εσωτερικά στη μήτρα ινομυωματα (που δεν τα είχα μέχρι τώρα) και κυστες στην αριστερή ωοθήκη. Μου είπε ότι οι κύστες έχουν μείνει απο την ωοληψια (μέσα Νοεμβρίου) κι ότι τα ινομυωματα δεν μας ενοχλούν, άλλωστε δεν μπορούμε και να τα πειράξουμε. Μου είπε ότι μπορώ να ξαναπροσπαθησω μετά από 2 μήνες κι ότι πρέπει να ηρεμήσω απο τις ορμόνες οι οποίες επηρεάζουν τα πάντα. 

Το μόνο που με κάνει να νιώθω λίγο καλά είναι ότι μεθαύριο έχω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα αποβολών, κάτι που μου προτείνατε εσείς απο εδώ, και κάπως έτσι προσπαθώ να βρώ την ελπίδα μου ξανά. 

Ολο κάτι γίνεται και χάνω την αισιοδοξία μου. 

Κορίτσι μου καλησπέρα ,κουράγιο και δύναμη ,εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ γρήγορα ,μην απελπίζεσαι ❤️ θα ξεκινήσεις ξανά με ετ; Επειδή είμαι παθούσα ,τα ινομυωματα που είπες ότι τώρα βρήκατε είναι μέσα στη μήτρα η έξω από τη μήτρα ;είναι μεγάλα η μικρά; Γνωρίζω πολύ καλά ότι τα ινομυωματα έξω από τη μήτρα δε τα πειράζουμε ,αλλά μέσα στη μήτρα ενοχοποιούνται για μη εμφύτευση ,αποβολές ,τσεκαρε το εάν θες και με την κα Οικονομ στο Έλενα ,ρώτησε τη σχετικά πάρε και άλλη γνωμη. Υπομονη και σίγουρα θα κρατήσεις το μωράκι σου,λίγο ακόμα θέλεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Ειναι πραγματικά απογοητευτικό παντού να γίνεται θέμα για την ηλικία. Δεν έχουν όλες οι 42χρονες το ίδιο ορμονικο προφίλ, την ίδια ΑΜΗ, τον ίδιο οργανισμό. Δε λέω ότι είναι εύκολο όμως έχουμε περίπτωση εδώ στο forum, της @happiness79με φυσιολογικη σύλληψη στα 42,5. Επίσης υπάρχουν και νεότερες γυναίκες με πρόωρη ωοθήκη ανεπάρκεια. Δεν πρέπει τα δανεικα ωάρια να προτείνονται ελαφρά την καρδια ως λύση εκτός και αν η γυναίκα έχει βάλει ένα όριο στον αριθμό προσπαθειων που αντέχει να κάνει. Εγώ είμαι 42,5 με AMH κοντά στο 2 και όσους γιατρούς έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι δεν είμαι ακόμη περίπτωση δανεικων ωαρίων. Και οι περισσότεροι είναι γιατροί του δημοσίου οι οποίοι δεν έχουν κάτι να κερδίσουν. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν αντέχω να συνεχίσω για πολύ ακόμη. 

 

Δυστυχώς η στατιστική είναι αμείλικτη. Από εκεί και πέρα η καθεμία μας μετά τα 42 κάνει την επιλογή της. Προχωράει όσο αντέχει σωματικα και οικονομικά με δικά της ωαρια ελπίζοντας στο 5% ή με δωρεά με ποσοστό 50%. Σε αυτό το 5% ελπίζουμε όλες στην αρχή και ευτυχώς υπάρχουν παραδείγματα όπως της happiness που μας δίνουν χαρά και κουράγιο. Αλλά μην κοροϊδευομαστε, όσο καλό ορμονολογικο προφίλ και να έχουμε στα 42+ τα ποσοστά υγιούς τελειομηνης εγκυμοσύνης είναι μικρά. Και εγώ έχω ΑΜΗ 2, 10+ ωαρια σε κάθε διεγερση που καταλήγουν τα μισά σε αριστες βλαστοκυστες αλλά το ποσοστό χρωμοσωμικων ανωμαλιών δεν έχει καμια σχέση με αυτα.  Όσο για τους γιατρούς δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον, πχ και ο δικός μου δε μου έχει μιλήσει ακόμη για δωρεά αλλά ούτε προεμφυτευτικο θα κάναμε αν δεν επεμενα και ιδου το αποτέλεσμα. Μπορεί να έκανα άλλες 2 εμβρυομεταφορες με παθολογικά εμβρυα, και πάλι κλαμα και πάλι αποξεση και πχ στην τρίτη να πετυχαινα με το ένα γερό που έχω ή και να μην πετυχαινα με τόση σωματική κόπωση και επέμβαση στη μήτρα μου.

Θεωρώ ότι όλες οι κοπέλες στην ηλικία μας θα πρέπει να κάνουν προεμφυτετικο έλεγχο, γι αυτό άλλωστε και επιτρέπεται από την επιτροπή για γυναίκες άνω των 40

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eternity είπε:

Κλείνω 10 χρόνια φέτος με την ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Νιώθω ότι πλέον τους καταλαβαίνω από τα χιλιόμετρα!!! 

 

Να πω βέβαια ότι δεν έμεινα στους σκατανθρωπους από διαίσθηση αρχικά αλλά και από ενημέρωση. Γέννησα το γιο μου με έναν εξαίρετο επιστήμονα και άνθρωπο κι ας μην τον προτιμουν οι κοπέλες λόγω του ότι δεν είναι καθόλου επικοινωνιακος. 

Αν θες στείλε μου με πμ το γιατρό σου,

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nels είπε:

Δυστυχώς η στατιστική είναι αμείλικτη. Από εκεί και πέρα η καθεμία μας μετά τα 42 κάνει την επιλογή της. Προχωράει όσο αντέχει σωματικα και οικονομικά με δικά της ωαρια ελπίζοντας στο 5% ή με δωρεά με ποσοστό 50%. Σε αυτό το 5% ελπίζουμε όλες στην αρχή και ευτυχώς υπάρχουν παραδείγματα όπως της happiness που μας δίνουν χαρά και κουράγιο. Αλλά μην κοροϊδευομαστε, όσο καλό ορμονολογικο προφίλ και να έχουμε στα 42+ τα ποσοστά υγιούς τελειομηνης εγκυμοσύνης είναι μικρά. Και εγώ έχω ΑΜΗ 2, 10+ ωαρια σε κάθε διεγερση που καταλήγουν τα μισά σε αριστες βλαστοκυστες αλλά το ποσοστό χρωμοσωμικων ανωμαλιών δεν έχει καμια σχέση με αυτα.  Όσο για τους γιατρούς δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον, πχ και ο δικός μου δε μου έχει μιλήσει ακόμη για δωρεά αλλά ούτε προεμφυτευτικο θα κάναμε αν δεν επεμενα και ιδου το αποτέλεσμα. Μπορεί να έκανα άλλες 2 εμβρυομεταφορες με παθολογικά εμβρυα, και πάλι κλαμα και πάλι αποξεση και πχ στην τρίτη να πετυχαινα με το ένα γερό που έχω ή και να μην πετυχαινα με τόση σωματική κόπωση και επέμβαση στη μήτρα μου.

Θεωρώ ότι όλες οι κοπέλες στην ηλικία μας θα πρέπει να κάνουν προεμφυτετικο έλεγχο, γι αυτό άλλωστε και επιτρέπεται από την επιτροπή για γυναίκες άνω των 40

 

Δικαιολογεί η επιτροπή προεμφυτευτικο έλεγχο? Εννοείς ότι δε χρειάζεται να τον χρυσό πληρώσεις? 

πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μα ναι, όσο είναι ανεβασμένη η προγεστερόνη δεν μπορεί να έρθει περίοδος. Με το που πέσει έρχεται. Γι αυτό και δεν κάνει και να μειώσεις την δόση της προγεστερόνης πριν την χοριακή γιατί μπορεί να σου έρθει περίοδος 

Έχεις μετρήσει ποτέ τιμές προγεστερόνης μετά την ετ?

Μετά την εμβρυομεταφορα όχι. Αλλά είναι δυνατό να μη με πιάνουν ούτε τα utrogestan, ούτε οι vasclor οι κρέμες, ούτε οι ενεσεις? 

πρίν από 22 λεπτά , Nels είπε:

Δυστυχώς η στατιστική είναι αμείλικτη. Από εκεί και πέρα η καθεμία μας μετά τα 42 κάνει την επιλογή της. Προχωράει όσο αντέχει σωματικα και οικονομικά με δικά της ωαρια ελπίζοντας στο 5% ή με δωρεά με ποσοστό 50%. Σε αυτό το 5% ελπίζουμε όλες στην αρχή και ευτυχώς υπάρχουν παραδείγματα όπως της happiness που μας δίνουν χαρά και κουράγιο. Αλλά μην κοροϊδευομαστε, όσο καλό ορμονολογικο προφίλ και να έχουμε στα 42+ τα ποσοστά υγιούς τελειομηνης εγκυμοσύνης είναι μικρά. Και εγώ έχω ΑΜΗ 2, 10+ ωαρια σε κάθε διεγερση που καταλήγουν τα μισά σε αριστες βλαστοκυστες αλλά το ποσοστό χρωμοσωμικων ανωμαλιών δεν έχει καμια σχέση με αυτα.  Όσο για τους γιατρούς δεν ξέρω τι να πιστέψω πλέον, πχ και ο δικός μου δε μου έχει μιλήσει ακόμη για δωρεά αλλά ούτε προεμφυτευτικο θα κάναμε αν δεν επεμενα και ιδου το αποτέλεσμα. Μπορεί να έκανα άλλες 2 εμβρυομεταφορες με παθολογικά εμβρυα, και πάλι κλαμα και πάλι αποξεση και πχ στην τρίτη να πετυχαινα με το ένα γερό που έχω ή και να μην πετυχαινα με τόση σωματική κόπωση και επέμβαση στη μήτρα μου.

Θεωρώ ότι όλες οι κοπέλες στην ηλικία μας θα πρέπει να κάνουν προεμφυτετικο έλεγχο, γι αυτό άλλωστε και επιτρέπεται από την επιτροπή για γυναίκες άνω των 40

 

Στα 33 μου δε μπορούσα με τίποτα να μείνω έγκυος και ξαφνικά στα 35 έμεινα 5 φορές έγκυος! (4 αποβολές). Δεν ξέρω αν θέλει και λίγο τύχη. Ψάχνουμε αυτό το ένα το καλό. Με 1 στις 6 βλαστοκυστες σου καλή, το ποσοστό είναι περίπου 15%. Δε θέλω κι εγώ να ελπίζω σε θαύματα. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Eternity said:

Δικαιολογεί η επιτροπή προεμφυτευτικο έλεγχο? Εννοείς ότι δε χρειάζεται να τον χρυσό πληρώσεις? 

Μετά την εμβρυομεταφορα όχι. Αλλά είναι δυνατό να μη με πιάνουν ούτε τα utrogestan, ούτε οι vasclor οι κρέμες, ούτε οι ενεσεις? 

Στα 33 μου δε μπορούσα με τίποτα να μείνω έγκυος και ξαφνικά στα 35 έμεινα 5 φορές έγκυος! (4 αποβολές). Δεν ξέρω αν θέλει και λίγο τύχη. Ψάχνουμε αυτό το ένα το καλό. Με 1 στις 6 βλαστοκυστες σου καλή, το ποσοστό είναι περίπου 15%. Δε θέλω κι εγώ να ελπίζω σε θαύματα. 

Aν δεν έχεις καλή απορρόφηση και πέφτει η ορμόνη αντί να ανεβαίνει τότε μάλλον ο οργανισμός βλέπει την πτώση και αφού δεν είσαι έγκυος έρχεται η περίοδος. Δεν σημαίνει όμως ότι δεν ήταν πριν αρκετά υψηλή ώστε να γίνει εμφύτευση. Θέλω να πω, δεν νομίζω ότι είναι λόγος αποτυχίας. 

Φαντάζομαι αν ήταν θα στο είχε πει ο γιατρός σου


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Aν δεν έχεις καλή απορρόφηση και πέφτει η ορμόνη αντί να ανεβαίνει τότε μάλλον ο οργανισμός βλέπει την πτώση και αφού δεν είσαι έγκυος έρχεται η περίοδος. Δεν σημαίνει όμως ότι δεν ήταν πριν αρκετά υψηλή ώστε να γίνει εμφύτευση. Θέλω να πω, δεν νομίζω ότι είναι λόγος αποτυχίας. 

Φαντάζομαι αν ήταν θα στο είχε πει ο γιατρός σου

Κι εγώ το ελπίζω γιατί ξέρει όλο το ιστορικό μου, έχω κάνει κατά καιρούς εξετάσεις προγεστερόνης. Να πήγαινα να κάνω μια εξεταση αίματος αύριο? Την Κυριακή έκανα εμβρυομεταφορα. Θα ρωτήσω και την ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...