Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Chris_V είπε:

Πω πω, νομίζω διαβάζω τα δικά μου…2 αποβολές η τελευταία πολλή δύσκολη με λαπαροσκόπηση και απόξεση…

περιμενω να αδιαθετήσω αυτές τις μέρες για να δω τι γίνεται στην μήτρα μιυ και ψάχνω μια ελπίδα να πιαστώ για τη συνέχεια…

Η Οικονομόπουλου θα σε βοηθήσει πολύ. Ψυχολογικά και ουσιαστικά. Στη 2η αποβολη μου μέχρι να τελειώσει μου στάθηκε παρά πολύ, και με ήξερε μόνο από το 1 ραντεβού που είχα κάνει μαζί της. 

Και εγώ εχω τώρα ένα τρίμηνο να ηρεμήσω, και μετα πίσω στον αγωνα μέχρι μα πάρουμε αυτό το μικρό μωράκι αγκαλιτσα. 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα όπως θές και σου αξίζουν..γιατί αυτό που μας αξίζει περισσότερο σε όλες μας είναι να πετύχουμε αυτό το θαύμα. Μας αξίζει ένα παιδί κι εμείς αξίζουμε σε ένα παιδί με όλα αυτά που έχουμε μάθει ως εδώ. Το παιδί αυτο που θα έρθει στην καθεμία μας, βρίσκεται ήδη μέσα μας, απλά η δική μας η κυηση κρατάει λίγο παραπάνω 😉

εύχομαι τα καλύτερα!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Κορίτσι μου, στα είπαν όλα ήδη τα υπόλοιπα κορίτσια. Μάζεψε τα κομμάτια σου, κάνε πράγματα να νιώσεις καλύτερα, και έχε πίστη στον εαυτό σου και στις δυνάμεις σου. Κάθε μέρα είναι ένα κύμα στο ταξίδι σου προς την μητρότητα. Άλλες μέρες έχει φουρτούνα, άλλες μέρες έχει νηνεμία...σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου σύντομα!

Πάμεεεεε δυνατάάάά!!!!!!!!!! Με το καλό να σου έρθει μετά μια χοριακάρα ναααααα με το συμπάθειο! 😂

 

 

Κορίτσια...ερωτήσεις μίας άσχετης:

1. Στην διέγερση, όταν κάνουν τον υπέρηχο της 2ης μέρας, κάνουν και τίποτα άλλο πέρα από αιματολογικές εξετάσεις;  🙄 

2. H gonal όταν την κάνετε, πείτε μου την αλήθεια, από 0 καθόλου μέχρι 10 απίστευτα πολύ, πονάει;;;

3. Τι συμβουλές θα δίνατε σε κάποια κοπέλα που θα τις ξεκινήσει τώρα πρώτη φορά; 

Δε πονάνε οι ενέσεις σου μιλάω εγώ που τις έβλεπα και έτρεχα και έφτασα να τις κάνω μόνη μου ( 4 διεγέρσεις δεν είναι λίγες!) ,δες τα βιντεάκια πως να τις κάνεις  ,εμένα επίσης με βοήθησε τις έκανα γύρω στις 2000 ,εάν δουλεύεις καλύτερα να τις κάνεις απόγευμα βράδυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Κορίτσι μου, στα είπαν όλα ήδη τα υπόλοιπα κορίτσια. Μάζεψε τα κομμάτια σου, κάνε πράγματα να νιώσεις καλύτερα, και έχε πίστη στον εαυτό σου και στις δυνάμεις σου. Κάθε μέρα είναι ένα κύμα στο ταξίδι σου προς την μητρότητα. Άλλες μέρες έχει φουρτούνα, άλλες μέρες έχει νηνεμία...σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου σύντομα!

Πάμεεεεε δυνατάάάά!!!!!!!!!! Με το καλό να σου έρθει μετά μια χοριακάρα ναααααα με το συμπάθειο! 😂

 

 

Κορίτσια...ερωτήσεις μίας άσχετης:

1. Στην διέγερση, όταν κάνουν τον υπέρηχο της 2ης μέρας, κάνουν και τίποτα άλλο πέρα από αιματολογικές εξετάσεις;  🙄 

2. H gonal όταν την κάνετε, πείτε μου την αλήθεια, από 0 καθόλου μέχρι 10 απίστευτα πολύ, πονάει;;;

3. Τι συμβουλές θα δίνατε σε κάποια κοπέλα που θα τις ξεκινήσει τώρα πρώτη φορά; 

1. Δεν θυμάμαι να μου είχε κάνει αίματολογικες απο τη δευτερη μερα.

2. Ένα τσιμπήματακι είναι 1/10, περισσότερο είναι η ιδέα στο μυαλό πάρα κάτι αλλο, είναι πολύ εύκολη στη χρήση της, να την βγάζεις 2-3 λεπτά  πριν από το ψυγείο. Εγώ τη φοβόμουν πολύ στην αρχή αλλά μετά κατάλαβα ότι δεν ήταν τίποτα.

3. Απέφυγε το αλάτι, ζάχαρη και να τρως αυγά και υγιεινή διατροφή γενικότερα. Να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά!! 

Καλή αρχή!!Καλή επιτυχία!

3 ώρες πρίν, alexia7 είπε:

Καλησπερα σε όλες σας! 

Γραφω εδώ γτ θέλω τόσο πολύ να μοιραστώ τα συναισθήματά μου και δεν υπάρχει κάποιος που να καταλαβαίνει περισσότερο από όλες εσάς. 

Οπως έχω ήδη ξαναπεί έχω κάνει 2 εξωσωματικές και είχα 2 αποβολές (η μία από φυσική σύλληψη)

Ειμαι στη φάση που προσπαθώ να σταθώ στα πόδια μου κι εκεί που νομίζω ότι το καταφέρνω, πέφτω πάλι. 

Πριν απο λίγο πήγα στον γυναικολόγο μου να με δει με υπέρηχο, μετά από την πρώτη περίοδο. Ειδε εσωτερικά στη μήτρα ινομυωματα (που δεν τα είχα μέχρι τώρα) και κυστες στην αριστερή ωοθήκη. Μου είπε ότι οι κύστες έχουν μείνει απο την ωοληψια (μέσα Νοεμβρίου) κι ότι τα ινομυωματα δεν μας ενοχλούν, άλλωστε δεν μπορούμε και να τα πειράξουμε. Μου είπε ότι μπορώ να ξαναπροσπαθησω μετά από 2 μήνες κι ότι πρέπει να ηρεμήσω απο τις ορμόνες οι οποίες επηρεάζουν τα πάντα. 

Το μόνο που με κάνει να νιώθω λίγο καλά είναι ότι μεθαύριο έχω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα αποβολών, κάτι που μου προτείνατε εσείς απο εδώ, και κάπως έτσι προσπαθώ να βρώ την ελπίδα μου ξανά. 

Ολο κάτι γίνεται και χάνω την αισιοδοξία μου. 

Κι εμένα μου έμεινε κύστη μετά την ωοληψια και μετά από 6 μήνες είναι ακόμα εκεί, ο γιατρος μου είπε ότι μπορούμε να προχωρήσουμε σε ετ κι ετσι έγινε! Όλα πήγαν καλά!

Καλό ειναι να μην κάνεις τίποτα για λίγο όπως σου είπε ο γιατρός σου, να ηρεμησεις από τις ορμόνες, βοηθάει και ψυχολογικά και σωματικά και φυσικά στο αποτέλεσμα!

Όλα θα πάνε καλά! Θα σε βοηθήσουν και στο Έλενα

Καλή επιτυχία με αισιοδοξία!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Ποσό σε καταλαβαίνω και ποσό συμφωνώ μαζί σου…

Έχουμε γεμίσει με γιατρούς της επίσκεψης ή τουλάχιστον εγώ έτσι νιώθω. Τους νοιάζει να σου γράψουν 2 εξετασεις να σου πάρουν την επίσκεψη κι εντάξει μετά. Αν έχεις πρόβλημα, αν παραμένει άλυτο , αν δεν το εντοπίζουν, αν δεν εμβαθύνουν εξατομικευμένα δεν πειράζει… Μία επίσκεψη τους έκανες τι περίμενες να σου κάνει;;; Να λύσει τα προβλήματα σου ;; Γεμίσαμε επιστημονες με πτυχία  αλλά χωρίς ανθρωπιά και πραγματικό ενδιαφερον για τον ασθενή. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια πως μου είστε? Εγώ την προηγούμενη Δευτέρα έκανα ωοληψια από τα 12 έμειναν 3 βλαστοκυστες 5 ημερών και μπήκαν κατάψυξη για τον επόμενο μήνα μου είπαν καλύτερα να συνέλθει λίγο το σώμα μου… μου είπαν μόλις έρθει τον επόμενο μήνα η περίοδος να τους παρω τηλ για να ξεκινήσουμε… μπορεί να μου πει κάποια ποια είναι η διαδικασία πανό κατο πριν την έμβρυο μεταφορά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Eternity πήγα σε ενδοκρινολόγο που με ζάχαρο νηστείας 100 μετά από 60’ 130 και μετά από 120’ 135, δεν θεωρεί πως υπάρχει πρόβλημα και η γνώμη της ήταν πως δεν έχω πρόβλημα, επειδή λέει είμαι αδύνατη και στην εγκυμοσύνη το νηστείας τόσο ήταν 100. Εγώ που έχω οικογενειακό ιστορικό, είμαι πάνω από 35, έχω ΣΠΩ, έχω 3 εγκυμοσυνες στο ενεργητικό μου. Μάζεψα τις εξετάσεις μου και τα κομμάτια μου πήγα σε διαβητολογο μου είπε να παίρνω το Glucophage όπως μου το δίνει ο γυναικολόγος λόγω πολυκυστικών, να πάρω μηχανάκι να μετράω ζάχαρο κι οταν με το καλό μεινω έγκυος ξανακάνω καμπύλη ζαχαρου. Αυτό που με ξεπερνάει με αυτούς τους γιατρούς είναι η ελαφρότητα που βλέπουν τα θέματα μας. Όχι κυρία μου δεν είμαι τρελλη να πηγαίνω πάνω κάτω με εξετασεις στους γιατρους θέλω να δεις με σοβαρότητα το πρόβλημα μου.
Το ίδιο έπαθα με τον γαστρεντερολόγο πήγα σε 3 κανεις δε δεχόταν πως έχω κοιλιοκακη, γιατί λένε είχα καλές εξετασεις ( άμα προσπαθείς 2 χρόνια για εγκυμοσύνη το φυλλικό και η B12, και η D είναι φουλ βέβαια). Στο γονιδιακό έλεγχο βρέθηκα πως φέρω τα γονίδιά και μόλις έκοψα γλουτενη τέρμα η δυσκοιλιότητα και το φούσκωμα.

Ολα για την άρτια καταρτισμένη επιστημονική μας κοινότητα.

Το κερασάκι κορίτσια όταν έχασα το μωρο στον 6ο μήνα κύησης είχα μπει στο νοσοκομείο 15/9 με παρακολουθούσε ιδιωτικά αδρά αμειβόμενα ο διευθυντής του δημοσίου νοσοκομείου και οι εξετασεις μικροβίων που μου έκαναν ήταν για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα και χλαμύδια. Γιατί αυτό λέει το πρωτόκολλο !! 6 μήνες δεν είχαμε επαφές με το σύζυγο λόγω επαπειλούμενης πως ακριβώς θα κολλούσα  χλαμύδια ;;; 2 μέρες μετά έχασα το παιδί. Μες στο νοσοκομείο. Προφανώς δυο 24ωρα είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα να βρουν το πρόβλημα οι κατά τα αλλά βραβευμένοι για τη μηδενική απώλεια κυήσεων  υψηλού κινδύνου. Την άλλη φορα θα κάνω το σταυρο μου να μην πέσω στην ανάγκη τους….

Συγγνωμη κορίτσια για το έντονο ύφος  μου. Τα είπα και τα έβγαλα από μέσα μου….

Κορίτσι μου έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες. Δυστυχώς για τα οικονομικά μας και κυρίως για την ψυχολογία μας, πρέπει να διασταρωσουμε γνώμες. Σε 5 ενδοκρινολογους έχω πάει, για γυναικολόγους ας μην πω καλύτερα! Και τώρα ακόμη έχω κρατήσει 2. Δίνεις ένα σκασμό λεφτά και πάλι δεν είσαι σίγουρη αν κάνεις το καλύτερο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eternity είπε:

Κορίτσι μου έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες. Δυστυχώς για τα οικονομικά μας και κυρίως για την ψυχολογία μας, πρέπει να διασταρωσουμε γνώμες. Σε 5 ενδοκρινολογους έχω πάει, για γυναικολόγους ας μην πω καλύτερα! Και τώρα ακόμη έχω κρατήσει 2. Δίνεις ένα σκασμό λεφτά και πάλι δεν είσαι σίγουρη αν κάνεις το καλύτερο. 

Ευτυχώς είστε κι εσείς και με καταλαβαίνετε.Δεν με ενοχλεί το οικονομικό είναι άνθρωποι πρέπει να πληρωθούν το σέβομαι.Και καταλαβαίνω πως δε γίνεται να ταιριάζουν τα χνώτα μας με όλους είναι και θέμα match. Αλλά και λίγη ανθρωπιά σε έναν άνθρωπο που έχει ένα πρόβλημα,   έρχεται σε σένα για να του δόσεις λύση κι εσυ ούτε καν προσπαθείς να λύσεις το γρίφο… Τον βλέπεις ως το μισάωρο των 50€.

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι τώρα πια τους καταλαβαίνω πιο εύκολα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Κορίτσι μου, στα είπαν όλα ήδη τα υπόλοιπα κορίτσια. Μάζεψε τα κομμάτια σου, κάνε πράγματα να νιώσεις καλύτερα, και έχε πίστη στον εαυτό σου και στις δυνάμεις σου. Κάθε μέρα είναι ένα κύμα στο ταξίδι σου προς την μητρότητα. Άλλες μέρες έχει φουρτούνα, άλλες μέρες έχει νηνεμία...σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου να πραγματοποιηθεί το όνειρο σου σύντομα!

Πάμεεεεε δυνατάάάά!!!!!!!!!! Με το καλό να σου έρθει μετά μια χοριακάρα ναααααα με το συμπάθειο! 😂

 

 

Κορίτσια...ερωτήσεις μίας άσχετης:

1. Στην διέγερση, όταν κάνουν τον υπέρηχο της 2ης μέρας, κάνουν και τίποτα άλλο πέρα από αιματολογικές εξετάσεις;  🙄 

2. H gonal όταν την κάνετε, πείτε μου την αλήθεια, από 0 καθόλου μέχρι 10 απίστευτα πολύ, πονάει;;;

3. Τι συμβουλές θα δίνατε σε κάποια κοπέλα που θα τις ξεκινήσει τώρα πρώτη φορά; 

Καλή αρχή στην προσπάθεια σου! Οι gonal δεν πονάνε γιατί είναι μικρή η βελόνα. Εμένα τουλάχιστον που μου τις έκανε και ο άντρας μου, εννοώ όχι κάποιος ειδικός, δε με πονούσαν καθόλου. Θα πω λοιπόν σε βαθμό 1, αντε, μόνο για το τσιμπήματακι! Βάλε και δες ένα βιντεακι στο youtube για το πως να τις κάνεις, την απόσταση από τον αφαλό και τα σχετικά. 

πρίν από 8 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Ευτυχώς είστε κι εσείς και με καταλαβαίνετε.Δεν με ενοχλεί το οικονομικό είναι άνθρωποι πρέπει να πληρωθούν το σέβομαι.Και καταλαβαίνω πως δε γίνεται να ταιριάζουν τα χνώτα μας με όλους είναι και θέμα match. Αλλά και λίγη ανθρωπιά σε έναν άνθρωπο που έχει ένα πρόβλημα,   έρχεται σε σένα για να του δόσεις λύση κι εσυ ούτε καν προσπαθείς να λύσεις το γρίφο… Τον βλέπεις ως το μισάωρο των 50€.

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι τώρα πια τους καταλαβαίνω πιο εύκολα…

Να πληρωθούν, εννοείται όμως ως επιστήμονες να μείνουν στο πρόβλημα, να τους τρώει να βρούνε τη λύση! Και το οικονομικό είναι δύσκολο γιατί ακριβώς δε θα δώσεις ένα 50ευρω για να λύσεις το πρόβλημα. Θα πας σε πολλούς και θα πρέπει εσύ μετά λες και είσαι γιατρός να καταλάβεις ποιος από αυτούς θα σε βοηθήσει. Αυτό είναι το πιο τραγικό της υπόθεσης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, alexia7 είπε:

Καλησπερα σε όλες σας! 

Γραφω εδώ γτ θέλω τόσο πολύ να μοιραστώ τα συναισθήματά μου και δεν υπάρχει κάποιος που να καταλαβαίνει περισσότερο από όλες εσάς. 

Οπως έχω ήδη ξαναπεί έχω κάνει 2 εξωσωματικές και είχα 2 αποβολές (η μία από φυσική σύλληψη)

Ειμαι στη φάση που προσπαθώ να σταθώ στα πόδια μου κι εκεί που νομίζω ότι το καταφέρνω, πέφτω πάλι. 

Πριν απο λίγο πήγα στον γυναικολόγο μου να με δει με υπέρηχο, μετά από την πρώτη περίοδο. Ειδε εσωτερικά στη μήτρα ινομυωματα (που δεν τα είχα μέχρι τώρα) και κυστες στην αριστερή ωοθήκη. Μου είπε ότι οι κύστες έχουν μείνει απο την ωοληψια (μέσα Νοεμβρίου) κι ότι τα ινομυωματα δεν μας ενοχλούν, άλλωστε δεν μπορούμε και να τα πειράξουμε. Μου είπε ότι μπορώ να ξαναπροσπαθησω μετά από 2 μήνες κι ότι πρέπει να ηρεμήσω απο τις ορμόνες οι οποίες επηρεάζουν τα πάντα. 

Το μόνο που με κάνει να νιώθω λίγο καλά είναι ότι μεθαύριο έχω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα αποβολών, κάτι που μου προτείνατε εσείς απο εδώ, και κάπως έτσι προσπαθώ να βρώ την ελπίδα μου ξανά. 

Ολο κάτι γίνεται και χάνω την αισιοδοξία μου. 

Θα τη βρεις την ελπίδα σου και τη λύση στο πρόβλημά σου. Θα πρότεινα να δεις ολιστικά το θέμα της ισορροπίας του οργανισμού σου και της ψυχολογίας σου (με ομοιοπαθητική ίσως ή βελονισμό) και να ακολουθήσεις τις συμβουλές της @Arriel_83για να αποβάλλεις το στρες και να ξαναβρεις την αισιοδοξία σου.

11 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Πω πω, νομίζω διαβάζω τα δικά μου…2 αποβολές η τελευταία πολλή δύσκολη με λαπαροσκόπηση και απόξεση…

περιμενω να αδιαθετήσω αυτές τις μέρες για να δω τι γίνεται στην μήτρα μιυ και ψάχνω μια ελπίδα να πιαστώ για τη συνέχεια…

Η Οικονομόπουλου θα σε βοηθήσει πολύ. Ψυχολογικά και ουσιαστικά. Στη 2η αποβολη μου μέχρι να τελειώσει μου στάθηκε παρά πολύ, και με ήξερε μόνο από το 1 ραντεβού που είχα κάνει μαζί της. 

Και εγώ εχω τώρα ένα τρίμηνο να ηρεμήσω, και μετα πίσω στον αγωνα μέχρι μα πάρουμε αυτό το μικρό μωράκι αγκαλιτσα. 

@eva13232

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Troia said:

Θα τη βρεις την ελπίδα σου και τη λύση στο πρόβλημά σου. Θα πρότεινα να δεις ολιστικά το θέμα της ισορροπίας του οργανισμού σου και της ψυχολογίας σου (με ομοιοπαθητική ίσως ή βελονισμό) και να ακολουθήσεις τις συμβουλές της @Arriel_83για να αποβάλλεις το στρες και να ξαναβρεις την αισιοδοξία σου.

@eva13232

Είχε πρόσφατα μια εκπομπή στην τηλεόραση για το στρες και έλεγε πως επηρέαζει την δομή του DNA μέσα μας. Τι να λέμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Κορίτσια...ερωτήσεις μίας άσχετης:

1. Στην διέγερση, όταν κάνουν τον υπέρηχο της 2ης μέρας, κάνουν και τίποτα άλλο πέρα από αιματολογικές εξετάσεις;  🙄 

2. H gonal όταν την κάνετε, πείτε μου την αλήθεια, από 0 καθόλου μέχρι 10 απίστευτα πολύ, πονάει;;;

3. Τι συμβουλές θα δίνατε σε κάποια κοπέλα που θα τις ξεκινήσει τώρα πρώτη φορά; 

1) Δεν κάνουν όλοι εξετάσεις τη 2η μέρα. Εγώ δεν έκανα, αλλά είχα πρόσφατες τις εξετάσεις της επιτροπής. Ο γιατρός μου καθόρισε τις μονάδες με βάση αυτές.

2) Δεν πονάει, ίσα ίσα ένα τσίμπημα νιώθεις και σου το λέει άτομο με φοβία για τις ενέσεις

3) Να αφήσεις ένα 3μηνο να περάσει μέσα στο οποίο θα κάνεις αλλαγές στον τρόπο ζωής για τη βελτίωση της ποιότητα των ωαρίων σου. Διάβασε το βιβλίο it starts with the egg και τον οδηγό διατροφής του site του make a mommy Και θα σε κατατοπίσουν. Αν θέλεις, σου τα στέλνω σε .pdf

πρίν από 11 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Είχε πρόσφατα μια εκπομπή στην τηλεόραση για το στρες και έλεγε πως επηρέαζει την δομή του DNA μέσα μας. Τι να λέμε.. 

Eεεεεεε, και μετά λέμε ότι είναι κλισέ που μας λένε να αποβάλλουμε το άγχος μας...Το κακό είναι ότι δεν μας λένε πώς να το κάνουμε...

Ποιά είναι αυτή η εκπομπή για να τη βάλω να τη δω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Troia said:

1) Δεν κάνουν όλοι εξετάσεις τη 2η μέρα. Εγώ δεν έκανα, αλλά είχα πρόσφατες τις εξετάσεις της επιτροπής. Ο γιατρός μου καθόρισε τις μονάδες με βάση αυτές.

2) Δεν πονάει, ίσα ίσα ένα τσίμπημα νιώθεις και σου το λέει άτομο με φοβία για τις ενέσεις

3) Να αφήσεις ένα 3μηνο να περάσει μέσα στο οποίο θα κάνεις αλλαγές στον τρόπο ζωής για τη βελτίωση της ποιότητα των ωαρίων σου. Διάβασε το βιβλίο it starts with the egg και τον οδηγό διατροφής του site του make a mommy Και θα σε κατατοπίσουν. Αν θέλεις, σου τα στέλνω σε .pdf

Eεεεεεε, και μετά λέμε ότι είναι κλισέ που μας λένε να αποβάλλουμε το άγχος μας...Το κακό είναι ότι δεν μας λένε πώς να το κάνουμε...

Ποιά είναι αυτή η εκπομπή για να τη βάλω να τη δω;

Δεν θυμάμαι αλήθεια.. κάποιες από αυτές του ΣΚ στα κανάλια.. (Υγεία πάνω από όλα κτλ)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Δεν θυμάμαι αλήθεια.. κάποιες από αυτές του ΣΚ στα κανάλια.. (Υγεία πάνω από όλα κτλ)

Α, του Κεφαλογιάννη; Τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση. Η άλλη στον Αντένα δεν μου πολυαρέσει. Θα ψάξω να τη βρω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Γεια σας κορίτσια πως μου είστε? Εγώ την προηγούμενη Δευτέρα έκανα ωοληψια από τα 12 έμειναν 3 βλαστοκυστες 5 ημερών και μπήκαν κατάψυξη για τον επόμενο μήνα μου είπαν καλύτερα να συνέλθει λίγο το σώμα μου… μου είπαν μόλις έρθει τον επόμενο μήνα η περίοδος να τους παρω τηλ για να ξεκινήσουμε… μπορεί να μου πει κάποια ποια είναι η διαδικασία πανό κατο πριν την έμβρυο μεταφορά?

Είναι πιο εύκολη διαδικασια από τη διέγερση και ωοληψια. Θα κάνεις ένα υπέρηχο λίγες μέρες πριν αδιαθετησεις και 1-2μερα του κύκλου θα ξεκινήσεις να παίρνεις καποια χάπια, μετά από μια εβδομάδα εγω εκανα τον πρώτο υπέρηχο και αίματολογικες και έπειτα θα σου προσθέσει και χαπι/υποθέτο προγεστερόνης και θα κάνεις την ετ. Μπορείς κανονικά να πηγαίνεις στη δουλειά σου και να κάνεις τις δραστηριότητες σου. Μετά την ετ καλό θα ήταν να πάρεις λίγες μέρες άδεια.

Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Αγάπ είπε:

Είναι πιο εύκολη διαδικασια από τη διέγερση και ωοληψια. Θα κάνεις ένα υπέρηχο λίγες μέρες πριν αδιαθετησεις και 1-2μερα του κύκλου θα ξεκινήσεις να παίρνεις καποια χάπια, μετά από μια εβδομάδα εγω εκανα τον πρώτο υπέρηχο και αίματολογικες και έπειτα θα σου προσθέσει και χαπι/υποθέτο προγεστερόνης και θα κάνεις την ετ. Μπορείς κανονικά να πηγαίνεις στη δουλειά σου και να κάνεις τις δραστηριότητες σου. Μετά την ετ καλό θα ήταν να πάρεις λίγες μέρες άδεια.

Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ πράγματι ακούγετε ποιο εύκολο…Αιματολογικές? Ποιες?δεν μου έχουν πει τίποτα . εύχομαι ολόψυχα όλες να τα καταφέρουμε 🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...