Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 4/2/2022 at 10:13 ΜΜ, Natassou85 είπε:

Περιμενω τελη τ μηνα περιοδο για να ξεκινησω .. κ γω περιμενω νεα σου τη Δευτερα να μου πεις πως πηγε .. μη με ξεχασεις.. φιλακια πολλα κ ολα θα πανε καλα …

Έχω νεα!! 3 βλαστοκύστες 5ης μερας!!! Σήμερα θα στείλουν δείγμα για βιοψια . Μόνο που δεν με ενημερώσανε για ποιότητα. Μπορώ να ζητήσω χαρτί για αυτο; 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

ποιο διάλειμμα;;;όλο διάλειμμα κάνω χαχαχα ένας χρόνος από την ωοληψια κ έχω κάνει μόνο μια εμβρυομεταφορα...

 :-(

Στο ηρακλειο την έκανα.. 

Στον σαίτη;;;!! Ο δικός μου γιατρός σε αυτόν την έστειλε πάντως .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν θυμάμαι να θέλει κάτι άλλο εκτός από οβιτρελ και βολταρέν. Μήπως vibramicyn για μετά την ωοληψία?

Δε θυμάμαι καθόλου...Θα μου πουν...Μου ειπε και για καποιες εξετάσεις και μετα μπερδευτηκα γιατί δεν τα σημειωνα ..


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Στον σαίτη;;;!! Ο δικός μου γιατρός σε αυτόν την έστειλε πάντως .

ναι,σ αυτόν την έστειλε κ ο δικός μου...αλλά είχα αίμα και μάλλον μου ήρθε κ περίοδος νωρίτερα κ έχασα ένα μήνα..οπότε μόλις αδιαθετησω ξανά ξεκινάω.. 

πως ήταν η εξέταση σου;εμένα δεν ήθελε ο γυναικολόγος μου να την κάνω.. αυτοβούλως λειτούργησα..κ επεμενα εγώ...

γενικά δεν ξέρω τι γίνεται πια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Εvaa είπε:

Έχω νεα!! 3 βλαστοκύστες 5ης μερας!!! Σήμερα θα στείλουν δείγμα για βιοψια . Μόνο που δεν με ενημερώσανε για ποιότητα. Μπορώ να ζητήσω χαρτί για αυτο; 

Μπραβοοοο κορίτσι μου.. μεταφορά αυτόν τον μήνα ή τον επόμενο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κορίτσια..θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις κ αν κάποια γνωρίζει να μου πει...είμαι 36 χρόνων κ από τον Ιούλιο θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου πρώτα ο Θεός οι προσπάθειές μας...θα ήθελα να ρωτήσω μου έκανε η γιατρός μου ορμονικές εξετάσεις όλες βγήκαν πάρα πολύ καλές κ μου έκανε κ την ΑΜΗ αυτή βγήκε 5,6 ήταν εντός ορίων των αποτελεσμάτων που πήρα..κ όλες οι άλλες οι ορμονικές μου αψωγες...μου πρότεινε όμως να κάνω κατάψυξη ωαρίων...να σας πω ήταν ξαφνικό το τηλέφωνημα δεν είχα σκεφτεί κάτι...είδα ότι όλα ήταν κ καλά κ κάπως μέσα μου είχα ηρεμήσει...όταν της είπα δηλαδή τον Ιούλιο θα έχει αλλάξει κάτι κ έτσι ώστε να βιαστούμε τώρα;; Μου είπε ότι ο Ιούλιος είναι 5-6 μήνες μετά κ τα ορμονικά σε μια γυναίκα πιθανών να αλλάξουν αλλά αυτό θα το ξέρουμε τότε ...δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε τώρα...απλά ήθελα να ρωτήσω η ΑΜΗ είναι κάτι που πέφτει τόσο πολύ κ γρήγορα? Έτσι ώστε να έχω θέμα σε λίγο καιρό??? 

Συγνώμη για το μεγάλο μύνημα απλά να σας πω λίγο ανχωθηκα..το είχα βγάλει για αρκετά χρόνια από το μυαλό μου κ μου ήρθε κάπως το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Μπραβοοοο κορίτσι μου.. μεταφορά αυτόν τον μήνα ή τον επόμενο??

Αρχες Μάρτη! Περιμένω τέλη Φλεβαρη την περιοδο και μετα. Ελπιζω να έχουμε εστω 1 μετα την βιοψια χωρις το γονιδιο .

πρίν από 7 λεπτά , Pagor είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια..θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις κ αν κάποια γνωρίζει να μου πει...είμαι 36 χρόνων κ από τον Ιούλιο θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου πρώτα ο Θεός οι προσπάθειές μας...θα ήθελα να ρωτήσω μου έκανε η γιατρός μου ορμονικές εξετάσεις όλες βγήκαν πάρα πολύ καλές κ μου έκανε κ την ΑΜΗ αυτή βγήκε 5,6 ήταν εντός ορίων των αποτελεσμάτων που πήρα..κ όλες οι άλλες οι ορμονικές μου αψωγες...μου πρότεινε όμως να κάνω κατάψυξη ωαρίων...να σας πω ήταν ξαφνικό το τηλέφωνημα δεν είχα σκεφτεί κάτι...είδα ότι όλα ήταν κ καλά κ κάπως μέσα μου είχα ηρεμήσει...όταν της είπα δηλαδή τον Ιούλιο θα έχει αλλάξει κάτι κ έτσι ώστε να βιαστούμε τώρα;; Μου είπε ότι ο Ιούλιος είναι 5-6 μήνες μετά κ τα ορμονικά σε μια γυναίκα πιθανών να αλλάξουν αλλά αυτό θα το ξέρουμε τότε ...δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε τώρα...απλά ήθελα να ρωτήσω η ΑΜΗ είναι κάτι που πέφτει τόσο πολύ κ γρήγορα? Έτσι ώστε να έχω θέμα σε λίγο καιρό??? 

Συγνώμη για το μεγάλο μύνημα απλά να σας πω λίγο ανχωθηκα..το είχα βγάλει για αρκετά χρόνια από το μυαλό μου κ μου ήρθε κάπως το τηλέφωνο.

Γεια σου κορίτσι μου! Η ΑΜΗ γενικα μπορει να πέσει σύντομα δηλαδη εγω που εχω 0,60 και ειμαι 28 , μου πε ο γιατρος να βιαστούμε, αλλα οταν ειχα κανει την εξεταση ηταν Νοέμβρης. 
Μου είχε πει για 2 μηνες δεν ειναι θεμα αλλα να μην αργήσουμε και πολυ και ετσι αρχισα αρχες Γενάρη. 

 Βεβαια εσυ εχεις υψηλη Αμη ...Ίσως ξέρει καποια άλλη κοπέλα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Pagor said:

Καλημέρα σας κορίτσια..θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις κ αν κάποια γνωρίζει να μου πει...είμαι 36 χρόνων κ από τον Ιούλιο θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου πρώτα ο Θεός οι προσπάθειές μας...θα ήθελα να ρωτήσω μου έκανε η γιατρός μου ορμονικές εξετάσεις όλες βγήκαν πάρα πολύ καλές κ μου έκανε κ την ΑΜΗ αυτή βγήκε 5,6 ήταν εντός ορίων των αποτελεσμάτων που πήρα..κ όλες οι άλλες οι ορμονικές μου αψωγες...μου πρότεινε όμως να κάνω κατάψυξη ωαρίων...να σας πω ήταν ξαφνικό το τηλέφωνημα δεν είχα σκεφτεί κάτι...είδα ότι όλα ήταν κ καλά κ κάπως μέσα μου είχα ηρεμήσει...όταν της είπα δηλαδή τον Ιούλιο θα έχει αλλάξει κάτι κ έτσι ώστε να βιαστούμε τώρα;; Μου είπε ότι ο Ιούλιος είναι 5-6 μήνες μετά κ τα ορμονικά σε μια γυναίκα πιθανών να αλλάξουν αλλά αυτό θα το ξέρουμε τότε ...δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε τώρα...απλά ήθελα να ρωτήσω η ΑΜΗ είναι κάτι που πέφτει τόσο πολύ κ γρήγορα? Έτσι ώστε να έχω θέμα σε λίγο καιρό??? 

Συγνώμη για το μεγάλο μύνημα απλά να σας πω λίγο ανχωθηκα..το είχα βγάλει για αρκετά χρόνια από το μυαλό μου κ μου ήρθε κάπως το τηλέφωνο.

Καλησπέρα από όσα έχω μάθει αυτό το διάστημα η ΑΜΗ σου μου φαίνεται πολύ καλή , πράγματι μπορεί να πέσει σύντομα από χρόνο σε χρόνο αλλά το διάστημα μέχρι τον Ιούλιο μου φαίνεται αρκετά σύντομο επίσης ξέρω πως τα κρυοσυντηριμενα ωαρια χάνουν την δυναμική τους περισσότερο σε σχέση  με τα έμβρυα .. μήπως θέλουν να τσιμπήσουν μερικά έξτρα λεφτάκια ; Αν μπορείς να κανείς τώρα διέγερση και να καταψυξετε βλαστοκυστες νομίζω είναι καλύτερα , θα έχει χρόνο ο οργανισμός σου να ρυθμιστεί μέχρι το καλοκαίρι όπου και θα μπορείς να κανείς εμβρυομεταφορα όποτε θέλεις …

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Καλησπέρα από όσα έχω μάθει αυτό το διάστημα η ΑΜΗ σου μου φαίνεται πολύ καλή , πράγματι μπορεί να πέσει σύντομα από χρόνο σε χρόνο αλλά το διάστημα μέχρι τον Ιούλιο μου φαίνεται αρκετά σύντομο επίσης ξέρω πως τα κρυοσυντηριμενα ωαρια χάνουν την δυναμική τους περισσότερο σε σχέση  με τα έμβρυα .. μήπως θέλουν να τσιμπήσουν μερικά έξτρα λεφτάκια ; Αν μπορείς να κανείς τώρα διέγερση και να καταψυξετε βλαστοκυστες νομίζω είναι καλύτερα , θα έχει χρόνο ο οργανισμός σου να ρυθμιστεί μέχρι το καλοκαίρι όπου και θα μπορείς να κανείς εμβρυομεταφορα όποτε θέλεις …

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...η αλήθεια είναι ότι στο μυαλό μου εδώ κ χρόνια δεν είχα καν τι θέμα παιδιού μιας κ περάσαμε ένα τεράστιο περιστατικό με την υγεία του άντρα μου κ έτσι το είχα αφήσει έντελως...τώρα που οι γιατροί του μας είπαν ότι όλα τελείωσαν ...ότι ξεμπερδεψαμε με τα άσχημα κ μπορούμε να κάνουμε οικογένεια απλά σε λίγους μήνες λόγο κάτι φαρμάκων..ξεκινήσαμε να το κοιτάμε έστω να κοιταχτω εγώ για αρχή μέχρι να έρθει η σειρά του τον Ιούνιο -ιουλιο...δεν σκέφτηκα στιγμή τα χρήματα κ αν θέλει να μας τα πάρει γιατί είναι συγγενείς μας ο γιατρός αρκετά μεγάλο όνομα στο χώρο κ μέχρι στιγμής εδώ κ χρόνια δεν μας έχει πάρει ούτε ένα ευρώ...κ έτσι δεν μου πέρασε από το μυαλό αυτό το κομμάτι να σου πω .. βέβαια δεν πήγα από κοντά να μιλήσω να μου τα πει αναλυτικά  έτσι ώστε να το σκεφτώ καλύτερα...είναι κάτι που θέλω να κάνω μαζί με τον άντρα μου...απλά δεν γνώριζα πόσο γρήγορα μπορεί να αλλάξει αυτό το αποτέλεσμα...σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... σίγουρα θα το κοιτάξω καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

ναι,σ αυτόν την έστειλε κ ο δικός μου...αλλά είχα αίμα και μάλλον μου ήρθε κ περίοδος νωρίτερα κ έχασα ένα μήνα..οπότε μόλις αδιαθετησω ξανά ξεκινάω.. 

πως ήταν η εξέταση σου;εμένα δεν ήθελε ο γυναικολόγος μου να την κάνω.. αυτοβούλως λειτούργησα..κ επεμενα εγώ...

γενικά δεν ξέρω τι γίνεται πια...

Ευτυχως βγήκε καθαρή! Εγω το πρότεινα στον γιατρό μου κ αυτός συμφώνησε. 

Μήπως επειδή πιστεύει ότι είσαι καθαρή γιαυτο δεν στο πρότεινε;

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Εvaa είπε:

Αρχες Μάρτη! Περιμένω τέλη Φλεβαρη την περιοδο και μετα. Ελπιζω να έχουμε εστω 1 μετα την βιοψια χωρις το γονιδιο .

Γεια σου κορίτσι μου! Η ΑΜΗ γενικα μπορει να πέσει σύντομα δηλαδη εγω που εχω 0,60 και ειμαι 28 , μου πε ο γιατρος να βιαστούμε, αλλα οταν ειχα κανει την εξεταση ηταν Νοέμβρης. 
Μου είχε πει για 2 μηνες δεν ειναι θεμα αλλα να μην αργήσουμε και πολυ και ετσι αρχισα αρχες Γενάρη. 

 Βεβαια εσυ εχεις υψηλη Αμη ...Ίσως ξέρει καποια άλλη κοπέλα; 

Και εγώ δεν έχω ιδέα..κ για αυτό μπήκα εδώ να ρωτήσω...λέω μήπως καταλάβω κάτι μέχρι να κλείσω ένα Ραντεβού να πάω από κοντά κ να μου αναλυτικά πριν αποφασίσω...απλα σαν σκέψη είπα ...ότι επειδή δεν έχουμε πολλούς μήνες μπορστα μας... μου ως να περίμενα μέχρι τότε...να έβλεπα τι μπορεί να γίνει κ αν αυτός είναι ο τρόπος κ φυσικά να το κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

@Mommy39εγω κοριτσια μου σε τροποποιημενο φυσικο κατεβασα 2 ωαρια ενα 11 κ ενα 16 και γινανε βλαστοκυστες ΑΒ κ τα 2 και τα μετεφερα κιολας κ ενα σιγουρα ειναι το ενα μωρο μου μπορει να ειναι κ τα 2 ποιος να ξερει (επιασα διδυμα αλλα ειχα μεταφερει 3 βλαστοκυστες) κ αλλη μια φορα σε φυσικο παλι 11,5 είχα κ μια χαρα προχωρησε κ αυτο.. σε διεγερση κατεβασα 3 ωαρια το ενα σιγουρα 16 ,τα άλλα δε θυμαμαι ποσο..και ηταν κ τα 3 ακαταλληλα.. 

Ουάου!!! Δεν ήξερα ότι μπορούν να προχωρήσουν τόσο καλά σε αυτό το μέγεθος! Να χαίρεσαι τα μωράκια σου  @Mommy39!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, despina. είπε:

Καλησπερα,η καμπυλη τι εδειξε?
Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι επηρεαζει την ποιοτητα των ωαριων.
Κοριτσια εγω το χω ξανααναφερει,επειδη καπου αναφερθηκατε για το αν δινουν αξιολογηση εμβρυων,οτι εμενα στο Μητερα δε μου εδωσαν τιποτα,παρα μονο οταν εκαναν την εμβρυομεταφορα.Πιο πριν μου ειπαν απλα οτι ειναι "καλα".Εκ των υστερων ειδα οτι το ενα ηταν καλο,το αλλο μετριο.Κι αλλο ενα που εχω καταψυξη παλι δε μου χουν πει αξιολογηση.Απλα οτι ειναι μετριο προς κακο.
Γινεται αραγε να ζητησω απο το νοσοκομειο αναφορα?

βγήκαν και οι καμπύλες: αν έχετε καμια ιδέα πολύ θα με βοηθήσετε!

ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ (*) Χορήγηση : Γλυκόζη 75 gr
ΧΡΟΝΟΙ: 0 λεπτά: 98.0
 60  λεπτά: 153
120 λεπτά: 98.0

ΚΑΜΠΥΛΗ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ ΟΡΟΥ
ΧΡΟΝΟΙ: 0 λεπτά: 10.5
 60  λεπτά: 121
120 λεπτά: 53.7

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pagor said:

Καλημέρα σας κορίτσια..θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις κ αν κάποια γνωρίζει να μου πει...είμαι 36 χρόνων κ από τον Ιούλιο θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου πρώτα ο Θεός οι προσπάθειές μας...θα ήθελα να ρωτήσω μου έκανε η γιατρός μου ορμονικές εξετάσεις όλες βγήκαν πάρα πολύ καλές κ μου έκανε κ την ΑΜΗ αυτή βγήκε 5,6 ήταν εντός ορίων των αποτελεσμάτων που πήρα..κ όλες οι άλλες οι ορμονικές μου αψωγες...μου πρότεινε όμως να κάνω κατάψυξη ωαρίων...να σας πω ήταν ξαφνικό το τηλέφωνημα δεν είχα σκεφτεί κάτι...είδα ότι όλα ήταν κ καλά κ κάπως μέσα μου είχα ηρεμήσει...όταν της είπα δηλαδή τον Ιούλιο θα έχει αλλάξει κάτι κ έτσι ώστε να βιαστούμε τώρα;; Μου είπε ότι ο Ιούλιος είναι 5-6 μήνες μετά κ τα ορμονικά σε μια γυναίκα πιθανών να αλλάξουν αλλά αυτό θα το ξέρουμε τότε ...δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε τώρα...απλά ήθελα να ρωτήσω η ΑΜΗ είναι κάτι που πέφτει τόσο πολύ κ γρήγορα? Έτσι ώστε να έχω θέμα σε λίγο καιρό??? 

Συγνώμη για το μεγάλο μύνημα απλά να σας πω λίγο ανχωθηκα..το είχα βγάλει για αρκετά χρόνια από το μυαλό μου κ μου ήρθε κάπως το τηλέφωνο.

Κορίτσι μου νομίζω πως η ΑΜΗ σου είναι πάρα πολύ καλή. Σίγουρα από τα 35 και μετά αρχίζει και πέφτει και η ποιότητα των ωαρίων εκτός από το απόθεμα και καλό είναι να μην το αφήσεις πολλά χρόνια αλλά εφόσον πρόκειται να ξεκινήσετε προσπάθειες σύντομα, νομίζω η κατάψυξη ωαρίων αυτή τη στιγμή μοιάζει περιττή. 

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Pagor said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...η αλήθεια είναι ότι στο μυαλό μου εδώ κ χρόνια δεν είχα καν τι θέμα παιδιού μιας κ περάσαμε ένα τεράστιο περιστατικό με την υγεία του άντρα μου κ έτσι το είχα αφήσει έντελως...τώρα που οι γιατροί του μας είπαν ότι όλα τελείωσαν ...ότι ξεμπερδεψαμε με τα άσχημα κ μπορούμε να κάνουμε οικογένεια απλά σε λίγους μήνες λόγο κάτι φαρμάκων..ξεκινήσαμε να το κοιτάμε έστω να κοιταχτω εγώ για αρχή μέχρι να έρθει η σειρά του τον Ιούνιο -ιουλιο...δεν σκέφτηκα στιγμή τα χρήματα κ αν θέλει να μας τα πάρει γιατί είναι συγγενείς μας ο γιατρός αρκετά μεγάλο όνομα στο χώρο κ μέχρι στιγμής εδώ κ χρόνια δεν μας έχει πάρει ούτε ένα ευρώ...κ έτσι δεν μου πέρασε από το μυαλό αυτό το κομμάτι να σου πω .. βέβαια δεν πήγα από κοντά να μιλήσω να μου τα πει αναλυτικά  έτσι ώστε να το σκεφτώ καλύτερα...είναι κάτι που θέλω να κάνω μαζί με τον άντρα μου...απλά δεν γνώριζα πόσο γρήγορα μπορεί να αλλάξει αυτό το αποτέλεσμα...σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... σίγουρα θα το κοιτάξω καλύτερα!

Χαίρομαι που είστε υγιείς και ετοιμάζεστε για κάτι τόσο όμορφο , αν είναι όμως να αρχίσετε να ψάχνετε το πως είναι ο άντρας σου από άποψη γονιμότητας το καλοκαίρι αυτό σημαίνει  πως όντως μπορεί να καθυστερήσει αρκετά η διαδικασία , ίσως χρειαστεί να κάνει κάποια αγωγή μηνών και γενικά βγαίνουν απρόοπτα και από τις δυο πλευρές  που καθυστερούν τα πράγματα άρα ίσως δεν έχει και τόσο αδικο   να σου προτείνει κατάψυξη ωαρίων μιας και δεν είναι ξεκάθαρο το ποτε θα είστε έτοιμοι .. έχει πολλά έμπειρα κορίτσια εδώ σίγουρα θα σε συμβουλέψουν εύχομαι τα καλύτερα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...