Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Σ-1994 είπε:

Μπράβο ναι συμφωνώ μην στεναχωριέσαι σιγά τώρα στο κάτω κάτω είμαστε εδώ για να λέμε τον πόνο μας δεν έγινε και τίποτα πρέπει να φιλτράρουμε ότι διαβάζουμε εξάλλου !

Πείτε μου τι μου συμβαίνει θα σκάσω είχα μια καφέ στάμπα σήμερα το μεσημέρι και λίγο απαλό ροζ είχαμε ελεύθερη επαφή τις μέρες της ωοριξιας μου ακριβώς μια εβδομάδα πριν … περίοδο περιμένω σε 11 μέρες δεν μου έχει ξανά τύχει ούτε χοριακη μπορώ ν κάνω ακόμα τόσο νωρίς που είναι έλα όμως που είναι να κάνω arvekap σε 2 μέρες για να κάνω ετ τέλος του μήνα ! Αν μια στο εκατομμύριο έμεινα έγκυος ; Πως ξεχωρίζει το αίμα της εμφύτευσης ; Λέτε να είναι ορμονική ανωμαλία ;; Δεν το έχω πάθει στα μισά του κύκλου να έχω αίμα ποτε !

Πείτε μου τι μου συμβαίνει θα σκάσω είχα μια καφέ στάμπα σήμερα το μεσημέρι και λίγο απαλό ροζ είχαμε ελεύθερη επαφή τις μέρες της ωοριξιας μου ακριβώς μια εβδομάδα πριν … περίοδο περιμένω σε 11 μέρες δεν μου έχει ξανά τύχει ούτε χοριακη μπορώ ν κάνω ακόμα τόσο νωρίς που είναι έλα όμως που είναι να κάνω arvekap σε 2 μέρες για να κάνω ετ τέλος του μήνα ! Αν μια στο εκατομμύριο έμεινα έγκυος ; Πως ξεχωρίζει το αίμα της εμφύτευσης ; Λέτε να είναι ορμονική ανωμαλία ;; Δεν το έχω πάθει στα μισά του κύκλου να έχω αίμα ποτε !

Επίσης αίμα δεν είχα ξανά από το μεσημέρι :unsure: τι γίνεται … δυο περιόδους είχα από την ωοληψια γίνεται οι ανωμαλίες να εμφανίστηκαν τώρα που πάω για την 3η περίοδο ;

Καλημέρα, εγώ πριν ξεκινήσω με τις εξωσωματικες δεν είχα ποτέ καμία ανωμαλια  με την περιοδο μου. Τον τελευταίο χρόνο όμως μου συμβαίνει πολύ συχνά να βλέπω από τα μέσα του κύκλου μέχρι την επόμενη περίοδο είτε λίγο ροζ, είτε κόκκινο, μετά τίποτα, μετά πάλι ροζ κτλ. Έχω ρωτήσει δύο γιατρούς όπου κάθε φορά στον υπέρηχο δε φαινόταν κάτι. Η απάντηση ήταν οτι ευθύνονται τα φαρμακα (είτε ορμονες είτε cyclacur) και να μην αγχωνομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, KONNA28 είπε:

Εμένα με χρέωσαν 400+ 30€ καρδιολόγο για ωοληψια σε φυσικό χωρισ να υπάρχει ωάριο και μου φάνηκαν πάρα πολλά λεφτά χωρίς να βρουν τίποτα και χωρίς να γίνει γονιμοποιηση

Θα πρέπει να πας στο λογιστηριο κ να το πεις!!!.εμενα ειχανε ξεχασει να μου κανουν καρδιογράφημα σε μια ωοληψια( εγω χαιρόμουν βεβαια χαχα ) κ το ειχανε χρεωσει..(αλλα εκεινη τη μερα καθως ημουν ζαλισμενη δε το καταλαβα).αφου το διαπιστωσα μετα απο κανα μηνα σε εναν αλλο φυσικό πηγα κ τους το ειπα κ μου δωσανε πισω τα χρηματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, thelw mpempe said:

κορίτσια και αγόρια (αν υπάρχουν) καλησπέραααααα είμαι 27 και εγώ και η γυναίκα μου παντρεμένοι 3 μήνες με πολιτικό γάμο. στο θέμα μας τώρα :) :) :) θέλω να γίνωωωωωωωωωωωωωωωω πατέρας δεν αντέχω άλλο αχαχαχαχαχ ύστερα από προσπάθειες ( βασικά μέσα στον 1 χρόνο δεν έκανε καθόλου ωορρηξία εκτός από 2 μήνες με χάπια) και αφού επέμενα εγω και όχι ο γιατρός οτι υπάρχει πρόβλημα κάναμε πολλές εξετάσεις .. το αποτέλεσμα : το σπέρμα πάλι καλά είναι παρα πολύ καλό αλλάαααααααα στην γυναίκα μου βρήκαν τοξοειδή προς δίκερη μήτρα ,ενδοτραχηλικο πολυποδα και διάφραγμα και όλα αυτά μέσα απο μια μαγνητική και μια σαλπιγγογραφία που εγώ επέμενα να κάνει( ο γιατρος έλεγε δεν εχει χάσει παιδιά γιατι να τα κανει όλα αυτα ) καλα του λεω εισαι τρελος εγω θελω παιδι αύριο και εσυ μου λεσ να χασει ..μεσα σε μια μερα έκλεισα ραντεβού στο Αρεταίειο  στο τμημα εξωσωματικής.. τον μάρτιο θα κάνει υστεροσκοπηση  και την παρασκευή έχουμε επιτροπή για τα φάρμακα.. έχουμε αγχος γιατί δεν έχουμε ακούσει καμία κοπέλα να εχει κανει εξωσωματικη με θετικά αποτελέσματα σε δημόσιο νοσοκομείο ..

Καλωσήρθες στην παρέα μας. Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, φαίνεσαι πολύ ανυπόμονος και σίγουρα σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα αλλά καμιά φορά αυτό μπορεί να λειτουργεί ανασταλτικά στην ψυχολογία μιας γυναίκας. Είστε πράγματι μικροί, αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι δεν μπορείτε να έχετε πρόβλημα αλλά σίγουρα σε θέμα χρόνου λειτουργεί υπέρ σας. Όσον αφορά τα θέματα σας, η κολλητή μου έχει δίκερη μήτρα και 3 παιδάκια που τα έπιασε και πολύ εύκολα οπότε μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Επίσης η δίκερη μήτρα δεν δικαιολογεί την έλλειψη ωορρηξίας. Υπάρχει θέμα και με πολυκυστικες μήπως; Τι χάπι πήρε για πρόκληση; Κλομιφαίνη; Αν στον έναν χρόνο έκανε 2 φορές ωορρηξία είναι σαν να έχετε κάνει προσπάθειες μονο 2 μήνες. Δεν συμφωνείς κ συ οτι είναι πολύ νωρίς να σταματήσετε τις προσπάθειες και να ξεκινήσετε εξωσωματική; Θα μπορούσατε να πρσπαθησετε άλλες 4-5 φορές με κλομιφαίνη ή femara και μετά να προχωρήσετε. Αφού λες ότι και στο σπέρμα ειναι όλα τόσο καλά δεν βλέπω τον λόγο να μην πετύχει έτσι. Τέλος όσον αφορά τον πολύποδα, ίσως χρειαστεί να τον βγάλετε (αναλόγως και την θέση του) είτε προσπαθείτε φυσιολογικά είτε με εξωσωματική γιατί μπορεί να εμποδίζει την εμφύτευση. 
Άρα νομίζω σε σειρά πρέπει να δείτε πρώτα τον πολύποδα, μετά την πρόκληση με χάπια και τέλος την εξωσωματική. Και με ηρεμία πάνω απ’όλα

  • Μου αρέσει 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marilena21 είπε:

Για να στο είπε δεν θα υπάρχει θέμα εκείνοι ξέρουν, μην σε αγχώνει. Εμενα ο ρευματολογος μου μόνο κορτιζόνη μ αφήνει. 

Δεν ξερω με φοβιζει πολυ αυτο το φαρμακο αλλη λενε οκ παρε το κ αλλη το θεωρουν πολυ βαρυ φαρμακο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

46 minutes ago, Kalaleme said:

Καλημέρα, εγώ πριν ξεκινήσω με τις εξωσωματικες δεν είχα ποτέ καμία ανωμαλια  με την περιοδο μου. Τον τελευταίο χρόνο όμως μου συμβαίνει πολύ συχνά να βλέπω από τα μέσα του κύκλου μέχρι την επόμενη περίοδο είτε λίγο ροζ, είτε κόκκινο, μετά τίποτα, μετά πάλι ροζ κτλ. Έχω ρωτήσει δύο γιατρούς όπου κάθε φορά στον υπέρηχο δε φαινόταν κάτι. Η απάντηση ήταν οτι ευθύνονται τα φαρμακα (είτε ορμονες είτε cyclacur) και να μην αγχωνομαι

Ευχαριστω για την απάντηση σίγουρα κάτι τέτοιο θα είναι αν και πέρα από την διέγερση αρχές Δεκεμβρίου δεν έχω πάρει τίποτα άλλο ξανά .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Inana είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, πήρα την β-χοριακη και μου είπαν από το χημείο 41,45 τιμή!

Τι σημαινει?

Μπράβο κοπελα μου! Σε ποια μερα εισαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2022 at 9:26 ΠΜ, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Επιτελουσ μετά από τόσο καιρό άκουσα και ένα καλό νέο ...πάμε για εμβρυομεταφορα την Πέμπτη . Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα του σφακ αν ξέρει στην ετ αν επιτρέπεται να είναι και ο άντρας μαζί , γιατί αν κρίνω στισ εγχυσεισ αντιβίωσης πόσο ποναγα σίγουρα θα θέλω να κρατάω κάποιου το χέρι χαχα. Επισησ ξεχασα να ρωτήσω την μαία την ημέρα τησ ετ πριν βάζουμε το υπόθετο προγεστερόνησ ;

Εγω το Σάββατο πάω για ετ και μου είπε ο γιατρός να βάλω το πρωί πριν πάω το υπόθετο προγεστερονης 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


47 minutes ago, Inana said:

Κορίτσια καλησπέρα, πήρα την β-χοριακη και μου είπαν από το χημείο 41,45 τιμή!

Τι σημαινει?

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είσαι έγκυος!! Η πρώτη σου ετ ήταν?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είσαι έγκυος!! Η πρώτη σου ετ ήταν?

Ναι με δύο βλαστοκυστες Κατερίνα μου 

Περιμένω να με πάρει και ποιο μετά ο γιατρός γιατί εγώ βάζω ένεσης και πρέπει να τα συνεχίσω 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Inana said:

Ναι με δύο βλαστοκυστες Κατερίνα μου 

Περιμένω να με πάρει και ποιο μετά ο γιατρός γιατί εγώ βάζω ένεσης και πρέπει να τα συνεχίσω 

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια! Καλούς διπλασιασμούς :)

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια! Καλούς διπλασιασμούς :)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και ότι επιθυμεί η κάθε γυναίκα του κόσμου και εδώ του φόρουμ να το πετύχει,αυτό με την εξωσωματικη είναι μια περιπέτεια που οποία κοπέλα θα την περάσει με άγχος με χαρά όλα τα συναισθήματα εκεί είναι,εύχομαι σε όλες αυτό που επιθυμείτε να σας επιθυμεί... ❤❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...