Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου νομίζω πως η ΑΜΗ σου είναι πάρα πολύ καλή. Σίγουρα από τα 35 και μετά αρχίζει και πέφτει και η ποιότητα των ωαρίων εκτός από το απόθεμα και καλό είναι να μην το αφήσεις πολλά χρόνια αλλά νομίζω η κατάψυξη αυτή τη στιγμή μοιάζει να είναι περιττή. 

Καλησπέρα κοριτσι μου...τι να πω δεν ξέρω...μου ήρθε σήμερα ξαφνικά το τηλέφωνο.. βέβαια δεν μιλήσαμε ούτε αναλυτικά ούτε τίποτα...εμπιστεύομαι τόσο πολύ αυτό τον γιατρό κ λόγο συγγένειας αλλά κ λόγο που ξέρω το όνομα του στο χώρο...κ σήμερα κάπως σαστισα...πριν 3 εβδομάδες που πήγα για τον έλεγχο μιλήσαμε στο να κάνουμε μια σπερματέγχυση τον Ιούλιο να δούμε τι μπορεί να γίνει μιας κ ο άντρας μου θα δώσει δείγμα για σπερμοδιάγραμμα ..να κάναμε κ μια σπερματέγχυση..συμφώνησα σε αυτό..λέω οκ...κ πάλι εάν θέλαμε εμείς..αλλιώς περιμέναμε τα αποτελέσματα κ βλέπαμε τότε....από αυτό που μου είπε πριν 3 εβδομάδες μέχρι το σημερινό τηλέφωνο ότι πρέπει να δω για κατάψυξη ωαρίων υπάρχει απόσταση κ με ανχωνεσαι... βέβαια δεν μίλησα από κοντά για να δω τι εννοούσε κ πως...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 minutes ago, Pagor said:

Καλησπέρα κοριτσι μου...τι να πω δεν ξέρω...μου ήρθε σήμερα ξαφνικά το τηλέφωνο.. βέβαια δεν μιλήσαμε ούτε αναλυτικά ούτε τίποτα...εμπιστεύομαι τόσο πολύ αυτό τον γιατρό κ λόγο συγγένειας αλλά κ λόγο που ξέρω το όνομα του στο χώρο...κ σήμερα κάπως σαστισα...πριν 3 εβδομάδες που πήγα για τον έλεγχο μιλήσαμε στο να κάνουμε μια σπερματέγχυση τον Ιούλιο να δούμε τι μπορεί να γίνει μιας κ ο άντρας μου θα δώσει δείγμα για σπερμοδιάγραμμα ..να κάναμε κ μια σπερματέγχυση..συμφώνησα σε αυτό..λέω οκ...κ πάλι εάν θέλαμε εμείς..αλλιώς περιμέναμε τα αποτελέσματα κ βλέπαμε τότε....από αυτό που μου είπε πριν 3 εβδομάδες μέχρι το σημερινό τηλέφωνο ότι πρέπει να δω για κατάψυξη ωαρίων υπάρχει απόσταση κ με ανχωνεσαι... βέβαια δεν μίλησα από κοντά για να δω τι εννοούσε κ πως...

Εγώ πάντως που ειμαι συνομήλική σου έχω 0,59. Οπότε η δικιά σου ειναι πολύ καλή. Αλλά όπως κι αν έχει εμπιστέψου το/τη γιατρό σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Pagor είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια..θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις κ αν κάποια γνωρίζει να μου πει...είμαι 36 χρόνων κ από τον Ιούλιο θα ξεκινήσουμε με τον άντρα μου πρώτα ο Θεός οι προσπάθειές μας...θα ήθελα να ρωτήσω μου έκανε η γιατρός μου ορμονικές εξετάσεις όλες βγήκαν πάρα πολύ καλές κ μου έκανε κ την ΑΜΗ αυτή βγήκε 5,6 ήταν εντός ορίων των αποτελεσμάτων που πήρα..κ όλες οι άλλες οι ορμονικές μου αψωγες...μου πρότεινε όμως να κάνω κατάψυξη ωαρίων...να σας πω ήταν ξαφνικό το τηλέφωνημα δεν είχα σκεφτεί κάτι...είδα ότι όλα ήταν κ καλά κ κάπως μέσα μου είχα ηρεμήσει...όταν της είπα δηλαδή τον Ιούλιο θα έχει αλλάξει κάτι κ έτσι ώστε να βιαστούμε τώρα;; Μου είπε ότι ο Ιούλιος είναι 5-6 μήνες μετά κ τα ορμονικά σε μια γυναίκα πιθανών να αλλάξουν αλλά αυτό θα το ξέρουμε τότε ...δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε τώρα...απλά ήθελα να ρωτήσω η ΑΜΗ είναι κάτι που πέφτει τόσο πολύ κ γρήγορα? Έτσι ώστε να έχω θέμα σε λίγο καιρό??? 

Συγνώμη για το μεγάλο μύνημα απλά να σας πω λίγο ανχωθηκα..το είχα βγάλει για αρκετά χρόνια από το μυαλό μου κ μου ήρθε κάπως το τηλέφωνο.

Καλησπερα! Σε ποια μοναδα ειναι η αμη? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Χαίρομαι που είστε υγιείς και ετοιμάζεστε για κάτι τόσο όμορφο , αν είναι όμως να αρχίσετε να ψάχνετε το πως είναι ο άντρας σου από άποψη γονιμότητας το καλοκαίρι αυτό σημαίνει  πως όντως μπορεί να καθυστερήσει αρκετά η διαδικασία , ίσως χρειαστεί να κάνει κάποια αγωγή μηνών και γενικά βγαίνουν απρόοπτα και από τις δυο πλευρές  που καθυστερούν τα πράγματα άρα ίσως δεν έχει και τόσο αδικο   να σου προτείνει κατάψυξη ωαρίων μιας και δεν είναι ξεκάθαρο το ποτε θα είστε έτοιμοι .. έχει πολλά έμπειρα κορίτσια εδώ σίγουρα θα σε συμβουλέψουν εύχομαι τα καλύτερα !

Κ εγώ να σου πω αυτό σκεφτήκατε ότι ισως για αυτό κ μας το είπε...δεν είμαι καθόλου αρνητικη στο να κάνω οτιδήποτε...απλά σκέφτηκα αν είναι όλα καλά όπως μας έχουν πει οι γιατροί του άντρα μου μηπως είναι λίγο βιαστικό να το κάνω τώρα?? Δηλαδή αν δούμε αποτελέσματα κ δεν βγουν όπως τα περιμέναμε οκ να κάνω ότι χρειαστεί..τι να πω...πέρασα μια περίοδο με αρκετό στρες στεναχώρια κ ανχος κ τώρα που όλα πήραν μια σειρά καλή είπα να μην ξανα ανχωθω για τίποτα κ όπως έρθουν τα πράγματα κ το τηλέφωνο κάπως με στρεσαρε...είναι που δεν ξέρω κ τις διαδικασίες .. σίγουρα θα πάω από κοντά να μιλήσουμε για αρχή ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 minutes ago, Pagor said:

Καλησπέρα κοριτσι μου...τι να πω δεν ξέρω...μου ήρθε σήμερα ξαφνικά το τηλέφωνο.. βέβαια δεν μιλήσαμε ούτε αναλυτικά ούτε τίποτα...εμπιστεύομαι τόσο πολύ αυτό τον γιατρό κ λόγο συγγένειας αλλά κ λόγο που ξέρω το όνομα του στο χώρο...κ σήμερα κάπως σαστισα...πριν 3 εβδομάδες που πήγα για τον έλεγχο μιλήσαμε στο να κάνουμε μια σπερματέγχυση τον Ιούλιο να δούμε τι μπορεί να γίνει μιας κ ο άντρας μου θα δώσει δείγμα για σπερμοδιάγραμμα ..να κάναμε κ μια σπερματέγχυση..συμφώνησα σε αυτό..λέω οκ...κ πάλι εάν θέλαμε εμείς..αλλιώς περιμέναμε τα αποτελέσματα κ βλέπαμε τότε....από αυτό που μου είπε πριν 3 εβδομάδες μέχρι το σημερινό τηλέφωνο ότι πρέπει να δω για κατάψυξη ωαρίων υπάρχει απόσταση κ με ανχωνεσαι... βέβαια δεν μίλησα από κοντά για να δω τι εννοούσε κ πως...

Πάντως μέχρι τον Ιούλιο αποκλείεται να έχεις βγει σε εμμηνόπαυση με αυτήν την amh. Δηλαδή ακόμα και αν δείτε τότε κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τον άντρα σου θα μπορούσατε να πάτε κατευθείαν σε εξωσωματική . Kαι τα λεφτά φτάνουν περίπου τα ίδια απ' ότι ξέρω. Από την άλλη βέβαια μπορεί ο γιατρός να είδε και κάτι άλλο που δεν μας έχεις μεταφέρει. Μήπως να μιλήσεις μαζί του από κοντά να τα πειτε με λεπτομέρειες?

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pagor said:

Κ εγώ να σου πω αυτό σκεφτήκατε ότι ισως για αυτό κ μας το είπε...δεν είμαι καθόλου αρνητικη στο να κάνω οτιδήποτε...απλά σκέφτηκα αν είναι όλα καλά όπως μας έχουν πει οι γιατροί του άντρα μου μηπως είναι λίγο βιαστικό να το κάνω τώρα?? Δηλαδή αν δούμε αποτελέσματα κ δεν βγουν όπως τα περιμέναμε οκ να κάνω ότι χρειαστεί..τι να πω...πέρασα μια περίοδο με αρκετό στρες στεναχώρια κ ανχος κ τώρα που όλα πήραν μια σειρά καλή είπα να μην ξανα ανχωθω για τίποτα κ όπως έρθουν τα πράγματα κ το τηλέφωνο κάπως με στρεσαρε...είναι που δεν ξέρω κ τις διαδικασίες .. σίγουρα θα πάω από κοντά να μιλήσουμε για αρχή ..

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη απλά ρωτάω για να καταλάβουν και οι άλλες κοπέλες τι γίνεται ποιο είναι το θέμα σας και σκέφτεστε σπερματέγχυση και εξωσωματική ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Καντι said:

Κάποιο λάθος εγινε. Ή βρήκαν ωάρια και δεν γονιμοποιηθηκε οποτε χρεώθηκες κανονικά ή έκαναν λάθος απο το λογιστήριο. Πάρτους τηλεφωνο να στο διευκρινίσουν.

Τόυσ πήρα έγινε λαθοσ και θα μου τα αφαιρέσουν από την εμβρυομεταφορα . Παντωσ με έσωσεσ γιατί 250€ που θα γλιτώσω είναι αρκετά χρήματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πάντως μέχρι τον Ιούλιο αποκλείεται να έχεις βγει σε εμμηνόπαυση με αυτήν την amh. Δηλαδή ακόμα και αν δείτε τότε κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τον άντρα σου θα μπορούσατε να πάτε κατευθείαν σε εξωσωματική . Kαι τα λεφτά φτάνουν περίπου τα ίδια απ' ότι ξέρω. Από την άλλη βέβαια μπορεί ο γιατρός να είδε και κάτι άλλο που δεν μας έχεις μεταφέρει. Μήπως να μιλήσεις μαζί του από κοντά να τα πειτε με λεπτομέρειες?

Ναι είναι το μόνο σίγουρο ότι θα πάω από κοντά...οι εξετάσεις μου στον υπέρηχο μου είπε άψογες...όλες οι ορμονολογικες βγήκαν όλες εντός ορίων κ μάλιστα μου είπε στο τηλέφωνο ότι οι εξετάσεις μου βγήκαν μια χαρά όλες ..κ εκεί πάνω μου λεει για την ΑΜΗ  που επίσης βγήκε εντός των ορίων...τι να πω .. σίγουρα θα κλείσω ραντεβού για από κοντά να παω...Δεν ξέρω αν σκέφτεται σχετικά με την ποιότητα του άντρα μου κ πόσο καιρό θα πάρει κ τι θα χρειαστεί να γίνει κ μας το είπε...

Εμείς είχαμε ξανακάνει όλες αυτές τις εξετάσεις ξανά πριν 3 χρόνια κ οι δύο κ οι δύο είχαμε βγει τέλεια αλλά δυστυχώς για εμάς μας πρόλαβε ένα πολύ ξαφνικό πρόβλημα υγείας του άντρα μου...μου νόσησε ξαφνικά μέσα σε ένα μήνα με λευχαιμία..κ μάλιστα οξεία...εκεί λοιπόν έπαψαν για εμένα όλες οι σκέψεις...είπα τίποτα δεν θέλω...τώρα όμως μετά από 3 χρόνια κ αφού πήραμε από παντού διαβεβαίωσειε ότι είμαστε καλά...συνεχίζουμε την ζωή μας κανόνικα ότι δεν έχει κάτι πειραχτει...είπαμε να αρχίσουμε δειλά δειλά να το βλέπουμε...τι να πω... σίγουρα θα πάω από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pagor said:

Καλησπέρα..είναι 5,3 με τιμές αναφοράς 3,4 - 66,7 pmol/L

βρήκα έναν μετατροπέα και δείχνει ότι 5,3 pmol/L είναι 0,742 ng/mL που συνήθως μετράνε την amh αλλά δεν έιμαι και βέβαιη ότι το κάνω σωστά. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Καλά που ρώτησες @Ορτανσια εμεις άλλη μονάδα καταλάβαμε αυτήν με όριο το 6,5 …

Ααά δηλαδή σε αυτή δεν είναι τόσο καλή?? Πραγματικά δεν τα ξέρω...θα κλείσω ραντεβού να πάω από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι δυο οι μοναδες ng και pmol. Για p mol νομιζω οτι ειναι καπως χαμηλη, οχι απαγορευτικη. Οποτε θα σου ελεγα να πατε το καλοκαιρι σε εξωσωματικη κατευθειαν οχι σπετματεγχυση. Δεν ξερω ποσο γρηγορα πεφτει αυτη η ορμονη, διοτι την εκανα μονο μια φορα περισυ. Πολυ καλο που εκανες αυτη την εξεταση και ξερεις που βρισκεσαι και εχεις τις επιλογες μπροστα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

βρήκα έναν μετατροπέα και δείχνει ότι 5,3 pmol/L είναι 0,742 ng/mL που συνήθως μετράνε την amh αλλά δεν έιμαι και βέβαιη ότι το κάνω σωστά. 

Δηλαδή βάση αυτή της μέτρησης είναι χαμηλά???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...