Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

13 minutes ago, winspert said:

Κορίτσια για πειτε γιατί δε θυμάμαι τίποτα

Fsh 8,40

E2 79,2

2η μερα του κύκλου

FSH είσαι σίγουρα ok. Για την Ε2 δεν ξέρω αν είναι υψηλή. Εμένα ήταν 47. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια για πειτε γιατί δε θυμάμαι τίποτα

Fsh 8,40

E2 79,2

2η μερα του κύκλου

Τα έστειλες με μειλ ; Ή θα περιμένεις να μιλήσετε αύριο ;

εγω τον προηγ μήνα είχα 7.79 και 21 η ε2 ήταν αρκετά χαμηλή 

δεν ξέρω να στα ερμηνεύσω η fsh φαίνεται πολύ καλή 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Εμένα με χρέωσαν 400+ 30€ καρδιολόγο για ωοληψια σε φυσικό χωρισ να υπάρχει ωάριο και μου φάνηκαν πάρα πολλά λεφτά χωρίς να βρουν τίποτα και χωρίς να γίνει γονιμοποιηση

Κάποιο λάθος εγινε. Ή βρήκαν ωάρια και δεν γονιμοποιηθηκε οποτε χρεώθηκες κανονικά ή έκαναν λάθος απο το λογιστήριο. Πάρτους τηλεφωνο να στο διευκρινίσουν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!καλή δύναμη σε όλες σ αυτόν τον δύσκολο και επίπονο αγώνα...!Πότε γράφω Πότε χάνομαι...σας διαβάζω όλες όμως.. χαίρομαι τις χαρές σας και λυπάμαι με τις λύπες σας..συναγωνιστρια και γω οπότε καταλαβαίνω.. 

Ήθελα απλά να πω καλή δύναμη και κα δηλώσω παρούσα :-)

ΠΩς είσαι κορίτσι μου; Δεν ξανά έκανες ετ από τότε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..! Σημερα, 2η μερα περιοδου, εκανα τον πρωτο μου υπερηχο. Ευτυχως ειμαι πεντακαθαρη απο κυστες. Μου ειπε να ξαναπαω την Παρασκευη, η οποια θα ειναι η 6η μερα περιοδου. Να ξεκινησω σημερα 225 μοναδες gonal και θα το αυξησουμε μετα, μου ειπε. Ωστοσο, δεν μου ζητησε οιστραδιολη, ουτε σημερα, ουτε για την Παρασκευη. Ποια η γνωμη σας;?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

ΠΩς είσαι κορίτσι μου; Δεν ξανά έκανες ετ από τότε;

Γειά σου κούκλα.. καλά είμαι δόξα τω θεω!όχι,δεν έκανα ξανά...έκανα κάποιες εξετάσεις και με πήγε λίγο πίσω.. μόλις αδιαθετησω θα κάνω . περιμένω..εσυ πως εισαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Γειά σου κούκλα.. καλά είμαι δόξα τω θεω!όχι,δεν έκανα ξανά...έκανα κάποιες εξετάσεις και με πήγε λίγο πίσω.. μόλις αδιαθετησω θα κάνω . περιμένω..εσυ πως εισαι;

Στάσιμη κι εγω τίποτα το ιδιαιτερο. Μαζεύω φάρμακα να κάνω μια διέγερση μήπως μαζέψω κάτι. Είχαν μεσολαβησει και οι γιορτές ωστόσο και μείναμε πίσω.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Στάσιμη κι εγω τίποτα το ιδιαιτερο. Μαζεύω φάρμακα να κάνω μια διέγερση μήπως μαζέψω κάτι. Είχαν μεσολαβησει και οι γιορτές ωστόσο και μείναμε πίσω.

κατάλαβα..υπομονή και δυναμη.!

αυτή η στασιμότητα μπορεί να με τρελάνει τώρα.. χαχαχα περνάω κρίση όπως κατάλαβες..παραταυτα,οι εξετάσεις βγήκαν καλές για μικροβια κτλ περιμένω μόνο το μοκροβιομα ενδομητριου και συνεχίζω.. έχει ο θεος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

κατάλαβα..υπομονή και δυναμη.!

αυτή η στασιμότητα μπορεί να με τρελάνει τώρα.. χαχαχα περνάω κρίση όπως κατάλαβες..παραταυτα,οι εξετάσεις βγήκαν καλές για μικροβια κτλ περιμένω μόνο το μοκροβιομα ενδομητριου και συνεχίζω.. έχει ο θεος!

Χρειάζεται κ το διάλειμμα !!!!!!

Πότε θα βγει το αποτέλεσμα; Που την έκανες;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια για πειτε γιατί δε θυμάμαι τίποτα

Fsh 8,40

E2 79,2

2η μερα του κύκλου

Η fsh τελεια! Η ε2 κι εμενα τσιμπάει λιγο προς τα πάνω σαν την δίκη σου, δεν νομιζω οτι ειναι πρόβλημα, θα τον ρωτήσεις κι αυριο μεχρι ποια τιμη ειναι αποδεκτή η ε2 για δεύτερη μερα του κυκλου για να ξέρουμε.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , kateriiina25 είπε:

FSH είσαι σίγουρα ok. Για την Ε2 δεν ξέρω αν είναι υψηλή. Εμένα ήταν 47. 

 

πρίν από 48 λεπτά , silvy22 είπε:

Τα έστειλες με μειλ ; Ή θα περιμένεις να μιλήσετε αύριο ;

εγω τον προηγ μήνα είχα 7.79 και 21 η ε2 ήταν αρκετά χαμηλή 

δεν ξέρω να στα ερμηνεύσω η fsh φαίνεται πολύ καλή 

Τα έστειλα με μειλ ,με πηραν και μου ειπαν να παω τη Δευτέρα για υπέρηχο και Ε2 και lh...και δε ρωτησα αν ηταν καλες...ξεχαστηκα.Επισης μου ειπε να προμηθευτω τρια πραγματα για την ωοληψια... οβιτρελ, βολταρεν και κατι αλλο που δεν θυμάμαι...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Makelen είπε:

Καλησπερα κοριτσια..! Σημερα, 2η μερα περιοδου, εκανα τον πρωτο μου υπερηχο. Ευτυχως ειμαι πεντακαθαρη απο κυστες. Μου ειπε να ξαναπαω την Παρασκευη, η οποια θα ειναι η 6η μερα περιοδου. Να ξεκινησω σημερα 225 μοναδες gonal και θα το αυξησουμε μετα, μου ειπε. Ωστοσο, δεν μου ζητησε οιστραδιολη, ουτε σημερα, ουτε για την Παρασκευη. Ποια η γνωμη σας;?

καλη αρχη κοριτσι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, winspert said:

 

Τα έστειλα με μειλ ,με πηραν και μου ειπαν να παω τη Δευτέρα για υπέρηχο και Ε2 και lh...και δε ρωτησα αν ηταν καλες...ξεχαστηκα.Επισης μου ειπε να προμηθευτω τρια πραγματα για την ωοληψια... οβιτρελ, βολταρεν και κατι αλλο που δεν θυμάμαι...

Δεν θυμάμαι να θέλει κάτι άλλο εκτός από οβιτρελ και βολταρέν. Μήπως vibramicyn για μετά την ωοληψία?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Χρειάζεται κ το διάλειμμα !!!!!!

Πότε θα βγει το αποτέλεσμα; Που την έκανες;

ποιο διάλειμμα;;;όλο διάλειμμα κάνω χαχαχα ένας χρόνος από την ωοληψια κ έχω κάνει μόνο μια εμβρυομεταφορα...

 :-(

Στο ηρακλειο την έκανα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Makelen είπε:

Καλησπερα κοριτσια..! Σημερα, 2η μερα περιοδου, εκανα τον πρωτο μου υπερηχο. Ευτυχως ειμαι πεντακαθαρη απο κυστες. Μου ειπε να ξαναπαω την Παρασκευη, η οποια θα ειναι η 6η μερα περιοδου. Να ξεκινησω σημερα 225 μοναδες gonal και θα το αυξησουμε μετα, μου ειπε. Ωστοσο, δεν μου ζητησε οιστραδιολη, ουτε σημερα, ουτε για την Παρασκευη. Ποια η γνωμη σας;?

Καλή αρχη Makelen!!!Ειμαστε με δυο μερες διαφορά...εγώ 300μοναδες κατευθείαν!Εμενα μου ζήτησε οιστραδιολη γιατί πριν την πρώτη μου διέγερση είχα κυστικο!Τωρα τι να σου πω,μήπως έπρεπε να τον ρωτήσεις;Αν και τι στο καλό...κάτι θα ξέρει αφού σε βρήκε καθαρή από κυστουλες!Παμε δυνατά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...