Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Kate92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό να εμφυτευτουν και τα δύο και να τα αγκαλιάσεις σε λίγους μηνες! Έλα να συνεχίσεις το σερι παρακαλώωωω! Μια τεραστια χοριακη εύχομαι!

Μαζι θα μαστε συμμαθήτρια.. ευχομαι το ιδιο και σε σενα❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Με είναι άριστες!!!! Σε λίγες μέρες θα έχουμε και το δικό σου θετικό αποτέλεσμα. Καλή ξεκούραση κ θετικές σκέψεις. Πιπίλες, μπιμπερό κλπ κλπ!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Μπράβο κορίτσι μου, τώρα αυτή η γλυκιά αναμονή. Σύντομα μια τεράστια χοριακή ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Με είναι άριστες!!!! Σε λίγες μέρες θα έχουμε και το δικό σου θετικό αποτέλεσμα. Καλή ξεκούραση κ θετικές σκέψεις. Πιπίλες, μπιμπερό κλπ κλπ!!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω γλυκια μου.. και σε σενα το σαββατο να μας πεις ❤️

πρίν από 2 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, τώρα αυτή η γλυκιά αναμονή. Σύντομα μια τεράστια χοριακή ❤️

Σε ευχαριστω κοριτσι μου❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 είπε:

καλα εκανες! καλα αποτελεσματα
απο συμπτωματα πως εισαι? ειχες καταλαβει την ωορηξια σου?

Ευχαριστώ! Σήμερα είμαι πολύ κουρασμένη αλλά φυσικό είναι, από τις 6 με ξύπνησαν οι σκέψεις! Τις προηγούμενες μέρες είχα αναγούλες, ζαλάδες και κόπωση. Τώρα σα να καταλάγιασαν, τι να πω, θα δείξει. Την ωορρηξία γενικά την καταλαβαίνω γιατί έχω πόνο. Βέβαια δεν ξέρω αν η ωορρηξία γίνεται όταν πονάμε ή λίγο πιο μετά. Πάντως είχαμε επαφές εκείνες τις μέρες! Το καταλάβατε φαντάζομαι, χαχα!! :P

1 hour ago, Ele@n είπε:

Έχει πάρει κάποια συμπλήρωμα τύπου ptofertil η fertilovit; 

Εγώ έπαιρνα ferilfix 1 φορά την ημέρα για το διάστημα των ωοληψιών, λογικά είναι αντίστοιχες με αυτές που λες. 

1 hour ago, Kate92 είπε:

Είσαι η προσωποποιηση της αισιοδοξίας βρε κορίτσι μου! Να είσαι καλά! Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση!!! 

Μου το λέει κι ο γιατρός μου αυτό! Αλλά να σου πω το σκεπτικό μου! Αν κάτι δεν πάει καλά, εννοείται ότι θα τα βάψουμε μαύρα! Αν όμως υπάρχει περίπτωση να πάει καλά, γιατί να το δηλητηριάζουμε και να μην πάρουμε χαρά? Έτσι το σκέφτομαι!

πρίν από 43 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Τι λες βρε κοριτσάρα, τι βλαστοκύστες τέλειες είναι αυτές!!!!!!!! Φτου φτου φτου!!! Καλοστέργιωτες να είναι!!! Θα γυρίσει ο μπαμπάς τους και θα σας βρει όλες μαζί (ωωωω, αυθόρμητα μου βγήκε αυτό, λες να είναι κορίτσια???) ❤❤❤

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Troia said:

Καλέ τι λες τώρα; Μια χαρά είναι η ηλικία σου. Ξαδέρφη του άντρα μου έμεινε στα 42 της φυσιολογικά και δική μου ξαδέρφη έμεινε στα 45 της από σπόντα...

Κορίτσια μου, γίνεται φυσιολογικά και είναι δεδομένο!   Έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη πέρυσι στα 43 μου (και το κατάλαβα 5 μέρες πριν πάω στο ραντεβού της Επιτροπής από τη Β-χοριακη που ζητάνε στο φάκελο) ;););) Πρέπει να προσπαθούμε και να ελπίζουμε συνέχεια!!!! 

1 hour ago, κοτοπουλάκι said:

λοιπόν κορίτσια τώρα επέστρεψα από το γιατρό. Το έμβρυο είναι οκ, από 3,5mm πριν 1 εβδομάδα πήγε στα 11mm σήμερα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Ο γιατρός μου την είπε που δεν έκατσα σπίτι κ τώρα μου είπε να είμαι ξάπλα. 

Μου ξαναέκλεισε ραντεβού για την Τρίτη να με ξαναδεί.

Κι εγώ δεν έχω συμπτώματα, μόνο αυτά που είχα γράψει κ νωρίτερα, λίγο πρησμένη κοιλιά κ αυτή την αίσθηση στο στόμα σαν να έχει αλλάξει το ph

Χαίρομαι που μεγάλωσε το μικρούλι :)

Ευτυχώς Παναγίτσα μου, αντε χαλάρωσε τωρα, ξαπλωσε και κοίταξε να βρεις ευχαριστες καθιστες ή ξαπλωτές ασχολίες!!!!! Μπορουμε να σου βρουμε όλες εδώ ιδέες αν θελεις!!! Χαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

1326!!!!!!!!!! Τη Δευτέρα υπέρηχο μου είπε!!!

Αγαπημένες μου εύχομαι να ακολουθήσουν πολλές τέτοιες εκπλήξεις και όλες να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωρά!!! ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Υπεροχα νεα! Ευχομαι μια ευκολη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!:wub:
Δινεις τοοοσο θαρρος κ σε εμας τις υπολοιπες 

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Μπορείς, γιατί η αλήθεια είναι ότι το .pdf που έχω εγώ είναι στα αγγλικά. Τα public το έχουν. Αν θέλεις το .pdf, πες μου

Εχω ψαξει γι αυτο το βιβλιο στο public (γιατι κ εγω θα το ηθελα στα ελληνικα)   αλλα μου λενε οτι δεν ειναι διαθεσιμο εδω κ ενα 4μηνο περιπου..

πρίν από 53 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Νομιζω θα σου φερουν γουρι οι υπολοιπες! Τελειες βλαστοκυστες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 said:

Αχ, πολύ με ανακουφίζει που ακούω ότι τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν, γιατί πριν λίγες μέρες είχα αρκετές αναγούλες, κούραση και ζαλάδες (σα να είχα χανγκόβερ ένα πράγμα!!) και εδώ και δύο μέρες νιώθω καλύτερα και μου ήρθε ένας φόβος μήπως κάτι που πήγαινε καλά δεν πάει καλά τώρα. Αλλά ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω, προσπαθώ να κάνω μόνο θετικές σκέψεις για το μικρούλι μας! :wub:

Γιατι κάτι μου λέει ότι δεν είναι "μικρουλι" και είναι "μικρουλια"?!??!?? !!!!! 

Κάτι μου λέει ότι το θαυματάκι ειναι... θαυματάκια!!!!! 

Εγώ είχα 27η μέρα κυκλου χοριακη 406 και 1 έμβρυο για να καταλάβεις... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις σε λιγες μερες μια τεράστια χοριακη και να αρχισει σε λίγους μηνες να φουσκώνει η κοιλίτσα σου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , happiness79 είπε:

Ευχαριστώ! Σήμερα είμαι πολύ κουρασμένη αλλά φυσικό είναι, από τις 6 με ξύπνησαν οι σκέψεις! Τις προηγούμενες μέρες είχα αναγούλες, ζαλάδες και κόπωση. Τώρα σα να καταλάγιασαν, τι να πω, θα δείξει. Την ωορρηξία γενικά την καταλαβαίνω γιατί έχω πόνο. Βέβαια δεν ξέρω αν η ωορρηξία γίνεται όταν πονάμε ή λίγο πιο μετά. Πάντως είχαμε επαφές εκείνες τις μέρες! Το καταλάβατε φαντάζομαι, χαχα!! :P

Εγώ έπαιρνα ferilfix 1 φορά την ημέρα για το διάστημα των ωοληψιών, λογικά είναι αντίστοιχες με αυτές που λες. 

Μου το λέει κι ο γιατρός μου αυτό! Αλλά να σου πω το σκεπτικό μου! Αν κάτι δεν πάει καλά, εννοείται ότι θα τα βάψουμε μαύρα! Αν όμως υπάρχει περίπτωση να πάει καλά, γιατί να το δηλητηριάζουμε και να μην πάρουμε χαρά? Έτσι το σκέφτομαι!

Τι λες βρε κοριτσάρα, τι βλαστοκύστες τέλειες είναι αυτές!!!!!!!! Φτου φτου φτου!!! Καλοστέργιωτες να είναι!!! Θα γυρίσει ο μπαμπάς τους και θα σας βρει όλες μαζί (ωωωω, αυθόρμητα μου βγήκε αυτό, λες να είναι κορίτσια???) ❤❤❤

Λες; Δεν ξερω παντως παντα οταν μιλαω για αυτα βαζω θηλυκο κι εγω…❤️❤️❤️

Μακαρι να στεριώσουν !!!

πρίν από 1 λεπτό , anna.k είπε:

εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις σε λιγες μερες μια τεράστια χοριακη και να αρχισει σε λίγους μηνες να φουσκώνει η κοιλίτσα σου!!!! 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου πολυ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Iraki2022 είπε:

λοιπόν κορίτσια τώρα επέστρεψα από το γιατρό. Το έμβρυο είναι οκ, από 3,5mm πριν 1 εβδομάδα πήγε στα 11mm σήμερα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Ο γιατρός μου την είπε που δεν έκατσα σπίτι κ τώρα μου είπε να είμαι ξάπλα. 

Μου ξαναέκλεισε ραντεβού για την Τρίτη να με ξαναδεί.

Κι εγώ δεν έχω συμπτώματα, μόνο αυτά που είχα γράψει κ νωρίτερα, λίγο πρησμένη κοιλιά κ αυτή την αίσθηση στο στόμα σαν να έχει αλλάξει το ph

Χαίρομαι που μεγάλωσε το μικρούλι :)

Δοξα το Θεο.Να πανε ολα τελεια απο εδω και περα σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , eleonora85 είπε:

Υπεροχα νεα! Ευχομαι μια ευκολη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!:wub:
Δινεις τοοοσο θαρρος κ σε εμας τις υπολοιπες 

Εχω ψαξει γι αυτο το βιβλιο στο public (γιατι κ εγω θα το ηθελα στα ελληνικα)   αλλα μου λενε οτι δεν ειναι διαθεσιμο εδω κ ενα 4μηνο περιπου..

Νομιζω θα σου φερουν γουρι οι υπολοιπες! Τελειες βλαστοκυστες!!!

Σε ευχαριστω πολυ❤️

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, anna.k said:

Δοξα το Θεο.Να πανε ολα τελεια απο εδω και περα σου ευχομαι!

Οχι δεν είμαι εγώ έγκυος αλλά το @κοτοπουλάκι , μας μπέρδεψες!! Χαχα, ευχαριστώ όμως για τις ευχές!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Γιατί αυτό είπε ο εξωσωματικός μου ο Μαντζ. και μίλησα το πρωί με την Οικονομοπούλου, της το είπα και συμφώνησε. Συμφώνησε επίσης και ο άλλος μου γυναικολόγος (και εξωσωματιστής) ο Κελλ. οπότε δεν έχω λόγο να μην τα πάρω, 3 στα 3. Επιπλέον πήγα σήμερα για εξετάσεις θυρεωειδούς (γιατί μου είχε πει η ενδοκρινολόγος ότι μόλις έχω θετική χοριακή να τσεκάρουμε κατευθείαν θυρεωειδή) και έκανα και προγεστερόνη, για να έχω έναν μπούσουλα, παρότι και οι 3 μου είπαν ότι είναι περιττό. Αλλά το έκανα γιατί θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αν όντως χρειάζεται προγεστερόνη και αν ναι ότι παίρνω τη σωστή δόση.

Πολυ καλα εκανες ! Τσεκαρε τα ολα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Οχι δεν είμαι εγώ έγκυος αλλά το @κοτοπουλάκι , μας μπέρδεψες!! Χαχα, ευχαριστώ όμως για τις ευχές!

ΧΑΧΑΧΑ! Έγραψα σε λάθος πεδίο.Αλλά οι ευχές μου ισχύουν και για σένα!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...