Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Kate92 είπε:

Τέλεια! Κλώσσα τώρα @κοτοπουλάκι!! Μπράβο κορίτσι μου, πολύ χάρηκα!!!

θα κλωσήσω.. τι να κάνω.. αφού είναι καλά το μικρό όλα τα άλλα φαίνονται εύκολα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Γιατί να τα πάρεις αυτά αφού ήταν φυσική σύλληψη;

Γιατί αυτό είπε ο εξωσωματικός μου ο Μαντζ. και μίλησα το πρωί με την Οικονομοπούλου, της το είπα και συμφώνησε. Συμφώνησε επίσης και ο άλλος μου γυναικολόγος (και εξωσωματιστής) ο Κελλ. οπότε δεν έχω λόγο να μην τα πάρω, 3 στα 3. Επιπλέον πήγα σήμερα για εξετάσεις θυρεωειδούς (γιατί μου είχε πει η ενδοκρινολόγος ότι μόλις έχω θετική χοριακή να τσεκάρουμε κατευθείαν θυρεωειδή) και έκανα και προγεστερόνη, για να έχω έναν μπούσουλα, παρότι και οι 3 μου είπαν ότι είναι περιττό. Αλλά το έκανα γιατί θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αν όντως χρειάζεται προγεστερόνη και αν ναι ότι παίρνω τη σωστή δόση.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

λοιπόν κορίτσια τώρα επέστρεψα από το γιατρό. Το έμβρυο είναι οκ, από 3,5mm πριν 1 εβδομάδα πήγε στα 11mm σήμερα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Ο γιατρός μου την είπε που δεν έκατσα σπίτι κ τώρα μου είπε να είμαι ξάπλα. 

Μου ξαναέκλεισε ραντεβού για την Τρίτη να με ξαναδεί.

Κι εγώ δεν έχω συμπτώματα, μόνο αυτά που είχα γράψει κ νωρίτερα, λίγο πρησμένη κοιλιά κ αυτή την αίσθηση στο στόμα σαν να έχει αλλάξει το ph

Χαίρομαι που μεγάλωσε το μικρούλι :)

Μπραβο κοριτσι μου..!❤ Τωρα νομιζω πως πηγε παλι η καρδια σου στη θεση της! Ευχομαι απο εδω κ περα να μην συναντησειε τιποτα ανησυχητικο στην εγκυμοσυνη σου!! ❤❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Γιατί αυτό είπε ο εξωσωματικός μου ο Μαντζ. και μίλησα το πρωί με την Οικονομοπούλου, της το είπα και συμφώνησε. Συμφώνησε επίσης και ο άλλος μου γυναικολόγος (και εξωσωματιστής) ο Κελλ. οπότε δεν έχω λόγο να μην τα πάρω, 3 στα 3. Επιπλέον πήγα σήμερα για εξετάσεις θυρεωειδούς (γιατί μου είχε πει η ενδοκρινολόγος ότι μόλις έχω θετική χοριακή να τσεκάρουμε κατευθείαν θυρεωειδή) και έκανα και προγεστερόνη, για να έχω έναν μπούσουλα, παρότι και οι 3 μου είπαν ότι είναι περιττό. Αλλά το έκανα γιατί θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αν όντως χρειάζεται προγεστερόνη και αν ναι ότι παίρνω τη σωστή δόση.

καλα εκανες! καλα αποτελεσματα
απο συμπτωματα πως εισαι? ειχες καταλαβει την ωορηξια σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Καλέ τι λες τώρα; Μια χαρά είναι η ηλικία σου. Ξαδέρφη του άντρα μου έμεινε στα 42 της φυσιολογικά και δική μου ξαδέρφη έμεινε στα 45 της από σπόντα...

Ωραία, έτσι να ακούγονται κι αυτά για να παίρνουμε θάρρος όλα τα κορίτσια εδώ!!! Γιατί σαν πολύ μας έχουν πρήξει με την ηλικία μας μερικοί μερικοί :roll:

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Έχω μια άρνηση μέχρι και για χοριακη να πάω. Νομίζω φοβάμαι να δω αν ειναι αρνητικό. Τα ουτρο επηρρεαζουν την περίοδο? Αν δεν τ σταματήσω, θα έρθει? Να ξέρω τι να περιμένω, γιατί συνήθως ξεκινάνε καφέ 1-2 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου.

Μα τι λες??? Πώς γίνεται να μην πας? Πώς θα χαρούμε με το θετικό αποτέλεσμα σου βρε συ? Ακόμα κι αν δεις καφέ μην αποθαρρυνθείς, έχω διαβάσει ότι σε περίπτωση εγκυμοσύνης μπορεί να έρθει λίγο αίμα τις ημέρες που θα ερχόταν η περίοδος! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν πολύ καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Μα τι λες??? Πώς γίνεται να μην πας? Πώς θα χαρούμε με το θετικό αποτέλεσμα σου βρε συ? Ακόμα κι αν δεις καφέ μην αποθαρρυνθείς, έχω διαβάσει ότι σε περίπτωση εγκυμοσύνης μπορεί να έρθει λίγο αίμα τις ημέρες που θα ερχόταν η περίοδος! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν πολύ καλά!

Είσαι η προσωποποιηση της αισιοδοξίας βρε κορίτσι μου! Να είσαι καλά! Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Roza123 είπε:

Καλησπέρα σας μου έχουν περισσέψει 1200 μονάδες gonal αν κάποια τα χρειάζεται μπορώ να τα δωρίσω :)

Καλησπέρα...χρειάζομαι εγώ γκοναλ. Σας εχω στείλει και μήνυμα . Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Ellidr είπε:

Τώρα είμαι 7+2 τα συμπτώματα που έχω τώρα αν και σήμερα είμαι καλύτερα 

Είναι καούρες πολλές 

Ζάλη σαν να θέλω να κοιμάμαι συνέχεια 

Πρησμένο στήθος 

Κ έντονη οσφρηση γενικά μου βρωμάνε πολλά πράγματα 

Αναγουλες και εμετούς δεν έχω 

Σήμερα βέβαια ξύπνησα περδικι 

Αλλά απ' ότι λένε τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν 

 

Αχ, πολύ με ανακουφίζει που ακούω ότι τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν, γιατί πριν λίγες μέρες είχα αρκετές αναγούλες, κούραση και ζαλάδες (σα να είχα χανγκόβερ ένα πράγμα!!) και εδώ και δύο μέρες νιώθω καλύτερα και μου ήρθε ένας φόβος μήπως κάτι που πήγαινε καλά δεν πάει καλά τώρα. Αλλά ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω, προσπαθώ να κάνω μόνο θετικές σκέψεις για το μικρούλι μας! :wub:

πρίν από 54 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

λοιπόν κορίτσια τώρα επέστρεψα από το γιατρό. Το έμβρυο είναι οκ, από 3,5mm πριν 1 εβδομάδα πήγε στα 11mm σήμερα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Ο γιατρός μου την είπε που δεν έκατσα σπίτι κ τώρα μου είπε να είμαι ξάπλα. 

Μου ξαναέκλεισε ραντεβού για την Τρίτη να με ξαναδεί.

Κι εγώ δεν έχω συμπτώματα, μόνο αυτά που είχα γράψει κ νωρίτερα, λίγο πρησμένη κοιλιά κ αυτή την αίσθηση στο στόμα σαν να έχει αλλάξει το ph

Χαίρομαι που μεγάλωσε το μικρούλι :)

Μπράβοοοοο στο μικρούλι σου, μπράβοοοοο και σε σένα για για το θάρρος σου!!! Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

λοιπόν κορίτσια τώρα επέστρεψα από το γιατρό. Το έμβρυο είναι οκ, από 3,5mm πριν 1 εβδομάδα πήγε στα 11mm σήμερα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Ο γιατρός μου την είπε που δεν έκατσα σπίτι κ τώρα μου είπε να είμαι ξάπλα. 

Μου ξαναέκλεισε ραντεβού για την Τρίτη να με ξαναδεί.

Κι εγώ δεν έχω συμπτώματα, μόνο αυτά που είχα γράψει κ νωρίτερα, λίγο πρησμένη κοιλιά κ αυτή την αίσθηση στο στόμα σαν να έχει αλλάξει το ph

Χαίρομαι που μεγάλωσε το μικρούλι :)

Άντε μπράβο, όλα τέλεια. Μπράβο κορίτσι μου, τώρα κλωσάμε… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ, πολύ με ανακουφίζει που ακούω ότι τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν, γιατί πριν λίγες μέρες είχα αρκετές αναγούλες, κούραση και ζαλάδες (σα να είχα χανγκόβερ ένα πράγμα!!) και εδώ και δύο μέρες νιώθω καλύτερα και μου ήρθε ένας φόβος μήπως κάτι που πήγαινε καλά δεν πάει καλά τώρα. Αλλά ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω, προσπαθώ να κάνω μόνο θετικές σκέψεις για το μικρούλι μας! :wub:

Μπράβοοοοο στο μικρούλι σου, μπράβοοοοο και σε σένα για για το θάρρος σου!!! Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά!!! :)

Τρεις μέρες ήμουν να με Κλάινε οι ρέγγες δε μπορούσα να σηκωθώ από τον καναπέ σήμερα ξύπνησα πολύ καλύτερα και ευτυχώς για να κάνω και καμιά δουλειά 

Μόνο το στήθος παραμένει πρησμένο και πονάει 

Αυτά εγώ υπέρηχο έχω πάλι την Τετάρτη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό να εμφυτευτουν και τα δύο και να τα αγκαλιάσεις σε λίγους μηνες! Έλα να συνεχίσεις το σερι παρακαλώωωω! Μια τεραστια χοριακη εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...