Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 58 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Makelen είπε:

@ksvolimi Κοριτσακι μου καλή επιτυχια στην ετ σου! Ολα να πάνε τέλεια.. και με το καλο το αλλο Σαββατο το παρτυ!!❤❤❤

@Kate92 Τι κανεις;? δεν εχεις πει πως παει η αναμονη;? αντεχεις ακομαα;? δεν εχω διαβασει γκρινιες σου! Απαπα!

@κοτοπουλάκι Πως εισαι κοριτσι μου σημερα; Πηγες στον γιατρο σου;

@Olja Καλημερα κοριτσι μου. Αυριο δεν ειναι η χοριακη σου; πως εισαι;?

Ρε παιδί μου δεν ξέρω τι γίνεται με μένα. Περίμενα να τρωγομαι. Είμαι πάρα πολύ ήρεμη προς το παρόν. Από συμπτώματα έχω μόνο τσιμπήματα και τραβήγματα χαμηλά. Αλλά δε δίνω σημασία. Επίσης έχω αρκετά υγρά. Βέβαια βάζω τρία ουτρο τη μέρα κολπικά. Αλλά εδώ και δύο μερες, ακόμα και με σερβιετακι, μουσκευω το παντελόνι μου. Να με συγχωρείτε κιόλας για την περιγραφικοτητα. Και στήθος δεν αγγιζεται. Αυτό είναι κλασσικό για μένα βεβαια. Παντα μετα την ωορρηξία ποναω. Τώρα περπατάω και πονάω απ' τ τρανταγμα..χαχχαα .Αλλά περνάω φάση αφασιας. Ευτυχώς ...

πρίν από 58 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα γλυκια μου, ευχαριστω πολυ!!!!! Τωρα ετοιμαζομαι και φευγω, θα σας στειλω οταν επιστρεψω❤️

Καλή επιτυχίαααα!! Με το καλό!

πρίν από 50 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

τώρα πάω στο γιατρό, έχω στις 10:00 ραντεβού κ πάρα πολύ άγχος. Εν τω μεταξύ εγώ συμπτώματα πέρα από αυτή την περίεργη αίσθηση στο στόμα κ το πρήξιμο στην κοιλια δεν έχω, ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδες, ούτε πολύ πρησμένο στήθος, ούτε μυρίζω καλύτερα, ούτε μου βρωμάει τίποτα…δεν ξέρω παιδιά φοβάμαι πως πάλι θα πάει χάλια κ αυτό

Μη δίνεις καμιά σημασία σε συμπτώματα! Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου! Εύχομαι να δεις ένα μωρουλι ακμαίο!! Περιμένουμε τα νέα σου!

πρίν από 47 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι ότι πάντα πίστευα σ' αυτά τα θαύματα! Για τους άλλους όμως, για μένα όχι! Και τσιμπιέμαι για να βεβαιωθώ ότι είναι αλήθεια!!! Τελευταία ωοληψία έκανα το Δεκέμβρη. Γιατί ρωτάς?

Καλημέρα! Είμαι ξύπνια από τις 6 με τόσες σκέψεις!!! Και δεν είμαι διατεθημένη να χάσω τον ύπνο μου από τώρα, χαχαχα!! Ο εξωσωματιστής μου είπε κατευθείαν υπέρηχο τη Δευτέρα (αυτός κάνει μόνο εξωσωματικές, δεν αναλαμβάνει το μετά, θα με δει όμως για αρχή και δεν ξέρω για πόσες φορές)! Ο άλλος γιατρός που θα με παρακολουθεί, μου είπε να επαναλάβω χοριακή σε 48 ώρες και ότι τότε θα μου πει πότε να κάνω υπέρηχο (ότι πρέπει να είναι πάνω από 2500 μονάδες για να δείξει ο υπέρηχος). Εύχομαι να είναι όλα καλά! Το θέλω τόσο πολύ!!!

Με το καλό ομορφιά μου!!! Να ενωθείς με τα παιδάκια σου για 9 μήνες!!! ❤❤❤

Κοτοπουλάκι μας καλό, εύχομαι να είναι όλα μια χαρά και να σου φύγει ο φόβος και η αγωνία! Είμαστε μαζί σου!!! Καλή επιτυχία!!!❤

Αχ κι εγώ θα φοβόμουν να κοιμηθώ, μη και ειναι όνειρο! Μας έχεις τρελάνει όλες! Μας ξεσηκωσες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Kate92 είπε:

Ρε παιδί μου δεν ξέρω τι γίνεται με μένα. Περίμενα να τρωγομαι. Είμαι πάρα πολύ ήρεμη προς το παρόν. Από συμπτώματα έχω μόνο τσιμπήματα και τραβήγματα χαμηλά. Αλλά δε δίνω σημασία. Επίσης έχω αρκετά υγρά. Βέβαια βάζω τρία ουτρο τη μέρα κολπικά. Αλλά εδώ και δύο μερες, ακόμα και με σερβιετακι, μουσκευω το παντελόνι μου. Να με συγχωρείτε κιόλας για την περιγραφικοτητα. Και στήθος δεν αγγιζεται. Αυτό είναι κλασσικό για μένα βεβαια. Παντα μετα την ωορρηξία ποναω. Τώρα περπατάω και πονάω απ' τ τρανταγμα..χαχχαα .Αλλά περνάω φάση αφασιας. Ευτυχώς ...

Καλή επιτυχίαααα!! Με το καλό!

Μη δίνεις καμιά σημασία σε συμπτώματα! Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου! Εύχομαι να δεις ένα μωρουλι ακμαίο!! Περιμένουμε τα νέα σου!

Αχ κι εγώ θα φοβόμουν να κοιμηθώ, μη και ειναι όνειρο! Μας έχεις τρελάνει όλες! Μας ξεσηκωσες!

Καλα ακουγονται τα συμπτωματα σου.. αλλα ειμαι η τελευταια που μπορει να τα αξιολογησει οπως καταλαβαινεις!!! Αντε να ερθει η επομενη εβδομαδα.. να μετραμε αντιστροφα! Παρασκευη εσυ, Σαββατο η  @ksvolimi . Χαμοος!!❤❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

τώρα πάω στο γιατρό, έχω στις 10:00 ραντεβού κ πάρα πολύ άγχος. Εν τω μεταξύ εγώ συμπτώματα πέρα από αυτή την περίεργη αίσθηση στο στόμα κ το πρήξιμο στην κοιλια δεν έχω, ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδες, ούτε πολύ πρησμένο στήθος, ούτε μυρίζω καλύτερα, ούτε μου βρωμάει τίποτα…δεν ξέρω παιδιά φοβάμαι πως πάλι θα πάει χάλια κ αυτό

Όλα καλά εύχομαι κοτοπουλάκι περιμένουμε νέα σου...είπαμε για τα συμπτώματα σε άλλες ξεκινάνε νωρίς, σε άλλες λίγο αργότερα, σε άλλες καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Vk79 είπε:

Να που γίνονται και θαύματα.....Σε ένα αντίστοιχο θαύμα ελπίζω και γω (εμβρυομεταφορά έχω τον Ιούλιο)

Πες μου ότι είσαι οπως εγώ 43 ετών? 

 

Πόση ελπιδα μας έδωσες....αχ και να ξερες!

42 κλεισμένα το Νοέμβρη, άρα 42,5 νταν! Σου εύχομαι ολόψυχα ένα θαύμα καλή μου!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα να ρωτησω, ίσως είναι και φυσιολογικό. Εμενα μέχρι προχθές πονουσε η κοιλια μ ελαφρώς σχεδόν συνέχεια. 2 μερες τωρα εχει περασει και με πονάει απλως για κανένα 2 λεπτο μερικές φορές την ημέρα!

  Δεν έχω ακούσει καρδούλα ακόμα, Δευτέρα θα πάω. Λετε να μην;  αλλα συμπτώματα δεν εχω για να πω ότι βλεπω κάτι! οκ το στήθος ποτέ πρηζεται ποτέ ξεπρηζεται, ποτε ποναει-ποτε οχι. Και καμιά ελαφριά ζάλη έτσι κανα 2 φορες την ημερα! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα αύριο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , happiness79 είπε:

42 κλεισμένα το Νοέμβρη, άρα 42,5 νταν! Σου εύχομαι ολόψυχα ένα θαύμα καλή μου!!! ❤❤❤

Happiness τα νέα σου ήταν συγκλονιστικά. Πράγματα με γεμίσες ελπίδα νομίζω κ πολλές κόπελες εδώ.  Θέλω με την ευκαιρία να πω ένα μπράβο και ευχαριστώ στα κορίτσια που είναι ήδη μαμάδες κ μένουν στο φόρουμ  για να δώσουν κουράγιο ή μια συμβουλή. Και στα κορίτσια που τα κατάφεραν τώρα να μην χαθούν γιατί είναι η ελπίδα μας. Όσες προσπαθούμε είμαστε μέσα στο άγχος με πολλά σκαμπανεβασματα και νομίζω σας χρειαζόμαστε κ ας μην είμαστε στο ίδιο λεβελ. Τα καλύτερα για όλες μας ευχομαι❤❤❤

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , happiness79 είπε:

Είναι φυσική σύλληψη και δε χρειάζεται να πάρω πολλά φάρμακα, μόνο προγεστερόνη μου είπε 3 utrogestan τη μέρα ενδοκολπικά και 1 σαλοσπίρ των 80. Και οι δύο γυναικολόγοι είναι και εξωσωματιστές, οπότε το έχω δίπορτο!!!

Γιατί να τα πάρεις αυτά αφού ήταν φυσική σύλληψη;

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα να ρωτησω, ίσως είναι και φυσιολογικό. Εμενα μέχρι προχθές πονουσε η κοιλια μ ελαφρώς σχεδόν συνέχεια. 2 μερες τωρα εχει περασει και με πονάει απλως για κανένα 2 λεπτο μερικές φορές την ημέρα!

  Δεν έχω ακούσει καρδούλα ακόμα, Δευτέρα θα πάω. Λετε να μην;  αλλα συμπτώματα δεν εχω για να πω ότι βλεπω κάτι! οκ το στήθος ποτέ πρηζεται ποτέ ξεπρηζεται, ποτε ποναει-ποτε οχι. Και καμιά ελαφριά ζάλη έτσι κανα 2 φορες την ημερα! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα αύριο! 

Να μην ψάχνεις καθόλου για συμπτώματα, να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις. Από το να ρωτάς εδώ και να σου λέμε η κάθεμία το μακρύ μας και το κοντό μας, αν θέλεις σου στέλνω να κατεβάσεις το βιβλίο "what to expect when you are expecting" ή μπορείς να μπαίνεις στο site του Ιασώ να παρακολουθείς την εγκυμοσύνη σου εβδομάδα εβδομάδα. Εμένα με βοήθησαν πολύ αυτά τα 2 και δεν είχα κανένα άγχος σε όλη ου την εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα να ρωτησω, ίσως είναι και φυσιολογικό. Εμενα μέχρι προχθές πονουσε η κοιλια μ ελαφρώς σχεδόν συνέχεια. 2 μερες τωρα εχει περασει και με πονάει απλως για κανένα 2 λεπτο μερικές φορές την ημέρα!

  Δεν έχω ακούσει καρδούλα ακόμα, Δευτέρα θα πάω. Λετε να μην;  αλλα συμπτώματα δεν εχω για να πω ότι βλεπω κάτι! οκ το στήθος ποτέ πρηζεται ποτέ ξεπρηζεται, ποτε ποναει-ποτε οχι. Και καμιά ελαφριά ζάλη έτσι κανα 2 φορες την ημερα! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα αύριο! 

Τα συμπτώματα τα υπόλοιπα ξεκινούν μετά την 7η εβδομάδα χωρίς να είναι απόλυτο το πότε ακριβώς! Και η κοιλιά και το στήθος πότε ενοχλούν, πότε δεν τα καταλαβαίνεις.... οπότε μη σε αγχώνει...ζουλάς κι εσύ το βυζί όλη μέρα για να δεις;;;; :D

  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

42 κλεισμένα το Νοέμβρη, άρα 42,5 νταν! Σου εύχομαι ολόψυχα ένα θαύμα καλή μου!!! ❤❤❤

Καλέ τι λες τώρα; Μια χαρά είναι η ηλικία σου. Ξαδέρφη του άντρα μου έμεινε στα 42 της φυσιολογικά και δική μου ξαδέρφη έμεινε στα 45 της από σπόντα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ele@n είπε:

Τα συμπτώματα τα υπόλοιπα ξεκινούν μετά την 7η εβδομάδα χωρίς να είναι απόλυτο το πότε ακριβώς! Και η κοιλιά και το στήθος πότε ενοχλούν, πότε δεν τα καταλαβαίνεις.... οπότε μη σε αγχώνει...ζουλάς κι εσύ το βυζί όλη μέρα για να δεις;;;; :D

Αχαααχχαχα σφεντόνα το χω κάνει που λένε :-D μ εχει μεινει συνήθεια και το κάνω κ στο δρομο!!! Οχι ντξ το βλεπω κ ολας γτ εχει μπλε φλέβες και γεμίζει το σουτιεν μ! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Makelen είπε:

Καλα ακουγονται τα συμπτωματα σου.. αλλα ειμαι η τελευταια που μπορει να τα αξιολογησει οπως καταλαβαινεις!!! Αντε να ερθει η επομενη εβδομαδα.. να μετραμε αντιστροφα! Παρασκευη εσυ, Σαββατο η  @ksvolimi . Χαμοος!!❤❤

Έχω μια άρνηση μέχρι και για χοριακη να πάω. Νομίζω φοβάμαι να δω αν ειναι αρνητικό. Τα ουτρο επηρρεαζουν την περίοδο? Αν δεν τ σταματήσω, θα έρθει? Να ξέρω τι να περιμένω, γιατί συνήθως ξεκινάνε καφέ 1-2 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα να ρωτησω, ίσως είναι και φυσιολογικό. Εμενα μέχρι προχθές πονουσε η κοιλια μ ελαφρώς σχεδόν συνέχεια. 2 μερες τωρα εχει περασει και με πονάει απλως για κανένα 2 λεπτο μερικές φορές την ημέρα!

  Δεν έχω ακούσει καρδούλα ακόμα, Δευτέρα θα πάω. Λετε να μην;  αλλα συμπτώματα δεν εχω για να πω ότι βλεπω κάτι! οκ το στήθος ποτέ πρηζεται ποτέ ξεπρηζεται, ποτε ποναει-ποτε οχι. Και καμιά ελαφριά ζάλη έτσι κανα 2 φορες την ημερα! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα αύριο! 

Angot τα συμπτώματα έρχονται κ φεύγουν προσπάθησε να μην δίνεις σημασία να μην τα αξιολογεις. Θα σκέφτεσαι θετικά ..θα έρθει κ η Δευτέρα κ θα ηρεμήσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Troia είπε:

Γιατί να τα πάρεις αυτά αφού ήταν φυσική σύλληψη;

Να μην ψάχνεις καθόλου για συμπτώματα, να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις. Από το να ρωτάς εδώ και να σου λέμε η κάθεμία το μακρύ μας και το κοντό μας, αν θέλεις σου στέλνω να κατεβάσεις το βιβλίο "what to expect when you are expecting" ή μπορείς να μπαίνεις στο site του Ιασώ να παρακολουθείς την εγκυμοσύνη σου εβδομάδα εβδομάδα. Εμένα με βοήθησαν πολύ αυτά τα 2 και δεν είχα κανένα άγχος σε όλη ου την εγκυμοσύνη.

Μπορώ να το παραγγείλω και από βιβλιοπωλείο φαντάζομαι ε;  θα το ήθελα είναι η αλήθεια. Το ίντερνετ λέει και άκυρα πράγματα που σε αγχώνουν. Απλως ρωτάω εδώ γτ όσο να ναι είμαστε 15 περίπου κορίτσια και όλο και κάποια ίσως το εχει παρατηρήσει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kate92 είπε:

Έχω μια άρνηση μέχρι και για χοριακη να πάω. Νομίζω φοβάμαι να δω αν ειναι αρνητικό. Τα ουτρο επηρρεαζουν την περίοδο? Αν δεν τ σταματήσω, θα έρθει? Να ξέρω τι να περιμένω, γιατί συνήθως ξεκινάνε καφέ 1-2 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου.

Εγω οταν επαιρνα κολπικα utrogestan, κανοντας προσπαθειες με serpafar και προγραμματισμενες επαφες, πήγαινα καθε μηνα 14 μερες μετα την ωορηξια και εκανα χοριακη. Μολις εβγαινε αρνητικη, τα εκοβα, και η περιοδος ερχοταν 5-6 μερες αργοτερα. Ποτέ δεν μου ειχαν ερθει ενω εβαζα τα utrogestan. Και μαλιστα εβαζα μονο 1 των 200 καθε βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Makelen είπε:

Εγω οταν επαιρνα κολπικα utrogestan, κανοντας προσπαθειες με serpafar και προγραμματισμενες επαφες, πήγαινα καθε μηνα 14 μερες μετα την ωορηξια και εκανα χοριακη. Μολις εβγαινε αρνητικη, τα εκοβα, και η περιοδος ερχοταν 5-6 μερες αργοτερα. Ποτέ δεν μου ειχαν ερθει ενω εβαζα τα utrogestan. Και μαλιστα εβαζα μονο 1 των 200 καθε βραδυ.

Ααα ευχαριστώ! Άντε να δούμε. Ελπίζω τουλάχιστον να παραμείνω έτσι ζεν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...