Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Παίρνω dhea κοριτσάκι μου που λενε βοηθαει. Σε ένα κυκλο εχω ανεβασμενη κ στον επόμενο νορμάλ κάπως έτσι παει. Και η αμη 2,9 pmol.

Εγώ παίρνω fertilimax,ρώτα όμως το γιατρό σου και η αλήθεια είναι ότι η fsh μου έπεσε ,όμως δεν είχα υψηλή ,δηλαδή από 9 μου έχει πάει σταθερά 7 ένα χρόνο τώρα.. ,ρώτα τον ενδοκρινολόγο σου ίσως βοηθήσει ,εύχομαι κάθε επιτυχία !

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Έχω ένα που θα το έκανα την Κυριακή πριν να πάρω το duphaston για να ειμαι σίγουρη επειδή είμαι και με 1 μήνα καθυστέρηση αλλά και για να μην μπω σε πειρασμό να το κάνω όταν θα είμαι σε αναμονή χοριακής. Καλά, οι πιθανότητες είναι 0,1% περίπου αλλά και η happiness 1% έλεγε χαχαχα

@kateriiina25 κορίτσι μου εύχομαι και σε εσένα το θαύμα να έγινε πραγματικά!!!!

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ουαου...τελειες οι βλαστοκυστες σου!!! Κ εμενα το παιδακι μου ηταν μια διογκωμενη βλαστοκυστη ετοιμη να βγει απο το περίβλημα...Σου ευχομαι καλη εμφυτευση και μια μεγαλη χοριακη... Αλήθεια,μονο σε μενα ειπαν πως δεν προχωρανε τοσο γρήγορα οι βλαστοκυστες από την ωρα που θα τις αποψυξουν μέχρι την ωρα που θα τις βάλουν;

 

@κοτοπουλάκι,τωρα μπορείς να ηρεμησεις και να χαρεις την υπόλοιπη εγκυμοσύνη σου!!! Ξερω πως ήταν δυσκολο και ψυχοφθόρο αυτο που πέρασες αλλα ολα καλα!!!! Καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!! 

Τα τρίτης ημέρας έμβρυα τα αποψυχουν και αμέσως κάνουν την ετ; Δε τα αφήνουν ως 5 ημέρα σωστά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Εγώ παίρνω fertilimax,ρώτα όμως το γιατρό σου και η αλήθεια είναι ότι η fsh μου έπεσε ,όμως δεν είχα υψηλή ,δηλαδή από 9 μου έχει πάει σταθερά 7 ένα χρόνο τώρα.. ,ρώτα τον ενδοκρινολόγο σου ίσως βοηθήσει ,εύχομαι κάθε επιτυχία !

@kateriiina25 κορίτσι μου εύχομαι και σε εσένα το θαύμα να έγινε πραγματικά!!!!

Τα τρίτης ημέρας έμβρυα τα αποψυχουν και αμέσως κάνουν την ετ; Δε τα αφήνουν ως 5 ημέρα σωστά; 

Κανονικα τα βαζεις ναι ομως εχω ακουσει να τα αφήσουν να δουν αν θα φτασουν βλαστοκυστες..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Natassou85 said:

Κοριτσια να ρωτησω επειδη αγχωθηκα .. αν οι βλαστοκυστες που μεταφερουμε κατα το ξεπαγωμα δεν εξελιχθουν αυτο σημαινει πως δεν υπαρχει κ ελπιδα να εμφυτευτουν;;

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο. Σου είπαν κάτι τέτοιο?

5 minutes ago, Maroxmarox said:

Εγώ παίρνω fertilimax,ρώτα όμως το γιατρό σου και η αλήθεια είναι ότι η fsh μου έπεσε ,όμως δεν είχα υψηλή ,δηλαδή από 9 μου έχει πάει σταθερά 7 ένα χρόνο τώρα.. ,ρώτα τον ενδοκρινολόγο σου ίσως βοηθήσει ,εύχομαι κάθε επιτυχία !

@kateriiina25 κορίτσι μου εύχομαι και σε εσένα το θαύμα να έγινε πραγματικά!!!!

Καλέ δεν υπάρχει περίπτωση αλλά ευχαριστώ χαχα

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

 

@κοτοπουλάκι,τωρα μπορείς να ηρεμησεις και να χαρεις την υπόλοιπη εγκυμοσύνη σου!!! Ξερω πως ήταν δυσκολο και ψυχοφθόρο αυτο που πέρασες αλλα ολα καλα!!!! Καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!! 

Προς το παρόν φαίνεται να πηγαίνει καλά, καρδούλα δεν άκουσα ακόμα αλλά είναι κ νωρίς, αν πάνε όλα καλά την επόμενη βδομάδα θα ακούσω. 

Για να ηρεμήσω πρέπει να περάσει το πρώτο τρίμηνο, μέχρι τότε μια ανησυχία θα με τρώει, τουλάχιστον να περάσει κ η 8η εβδομάδα που έφερε την παλινδρόμηση στο πρώτο μου έμβρυο πέρσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Maroxmarox said:

Τα τρίτης ημέρας έμβρυα τα αποψυχουν και αμέσως κάνουν την ετ; Δε τα αφήνουν ως 5 ημέρα σωστά; 

Tα 3ης μέρας έμβρυα είναι 3ων ημερών έμβρυα, αν τα αφήσουν για 5ης θα είναι 5ης μέρας έμβρυα :rolleyes:


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Εγώ παίρνω fertilimax,ρώτα όμως το γιατρό σου και η αλήθεια είναι ότι η fsh μου έπεσε ,όμως δεν είχα υψηλή ,δηλαδή από 9 μου έχει πάει σταθερά 7 ένα χρόνο τώρα.. ,ρώτα τον ενδοκρινολόγο σου ίσως βοηθήσει ,εύχομαι κάθε επιτυχία !

@kateriiina25 κορίτσι μου εύχομαι και σε εσένα το θαύμα να έγινε πραγματικά!!!!

Τα τρίτης ημέρας έμβρυα τα αποψυχουν και αμέσως κάνουν την ετ; Δε τα αφήνουν ως 5 ημέρα σωστά; 

Ευχαριστώ marox ναι ξερω ότι τα fertilimax περιέχουν dhea δε νομίζω να μου προσφέρουν κάτι παραπάνω εφόσον παίρνω κ ενδεχομένως σε μεγαλύτερη ποσότητα.  Εσύ κοριτσάκι μου δεν έχεις πρόβλημα είσαι μέσα στα όρια και το 9 είναι μια χαρά. Ότι καλύτερο κ σε σένα εύχομαι ❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου εκανα τον πρωτο μου υπερηχο.. μολις τωρα γυρισα..Ολα καλα..! Ενδομητριος σακος 4 εβδομαδων μου ειπαν. Μου εδωσε και τον υπερηχο. Ξανα σε μια εβδομαδα παλι..! Μιλησα και με τον εξωσωματιστη.. και μου ειπε κι εκεινος οτι αυτο περιμεναμε προς το παρον. Οτι ειναι πολυ νωρις για κατι περισσοτερο. Αυταα..! Παλι αναμονη..!

Τέλεια κορίτσι μου 

Με το καλό και ο επόμενος....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου εκανα τον πρωτο μου υπερηχο.. μολις τωρα γυρισα..Ολα καλα..! Ενδομητριος σακος 4 εβδομαδων μου ειπαν. Μου εδωσε και τον υπερηχο. Ξανα σε μια εβδομαδα παλι..! Μιλησα και με τον εξωσωματιστη.. και μου ειπε κι εκεινος οτι αυτο περιμεναμε προς το παρον. Οτι ειναι πολυ νωρις για κατι περισσοτερο. Αυταα..! Παλι αναμονη..!

Μπράβο αστέρι μου 

Υπάρχει σάκος. Όλα καλά λοιπόν!! Πάμε δυνατά και όλα θα πάνε τέλεια τέλεια τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ellidr είπε:

Τέλεια κορίτσι μου 

Με το καλό και ο επόμενος....

Σ ευχαριστω κοριτσι μου..!!❤❤

πρίν από 9 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Μπράβο αστέρι μου 

Υπάρχει σάκος. Όλα καλά λοιπόν!! Πάμε δυνατά και όλα θα πάνε τέλεια τέλεια τέλεια!!

Σ ευχαριστω πολυ Χρυσα μου!❤ Ιδια λογια ακριβως ειπε και η γυναικολογος μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Οριακά δεν είχα καθυστέρηση, μόλις μία μέρα! Είχα όμως συμπτώματα (ξαφνικά μου κόβονταν τα πόδια σα να πάθαινα υπόταση, αναγούλες, ζαλάδες, δέκατα και κόπωση) και η μαμά μου με έπρηξε ότι είμαι έγκυος (αχ αυτές οι μανάδες, μα πάντα ξέρουν!!) και ενώ δεν το πίστευα, από το πολύ το μπίρι μπίρι άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες και πάω σήμερα να βάλω σκούπα και σκέφτομαι κι αν κάνω κάτι που δεν πρέπει? Και για να μη το έχω έγνοια λέω ας κάνω ένα τεστ! Και βγήκε αχνά θετικό! Και πήγα κατευθείαν για χοριακή και επιβεβαιώθηκε! Μου φαίνεται απίστευτο! Κι όμως είναι αλήθεια!!! Μακάρι να πάει καλά! Καλή επιτυχία και σε σένα σε όποιο στάδιο είσαι και μέχρι τέλους!

Τι τελεια!!!! Μα ειναι πραγματικο Θαυμα!!!

Δηλαδη αυτα που περιεγραψες σα συμπτωματα ,υποθετω δεν ειχες ποτε παρομοια πριν αδιαθετησεις σε παλιοτερους κυκλους,ε?Εννοω ηταν διαφορετικα απο οταν περιμενες την περιοδο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Δεν έχεις και πολύ άδικο! Μαρτύριο είναι, εγώ από τώρα το σκέφτομαι και απέχω πολύ από την επόμενη ετ χαχα 

Εμενα θα μου πεις.. Κοντεψα να τρελαθω!!! Χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Tα 3ης μέρας έμβρυα είναι 3ων ημερών έμβρυα, αν τα αφήσουν για 5ης θα είναι 5ης μέρας έμβρυα :rolleyes:

Άρα εφόσον τα κατεψυξαν τρίτη ημέρα μετά δε τα αφήνουν να φθάσουν 5η σωστά; Κάνουν αμέσως μετά την απόψυξη την βρυομεταφορα;

πρίν από 41 λεπτά , Zenia82 είπε:

Ευχαριστώ marox ναι ξερω ότι τα fertilimax περιέχουν dhea δε νομίζω να μου προσφέρουν κάτι παραπάνω εφόσον παίρνω κ ενδεχομένως σε μεγαλύτερη ποσότητα.  Εσύ κοριτσάκι μου δεν έχεις πρόβλημα είσαι μέσα στα όρια και το 9 είναι μια χαρά. Ότι καλύτερο κ σε σένα εύχομαι ❤

Σου εύχομαι καλή επιτυχία:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Άρα εφόσον τα κατεψυξαν τρίτη ημέρα μετά δε τα αφήνουν να φθάσουν 5η σωστά; Κάνουν αμέσως μετά την απόψυξη την βρυομεταφορα;

Σωστά.  3η μερα τα κατεψυξαν, 3ης μέρας εμβρυακια θα βάλουν! Εμενα ετσι εγινε τουλάχιστον! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Makelen είπε:

Εμενα θα μου πεις.. Κοντεψα να τρελαθω!!! Χαχαχ

Στο τέλος όμως τρελάθηκες από χαρά, αυτό περιμένω και εγώ. Συνέχισε έτσι όμορφα όλους τους μήνες :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...