Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Μπράβο αστέρι μου 

Υπάρχει σάκος. Όλα καλά λοιπόν!! Πάμε δυνατά και όλα θα πάνε τέλεια τέλεια τέλεια!!

 

πρίν από 44 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου εκανα τον πρωτο μου υπερηχο.. μολις τωρα γυρισα..Ολα καλα..! Ενδομητριος σακος 4 εβδομαδων μου ειπαν. Μου εδωσε και τον υπερηχο. Ξανα σε μια εβδομαδα παλι..! Μιλησα και με τον εξωσωματιστη.. και μου ειπε κι εκεινος οτι αυτο περιμεναμε προς το παρον. Οτι ειναι πολυ νωρις για κατι περισσοτερο. Αυταα..! Παλι αναμονη..!

Ολα πανε καλα.. αυτο εχει σημασια..❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου εκανα τον πρωτο μου υπερηχο.. μολις τωρα γυρισα..Ολα καλα..! Ενδομητριος σακος 4 εβδομαδων μου ειπαν. Μου εδωσε και τον υπερηχο. Ξανα σε μια εβδομαδα παλι..! Μιλησα και με τον εξωσωματιστη.. και μου ειπε κι εκεινος οτι αυτο περιμεναμε προς το παρον. Οτι ειναι πολυ νωρις για κατι περισσοτερο. Αυταα..! Παλι αναμονη..!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μπράβο!!! Όλα τέλεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

 

Θα το κάνω αύριο το πρωί. Θέλω και πρωινά ούρα τρομάρα μου :lol:  

Το καλό είναι ότι δεν με απασχολεί καθόλου το ότι θα είναι αρνητικό λόγω του ότι ξεκινάω όπου να 'ναι

Κι εγώ τα ίδια έλεγα και τελικά δεν περίμενα τα πρωινά! :lol: Καλύτερα όμως πρωί, είδες το δικό μου πόσο αχνή γραμμή είχε και με τόσο υψηλή χοριακή... Αυτά να τα βλέπουν τα κορίτσια που βιάζονται να κάνουν τεστ, μπορεί και μη δείξει ενώ να είναι θετικό!

3 ώρες πρίν, Troia είπε:

Ο Κελλάρης στο Υγεία Ivf δεν είναι;

Εννοώ για να νιώθεις περισσότερη ασφάλεια ότι παίρνεις κάτι για να βοηθήσεις την κύηση. Αφού τα παίρνεις κολπικά, γλίτωσες και τη ζαλάδα!

Πάει, χάζεψα, καλά λες!!!

56,70 η προγεστερόνη μου (δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό!!!)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Maroxmarox said:

Άρα εφόσον τα κατεψυξαν τρίτη ημέρα μετά δε τα αφήνουν να φθάσουν 5η σωστά; Κάνουν αμέσως μετά την απόψυξη την βρυομεταφορα;

Αν μετά το αποφασίσεις μπορείς να τα αποψύξεις και να τα αφήσεις να φτάσουν βλαστοκύστες. Εγώ έτσι έκανα στα 3 μου έμβρυα. Και μετά έβαλα τα 2 και το 3ο το ξανά καταψύξαμε 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Κοριτσια μου εκανα τον πρωτο μου υπερηχο.. μολις τωρα γυρισα..Ολα καλα..! Ενδομητριος σακος 4 εβδομαδων μου ειπαν. Μου εδωσε και τον υπερηχο. Ξανα σε μια εβδομαδα παλι..! Μιλησα και με τον εξωσωματιστη.. και μου ειπε κι εκεινος οτι αυτο περιμεναμε προς το παρον. Οτι ειναι πολυ νωρις για κατι περισσοτερο. Αυταα..! Παλι αναμονη..!

Υπέροχα νέα!!! Εύχομαι σε κάθε στάδιο να το βλέπετε να εξελίσσεται άριστα! :wub: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, happiness79 said:

Κι εγώ τα ίδια έλεγα και τελικά δεν περίμενα τα πρωινά! :lol: Καλύτερα όμως πρωί, είδες το δικό μου πόσο αχνή γραμμή είχε και με τόσο υψηλή χοριακή... Αυτά να τα βλέπουν τα κορίτσια που βιάζονται να κάνουν τεστ, μπορεί και μη δείξει ενώ να είναι θετικό!

 

Αυτό το μήνυμα πως ξανά ήρθε ξαφνικά και νόμιζα έπαθα ντεζαβού??

  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nora39 είπε:

Τι τελεια!!!! Μα ειναι πραγματικο Θαυμα!!!

Δηλαδη αυτα που περιεγραψες σα συμπτωματα ,υποθετω δεν ειχες ποτε παρομοια πριν αδιαθετησεις σε παλιοτερους κυκλους,ε?Εννοω ηταν διαφορετικα απο οταν περιμενες την περιοδο?

Ναι καλέ, καμία σχέση! Αυτά τα συμπτώματα τα είχα παλιότερα μετά από χανγκόβερ :D

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αυτό το μήνυμα πως ξανά ήρθε ξαφνικά και νόμιζα έπαθα ντεζαβού??

Ασ' το, έχω τέτοια ζαβλακωμάρα που το είδα αποθηκευμένο και ξέχασα ότι το είχα ξαναστείλει!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Σωστά.  3η μερα τα κατεψυξαν, 3ης μέρας εμβρυακια θα βάλουν! Εμενα ετσι εγινε τουλάχιστον! 

Ωραία ,με το καλό κορίτσι μου,μια καλή εγκυμοσύνη να έχεις! 

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Αν μετά το αποφασίσεις μπορείς να τα αποψύξεις και να τα αφήσεις να φτάσουν βλαστοκύστες. Εγώ έτσι έκανα στα 3 μου έμβρυα. Και μετά έβαλα τα 2 και το 3ο το ξανά καταψύξαμε 

Να ρωτήσω στην απόψυξη μπορεί να έχουμε απώλεια σε κάποια από τα έμβρυα ; Επίσης για να τα αφήσεις έως 5η ημέρα με ποια κριτήρια το αποφασίζει ο γιατρός,ξέρεις; Και εμένα τριών ημερών είναι ..

Αν θυμάμαι καλά ξεκινάς κάνα τώρα ,με φυσικό η διέγερση ;

Έχεις ένα ακόμη εμβρυακι,πόσα θέλετε ακόμη;

Κορίτσια μου ενδοκρινολογικό ελενα έχει καμία σας εμπειρία, είναι καλοί;έχω κλείσει ραντεβού έχω χασιμοτο ,κάνουν υπέρηχο ; Είναι και ενδοκρινολόγοι αναπαραγωγής ; Ξέρετε;

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια @happiness79 τι υπέροχα νέα είναι αυτά. Να πάνε όλα τέλεια εύχομαι. @Makelen πολύ ωραία. Καλή συνέχεια σου εύχομαι και στον επόμενο υπέρηχο να δεις και εμβρυικα στοιχεία. Εγώ σήμερα πήγα στον εξωσωματιστη για να μου γράψει τα φάρμακα. 30 Μαΐου μου είπε να πάω για υπέρηχο και μετά όταν μου έρθει περίοδος ξεκινάμε. Μου έχει γράψει serpafar 3 την ημέρα , bemfola, arvekap, vibramycin και filicine

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Κι εγώ τα ίδια έλεγα και τελικά δεν περίμενα τα πρωινά! :lol: Καλύτερα όμως πρωί, είδες το δικό μου πόσο αχνή γραμμή είχε και με τόσο υψηλή χοριακή... Αυτά να τα βλέπουν τα κορίτσια που βιάζονται να κάνουν τεστ, μπορεί και μη δείξει ενώ να είναι θετικό!

Πάει, χάζεψα, καλά λες!!!

56,70 η προγεστερόνη μου (δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό!!!)

Τέλεια είναι 

Πάνω από 25 την θέλουμε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Στο τέλος όμως τρελάθηκες από χαρά, αυτό περιμένω και εγώ. Συνέχισε έτσι όμορφα όλους τους μήνες :wub:

Σ ευχαριστω πολυ!!❤❤

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

 

Ολα πανε καλα.. αυτο εχει σημασια..❤️

Ναι ευτυχως..! Ολα καλα εχουν παει.. ελπίζω να συνεχιστει μεχρι τελους..❤ 

1 ώρα πρίν, Kate92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μπράβο!!! Όλα τέλεια!

Ευχαριστω κοριτσακι μου!! ❤❤

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Υπέροχα νέα!!! Εύχομαι σε κάθε στάδιο να το βλέπετε να εξελίσσεται άριστα! :wub: 

Μακαρι κοριτσι μου..❤.. σ ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Συγχαρητήρια @happiness79 τι υπέροχα νέα είναι αυτά. Να πάνε όλα τέλεια εύχομαι. @Makelen πολύ ωραία. Καλή συνέχεια σου εύχομαι και στον επόμενο υπέρηχο να δεις και εμβρυικα στοιχεία. Εγώ σήμερα πήγα στον εξωσωματιστη για να μου γράψει τα φάρμακα. 30 Μαΐου μου είπε να πάω για υπέρηχο και μετά όταν μου έρθει περίοδος ξεκινάμε. Μου έχει γράψει serpafar 3 την ημέρα , bemfola, arvekap, vibramycin και filicine

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Με το καλό να ξεκινήσεις κι εσύ και βουρ για την επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Kallo είπε:

Συγχαρητήρια @happiness79 τι υπέροχα νέα είναι αυτά. Να πάνε όλα τέλεια εύχομαι. @Makelen πολύ ωραία. Καλή συνέχεια σου εύχομαι και στον επόμενο υπέρηχο να δεις και εμβρυικα στοιχεία. Εγώ σήμερα πήγα στον εξωσωματιστη για να μου γράψει τα φάρμακα. 30 Μαΐου μου είπε να πάω για υπέρηχο και μετά όταν μου έρθει περίοδος ξεκινάμε. Μου έχει γράψει serpafar 3 την ημέρα , bemfola, arvekap, vibramycin και filicine

Σ ευχαριστω πολύ...❤.. καλή αρχη και σε σενα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Με το καλό να ξεκινήσεις κι εσύ και βουρ για την επιτυχία!!! 

Αχχχ σε ευχαριστώ πολυ. Ανυπομονώ. Θέλω να περάσουν γρήγορα οι μέρες να ξεκινήσω. Ωστόσο σκέφτομαι ότι αυτές τις μέρες θέλω να ηρεμήσω και να περάσω καλά. Να γεμίσω δυνάμεις για μετά 

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Σ ευχαριστω πολύ...❤.. καλή αρχη και σε σενα!!

Ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...