Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Ναιιι δεν υπαρχουν οι βλαστοκυστες σου ειναι τελειες!!! ❤❤❤ Μπραβο μπραβοοο.. πολυ πιθανο να εμφυτευθουν και οι δυο!! Ευχομαι πραγματικα μια τεραστιααα χοριακηηη και πολλους τριπλασιασμουυυς!!!❤❤ Σε περιμενω να μου κανεις παρεα στην εγκυμοσυνη.. και πλεον να.. μετραμε.. τις κοιλιες μας!!!❤❤❤

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, τώρα αυτή η γλυκιά αναμονή. Σύντομα μια τεράστια χοριακή ❤️

Ποια γλυκια αναμονη καλεεε;? γιατι της λες ψεματα της κοπελας;? Ακου γλυκιαα! Χαχαχ:D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Γιατί αυτό είπε ο εξωσωματικός μου ο Μαντζ. και μίλησα το πρωί με την Οικονομοπούλου, της το είπα και συμφώνησε. Συμφώνησε επίσης και ο άλλος μου γυναικολόγος (και εξωσωματιστής) ο Κελλ. οπότε δεν έχω λόγο να μην τα πάρω, 3 στα 3. Επιπλέον πήγα σήμερα για εξετάσεις θυρεωειδούς (γιατί μου είχε πει η ενδοκρινολόγος ότι μόλις έχω θετική χοριακή να τσεκάρουμε κατευθείαν θυρεωειδή) και έκανα και προγεστερόνη, για να έχω έναν μπούσουλα, παρότι και οι 3 μου είπαν ότι είναι περιττό. Αλλά το έκανα γιατί θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αν όντως χρειάζεται προγεστερόνη και αν ναι ότι παίρνω τη σωστή δόση.

Για το θυρεοειδή καλά έκανες, για την προγεστερόνη όχι, γιατί δεν θα σου την αξιολογήσουν εφόσον δεν την πιστεύουν. Η σχολή του Γένεσις κυρίως την πιστεύει. Για το σαλοσπίρ εφόσον σου το είπε η Οικονομοπούλου, όλα καλά, γιατί είναι φάρμακο της ειδικότητας της.

Επίσης μην αγχώνεσαι για την προγεστερόνη, γιατί έκανες κανονικά ωορρηξία (εξ ου και η φυσική σύλληψη) οπότε ο οργανισμος σου παρήγαγε κανονικά. Προληπτικά σου τη δίνουν και κυρίως για την ψυχολογία σου.

πρίν από 37 λεπτά , eleonora85 είπε:

Υπεροχα νεα! Ευχομαι μια ευκολη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!:wub:
Δινεις τοοοσο θαρρος κ σε εμας τις υπολοιπες 

Εχω ψαξει γι αυτο το βιβλιο στο public (γιατι κ εγω θα το ηθελα στα ελληνικα)   αλλα μου λενε οτι δεν ειναι διαθεσιμο εδω κ ενα 4μηνο περιπου..

Εγώ το είχα βρει τα Χριστούγεννα που έψαχνα για το αντίστοιχο του 1ου χρόνου της ζωής του μωρού.  Θέλεις κι εσύ το .pdf;

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

λοιπόν κορίτσια τώρα επέστρεψα από το γιατρό. Το έμβρυο είναι οκ, από 3,5mm πριν 1 εβδομάδα πήγε στα 11mm σήμερα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Ο γιατρός μου την είπε που δεν έκατσα σπίτι κ τώρα μου είπε να είμαι ξάπλα. 

Μου ξαναέκλεισε ραντεβού για την Τρίτη να με ξαναδεί.

Κι εγώ δεν έχω συμπτώματα, μόνο αυτά που είχα γράψει κ νωρίτερα, λίγο πρησμένη κοιλιά κ αυτή την αίσθηση στο στόμα σαν να έχει αλλάξει το ph

Χαίρομαι που μεγάλωσε το μικρούλι :)

Αυτή η αηδιαστική γεύση στο στόμα θα σε συνοδέυει τουλάχιστον για το α' τρίμηνο της εγκυμοσύνης...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Troia είπε:

Για το θυρεοειδή καλά έκανες, για την προγεστερόνη όχι, γιατί δεν θα σου την αξιολογήσουν εφόσον δεν την πιστεύουν. Η σχολή του Γένεσις κυρίως την πιστεύει. Για το σαλοσπίρ εφόσον σου το είπε η Οικονομοπούλου, όλα καλά, γιατί είναι φάρμακο της ειδικότητας της.

Επίσης μην αγχώνεσαι για την προγεστερόνη, γιατί έκανες κανονικά ωορρηξία (εξ ου και η φυσική σύλληψη) οπότε ο οργανισμος σου παρήγαγε κανονικά. Προληπτικά σου τη δίνουν και κυρίως για την ψυχολογία σου.

Εγώ το είχα βρει τα Χριστούγεννα που έψαχνα για το αντίστοιχο του 1ου χρόνου της ζωής του μωρού.  Θέλεις κι εσύ το .pdf;

Αυτή η αηδιαστική γεύση στο στόμα θα σε συνοδέυει τουλάχιστον για το α' τρίμηνο της εγκυμοσύνης...

Ναι θα το ηθελα αν σου ειναι ευκολο..Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Γιατι κάτι μου λέει ότι δεν είναι "μικρουλι" και είναι "μικρουλια"?!??!?? !!!!! 

Κάτι μου λέει ότι το θαυματάκι ειναι... θαυματάκια!!!!! 

Εγώ είχα 27η μέρα κυκλου χοριακη 406 και 1 έμβρυο για να καταλάβεις... 

Μα με φυσική σύλληψη και χωρίς προδιάθεση για δίδυμα στις οικογένειες μας, πώς γίνεται??? Δεν το πιστεύω, αλλά τι να πω!!

πρίν από 43 λεπτά , eleonora85 είπε:

Υπεροχα νεα! Ευχομαι μια ευκολη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!:wub:
Δινεις τοοοσο θαρρος κ σε εμας τις υπολοιπες 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Πολύ χαίρομαι με αυτό που λες και λέτε, έτσι να παίρνουμε θάρρος και να το πιστεύουμε σιγά σιγά όλες!!! Θα γίνει!!!

πρίν από 16 λεπτά , Troia είπε:

Για το θυρεοειδή καλά έκανες, για την προγεστερόνη όχι, γιατί δεν θα σου την αξιολογήσουν εφόσον δεν την πιστεύουν. Η σχολή του Γένεσις κυρίως την πιστεύει. Για το σαλοσπίρ εφόσον σου το είπε η Οικονομοπούλου, όλα καλά, γιατί είναι φάρμακο της ειδικότητας της.

Επίσης μην αγχώνεσαι για την προγεστερόνη, γιατί έκανες κανονικά ωορρηξία (εξ ου και η φυσική σύλληψη) οπότε ο οργανισμος σου παρήγαγε κανονικά. Προληπτικά σου τη δίνουν και κυρίως για την ψυχολογία σου.

Εγώ το είχα βρει τα Χριστούγεννα που έψαχνα για το αντίστοιχο του 1ου χρόνου της ζωής του μωρού.  Θέλεις κι εσύ το .pdf;

Αυτή η αηδιαστική γεύση στο στόμα θα σε συνοδέυει τουλάχιστον για το α' τρίμηνο της εγκυμοσύνης...

Ο δεύτερος γιατρός μου είναι στο Γένεσις πάντως και μου είπε είναι περιττή, αλλά ας την κάνω αφού θέλω. Γιατί να μου τη δώσουν για την ψυχολογία μου? Μια χαρά είναι η ψυχολογία μου καλέ!!! Τέλος πάντων, ευτυχώς δεν με πειράζει η προγεστερόνη (γιατί μου τη δίνει ενδοκολπικά), αφού γλύτωσα τα cyclacur, μεγάλη υπόθεση!!

Το pdf θα στο ζητήσω κι εγώ, όχι όμως από τόσο νωρίς, μη το γκαντεμιάσω!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Makelen είπε:

Ναιιι δεν υπαρχουν οι βλαστοκυστες σου ειναι τελειες!!! ❤❤❤ Μπραβο μπραβοοο.. πολυ πιθανο να εμφυτευθουν και οι δυο!! Ευχομαι πραγματικα μια τεραστιααα χοριακηηη και πολλους τριπλασιασμουυυς!!!❤❤ Σε περιμενω να μου κανεις παρεα στην εγκυμοσυνη.. και πλεον να.. μετραμε.. τις κοιλιες μας!!!❤❤❤

Ποια γλυκια αναμονη καλεεε;? γιατι της λες ψεματα της κοπελας;? Ακου γλυκιαα! Χαχαχ:D

Μακάρι… να μαστε ολες παρεούλα.. ❤️❤️❤️Καλε ποια γλυκια αναμονη αχαχαχαχα! Ποτε εχεις υπερηχο ; 

πρίν από 28 λεπτά , happiness79 είπε:

Μα με φυσική σύλληψη και χωρίς προδιάθεση για δίδυμα στις οικογένειες μας, πώς γίνεται??? Δεν το πιστεύω, αλλά τι να πω!!

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Πολύ χαίρομαι με αυτό που λες και λέτε, έτσι να παίρνουμε θάρρος και να το πιστεύουμε σιγά σιγά όλες!!! Θα γίνει!!!

Ο δεύτερος γιατρός μου είναι στο Γένεσις πάντως και μου είπε είναι περιττή, αλλά ας την κάνω αφού θέλω. Γιατί να μου τη δώσουν για την ψυχολογία μου? Μια χαρά είναι η ψυχολογία μου καλέ!!! Τέλος πάντων, ευτυχώς δεν με πειράζει η προγεστερόνη (γιατί μου τη δίνει ενδοκολπικά), αφού γλύτωσα τα cyclacur, μεγάλη υπόθεση!!

Το pdf θα στο ζητήσω κι εγώ, όχι όμως από τόσο νωρίς, μη το γκαντεμιάσω!

 

Θα μπορούσαν να ναι δυο αν εγινε διαίρεση αλλιως σε φυσική σύλληψη δυσκολο.. αλλα και τι μας νοιαζει αλλα λες αυτη η εκπληξη να συνεχισει και να μας εκπλήξει και αλλο;;;;;;;;; Παντως η πεθερα μου ειναι δίδυμη και λεγαμε οτι αν κανει κορη ο Δημητρης το κληρονομεί.. ασχετο αλλα μου ρθε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μακάρι… να μαστε ολες παρεούλα.. ❤️❤️❤️Καλε ποια γλυκια αναμονη αχαχαχαχα! Ποτε εχεις υπερηχο ; 

Θα μπορούσαν να ναι δυο αν εγινε διαίρεση αλλιως σε φυσική σύλληψη δυσκολο.. αλλα και τι μας νοιαζει αλλα λες αυτη η εκπληξη να συνεχισει και να μας εκπλήξει και αλλο;;;;;;;;;

Μακαριι!!❤❤ Σημερα εχω υπερηχο.. στις 18.00

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ksvolimi said:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Συγχαρητήρια!! Είναι τέλειες οι βλαστοκύστες σου. Μία τεράστια χοριακή σου εύχομαι κοπέλα μου!

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια!! Είναι τέλειες οι βλαστοκύστες σου. Μία τεράστια χοριακή σου εύχομαι κοπέλα μου!

Σε ευχαριστω κατερινακι μου!! Και σε σενα να ξεκινησεις μτ το καλο και να πανε ολα τελεια!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια αυτό με την αίσθηση στο στόμα που λέτε τι είναι? Έχω μία μόνιμη αηδία στο στόμα εδώ και κάποιο καιρό αλλά νομίζω ότι φταίει το glucophage. Με βάλατε λίγο σε σκέψεις τώρα. Όσες παίρνετε glucophage το έχετε κι εσείς, έτσι? Καλά αποκλείεται να συμβεί 2 φορές σε λίγες μέρες στο ίδιο φόρουμ :lol: αλλά λέμε τώρα  

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ρε κορίτσια αυτό με την αίσθηση στο στόμα που λέτε τι είναι? Έχω μία μόνιμη αηδία στο στόμα εδώ και κάποιο καιρό αλλά νομίζω ότι φταίει το glucophage. Με βάλατε λίγο σε σκέψεις τώρα. Όσες παίρνετε glucophage το έχετε κι εσείς, έτσι? Καλά αποκλείεται να συμβεί 2 φορές σε λίγες μέρες στο ίδιο φόρουμ :lol: αλλά λέμε τώρα  

Εύχομαι να  σου συμβει!!! αλλα αυτη τη γευση την προκαλούν και  καποια  φαρμακα δε ξερω αν ειναι το glucophage εγω την ειχα και οταν επαιρνα διαφορα..αλλα αν λεμε για την ιδια γευση<_<

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kateriiina25 said:

Ρε κορίτσια αυτό με την αίσθηση στο στόμα που λέτε τι είναι? Έχω μία μόνιμη αηδία στο στόμα εδώ και κάποιο καιρό αλλά νομίζω ότι φταίει το glucophage. Με βάλατε λίγο σε σκέψεις τώρα. Όσες παίρνετε glucophage το έχετε κι εσείς, έτσι? Καλά αποκλείεται να συμβεί 2 φορές σε λίγες μέρες στο ίδιο φόρουμ :lol: αλλά λέμε τώρα  

Για πηγαινε παρε ενα τεστακι κι εσυ και πες μας!!!! Έχει ρέντα ο Μάιος!!!! :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μακάρι… να μαστε ολες παρεούλα.. ❤️❤️❤️Καλε ποια γλυκια αναμονη αχαχαχαχα! Ποτε εχεις υπερηχο ; 

Θα μπορούσαν να ναι δυο αν εγινε διαίρεση αλλιως σε φυσική σύλληψη δυσκολο.. αλλα και τι μας νοιαζει αλλα λες αυτη η εκπληξη να συνεχισει και να μας εκπλήξει και αλλο;;;;;;;;; Παντως η πεθερα μου ειναι δίδυμη και λεγαμε οτι αν κανει κορη ο Δημητρης το κληρονομεί.. ασχετο αλλα μου ρθε

Δεν πρέπει να υπάρχει κληρονομικότητα για να γίνει η διαίρεση? Έτσι νόμιζα, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος! Πάντως η τιμή της χοριακής μου είναι οριακά μεταξύ 4ης και 5ης βδομάδας, σύμφωνα με τις φυσιολογικές τιμές του εργαστηρίου, που υποθέτω δεν αναφέρονται σε δίδυμη κύηση! Δηλαδή στο ανώτερο φυσιολογικό. Η προδιάθεση για δίδυμα πάει μόνο προς τις κόρες δηλαδή? Ε, δεν μπορεί, μια κόρη την έχετε σίγουρα!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω κατερινακι μου!! Και σε σενα να ξεκινησεις μτ το καλο και να πανε ολα τελεια!! 

με το καλό να εμφυτευτούν και να μείνουν 9 μήνες στην κοιλίτσα , εξαιρετικές οι βλαστοκύστες σου!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα…. Αν και εφυγα με μιση καρδια στεναχωρημενη που μου λειπει ο αντρας μου, και με μια αρνηση μολις μπηκα στο χειρουργειο ενιωσα ξαφνικα μια αισιοδοξία.. μια χαρα.. τα εμβρυακια μου πηγανε εξαιρετικα το 2-ΑΑ απο τη στιγμη που ξεπάγωσε εφτασε 5-ΑΑ και το αλλο πηγε 6ΑΒ μου ειπαν τέλειες βαλστοκυστουλες .. το 6 μου ειπε ειναι το τελευταιο σταδιο εχει βγει απο το περίβλημα της και ειναι ετοιμη  για  εμφύτευση.. τωρα καθομαι καναπε και ελπιζω να συνεχισω και εγω στους τρελούς ρυθμούς του φόρουμ.. που μπηκε με φορα η ανοιξη.. ( τα λεγα εγω)! 

Ουαου...τελειες οι βλαστοκυστες σου!!! Κ εμενα το παιδακι μου ηταν μια διογκωμενη βλαστοκυστη ετοιμη να βγει απο το περίβλημα...Σου ευχομαι καλη εμφυτευση και μια μεγαλη χοριακη... Αλήθεια,μονο σε μενα ειπαν πως δεν προχωρανε τοσο γρήγορα οι βλαστοκυστες από την ωρα που θα τις αποψυξουν μέχρι την ωρα που θα τις βάλουν;

 

@κοτοπουλάκι,τωρα μπορείς να ηρεμησεις και να χαρεις την υπόλοιπη εγκυμοσύνη σου!!! Ξερω πως ήταν δυσκολο και ψυχοφθόρο αυτο που πέρασες αλλα ολα καλα!!!! Καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...