Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα γλυκια μου, ευχαριστω πολυ!!!!! Τωρα ετοιμαζομαι και φευγω, θα σας στειλω οταν επιστρεψω❤️

Σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια!! ❤❤❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Vk79 είπε:

Δεν το πιστεύωωωωωωω! Πω πω! Τι υπέροχα νέα! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!Αν κατάλαβα καλά είχες φυσική συλληψη μια ανάσα πριν την εμβρυομεταφορα;

Καλημέρα! Ακριβώς! Φυσική σύλληψη στο παρά πέντε!!! Περίμενα περίοδο τώρα για να ξεκινήσω φάρμακα για προετοιμασία ενδομητρίου, για ετ στο τέλος Μαΐου! Γλύτωσα τα cyclacur, γιούπιιιιι!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Εύχομαι να είσαι κι εσύ σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα!! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ για το τεστ! Πραγματικά δεν είναι αξιόπιστα τα άτιμα..

Από το @κοτοπουλάκι είχαμε κανένα νεο?

τώρα πάω στο γιατρό, έχω στις 10:00 ραντεβού κ πάρα πολύ άγχος. Εν τω μεταξύ εγώ συμπτώματα πέρα από αυτή την περίεργη αίσθηση στο στόμα κ το πρήξιμο στην κοιλια δεν έχω, ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδες, ούτε πολύ πρησμένο στήθος, ούτε μυρίζω καλύτερα, ούτε μου βρωμάει τίποτα…δεν ξέρω παιδιά φοβάμαι πως πάλι θα πάει χάλια κ αυτό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσι μου..! Αυτο που σου συνεβει .. ακριβως το ιδιο εγινε κ σε φιλη μου, η οποια γεννησε πριν εναμιση μηνα. Ομως εκεινη ξεκινησε απο τραγικα χαμηλη χοριακη.. η οποια ανεβαινε με το σταγονομετρο. Αυτο που δεν θυμαμαι για σενα (εχω κατι στο μυαλο μου) ειναι πότε εκανες ωοληψια.. Ειναι καιρος ή προσφατα;

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι ότι πάντα πίστευα σ' αυτά τα θαύματα! Για τους άλλους όμως, για μένα όχι! Και τσιμπιέμαι για να βεβαιωθώ ότι είναι αλήθεια!!! Τελευταία ωοληψία έκανα το Δεκέμβρη. Γιατί ρωτάς?

πρίν από 45 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου! Πώς είσαι σήμερα? Πότε έχουμε υπέρηχο?

Καλημέρα! Είμαι ξύπνια από τις 6 με τόσες σκέψεις!!! Και δεν είμαι διατεθημένη να χάσω τον ύπνο μου από τώρα, χαχαχα!! Ο εξωσωματιστής μου είπε κατευθείαν υπέρηχο τη Δευτέρα (αυτός κάνει μόνο εξωσωματικές, δεν αναλαμβάνει το μετά, θα με δει όμως για αρχή και δεν ξέρω για πόσες φορές)! Ο άλλος γιατρός που θα με παρακολουθεί, μου είπε να επαναλάβω χοριακή σε 48 ώρες και ότι τότε θα μου πει πότε να κάνω υπέρηχο (ότι πρέπει να είναι πάνω από 2500 μονάδες για να δείξει ο υπέρηχος). Εύχομαι να είναι όλα καλά! Το θέλω τόσο πολύ!!!

πρίν από 20 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα γλυκια μου, ευχαριστω πολυ!!!!! Τωρα ετοιμαζομαι και φευγω, θα σας στειλω οταν επιστρεψω❤️

Με το καλό ομορφιά μου!!! Να ενωθείς με τα παιδάκια σου για 9 μήνες!!! ❤❤❤

πρίν από 14 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

τώρα πάω στο γιατρό, έχω στις 10:00 ραντεβού κ πάρα πολύ άγχος. Εν τω μεταξύ εγώ συμπτώματα πέρα από αυτή την περίεργη αίσθηση στο στόμα κ το πρήξιμο στην κοιλια δεν έχω, ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδες, ούτε πολύ πρησμένο στήθος, ούτε μυρίζω καλύτερα, ούτε μου βρωμάει τίποτα…δεν ξέρω παιδιά φοβάμαι πως πάλι θα πάει χάλια κ αυτό

Κοτοπουλάκι μας καλό, εύχομαι να είναι όλα μια χαρά και να σου φύγει ο φόβος και η αγωνία! Είμαστε μαζί σου!!! Καλή επιτυχία!!!❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

1326!!!!!!!!!! Τη Δευτέρα υπέρηχο μου είπε!!!

Αγαπημένες μου εύχομαι να ακολουθήσουν πολλές τέτοιες εκπλήξεις και όλες να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωρά!!! ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Με το καλό!!! Σούπερ ντουπερ πανέμορφα νέα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

τώρα πάω στο γιατρό, έχω στις 10:00 ραντεβού κ πάρα πολύ άγχος. Εν τω μεταξύ εγώ συμπτώματα πέρα από αυτή την περίεργη αίσθηση στο στόμα κ το πρήξιμο στην κοιλια δεν έχω, ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδες, ούτε πολύ πρησμένο στήθος, ούτε μυρίζω καλύτερα, ούτε μου βρωμάει τίποτα…δεν ξέρω παιδιά φοβάμαι πως πάλι θα πάει χάλια κ αυτό

είναι νωρίς γι᾽αυτά. Από την 7η εβδομάδα και μετά να τα περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , happiness79 είπε:

 

Κοτοπουλάκι μας καλό, εύχομαι να είναι όλα μια χαρά και να σου φύγει ο φόβος και η αγωνία! Είμαστε μαζί σου!!! Καλή επιτυχία!!!❤

Σ’ ευχαριστώ happiness, σε λίγο θα ξέρω.. :-|

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , happiness79 είπε:

 

Καλημέρα! Είμαι ξύπνια από τις 6 με τόσες σκέψεις!!! Και δεν είμαι διατεθημένη να χάσω τον ύπνο μου από τώρα, χαχαχα!! Ο εξωσωματιστής μου είπε κατευθείαν υπέρηχο τη Δευτέρα (αυτός κάνει μόνο εξωσωματικές, δεν αναλαμβάνει το μετά, θα με δει όμως για αρχή και δεν ξέρω για πόσες φορές)! Ο άλλος γιατρός που θα με παρακολουθεί, μου είπε να επαναλάβω χοριακή σε 48 ώρες και ότι τότε θα μου πει πότε να κάνω υπέρηχο (ότι πρέπει να είναι πάνω από 2500 μονάδες για να δείξει ο υπέρηχος). Εύχομαι να είναι όλα καλά! Το θέλω τόσο πολύ!!!

Ο δικός μου εξωσωματιστής και γυναικολόγος θα σου έκανε πάνω από τις 1500 μονάδες. Νομίζω ο εξωσωματιστής θα σε παρακολουθεί στο α᾽τρίμηνο λόγω των φαρμάκων που θα παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι ότι πάντα πίστευα σ' αυτά τα θαύματα! Για τους άλλους όμως, για μένα όχι! Και τσιμπιέμαι για να βεβαιωθώ ότι είναι αλήθεια!!! Τελευταία ωοληψία έκανα το Δεκέμβρη. Γιατί ρωτάς?

Συνηθως.. μετα απο ωοληψια απο διεγερση (δεν θυμαμαι αν εκανες διεγερση ή φυσικους.. ).. για καποιους κυκλους μετα, βγαζουμε αρκετα ωοθυλακια. Οχι μονο ενα. Λογω του οτι εχει προηγηθει ορμονοθεραπεια. Αρα.. σε περιπτωση συλληψης.. υπαρχει ποθανοτητα να εχουν πιαστει παραπανω απο 1 εμβρυα.. Γι αυτο σε ρωτησα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλημέρα! Ακριβώς! Φυσική σύλληψη στο παρά πέντε!!! Περίμενα περίοδο τώρα για να ξεκινήσω φάρμακα για προετοιμασία ενδομητρίου, για ετ στο τέλος Μαΐου! Γλύτωσα τα cyclacur, γιούπιιιιι!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Εύχομαι να είσαι κι εσύ σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα!! 

Α, φυσική σύλληψη ήταν; Αυτά είναι τα νέα που μου αρέσει να ακούω πιο πολύ!!!! Γι´αυτό λέω και ξαναλέω να μην σταματάμε ποτέ τις φυσικές προσπάθειες!!!

Σε αυτή την περίπτωση δε χρειάζεται να σε παρακολουθήσει καθόλου ο εξωσωματιστής. Μπορείς να ξεκινήσεις κανονικά με το γυναικολόγο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Troia είπε:

Ο δικός μου εξωσωματιστής και γυναικολόγος θα σου έκανε πάνω από τις 1500 μονάδες. Νομίζω ο εξωσωματιστής θα σε παρακολουθεί στο α᾽τρίμηνο λόγω των φαρμάκων που θα παίρνεις.

Είναι φυσική σύλληψη και δε χρειάζεται να πάρω πολλά φάρμακα, μόνο προγεστερόνη μου είπε 3 utrogestan τη μέρα ενδοκολπικά και 1 σαλοσπίρ των 80. Και οι δύο γυναικολόγοι είναι και εξωσωματιστές, οπότε το έχω δίπορτο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσιααααααα είναι αχνά θετικό!!! Θα λιποθυμήσω!!!!!

Το βάζω εικόνα προφιλ να το δείτε να μου πείτε γιατί αμφισβητώ τα μάτια μου, δε το πιστεύω

Εχω ανατριχιασει !ολα γινονται το εχουμε πει!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Συνηθως.. μετα απο ωοληψια απο διεγερση (δεν θυμαμαι αν εκανες διεγερση ή φυσικους.. ).. για καποιους κυκλους μετα, βγαζουμε αρκετα ωοθυλακια. Οχι μονο ενα. Λογω του οτι εχει προηγηθει ορμονοθεραπεια. Αρα.. σε περιπτωση συλληψης.. υπαρχει ποθανοτητα να εχουν πιαστει παραπανω απο 1 εμβρυα.. Γι αυτο σε ρωτησα!

Τελευταία διέγερση έκανα το Νοέμβρη και το Δεκέμβρη πήρα πολύ λίγες μονάδες! Δεν έχει περάσει καιρός για να κατεβάζουν παραπάνω ωάρια οι ωοθήκες? Τι να πω! Απίθανο μου φαίνεται, βέβαια τρελό είναι έτσι κι αλλιώς αυτό που συνέβη, οπότε θα αφήσω τις προβλέψεις και θα δείξω εμπιστοσύνη στο σύμπαν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλημέρα! Ακριβώς! Φυσική σύλληψη στο παρά πέντε!!! Περίμενα περίοδο τώρα για να ξεκινήσω φάρμακα για προετοιμασία ενδομητρίου, για ετ στο τέλος Μαΐου! Γλύτωσα τα cyclacur, γιούπιιιιι!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Εύχομαι να είσαι κι εσύ σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα!! 

Να που γίνονται και θαύματα.....Σε ένα αντίστοιχο θαύμα ελπίζω και γω (εμβρυομεταφορά έχω τον Ιούλιο)

Πες μου ότι είσαι οπως εγώ 43 ετών? 

 

Πόση ελπιδα μας έδωσες....αχ και να ξερες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...