Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω επειδη αγχωθηκα .. αν οι βλαστοκυστες που μεταφερουμε κατα το ξεπαγωμα δεν εξελιχθουν αυτο σημαινει πως δεν υπαρχει κ ελπιδα να εμφυτευτουν;;

Αυτο θα ηθελα να το μαθω κ εγω... Γιατί εμενα 1ΑΑ καταψυχθηκε...1ΑΑ μεταφερθηκε...Καμια εξέλιξη...αρα μηπως δεν ηταν καλο


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Maroxmarox said:

Να ρωτήσω στην απόψυξη μπορεί να έχουμε απώλεια σε κάποια από τα έμβρυα ; Επίσης για να τα αφήσεις έως 5η ημέρα με ποια κριτήρια το αποφασίζει ο γιατρός,ξέρεις; Και εμένα τριών ημερών είναι ..

Αν θυμάμαι καλά ξεκινάς κάνα τώρα ,με φυσικό η διέγερση ;

Έχεις ένα ακόμη εμβρυακι,πόσα θέλετε ακόμη;

Κορίτσια μου ενδοκρινολογικό ελενα έχει καμία σας εμπειρία, είναι καλοί;έχω κλείσει ραντεβού έχω χασιμοτο ,κάνουν υπέρηχο ; Είναι και ενδοκρινολόγοι αναπαραγωγής ; Ξέρετε;

Μπορεί και να έχεις απώλεια αλλά δεν είναι σύνηθες. Τόσο καιρό εδώ στο φόρουμ δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι τέτοιο. Κοίτα, συνήθως όταν είναι λίγα τα έμβρυα δεν ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκύστες γιατί έχουν 30% ποσοστό επιβίωσης. Αν υπάρχει πρόβλημα με το σπέρμα συνήθως δεν προχωράνε μετά την 3η μέρα. Όμως λένε ότι αν είσαι άνω των 40 πρέπει να τα αφήνεις για 5ης για να βλέπεις την δυναμική απλώς θα έχεις περισσότερες απώλειες σίγουρα. 

Ναι, έχω μία βλαστοκύστη 3ΑΒ αλλά τώρα αποφασίσαμε να προχωρήσω με 3ης μέρας για αλλαγή.

Εγώ έχω πάει στο Έλενα στον Μηλιώνη και στην Βενάκη. Έμεινα ευχαριστημένη και από τους δύο. Είναι ενδοκρινολόγοι αναπαραγωγής νομίζω, αφού κυρίως έχουν να κάνουν με εγκύους εκεί στο Έλενα. 

1 hour ago, winspert said:

Αυτο θα ηθελα να το μαθω κ εγω... Γιατί εμενα 1ΑΑ καταψυχθηκε...1ΑΑ μεταφερθηκε...Καμια εξέλιξη...αρα μηπως δεν ηταν καλο

Γενικά το 1 δείχνει μία αργή ανάπτυξη οπότε ίσως είναι λογικό που δεν άλλαξε από την απόψυξη μέχρι την μεταφορά. ΄Όμως σίγουρα αυτό δηλώνει και μία γενικότερη αδυναμία φαντάζομαι. Όμως ήταν ΑΑ και μάλλον ήλπιζαν σε αυτό. Αλλά και από την άλλη ρε 'σύ και τα δικά μου που από την φωτογραφία που τα έβγαλαν στην απόψυξη μέχρι την μεταφορά, το ένα είχε αναπτυχθεί και είχε βγει απ΄έξω από τον κύκλο και μου είπαν ότι είναι πάρα πολύ καλό αυτό, πρέπει να είχε φτάσει 5ΑΑ αλλά και πάλι μηδέν ήταν η χοριακή οπότε τι σημασία έχει? Το αποτέλεσμα μετράει 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κι εγώ τα ίδια έλεγα και τελικά δεν περίμενα τα πρωινά! :lol: Καλύτερα όμως πρωί, είδες το δικό μου πόσο αχνή γραμμή είχε και με τόσο υψηλή χοριακή... Αυτά να τα βλέπουν τα κορίτσια που βιάζονται να κάνουν τεστ, μπορεί και μη δείξει ενώ να είναι θετικό!

Πάει, χάζεψα, καλά λες!!!

56,70 η προγεστερόνη μου (δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό!!!)

Είδες; Ούτε εγώ...

3 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Ωραία ,με το καλό κορίτσι μου,μια καλή εγκυμοσύνη να έχεις! 

 

Κορίτσια μου ενδοκρινολογικό ελενα έχει καμία σας εμπειρία, είναι καλοί;έχω κλείσει ραντεβού έχω χασιμοτο ,κάνουν υπέρηχο ; Είναι και ενδοκρινολόγοι αναπαραγωγής ; Ξέρετε;

Τον υπέρηχο θα σου τον γραψουνν και θα κλείσεις απογευματινό ραντεβού να σου τον κάνει η Σπαθη.

3 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

 

Να ρωτήσω στην απόψυξη μπορεί να έχουμε απώλεια σε κάποια από τα έμβρυα ; Επίσης για να τα αφήσεις έως 5η ημέρα με ποια κριτήρια το αποφασίζει ο γιατρός,ξέρεις; Και εμένα τριών ημερών είναι ..

Εγω έχασα ένα εμβρυο στην αποψυξη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια αυτα που μου έγραψε ο γιατρός πως τα βλέπετε εσείς που ξέρετε οι παλιές? 

Αρχικά να σου πω ότι δεν έχω εμπειρία καθώς κι εγώ τώρα ξεκινάω.

Πόσα ωαρια σου είπε ο γιατρός ότι περιμένει να πάρει μ αυτό το πρωτόκολλο? Αν θυμάμαι καλά έχετε πρόβλημα με το σπέρμα, οπότε λογικά θες να έχεις αρκετά ωαρια για να αυξήσεις τις πιθανότητες. 

Θα κάνετε παράλληλα και βιοψία για το σπερμα?

Ζήτησε από το γιατρό σου να σου εξηγήσει το σκεπτικό αυτής της επιλογής εάν έχεις ενδοιασμούς.

Το κάθε πρωτόκολλο πρέπει να προσωποποιημενο για να καλύψει την κάθε περίπτωση. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Εγώ παίρνω fertilimax,ρώτα όμως το γιατρό σου και η αλήθεια είναι ότι η fsh μου έπεσε ,όμως δεν είχα υψηλή ,δηλαδή από 9 μου έχει πάει σταθερά 7 ένα χρόνο τώρα.. ,ρώτα τον ενδοκρινολόγο σου ίσως βοηθήσει ,εύχομαι κάθε επιτυχία !

@kateriiina25 κορίτσι μου εύχομαι και σε εσένα το θαύμα να έγινε πραγματικά!!!!

Τα τρίτης ημέρας έμβρυα τα αποψυχουν και αμέσως κάνουν την ετ; Δε τα αφήνουν ως 5 ημέρα σωστά; 

Αυτές τις βιταμινες στις έδωσε ο ενδοκρινολογος;

9 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Μα με φυσική σύλληψη και χωρίς προδιάθεση για δίδυμα στις οικογένειες μας, πώς γίνεται??? Δεν το πιστεύω, αλλά τι να πω!!

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Πολύ χαίρομαι με αυτό που λες και λέτε, έτσι να παίρνουμε θάρρος και να το πιστεύουμε σιγά σιγά όλες!!! Θα γίνει!!!

Ο δεύτερος γιατρός μου είναι στο Γένεσις πάντως και μου είπε είναι περιττή, αλλά ας την κάνω αφού θέλω. Γιατί να μου τη δώσουν για την ψυχολογία μου? Μια χαρά είναι η ψυχολογία μου καλέ!!! Τέλος πάντων, ευτυχώς δεν με πειράζει η προγεστερόνη (γιατί μου τη δίνει ενδοκολπικά), αφού γλύτωσα τα cyclacur, μεγάλη υπόθεση!!

Το pdf θα στο ζητήσω κι εγώ, όχι όμως από τόσο νωρίς, μη το γκαντεμιάσω!

 

Κι όμως γίνεται. Διαιρείται το ένα που εμφυτευεται.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια αυτα που μου έγραψε ο γιατρός πως τα βλέπετε εσείς που ξέρετε οι παλιές? 

Bemfola 150;;; Το έχω κάνει και εγώ αυτό το πρωτόκολλο και δεδομένου ότι δεν έχω καθόλου ανταπόκριση τότε κάτι κάναμε. Πιστεύω ότι είναι σχετικά ήπιο πρωτόκολλο, αν δεν έχεις και θέμα με τις τιμές σου όλα θα πάνε σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Αρχικά να σου πω ότι δεν έχω εμπειρία καθώς κι εγώ τώρα ξεκινάω.

Πόσα ωαρια σου είπε ο γιατρός ότι περιμένει να πάρει μ αυτό το πρωτόκολλο? Αν θυμάμαι καλά έχετε πρόβλημα με το σπέρμα, οπότε λογικά θες να έχεις αρκετά ωαρια για να αυξήσεις τις πιθανότητες. 

Θα κάνετε παράλληλα και βιοψία για το σπερμα?

Ζήτησε από το γιατρό σου να σου εξηγήσει το σκεπτικό αυτής της επιλογής εάν έχεις ενδοιασμούς.

Το κάθε πρωτόκολλο πρέπει να προσωποποιημενο για να καλύψει την κάθε περίπτωση. 

 

Καλημερα. Καλή επιτυχία τότε αφού και εσύ τώρα ξεκινάς. Πολύ σωστά τα είπες. Έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα και μας είπε ότι θέλει να πάρει γύρω στα 20 ωάρια από εμένα για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες και να καταψυξουμε αν όλα πάνε καλά για μελλοντική χρήση όπως και σπέρμα το ίδιο. Και μου είπε ότι με αυτό το πρωτόκολλο δεν θα πάθω υπερδιέγερση. Ναι παράλληλα θα δώσει σπέρμα πρώτα και αν δεν βρουν (που ο γιατρός ελπίζει ότι θα βρει) θα κάνει βιοψία. 

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Bemfola 150;;; Το έχω κάνει και εγώ αυτό το πρωτόκολλο και δεδομένου ότι δεν έχω καθόλου ανταπόκριση τότε κάτι κάναμε. Πιστεύω ότι είναι σχετικά ήπιο πρωτόκολλο, αν δεν έχεις και θέμα με τις τιμές σου όλα θα πάνε σούπερ!

Καλημέρα. Bemfola 300 μου έχει γράψει. Αλλά δεν ξέρω ακόμα πόσες μονάδες θα κανω. Τέλος Μαΐου που θα πάω θα τα πούμε πιο αναλυτικά αυτά. Και μου είπε ότι μπορεί να χρειαστεί να πάρω και δύο ακόμα και μάλλον θα πρέπει να τα πληρώσω γιατί η επιτροπή μου έβγαλε λίγες μονάδες. Κάτι τέτοιο κατάλαβα. Οπότε όταν χρειαστώ θα σας ρωτήσω μήπως έχει καμία. Όχι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο πρόβλημα που έχουμε είναι το σπέρμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Γενικά το 1 δείχνει μία αργή ανάπτυξη οπότε ίσως είναι λογικό που δεν άλλαξε από την απόψυξη μέχρι την μεταφορά. ΄Όμως σίγουρα αυτό δηλώνει και μία γενικότερη αδυναμία φαντάζομαι. Όμως ήταν ΑΑ και μάλλον ήλπιζαν σε αυτό. Αλλά και από την άλλη ρε 'σύ και τα δικά μου που από την φωτογραφία που τα έβγαλαν στην απόψυξη μέχρι την μεταφορά, το ένα είχε αναπτυχθεί και είχε βγει απ΄έξω από τον κύκλο και μου είπαν ότι είναι πάρα πολύ καλό αυτό, πρέπει να είχε φτάσει 5ΑΑ αλλά και πάλι μηδέν ήταν η χοριακή οπότε τι σημασία έχει? Το αποτέλεσμα μετράει 

Αυτο το 1 με ειχε ανησυχησει κ εμενα και γι'αυτό τους ρωταγα αν είναι καλο και μου ελεγαν οτι απλα ειναι στην αρχη της και πως μας νοιαζει κυρίως τα ΑΑ... Βέβαια μαλλον δεν θα ηταν τοσο καλη τελικά η βλαστοκυστη...Οσο για την αργη ανάπτυξη που λες,το παιδακι μου εφτασε να γινει βλαστοκυστη την 6η μερα...ειχε αργη ανάπτυξη...Και αυτό που σκεφτόμουν ειναι πως κατι που πρέπει να μας μαθαινει και να μην θεωρούμε τίποτα δεδομένο αλλα ουτε και να απογοητευομαστε ειναι ο προεμφυτευτικος....Ποσες βλαστοκυστες που φαινομενικα είναι καλες βγαινουν ακατάλληλες; Και ποσες απο τις κατάλληλες τελικά εμφυτεύονται;;; Ποσο μαλλον οταν πας στα τυφλά... Αυτό είπε κ ο γιατρός... Προφανώς η βλαστοκυστη μου φαινοταν καλη αλλα για καποιο λογο δεν εμφυτεύτηκε...μαλλον δεν έπρεπε...

Καλημέρα κιολας....

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , winspert είπε:

Αυτο το 1 με ειχε ανησυχησει κ εμενα και γι'αυτό τους ρωταγα αν είναι καλο και μου ελεγαν οτι απλα ειναι στην αρχη της και πως μας νοιαζει κυρίως τα ΑΑ... Βέβαια μαλλον δεν θα ηταν τοσο καλη τελικά η βλαστοκυστη...Οσο για την αργη ανάπτυξη που λες,το παιδακι μου εφτασε να γινει βλαστοκυστη την 6η μερα...ειχε αργη ανάπτυξη...Και αυτό που σκεφτόμουν ειναι πως κατι που πρέπει να μας μαθαινει και να μην θεωρούμε τίποτα δεδομένο αλλα ουτε και να απογοητευομαστε ειναι ο προεμφυτευτικος....Ποσες βλαστοκυστες που φαινομενικα είναι καλες βγαινουν ακατάλληλες; Και ποσες απο τις κατάλληλες τελικά εμφυτεύονται;;; Ποσο μαλλον οταν πας στα τυφλά... Αυτό είπε κ ο γιατρός... Προφανώς η βλαστοκυστη μου φαινοταν καλη αλλα για καποιο λογο δεν εμφυτεύτηκε...μαλλον δεν έπρεπε...

Καλημέρα κιολας....

Καλημέρα! Έτσι είναι, όλα για κάποιο λόγο γίνονται! Μου αρέσει που δεν πτοεισαι! Μπράβο κορίτσι μου! Το αδερφάκι έρχεται, θα δεις!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

Διαβαζω τις αναρτήσεις σας και σκέφτομαι ποσο καλα εκανε η @Ele@n που μου πρότεινε να μπω στο φόρουμ αυτό. Νιωθω ολη μερα σαν να εχω παρέα. Και τη χρειάζομαι τελευταία!! ❤️

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anna.k είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Διαβαζω τις αναρτήσεις σας και σκέφτομαι ποσο καλα εκανε η @Ele@n που μου πρότεινε να μπω στο φόρουμ αυτό. Νιωθω ολη μερα σαν να εχω παρέα. Και τη χρειάζομαι τελευταία!! ❤️

Κορίτσι μου όντως έτσι είναι...την καλημέρα μου❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , anna.k είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Διαβαζω τις αναρτήσεις σας και σκέφτομαι ποσο καλα εκανε η @Ele@n που μου πρότεινε να μπω στο φόρουμ αυτό. Νιωθω ολη μερα σαν να εχω παρέα. Και τη χρειάζομαι τελευταία!! ❤️

Καλημέρα κοριτσια ειμαι στην 6η μερα προγεστερονης..ποναω στα πλευρα Ενταξει ηξερα για τη μεση αλλα τα πλευρα;;; Εντελει διαβασα οτι ειναι μια παρενέργεια της προγεστερονης.. @Makelen? Και εσυ δεν ειχες στη μεση μηπως ειχες και πονο στα πλευρα; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Zenia82 είπε:

Κορίτσι μου όντως έτσι είναι...την καλημέρα μου❤

Καλημέρα κορίτσι μου!

πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημέρα κοριτσια ειμαι στην 6η μερα προγεστερονης..ποναω στα πλευρα Ενταξει ηξερα για τη μεση αλλα τα πλευρα;;; Εντελει διαβασα οτι ειναι μια παρενέργεια της προγεστερονης.. @Makelen? Και εσυ δεν ειχες στη μεση μηπως ειχες και πονο στα πλευρα; 

Καλα εγω σε ολες τις προσπάθειες που έπαιρνα προγεστερονη πεθαινα απο τον πονο στη μέση.Γενικα εχω προβλημα αλλα τοτε ειδικά...Και ακομα δηλαδή που εχω 20 μερες που τη σταματησα, λογο μηδενικής χοριακης.Ακομα ποναω..Αλλα τα πλευρά μου δεν πονουσαν. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Equality είπε:

Η καλλιεργεια ειναι αυτο που λες για τα μικροβια.Αρα ρωτας το ιδιο πραγμα.Οχι,δε χρειαζεται καλλιεργεια.Μονο πληρες σπερμοδιαγραμμα,δηλ αριθμος,μορφολογια,κινητικοτητα

Οχι βεβαια,δεν εχει σχεση!
Απλα παιζουν ολα τα σεναρια,ειτε κατα την αποψυξη να χαλασουν,ειτε να παραμεινουν ως εχουν,ειτε να εξελιχθουν!

Καλημέρα κορίτσια , σε ευχαριστώ πολύ συγνώμη απλά τα μπερδεύω λίγο χαχα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...