Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , anna.k είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Καλα εγω σε ολες τις προσπάθειες που έπαιρνα προγεστερονη πεθαινα απο τον πονο στη μέση.Γενικα εχω προβλημα αλλα τοτε ειδικά...Και ακομα δηλαδή που εχω 20 μερες που τη σταματησα, λογο μηδενικής χοριακης.Ακομα ποναω..Αλλα τα πλευρά μου δεν πονουσαν. 

Σε ευχαριστω, κι εγω ειχα παντα μεση διαβαζα στις παρενέργειες οτι υπαρχει εστειλα και στη μαια να τη ρωτησω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω, κι εγω ειχα παντα μεση διαβαζα στις παρενέργειες οτι υπαρχει εστειλα και στη μαια να τη ρωτησω..

Πολυ καλα εκανες..να δουμε τι θα σου πει;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αυτο το 1 με ειχε ανησυχησει κ εμενα και γι'αυτό τους ρωταγα αν είναι καλο και μου ελεγαν οτι απλα ειναι στην αρχη της και πως μας νοιαζει κυρίως τα ΑΑ... Βέβαια μαλλον δεν θα ηταν τοσο καλη τελικά η βλαστοκυστη...Οσο για την αργη ανάπτυξη που λες,το παιδακι μου εφτασε να γινει βλαστοκυστη την 6η μερα...ειχε αργη ανάπτυξη...Και αυτό που σκεφτόμουν ειναι πως κατι που πρέπει να μας μαθαινει και να μην θεωρούμε τίποτα δεδομένο αλλα ουτε και να απογοητευομαστε ειναι ο προεμφυτευτικος....Ποσες βλαστοκυστες που φαινομενικα είναι καλες βγαινουν ακατάλληλες; Και ποσες απο τις κατάλληλες τελικά εμφυτεύονται;;; Ποσο μαλλον οταν πας στα τυφλά... Αυτό είπε κ ο γιατρός... Προφανώς η βλαστοκυστη μου φαινοταν καλη αλλα για καποιο λογο δεν εμφυτεύτηκε...μαλλον δεν έπρεπε...

Καλημέρα κιολας....

Κοριτσακι μ η αργοπορημενη βλαστοκυστουλα σου π εγινε το αγορακι σου οταν την μετεφερες τι ποιοτητα ηταν;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ksvolimi είπε:

Καλημέρα κοριτσια ειμαι στην 6η μερα προγεστερονης..ποναω στα πλευρα Ενταξει ηξερα για τη μεση αλλα τα πλευρα;;; Εντελει διαβασα οτι ειναι μια παρενέργεια της προγεστερονης.. @Makelen? Και εσυ δεν ειχες στη μεση μηπως ειχες και πονο στα πλευρα; 

Καλημερα κοριτσι μου! Ειχα δυνατους πονους στη μεση αλλα χτυπουσε και πλατη. Ισως μαζι με λιγη υγρασια εκανε γερο συνδιασμο. Αναλόγως και που μένεις! Εμένα οι πόνοι ειχαν ξεκινησει μια μερα πριν την ετ..! Τωρα δεν ποναω πια ευτυχως..!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Ειχα δυνατους πονους στη μεση αλλα χτυπουσε και πλατη. Ισως μαζι με λιγη υγρασια εκανε γερο συνδιασμο. Αναλόγως και που μένεις! Εμένα οι πόνοι ειχαν ξεκινησει μια μερα πριν την ετ..! Τωρα δεν ποναω πια ευτυχως..!

Εχεις δικιο επειδη μενω  απεναντι  απο τη θαλασσα εχω πολλη υγρασια και ισως μου το επιδείνωσε το φαρμακο αλλα διαβαζα οτι χτυπαει γενικα το μυικό αρθρώσεις και εγω ειναι περίεργο νιωθω μεση πλατη λιγο πλευρα οταν ξυπνώ κυριως και το επαθα χθες πρωτη φορα νομιζω εκει μετα τη λήψη 5 ημερών προγεστερονης.. συμβαινει.. εχω ηδη αρχισει να φουρκιζομαι με πιανει κλεισουρα εχει και μια ζεστη εξω.. κλαψ κλαψ.. εχω κ το γιατρο Οχι καφε Οχι τσάι Οχι τιποτα πωπω του λεω σε αποστείρωση θα μπω..   ενα λατε ντικαφ θα τον πιω μετα.. δε μπορω να παθω καταθλιψη .. ο αντρας μου στο καραβι εχω να μιλησω τρεις μέρες δε ξερω.. ειναι κ η 7η φορα που το περναω αυτο ψιλο κουραστηκα.. και τη κυριακη θα βγω για περπάτημα.. ουφ τα πα!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Μα με φυσική σύλληψη και χωρίς προδιάθεση για δίδυμα στις οικογένειες μας, πώς γίνεται??? Δεν το πιστεύω, αλλά τι να πω!!

 

 

Γίνεται αν είναι ομοζυγωτικά δίδυμα. Απλά διαίρείται το κύτταρο στα 2. Είναι τυχαίο γεγονός, δε χρειάζεται προδιάθεση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εχεις δικιο επειδη μενω  απεναντι  απο τη θαλασσα εχω πολλη υγρασια και ισως μου το επιδείνωσε το φαρμακο αλλα διαβαζα οτι χτυπαει γενικα το μυικό αρθρώσεις και εγω ειναι περίεργο νιωθω μεση πλατη λιγο πλευρα οταν ξυπνώ κυριως και το επαθα χθες πρωτη φορα νομιζω εκει μετα τη λήψη 5 ημερών προγεστερονης.. συμβαινει.. εχω ηδη αρχισει να φουρκιζομαι με πιανει κλεισουρα εχει και μια ζεστη εξω.. κλαψ κλαψ.. εχω κ το γιατρο Οχι καφε Οχι τσάι Οχι τιποτα πωπω του λεω σε αποστείρωση θα μπω..   ενα λατε ντικαφ θα τον πιω μετα.. δε μπορω να παθω καταθλιψη .. ο αντρας μου στο καραβι εχω να μιλησω τρεις μέρες δε ξερω.. ειναι κ η 7η φορα που το περναω αυτο ψιλο κουραστηκα.. και τη κυριακη θα βγω για περπάτημα.. ουφ τα πα!

Κρατα γερα! Η αναμονη ειναι αστα να πανε! Προφανως εσυ το ξερεις καλυτερα απο μενα! Υπομονη προς το παρον.. δεν υπαρχει κ αλλη επιλογη! Οι περιορισμοι ειναι πολλοι. Τους ειχα ξεκινησει μηνες πριν.. μπας κ βοηθησω τα ωαρια μου. Κι οταν εφτασα να κανω την ετ.. ειχα ηδη κουραστει! Το θεμα του τσιγαρου ειδικα.. δεν συνηθιζεται. Απλως τωρα.. εχω λογο που στερουμαι πραγματα.. εχει αξια. Ενω πριν.. τα εκανα ολα προληπτικα. Τωρα δεν ρωτησα καν γιατρο. Ουτε καφε ουτε ζαχαρες ουτε λιπαρα ουτε λευκά-μονο ολικης, τρωω φρουτα.. λαχανικα.. πρωτεινη.. γαλα.. κτλ Κανω ο.τι μπορω. Ευκολο δεν ειναι.. αλλα ειναι για καλο..! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εχεις δικιο επειδη μενω  απεναντι  απο τη θαλασσα εχω πολλη υγρασια και ισως μου το επιδείνωσε το φαρμακο αλλα διαβαζα οτι χτυπαει γενικα το μυικό αρθρώσεις και εγω ειναι περίεργο νιωθω μεση πλατη λιγο πλευρα οταν ξυπνώ κυριως και το επαθα χθες πρωτη φορα νομιζω εκει μετα τη λήψη 5 ημερών προγεστερονης.. συμβαινει.. εχω ηδη αρχισει να φουρκιζομαι με πιανει κλεισουρα εχει και μια ζεστη εξω.. κλαψ κλαψ.. εχω κ το γιατρο Οχι καφε Οχι τσάι Οχι τιποτα πωπω του λεω σε αποστείρωση θα μπω..   ενα λατε ντικαφ θα τον πιω μετα.. δε μπορω να παθω καταθλιψη .. ο αντρας μου στο καραβι εχω να μιλησω τρεις μέρες δε ξερω.. ειναι κ η 7η φορα που το περναω αυτο ψιλο κουραστηκα.. και τη κυριακη θα βγω για περπάτημα.. ουφ τα πα!

Καλέ είμαστε εμείς εδώ συμμαθήτριά, πες τα να ξεσπαθωσεις! Ούτε καφέ ε? Πω πωωωω..δε μας έφταναν όλα τα άλλα, μας κόβει κ την πρωινή μας απόλαυση? Ε μααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημερα. Καλή επιτυχία τότε αφού και εσύ τώρα ξεκινάς. Πολύ σωστά τα είπες. Έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα και μας είπε ότι θέλει να πάρει γύρω στα 20 ωάρια από εμένα για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες και να καταψυξουμε αν όλα πάνε καλά για μελλοντική χρήση όπως και σπέρμα το ίδιο. Και μου είπε ότι με αυτό το πρωτόκολλο δεν θα πάθω υπερδιέγερση. Ναι παράλληλα θα δώσει σπέρμα πρώτα και αν δεν βρουν (που ο γιατρός ελπίζει ότι θα βρει) θα κάνει βιοψία. 

Καλημέρα. Bemfola 300 μου έχει γράψει. Αλλά δεν ξέρω ακόμα πόσες μονάδες θα κανω. Τέλος Μαΐου που θα πάω θα τα πούμε πιο αναλυτικά αυτά. Και μου είπε ότι μπορεί να χρειαστεί να πάρω και δύο ακόμα και μάλλον θα πρέπει να τα πληρώσω γιατί η επιτροπή μου έβγαλε λίγες μονάδες. Κάτι τέτοιο κατάλαβα. Οπότε όταν χρειαστώ θα σας ρωτήσω μήπως έχει καμία. Όχι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο πρόβλημα που έχουμε είναι το σπέρμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Makelen είπε:

Κρατα γερα! Η αναμονη ειναι αστα να πανε! Προφανως εσυ το ξερεις καλυτερα απο μενα! Υπομονη προς το παρον.. δεν υπαρχει κ αλλη επιλογη! Οι περιορισμοι ειναι πολλοι. Τους ειχα ξεκινησει μηνες πριν.. μπας κ βοηθησω τα ωαρια μου. Κι οταν εφτασα να κανω την ετ.. ειχα ηδη κουραστει! Το θεμα του τσιγαρου ειδικα.. δεν συνηθιζεται. Απλως τωρα.. εχω λογο που στερουμαι πραγματα.. εχει αξια. Ενω πριν.. τα εκανα ολα προληπτικα. Τωρα δεν ρωτησα καν γιατρο. Ουτε καφε ουτε ζαχαρες ουτε λιπαρα ουτε λευκά-μονο ολικης, τρωω φρουτα.. λαχανικα.. πρωτεινη.. γαλα.. κτλ Κανω ο.τι μπορω. Ευκολο δεν ειναι.. αλλα ειναι για καλο..! 

Ετσι ειναι να μαι ειλικρινης κι εγω οταν εχω σκοπο μπορω να αφοσιωθώ σε κατι προ εορτής που λενε με δυσκολεύει ζαχαρη αλατι εχω κοψει και γενικα τα τελευταια χρονια τρωω υποκατάστατο αλατιού και δε με ενοχλει δε τρελαινομαι για αλατι.. γλυκα επισης δεν με νοιαζει να στερηθώ.. να σου πω ενα δυο καφεδάκια θ πιω σε αυτες τις μερες μεχρι τη χοριακη για να νιωθω καλα.. παρολου που μου φευγει ο καημος μολις τον παρω πινω δυο γουλιές κ δεν πινω αλλο.. τι να κανουμε κραταμε γερά!! ❤️

πρίν από 7 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έγινε η ωοληψια πήρε 2 το τρίτο ήταν τζούφιο χαχαχαχα!

 

Καλημερα κοριτσι μου! Καλες γονιμοποιησεις λοιπον μακαρι και τα δυο να προχωρήσουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:
3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημερα. Καλή επιτυχία τότε αφού και εσύ τώρα ξεκινάς. Πολύ σωστά τα είπες. Έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα και μας είπε ότι θέλει να πάρει γύρω στα 20 ωάρια από εμένα για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες και να καταψυξουμε αν όλα πάνε καλά για μελλοντική χρήση όπως και σπέρμα το ίδιο. Και μου είπε ότι με αυτό το πρωτόκολλο δεν θα πάθω υπερδιέγερση. Ναι παράλληλα θα δώσει σπέρμα πρώτα και αν δεν βρουν (που ο γιατρός ελπίζει ότι θα βρει) θα κάνει βιοψία. 

Καλημέρα. Bemfola 300 μου έχει γράψει. Αλλά δεν ξέρω ακόμα πόσες μονάδες θα κανω. Τέλος Μαΐου που θα πάω θα τα πούμε πιο αναλυτικά αυτά. Και μου είπε ότι μπορεί να χρειαστεί να πάρω και δύο ακόμα και μάλλον θα πρέπει να τα πληρώσω γιατί η επιτροπή μου έβγαλε λίγες μονάδες. Κάτι τέτοιο κατάλαβα. Οπότε όταν χρειαστώ θα σας ρωτήσω μήπως έχει καμία. Όχι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο πρόβλημα που έχουμε είναι το σπέρμα. 

Λογικά θα έχεις πολύ καλή ανταπόκριση. Ευχομαι να πάνε όλα τέλεια…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσακι μ η αργοπορημενη βλαστοκυστουλα σου π εγινε το αγορακι σου οταν την μετεφερες τι ποιοτητα ηταν;;;

Δεν ειμαι σίγουρη για τον αριθμό μπροστά αν ηταν 4 ή 5 αλλα ο χαρακτηρισμός ηταν ΒΑ❤️

πρίν από 5 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έγινε η ωοληψια πήρε 2 το τρίτο ήταν τζούφιο χαχαχαχα!

 

Με το καλο να γινουν δυο καλες βλαστοκυστουλες κοριτσακι μου!!!! Αντε δειξε μου το δρομο!!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλέ είμαστε εμείς εδώ συμμαθήτριά, πες τα να ξεσπαθωσεις! Ούτε καφέ ε? Πω πωωωω..δε μας έφταναν όλα τα άλλα, μας κόβει κ την πρωινή μας απόλαυση? Ε μααα

Κοιτα γενικα δεν συμφωνω με ολες τις  απαγορεύσεις  των γιατρών εδω δε συμφωνούν αυτοι μεταξυ τους καλε.. ομως στη φαση που ειμαι τωρα τιποτα δε μπορει να γινει η που να κανουμε και να αλλαξει το αποτελεσμα απλα το σκεφτομαι ως προετοιμασια για το μετα το θετικο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...