Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου.. συμφωνω εχω αποφασισει πολυ καιρο να σταματησω να καταπιέζομαι..και αυτο σκοπεύω να κανω.. επισης ειμαι πολυ ρεαλιστής και πρακτικός ανθρωπος και ξερω πως  ο λατε ο ντικαφ δε θα εμποδίσει την εμφύτευση.. απλα μετα απο πολλες προσπάθειες και οι γιατροι δεν εχουν τι να πουν και λενε και υπερβολές ανυπόστατες δε… αυτο μπορει να με εξοργίσει.. δε μιλαω επι προσωπικού  εχω δει και εχω ακουσει πολλα για 15 μερες στα κρεβάτια κτλ κτλ..

εγω στην τελευτ που πετυχα ημουν χαλαρη
κ τουρτα εφαγα 2 κουταλιτσες 2η μερα ετ
κ γενικα δεν καταπιεστηκα οπωσ τισ προηγ φορεσ
κ πετυχα ... αλλα ο γιατρος δεν μ ειχε πει κατι .. απο οτι διαβαζα κ γω
οι οδηγιεσ ειναι κυριωσ μετα τη θετικη χοριακη
αφου εισαι κ κοντα στη θαλασσα
να πηγαίνεις απο την κυριακή και μετα μια βολτίτσα 10 λεπτη
να εισπνεεις καθαρο οξυγονο και ιωδιο, βαλε χαλαρωτικη μουσικούλα και χαιδευε κοιλιτσα
εγω ειμαι πολύ αισιόδοξη για εσενα!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μίλησα τώρα με τον εοππυ στο Μαρούσι. Μου είπαν ότι ισχύει για ένα μήνα από την απόφαση της επιτροπής. Αν περάσει μήνας θέλουν β χοριακη. Το λέω μήπως ενδιαφέρει και κάποια άλλη κοπέλα για το μέλλον 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , silvy22 είπε:

εγω στην τελευτ που πετυχα ημουν χαλαρη
κ τουρτα εφαγα 2 κουταλιτσες 2η μερα ετ
κ γενικα δεν καταπιεστηκα οπωσ τισ προηγ φορεσ
κ πετυχα ... αλλα ο γιατρος δεν μ ειχε πει κατι .. απο οτι διαβαζα κ γω
οι οδηγιεσ ειναι κυριωσ μετα τη θετικη χοριακη
αφου εισαι κ κοντα στη θαλασσα
να πηγαίνεις απο την κυριακή και μετα μια βολτίτσα 10 λεπτη
να εισπνεεις καθαρο οξυγονο και ιωδιο, βαλε χαλαρωτικη μουσικούλα και χαιδευε κοιλιτσα
εγω ειμαι πολύ αισιόδοξη για εσενα!!!

Ετσι ειναι και θελω να μαι ηρεμη .. κυριακη θα περπατήσω θαλασσιτσα ..Σε ευχαριστω πολυ πολυ και εγω πιστευω αυτη τη φορα να ξεπεράσουμε κ το σοκ της παλινδρομης και να πανε ολα καλα..εγω ατο παρέλθον ειχα τοσο στρες και μην κανω κατι κακο που ημουν χαλια τωρα πια λεω αν θελει θα γινει.. εγω κανω οτι μπορω! Και τοτε ερχεται.. σε ευχαριστω κοριτσακι μου εσυ ποτε με το καλο; Θα κανεος διέγερση θυμαμαι;

πρίν από 26 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου μια αποριες..

Ο επομενος υπερηχος εχει προγραμματιστει σε μια εβδομαδα. Παρασκευη 20/5.

Ερ1. Βασει υπολογισμων απο τον eleytheia, εχθες ημουν 4 εβδομαδων κ 5 ημερων. Αλλα μου ειπε οτι εχω σακο 4 εβδομαδων. Αυτο επρεπε να πει; Αυτες οι 5 μερες που βρισκω εγω.. χανονται στην μεταφραση;? (Δεν εχω ιδεα οπως καταλαβαινετε!)

Ερ.2 Αν υποθεσουμε οτι οντως στον επομενο υπερηχο θα ειμαι 5 εβδομαδων και 6 ημερων.. τι να περιμενω να δω;? θα δω μωρο;? Θα δω δευτερο σακο αν υπαρχει;? τι να περιμενω;?

Αυριο εισαι 5 εβδομάδων κ ο  γιατρος  τοσο θα σε βγαλει αν το παει με υπολογισμόυς αλλα αυτοι μετα κοιτάνε τους υπερήχους και σε βγαζουν ποσο εισαι . Θα δεις εμβρυϊκά στοιχεια και νομιζω απο 6η και μετα ακους καρδουλα .. μπορει ομως να ακουστεί και νωριτερα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ετσι ειναι και θελω να μαι ηρεμη .. κυριακη θα περπατήσω θαλασσιτσα ..Σε ευχαριστω πολυ πολυ και εγω πιστευω αυτη τη φορα να ξεπεράσουμε κ το σοκ της παλινδρομης και να πανε ολα καλα..εγω ατο παρέλθον ειχα τοσο στρες και μην κανω κατι κακο που ημουν χαλια τωρα πια λεω αν θελει θα γινει.. εγω κανω οτι μπορω! Και τοτε ερχεται.. σε ευχαριστω κοριτσακι μου εσυ ποτε με το καλο; Θα κανεος διέγερση θυμαμαι;

Αυριο εισαι 5 εβδομάδων κ ο  γιατρος  τοσο θα σε βγαλει αν το παει με υπολογισμόυς αλλα αυτοι μετα κοιτάνε τους υπερήχους και σε βγαζουν ποσο εισαι . Θα δεις εμβρυϊκά στοιχεια και νομιζω απο 6η και μετα ακους καρδουλα .. μπορει ομως να ακουστεί και νωριτερα..

παμε με φυσικούς, πηρα φεμαρα, πηραμε 2 και ειμαι στην αναμονη, λεω να κανω το πακετο με τις 3 του γεν.. και βλεπουμε ..πηγα και στο Ελενα να κανουμε ελεγχο και αναμενω τα αποτελεσματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

παμε με φυσικούς, πηρα φεμαρα, πηραμε 2 και ειμαι στην αναμονη, λεω να κανω το πακετο με τις 3 του γεν.. και βλεπουμε ..πηγα και στο Ελενα να κανουμε ελεγχο και αναμενω τα αποτελεσματα

Ααα Ωραια! Και εγω τα εκανα ολα στην Οικονομόπουλου ολα καλα.. και σε σενα καλα αποτελεσματα , θα μαζεψεις σοδειά..δηλαδη ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ksvolimi είπε:

Αυριο εισαι 5 εβδομάδων κ ο  γιατρος  τοσο θα σε βγαλει αν το παει με υπολογισμόυς αλλα αυτοι μετα κοιτάνε τους υπερήχους και σε βγαζουν ποσο εισαι . Θα δεις εμβρυϊκά στοιχεια και νομιζω απο 6η και μετα ακους καρδουλα .. μπορει ομως να ακουστεί και νωριτερα..

Ειναι οτι σε αυτη τη φαση, δεν ξερω τι να περιμενω. Δεν ξερω αν υπαρχει και αυτο το 'πρεπει'.. Οτι πχ. 'πρεπει' να δω λεκιθικο σακο εκεινη την ημερα.. ή αν 'πρεπει' να δω μωρο-κουκιδα την ημερα που θα ειμαι τοτε (5w6d). Αυτα δεν ξερω.. Και στο ιντερνετ.. μπερδεμενα τα λενε! Πιο ευκολο ηταν να μετραω χιλιοστα ωοθυλακιων!!!

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ααα Ωραια! Και εγω τα εκανα ολα στην Οικονομόπουλου ολα καλα.. και σε σενα καλα αποτελεσματα , θα μαζεψεις σοδειά..δηλαδη ❤️❤️

1 το μηνα αμα παρουμε καλα θα ειμαστε...

πρίν από 1 λεπτό , Makelen είπε:

Ειναι οτι σε αυτη τη φαση, δεν ξερω τι να περιμενω. Δεν ξερω αν υπαρχει και αυτο το 'πρεπει'.. Οτι πχ. 'πρεπει' να δω λεκιθικο σακο εκεινη την ημερα.. ή αν 'πρεπει' να δω μωρο-κουκιδα την ημερα που θα ειμαι τοτε (5w6d). Αυτα δεν ξερω.. Και στο ιντερνετ.. μπερδεμενα τα λενε! Πιο ευκολο ηταν να μετραω χιλιοστα ωοθυλακιων!!!

παντωσ σε σχεση με το ιντερνετ ο γιατρο μ με εβγαζε 5 μερεσ λιγοτερο ετσι οπωσ τα υπολογιζουν

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ευχαριστω κορίτσια μου παρά πολύ για τα καλά σας λόγια!

Οτι γίνει δε σκάω! Έχω άλλο ένα κατάψυξη άλλωστε. 

Με το καλό τα εμβρυακια σου κορίτσι μου!!! Τυχερά και δυνατά να είναι!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Ειναι οτι σε αυτη τη φαση, δεν ξερω τι να περιμενω. Δεν ξερω αν υπαρχει και αυτο το 'πρεπει'.. Οτι πχ. 'πρεπει' να δω λεκιθικο σακο εκεινη την ημερα.. ή αν 'πρεπει' να δω μωρο-κουκιδα την ημερα που θα ειμαι τοτε (5w6d). Αυτα δεν ξερω.. Και στο ιντερνετ.. μπερδεμενα τα λενε! Πιο ευκολο ηταν να μετραω χιλιοστα ωοθυλακιων!!!

Χαχαχα!!σχετικα ειναι και τα πρεπει δικιο εχεις ομως ενα βημα τη φορα λογικα θα δεις λεκιθικο και εμβρυϊκά στοιχεια, αλλα μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα μεχρι να κλεισουμε το 1 τριμηνο  ετσι θα μαστε ολες. Στο ιντερνετ αστα δεν βγαζει νοημα το γιατρο να ακους.. εκει καταλαβαινεις εγω το ειχα πιασει το βλεμμα το σκεπτικο οταν δε πηγε καλα.. κι ας μη  το πε κατευθειαν .. οποτε χαλαρωσε και ζεν!!!!❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Makelen είπε:

Ειναι οτι σε αυτη τη φαση, δεν ξερω τι να περιμενω. Δεν ξερω αν υπαρχει και αυτο το 'πρεπει'.. Οτι πχ. 'πρεπει' να δω λεκιθικο σακο εκεινη την ημερα.. ή αν 'πρεπει' να δω μωρο-κουκιδα την ημερα που θα ειμαι τοτε (5w6d). Αυτα δεν ξερω.. Και στο ιντερνετ.. μπερδεμενα τα λενε! Πιο ευκολο ηταν να μετραω χιλιοστα ωοθυλακιων!!!

Άσε τώρα ξεκινάς νέο μεταπτυχιακό! Τα πρέπει τώρα ειναι σχετικά! Πχ τώρα πρέπει να φαίνεται ο λεκιθικος ασκός εντός μήτρας, άντε και μια κουκίδα. Μέχρι εκεί.... Καρδούλα έχει λίγο ακόμα για να ακουστεί...

πρίν από 24 λεπτά , silvy22 είπε:

παμε με φυσικούς, πηρα φεμαρα, πηραμε 2 και ειμαι στην αναμονη, λεω να κανω το πακετο με τις 3 του γεν.. και βλεπουμε ..πηγα και στο Ελενα να κανουμε ελεγχο και αναμενω τα αποτελεσματα

Στο Έλενα τι έλεγχο κάνουν στα έμβρυα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

1 το μηνα αμα παρουμε καλα θα ειμαστε...

παντωσ σε σχεση με το ιντερνετ ο γιατρο μ με εβγαζε 5 μερεσ λιγοτερο ετσι οπωσ τα υπολογιζουν

 

Το site eleytheia εχει μια εφαρμογη για εξωσωματικη. Σου βγαζει τις ημερομηνιες βασει εμβρυομεταφορας ειτε με εμβρυα 3ων ημερων ειτε με 5 ημερων. Εμενα ετυχε να μου βγαινει η αληθινη ημερομηνια περιοδου σαν πρωτη μερα κυησης. Ελπιζω να μην εχει γινει λαθος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

1 το μηνα αμα παρουμε καλα θα ειμαστε...

παντωσ σε σχεση με το ιντερνετ ο γιατρο μ με εβγαζε 5 μερεσ λιγοτερο ετσι οπωσ τα υπολογιζουν

 

Εχεις δικιο οι γιατροι απο τη μερα της μεταφοράς υπολογίζουν 19 μερες νωριτερα οτι αδιαθέτησες αν μιλαμε για βλαστοκυστες ,αυτη ορίζουν ως πρωτη μερα περιόδου 

πρίν από 1 λεπτό , Makelen είπε:

Το site eleytheia εχει μια εφαρμογη για εξωσωματικη. Σου βγαζει τις ημερομηνιες βασει εμβρυομεταφορας ειτε με εμβρυα 3ων ημερων ειτε με 5 ημερων. Εμενα ετυχε να μου βγαινει η αληθινη ημερομηνια περιοδου σαν πρωτη μερα κυησης. Ελπιζω να μην εχει γινει λαθος..

Ναι αυτο το site κοιταζα και εγω ομως εσυ έκανες μεταφορα πεμπτη 28/04; Αρα πρωτη μερα περιόδου ειχες 9/04;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ele@n είπε:

Άσε τώρα ξεκινάς νέο μεταπτυχιακό! Τα πρέπει τώρα ειναι σχετικά! Πχ τώρα πρέπει να φαίνεται ο λεκιθικος ασκός εντός μήτρας, άντε και μια κουκίδα. Μέχρι εκεί.... Καρδούλα έχει λίγο ακόμα για να ακουστεί...

Στο Έλενα τι έλεγχο κάνουν στα έμβρυα;

Καταλαβααα..!!..εχει να πεσει διαβασμα παλιιι!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...