Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έγινε η ωοληψια πήρε 2 το τρίτο ήταν τζούφιο χαχαχαχα!

 

καλές γονιμοποιησεις αγαπη μου! με φεμαρα έδωσα κ γω δυο την τετάρτη και αναμμενω αν θα φτασουν βλαστοκυστες....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έγινε η ωοληψια πήρε 2 το τρίτο ήταν τζούφιο χαχαχαχα!

 

Με το καλό να γίνουν δύο τέλεια εμβρυακια και να σου δώσουν αδερφάκι/-ια για το αγοράκι σου! 

πρίν από 12 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ετσι ειναι να μαι ειλικρινης κι εγω οταν εχω σκοπο μπορω να αφοσιωθώ σε κατι προ εορτής που λενε με δυσκολεύει ζαχαρη αλατι εχω κοψει και γενικα τα τελευταια χρονια τρωω υποκατάστατο αλατιού και δε με ενοχλει δε τρελαινομαι για αλατι.. γλυκα επισης δεν με νοιαζει να στερηθώ.. να σου πω ενα δυο καφεδάκια θ πιω σε αυτες τις μερες μεχρι τη χοριακη για να νιωθω καλα.. παρολου που μου φευγει ο καημος μολις τον παρω πινω δυο γουλιές κ δεν πινω αλλο.. τι να κανουμε κραταμε γερά!! ❤️

Καλημερα κοριτσι μου! Καλες γονιμοποιησεις λοιπον μακαρι και τα δυο να προχωρήσουν.

 

πρίν από 10 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοιτα γενικα δεν συμφωνω με ολες τις  απαγορεύσεις  των γιατρών εδω δε συμφωνούν αυτοι μεταξυ τους καλε.. ομως στη φαση που ειμαι τωρα τιποτα δε μπορει να γινει η που να κανουμε και να αλλαξει το αποτελεσμα απλα το σκεφτομαι ως προετοιμασια για το μετα το θετικο..

Αχ σε καταλαβαίνω..κι εγώ εδώ και τρεις βδομάδες έχω κόψει αλάτι και ζάχαρη εντελώς, γιατί παιρνω κορτιζόνη. Μια ακόμα θυσία για να φτάσουμε στο στόχο μας, δεν πειράζει! Μόνο το τυρί μου λείπει, με λύσσα όμως! Αλλά κρατάω γερά, χαχα. Να σκέφτεσαι ότι εσύ κάνεις ο,τι καλύτερο για τα μωράκια σου και αυτό είναι αρκετό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Σποράκι είπε:

Λογικά θα έχεις πολύ καλή ανταπόκριση. Ευχομαι να πάνε όλα τέλεια…

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι 

Κορίτσια η απόφαση της επιτροπής βγήκε 6/5 και εγώ θα πάω την δεύτερη στο φαρμακείο του εοππυ στο Μαρούσι να πάρωαυτα που πρέπει. Τι πρέπει να έχω μαζί μου? Και επίσης ισχύει αυτό που άκουσα ότι αν περάσουν 10 μέρες σου ζητάνε β χοριακη? Εγώ είμαι ακριβώς στις 10 μέρες λέτε να έχω θέμα? Παίρνω τηλ αλλά δεν το σηκώνουν να ρωτήσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , silvy22 είπε:

καλές γονιμοποιησεις αγαπη μου! με φεμαρα έδωσα κ γω δυο την τετάρτη και αναμμενω αν θα φτασουν βλαστοκυστες....

Θα φτάσουν !

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Έξω ήσουν και σε έπιασε;

είχα κατέβει στον κήπο να ταΐσω το σκυλί, πέταξα κ την σακούλα με τα κακά κ ανέβηκα στο σπίτι να κάνω ντουζ. Πήγα να βάλω το υπόθετο utrogestan κ γέμισε το δάχτυλο αίμα. Σκουπίστηκα με χαρτί κ είδα κ πήγματα. Ξάπλωσα αμέσως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kate92 είπε:

Με το καλό να γίνουν δύο τέλεια εμβρυακια και να σου δώσουν αδερφάκι/-ια για το αγοράκι σου! 

 

Αχ σε καταλαβαίνω..κι εγώ εδώ και τρεις βδομάδες έχω κόψει αλάτι και ζάχαρη εντελώς, γιατί παιρνω κορτιζόνη. Μια ακόμα θυσία για να φτάσουμε στο στόχο μας, δεν πειράζει! Μόνο το τυρί μου λείπει, με λύσσα όμως! Αλλά κρατάω γερά, χαχα. Να σκέφτεσαι ότι εσύ κάνεις ο,τι καλύτερο για τα μωράκια σου και αυτό είναι αρκετό!

Κοιτα ειναι πολυ ευκολο να γινουμε ψυχωτικές .. εγω θεωρω οτι η ισορροπία ειναι αυτο που χρειαζεται..σε ολα..παν μέτρον Άριστον.. δε θελω να αντιμετωπίσω τα  πραγματα  ως θυσία απλα ως μια κατασταση που θα ειναι επιβεβλημένη για 9 μηνες .. αλλα και παλι απο οσα ακουω φιλτράρω και αποφασιζω ειναι πολυ ευκολο να παθεις καταθλιψη και να νιωθεις  ενοχές εγω εχω αποφασισει πως  κανω οτι καλυτερο μπορω βοηθαω τον εαυτο μου για να βοηθησει το έμβρυο.. και να μπορω να έχω μια υγιή κύηση..

ολα να μας πανε καλα!  Εσυ δλδ εισαι παρασκευη; 20/05;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Makelen είπε:

Κρατα γερα! Η αναμονη ειναι αστα να πανε! Προφανως εσυ το ξερεις καλυτερα απο μενα! Υπομονη προς το παρον.. δεν υπαρχει κ αλλη επιλογη! Οι περιορισμοι ειναι πολλοι. Τους ειχα ξεκινησει μηνες πριν.. μπας κ βοηθησω τα ωαρια μου. Κι οταν εφτασα να κανω την ετ.. ειχα ηδη κουραστει! Το θεμα του τσιγαρου ειδικα.. δεν συνηθιζεται. Απλως τωρα.. εχω λογο που στερουμαι πραγματα.. εχει αξια. Ενω πριν.. τα εκανα ολα προληπτικα. Τωρα δεν ρωτησα καν γιατρο. Ουτε καφε ουτε ζαχαρες ουτε λιπαρα ουτε λευκά-μονο ολικης, τρωω φρουτα.. λαχανικα.. πρωτεινη.. γαλα.. κτλ Κανω ο.τι μπορω. Ευκολο δεν ειναι.. αλλα ειναι για καλο..! 

Δοκίμασε την ομοιοπαθητική για το τσιγάρο. Δε θυμάμαι, μπορεί να σου το είχα πει και στο τηλέφωνο. Εγώ έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη για την ενίσχυση του ανοσοποιητικού μου, γιατί είχα επιλέξει να μην εμβολιαστώ. Ρώτα και τον Κοντόπουλο, θα σου πει ΟΚ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοιτα γενικα δεν συμφωνω με ολες τις  απαγορεύσεις  των γιατρών εδω δε συμφωνούν αυτοι μεταξυ τους καλε.. ομως στη φαση που ειμαι τωρα τιποτα δε μπορει να γινει η που να κανουμε και να αλλαξει το αποτελεσμα απλα το σκεφτομαι ως προετοιμασια για το μετα το θετικο..

Κοριτσια οντως τωρα δε κανει ο καφες ουτε το τσαι ;; Δλδ μονο νερο ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοιτα ειναι πολυ ευκολο να γινουμε ψυχωτικές .. εγω θεωρω οτι η ισορροπία ειναι αυτο που χρειαζεται..σε ολα..παν μέτρον Άριστον.. δε θελω να αντιμετωπίσω τα  πραγματα  ως θυσία απλα ως μια κατασταση που θα ειναι επιβεβλημένη για 9 μηνες .. αλλα και παλι απο οσα ακουω φιλτράρω και αποφασιζω ειναι πολυ ευκολο να παθεις καταθλιψη και να νιωθεις  ενοχές εγω εχω αποφασισει πως  κανω οτι καλυτερο μπορω βοηθαω τον εαυτο μου για να βοηθησει το έμβρυο.. και να μπορω να έχω μια υγιή κύηση..

ολα να μας πανε καλα!  Εσυ δλδ εισαι παρασκευη; 20/05;

Έτσι είναι. Ένα μωρό θέλει μια γερή μαμά και σωματικά και ψυχικά. Έτσι κι αλλιώς όλη αυτή η διαδικασία είναι για γερά στομάχια. Αλλά η εγκυμοσύνη με τις ορμόνες και τα σκαμπανεβάσματα είναι κι αυτή μια δυσκολη περίοδος.

Ναι. Συμπληρώνονται 14 μέρες απ τ σπερματεγχυση. Πέμπτη βράδυ την έκανα και η ωορρηξία έγινε Παρασκευή χαράματα. Έχω ένα φόβο για τη χοριακη να σ πω την αλήθεια. Προτιμώ τώρα που "θεωρητικά" μπορεί να είμαι και έγκυος :neutral:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια οντως τωρα δε κανει ο καφες ουτε το τσαι ;; Δλδ μονο νερο ;;;

Tσάι πράσινο και του βουνού εγώ έπινα. Κάποιοι επιτρέπουν και τον καφέ, εγώ δεν έπινα, οπότε δε θυμάμαι τι μου είχε πει. Μου είχε επιτρέψει εμένα και ένα ποτήρι κρασί με το φαγητό μια στο τόσο, αλλά δε βρήκα λόγο να το κάνω και δεν ήπια ούτε στην εγκυμοσύνη, ούτε τώρα που θηλάζω πίνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...