Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Kate92 είπε:

Έτσι είναι. Ένα μωρό θέλει μια γερή μαμά και σωματικά και ψυχικά. Έτσι κι αλλιώς όλη αυτή η διαδικασία είναι για γερά στομάχια. Αλλά η εγκυμοσύνη με τις ορμόνες και τα σκαμπανεβάσματα είναι κι αυτή μια δυσκολη περίοδος.

Ναι. Συμπληρώνονται 14 μέρες απ τ σπερματεγχυση. Πέμπτη βράδυ την έκανα και η ωορρηξία έγινε Παρασκευή χαράματα. Έχω ένα φόβο για τη χοριακη να σ πω την αλήθεια. Προτιμώ τώρα που "θεωρητικά" μπορεί να είμαι και έγκυος :neutral:

Ναιι σε καταλαβαινω κ γενικα η αναμονη σκοτώνει..ευχομαι τη παρασκευη να εχεις τα καλυτερα νεα!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

30 minutes ago, Kallo said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι 

Κορίτσια η απόφαση της επιτροπής βγήκε 6/5 και εγώ θα πάω την δεύτερη στο φαρμακείο του εοππυ στο Μαρούσι να πάρωαυτα που πρέπει. Τι πρέπει να έχω μαζί μου? Και επίσης ισχύει αυτό που άκουσα ότι αν περάσουν 10 μέρες σου ζητάνε β χοριακη? Εγώ είμαι ακριβώς στις 10 μέρες λέτε να έχω θέμα? Παίρνω τηλ αλλά δεν το σηκώνουν να ρωτήσω 

Το παραπεμπτικό απο τον γιατρό σου θες μονο και το χαρτί της απόφασης. Αυτό για την χοριακή πρώτη φορά το ακούω. Εγώ είχα αργήσει να πάω να τα πάρω και δεν μου είχαν ζητήσει κάτι


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια οντως τωρα δε κανει ο καφες ουτε το τσαι ;; Δλδ μονο νερο ;;;

Αλλοι αφηνουν εναν αλλοι κανεναν αλλοι ντεκαφ Αντε βγαλε ακρη..χαχαχα οτιδηποτε εχει καφεΐνη., Απαγορεύεται..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ksvolimi είπε:

Αλλοι αφηνουν εναν αλλοι κανεναν αλλοι ντεκαφ Αντε βγαλε ακρη..χαχαχα οτιδηποτε εχει καφεΐνη., Απαγορεύεται..

Τσαι του βουνου βλεπω εδω λενε τα κοριτσια ❤️

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Natassou85 said:

Κοριτσια οντως τωρα δε κανει ο καφες ουτε το τσαι ;; Δλδ μονο νερο ;;;

Η γενική οδηγία παγκοσμίως είναι μέχρι 200mg. Ουσιαστικά , ένα ποτήρι.

Εγώ , είχα κόψει καφέ και το γύρισα σε ντεκάφ, και είχα τρομερούς πονοκεφαλους. Ο γιατρός μου μου είπε οτι ένα ποτηράκι μια χαρά είναι, γενικά, με ρέγουλα τον καφέ, και εαν δω οτι με πιάνει κανα τρέμουλο ή νιώθω κάπως, τότε να τον κόψω.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ναι το ξερω αλλα και για τα βότανα μου πανε οτι κ αυτα να αποφεύγονται τυπου ροφήματα κτλ.. 

Κ τι κανεις μονο νερο ;;; Διαβασα 7η ετ;;; Για το πρωτο σου παιδακι;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ναι το ξερω αλλα και για τα βότανα μου πανε οτι κ αυτα να αποφεύγονται τυπου ροφήματα κτλ.. 

ναι αυτο εχω διαβασει κ γω, εχεις εμας παρεουλα, ειναι μεγαλη δοκιμασια κ μεγαλος αγωνας, προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να κάνεις πραγματάκια που θα σου φτιάξουν την ψυχολογία μην καταπιέζεσαι γνώμη μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μια αποριες..

Ο επομενος υπερηχος εχει προγραμματιστει σε μια εβδομαδα. Παρασκευη 20/5.

Ερ1. Βασει υπολογισμων απο τον eleytheia, εχθες ημουν 4 εβδομαδων κ 5 ημερων. Αλλα μου ειπε οτι εχω σακο 4 εβδομαδων. Αυτο επρεπε να πει; Αυτες οι 5 μερες που βρισκω εγω.. χανονται στην μεταφραση;? (Δεν εχω ιδεα οπως καταλαβαινετε!)

Ερ.2 Αν υποθεσουμε οτι οντως στον επομενο υπερηχο θα ειμαι 5 εβδομαδων και 6 ημερων.. τι να περιμενω να δω;? θα δω μωρο;? Θα δω δευτερο σακο αν υπαρχει;? τι να περιμενω;?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , silvy22 είπε:

ναι αυτο εχω διαβασει κ γω, εχεις εμας παρεουλα, ειναι μεγαλη δοκιμασια κ μεγαλος αγωνας, προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να κάνεις πραγματάκια που θα σου φτιάξουν την ψυχολογία μην καταπιέζεσαι γνώμη μου

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου.. συμφωνω εχω αποφασισει πολυ καιρο να σταματησω να καταπιέζομαι..και αυτο σκοπεύω να κανω.. επισης ειμαι πολυ ρεαλιστής και πρακτικός ανθρωπος και ξερω πως  ο λατε ο ντικαφ δε θα εμποδίσει την εμφύτευση.. απλα μετα απο πολλες προσπάθειες και οι γιατροι δεν εχουν τι να πουν και λενε και υπερβολές ανυπόστατες δε… αυτο μπορει να με εξοργίσει.. δε μιλαω επι προσωπικού  εχω δει και εχω ακουσει πολλα για 15 μερες στα κρεβάτια κτλ κτλ..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου μια αποριες..

Ο επομενος υπερηχος εχει προγραμματιστει σε μια εβδομαδα. Παρασκευη 20/5.

Ερ1. Βασει υπολογισμων απο τον eleytheia, εχθες ημουν 4 εβδομαδων κ 5 ημερων. Αλλα μου ειπε οτι εχω σακο 4 εβδομαδων. Αυτο επρεπε να πει; Αυτες οι 5 μερες που βρισκω εγω.. χανονται στην μεταφραση;? (Δεν εχω ιδεα οπως καταλαβαινετε!)

Ερ.2 Αν υποθεσουμε οτι οντως στον επομενο υπερηχο θα ειμαι 5 εβδομαδων και 6 ημερων.. τι να περιμενω να δω;? θα δω μωρο;? Θα δω δευτερο σακο αν υπαρχει;? τι να περιμενω;?

Σάκο και εμβρυικά στοιχεία θα δείτε κορίτσι μου!

Γενικα από τα σάιτ δεν βρίσκεις άκρη στον υπολογισμό. Όποτε κατά τη γνώμη μου κράτα τους υπολογισμούς του doctor !!!!!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια οντως τωρα δε κανει ο καφες ουτε το τσαι ;; Δλδ μονο νερο ;;;

Μετά την εμβρυομεταφορα λες? Εμενα μου είχε πει θα συμπεριφέρεσαι σαν να είσαι έγκυος.  Ένα καφέ την ημέρα μόνο.  Εγώ βέβαια δεν έπινα τίποτα από το φόβο μου...νομίζω ότι το μέτρο σε όλα ειναι το καλύτερο γιατί στο τέλος μια όμορφη περιοδος καταλήγει να γίνεται μαρτυρική με τα πολλά πρέπει κ μη. Υπαρχει κ ο ντρεκαφεινε επίσης.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Το παραπεμπτικό απο τον γιατρό σου θες μονο και το χαρτί της απόφασης. Αυτό για την χοριακή πρώτη φορά το ακούω. Εγώ είχα αργήσει να πάω να τα πάρω και δεν μου είχαν ζητήσει κάτι

Α οκ σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...