Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      25 minutes ago, Faith22 said:

       

       

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου μια αποριες..

Ο επομενος υπερηχος εχει προγραμματιστει σε μια εβδομαδα. Παρασκευη 20/5.

Ερ1. Βασει υπολογισμων απο τον eleytheia, εχθες ημουν 4 εβδομαδων κ 5 ημερων. Αλλα μου ειπε οτι εχω σακο 4 εβδομαδων. Αυτο επρεπε να πει; Αυτες οι 5 μερες που βρισκω εγω.. χανονται στην μεταφραση;? (Δεν εχω ιδεα οπως καταλαβαινετε!)

Ερ.2 Αν υποθεσουμε οτι οντως στον επομενο υπερηχο θα ειμαι 5 εβδομαδων και 6 ημερων.. τι να περιμενω να δω;? θα δω μωρο;? Θα δω δευτερο σακο αν υπαρχει;? τι να περιμενω;?

Ο γιατρός υπολογίζει με το μέγεθος που μετρά στον υπερηχο. Αν είναι διαμνιακα φαίνεται ο δεύτερος σάκος. Αν είναι μονοαμνιακα μπορεί το ένα να κρύβεται πίσω από το άλλο. Θέλει λίγο ακόμα για να το δει. Όχι, καλέ δεν βλέπεις μωρό ακόμα εκτός κι αν έχεις τον Σούπερμαν. Μια κουκίδα μέσα θα σου δείξει...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Ele@n είπε:

Άσε τώρα ξεκινάς νέο μεταπτυχιακό! Τα πρέπει τώρα ειναι σχετικά! Πχ τώρα πρέπει να φαίνεται ο λεκιθικος ασκός εντός μήτρας, άντε και μια κουκίδα. Μέχρι εκεί.... Καρδούλα έχει λίγο ακόμα για να ακουστεί...

Στο Έλενα τι έλεγχο κάνουν στα έμβρυα;

ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ - ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟ ελεγχο κανουν στο τμημα καθ εξησ αποβολων

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ναι αυτο το site κοιταζα και εγω ομως εσυ έκανες μεταφορα πεμπτη 28/04; Αρα πρωτη μερα περιόδου ειχες 9/04;

Ναι ναι..! Αυτες ειναι οι ημερομηνιες. Και η ημερομηνια περιοδου που βγαινει βασει του site ειναι κ η αληθινη που αδιαθετησα. Αρα καλα δεν τα μετραω;? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Makelen είπε:

Το site eleytheia εχει μια εφαρμογη για εξωσωματικη. Σου βγαζει τις ημερομηνιες βασει εμβρυομεταφορας ειτε με εμβρυα 3ων ημερων ειτε με 5 ημερων. Εμενα ετυχε να μου βγαινει η αληθινη ημερομηνια περιοδου σαν πρωτη μερα κυησης. Ελπιζω να μην εχει γινει λαθος..

και εγω το κοιταζα εκει, και ο γιατρος μου το εβγαλε 5 μερες λιγοτερο , και απορουσα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

καλές γονιμοποιησεις αγαπη μου! με φεμαρα έδωσα κ γω δυο την τετάρτη και αναμμενω αν θα φτασουν βλαστοκυστες....

Με το καλο να γίνουν βλαστοκυστες κ εσενα!!!!

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Δοκίμασε την ομοιοπαθητική για το τσιγάρο. Δε θυμάμαι, μπορεί να σου το είχα πει και στο τηλέφωνο. Εγώ έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη για την ενίσχυση του ανοσοποιητικού μου, γιατί είχα επιλέξει να μην εμβολιαστώ. Ρώτα και τον Κοντόπουλο, θα σου πει ΟΚ.

Εμένα με βοηθησε σε παααρα πολύ μεγάλο βαθμό η ομοιοπαθητική στους πονοκεφάλους... Θα με ενδιεφερε σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη να κανω κατι παρόμοιο με εσενα!!!

πρίν από 30 λεπτά , silvy22 είπε:

παμε με φυσικούς, πηρα φεμαρα, πηραμε 2 και ειμαι στην αναμονη, λεω να κανω το πακετο με τις 3 του γεν.. και βλεπουμε ..πηγα και στο Ελενα να κανουμε ελεγχο και αναμενω τα αποτελεσματα

Εγω όταν ρώτησα στο λογιστήριο αν κανω φυσικο τροποποιημένο και βγαλω 2-3ωαρια πως χρεώνεται και μου ειχε πει 3200....σαν ολοκληρωμενη προσπάθεια δλδ...διεγερση... Γιατί σκεφτομουν καποια στιγμή να κανω εναν φυσικο,στον αλλο να παρω σερπαφαρ (μου έφυγε αυτη η όρεξη) και γενικα να εξαντλησω 3 ωοληψιες με διάφορους τρόπους...Αλλα οταν μου ειπε ετσι μου φανηκε περίεργο

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Makelen είπε:

Ναι ναι..! Αυτες ειναι οι ημερομηνιες. Και η ημερομηνια περιοδου που βγαινει βασει του site ειναι κ η αληθινη που αδιαθετησα. Αρα καλα δεν τα μετραω;? 

Μια χαρα τα μετρας απλα ετυχε να ναι η πραγματική σου μερα συμβαινει αυριο συμπληρώνεις  την 5η και μπαινεις στην 6η 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

είχα κατέβει στον κήπο να ταΐσω το σκυλί, πέταξα κ την σακούλα με τα κακά κ ανέβηκα στο σπίτι να κάνω ντουζ. Πήγα να βάλω το υπόθετο utrogestan κ γέμισε το δάχτυλο αίμα. Σκουπίστηκα με χαρτί κ είδα κ πήγματα. Ξάπλωσα αμέσως. 

Α, και καλά γιατί δεν έκατσες κρεβάτι. Ούτε κι οι ίδιοι συμφωνούν στο τι κάνεις μετά. Άντε να βγάλουμε άκρη. 

Εγώ έχω άλλη απορία. Αν το πάμε με αυτή τη λογική της ξαπλας τι γίνεται στη δεύτερη εγκυμοσύνη και δεν μπορείς να είσαι ζεν και ξαπλα;;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ele@n είπε:

Ο γιατρός υπολογίζει με το μέγεθος που μετρά στον υπερηχο. Αν είναι διαμνιακα φαίνεται ο δεύτερος σάκος. Αν είναι μονοαμνιακα μπορεί το ένα να κρύβεται πίσω από το άλλο. Θέλει λίγο ακόμα για να το δει. Όχι, καλέ δεν βλέπεις μωρό ακόμα εκτός κι αν έχεις τον Σούπερμαν. Μια κουκίδα μέσα θα σου δείξει...

Ε ενταξει.. κι εγω κουκιδα εννοω..!!!:) Τωρα οσον αφορα τους σακους.. υποθετω οτι την Παρασκευη και εφοσον ισχυει οτι θα ειμαι 5w6d, θα φανει κ ο δευτερος αν ειναι τελικα δυο τα μωρα. Ετσι δεν ειναι;

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

και εγω το κοιταζα εκει, και ο γιατρος μου το εβγαλε 5 μερες λιγοτερο , και απορουσα

Απαπα χάλια αυτος ο γιατρος.. δεν μας τα λεει καλα!! :mad: :-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Ε ενταξει.. κι εγω κουκιδα εννοω..!!!:) Τωρα οσον αφορα τους σακους.. υποθετω οτι την Παρασκευη και εφοσον ισχυει οτι θα ειμαι 5w6d, θα φανει κ ο δευτερος αν ειναι τελικα δυο τα μωρα. Ετσι δεν ειναι;

Ναι, αν έχετε βάλει δύο και είναι σε διαφορετικούς σάκους θα φανούν αυτοί. Αν βάλατε ένα και διαιρεθεί και είναι στον ίδιο σάκο δεν νομίζω να φάνει ακόμα, είναι πολύ μικρουλι


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μια χαρα τα μετρας απλα ετυχε να ναι η πραγματική σου μερα συμβαινει αυριο συμπληρώνεις  την 5η και μπαινεις στην 6η 

Να μια φορα που συμφωνησαμε στο μετρημα! Μπραβο μας ομως!! Αντε να αρχισουμε να μετραμε και τα δικα σου σε λιγες μερες!! 

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Ναι, αν έχετε βάλει δύο και είναι σε διαφορετικούς σάκους θα φανούν αυτοί. Αν βάλατε ένα και διαιρεθεί και είναι στον ίδιο σάκο δεν νομίζω να φάνει ακόμα, είναι πολύ μικρουλι

Δυο εμβρυα ειχαμε βαλει. Και η χοριακη τριπλασιαστηκε σε 2 μερες. 481 - 1567. Γι αυτο υποθετουμε για δευτερο σακο..!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Makelen είπε:

Να μια φορα που συμφωνησαμε στο μετρημα! Μπραβο μας ομως!! Αντε να αρχισουμε να μετραμε και τα δικα σου σε λιγες μερες!! 

Χαχαχααχα αχ.. εχουμε μελλον μεχρι τοτε προς το Παρον ειπα να μη κανω τεστ τις αλλες φορες εκανα λεω να παω κατευεθαιν χοριακη..:rolleyes:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ksvolimi είπε:

Χαχαχααχα αχ.. εχουμε μελλον μεχρι τοτε προς το Παρον ειπα να μη κανω τεστ τις αλλες φορες εκανα λεω να παω κατευεθαιν χοριακη..:rolleyes:

Εγω το ξερετε πλεον νομιζω οτι ειμαι κατα των τεστ! Αυτο το μουδιασμα στο κεφαλι μονο και μονο στην ιδεα της ασπρης γραμμης.. δεν το αντεχω! Ασε οτι ειτε βγει θετικο ειτε αρνητικο.. ολο αμφιβολιες ειμαστε! Μήπως ειναι νωρις και δεν εδειξε;? μηπως βγηκε θετικο γιατι ειχα κανει ενεση;? Ειναι αχνη η γραμμη ή ασπρη;? ασε μας καλεε.. Χοριακη κατευθειαν!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Makelen είπε:

Εγω το ξερετε πλεον νομιζω οτι ειμαι κατα των τεστ! Αυτο το μουδιασμα στο κεφαλι μονο και μονο στην ιδεα της ασπρης γραμμης.. δεν το αντεχω! Ασε οτι ειτε βγει θετικο ειτε αρνητικο.. ολο αμφιβολιες ειμαστε! Μήπως ειναι νωρις και δεν εδειξε;? μηπως βγηκε θετικο γιατι ειχα κανει ενεση;? Ειναι αχνη η γραμμη ή ασπρη;? ασε μας καλεε.. Χοριακη κατευθειαν!!!

Συμφωνω!!! Και μετα να ξανα κανεις μηπως σκουρινε η γραμμη κτλ κτλ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , winspert είπε:

Με το καλο να γίνουν βλαστοκυστες κ εσενα!!!!

Εμένα με βοηθησε σε παααρα πολύ μεγάλο βαθμό η ομοιοπαθητική στους πονοκεφάλους... Θα με ενδιεφερε σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη να κανω κατι παρόμοιο με εσενα!!!

Εγω όταν ρώτησα στο λογιστήριο αν κανω φυσικο τροποποιημένο και βγαλω 2-3ωαρια πως χρεώνεται και μου ειχε πει 3200....σαν ολοκληρωμενη προσπάθεια δλδ...διεγερση... Γιατί σκεφτομουν καποια στιγμή να κανω εναν φυσικο,στον αλλο να παρω σερπαφαρ (μου έφυγε αυτη η όρεξη) και γενικα να εξαντλησω 3 ωοληψιες με διάφορους τρόπους...Αλλα οταν μου ειπε ετσι μου φανηκε περίεργο

3200 ειναι με τισ 3 ωοληψιεσ ετσι σε φυσικο ή με φεμαρα η σερπαφαρ , απο 3500 αρχικη ,
οχι δηλ με πρωτοκολλο, πριν κανεισ κατι μιλα με το γιατρο για τιμεσ κτλ
εμενα τα φεμαρα με εστειλαν πονοκεφαλοσ ημικρανιεσ κ ιλιγγο
σκευτομαι οτι θα μ πει για σερπαφαρ κ το παρελθον πριν τη λαμπ-ενδομητριωσης τιποτα δεν εκαναν
πρεπει να μιλησω λιγο μαζι του

πρίν από 27 λεπτά , winspert είπε:

Με το καλο να γίνουν βλαστοκυστες κ εσενα!!!!

Εμένα με βοηθησε σε παααρα πολύ μεγάλο βαθμό η ομοιοπαθητική στους πονοκεφάλους... Θα με ενδιεφερε σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη να κανω κατι παρόμοιο με εσενα!!!

Εγω όταν ρώτησα στο λογιστήριο αν κανω φυσικο τροποποιημένο και βγαλω 2-3ωαρια πως χρεώνεται και μου ειχε πει 3200....σαν ολοκληρωμενη προσπάθεια δλδ...διεγερση... Γιατί σκεφτομουν καποια στιγμή να κανω εναν φυσικο,στον αλλο να παρω σερπαφαρ (μου έφυγε αυτη η όρεξη) και γενικα να εξαντλησω 3 ωοληψιες με διάφορους τρόπους...Αλλα οταν μου ειπε ετσι μου φανηκε περίεργο

σου ειχα στειλει πμ αρχες του μηνα μαλλον δεν θα το εχεις δει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...