Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημέρα, θα μπορουσατε να μου πειτε γνωμες για γιατρους??? Μιας κ δεν είμαι Αθηνα κ δεν ξερω ποιον αλλο να ρωτησω περα απο σας.Θα ηθελα να προσπαθησω για αρχη ivf σε δημοσιο νοσοκομειο λογω οικονομικων. Αν εχετε εμπειρια κ εχετε καλη αποψη για καποιον γιατρο σε κάποιο νοσοκομειο Αθηνα σας παρακαλώ πειτε μου...Να αρχισω να κλεινω κανενα ραντεβού.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, winspert είπε:

Με το καλο να γίνουν βλαστοκυστες κ εσενα!!!!

Εμένα με βοηθησε σε παααρα πολύ μεγάλο βαθμό η ομοιοπαθητική στους πονοκεφάλους... Θα με ενδιεφερε σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη να κανω κατι παρόμοιο με εσενα!!!

Δεν το συζητώ, η ομοιοπαθητική με έχει σώσει πολλές φορές! Τη Μ. Εβδομάδα έπαθα ισχυαλγία από το σήκωμα του μωρού, υπέφερα από τους πόνους και μου πέρασε με ομοιοπαθητική. Ο σύζυγος αυτή τη στιγμή είναι στο νοσοκομείο με μεγαλοκυταροιο, οι γιατροί δεν του κάνουν τίποτα, γιατί είναι ιός. Σε λίγο θα βγει και θα το αντιμετωπίσουμε με ομοιοπαθητική. Αυτή τη στιγμή είμαι στο φαρμακείο και περιμένω να μου φτιάξουν τα φάρμακα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Troia είπε:

Δεν το συζητώ, η ομοιοπαθητική με έχει σώσει πολλές φορές! Τη Μ. Εβδομάδα έπαθα ισχυαλγία από το σήκωμα του μωρού, υπέφερα από τους πόνους και μου πέρασε με ομοιοπαθητική. Ο σύζυγος αυτή τη στιγμή είναι στο νοσοκομείο με μεγαλοκυταροιο, οι γιατροί δεν του κάνουν τίποτα, γιατί είναι ιός. Σε λίγο θα βγει και θα το αντιμετωπίσουμε με ομοιοπαθητική. Αυτή τη στιγμή είμαι στο φαρμακείο και περιμένω να μου φτιάξουν τα φάρμακα...

περαστικα να ειναι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Troia είπε:

Δεν το συζητώ, η ομοιοπαθητική με έχει σώσει πολλές φορές! Τη Μ. Εβδομάδα έπαθα ισχυαλγία από το σήκωμα του μωρού, υπέφερα από τους πόνους και μου πέρασε με ομοιοπαθητική. Ο σύζυγος αυτή τη στιγμή είναι στο νοσοκομείο με μεγαλοκυταροιο, οι γιατροί δεν του κάνουν τίποτα, γιατί είναι ιός. Σε λίγο θα βγει και θα το αντιμετωπίσουμε με ομοιοπαθητική. Αυτή τη στιγμή είμαι στο φαρμακείο και περιμένω να μου φτιάξουν τα φάρμακα...

Περαστικα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Makelen είπε:

Να μια φορα που συμφωνησαμε στο μετρημα! Μπραβο μας ομως!! Αντε να αρχισουμε να μετραμε και τα δικα σου σε λιγες μερες!! 

Δυο εμβρυα ειχαμε βαλει. Και η χοριακη τριπλασιαστηκε σε 2 μερες. 481 - 1567. Γι αυτο υποθετουμε για δευτερο σακο..!

ΜΜΜ.. ενδιαφέρον ακούγεται!!!για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια οντως τωρα δε κανει ο καφες ουτε το τσαι ;; Δλδ μονο νερο ;;;

Κορίτσι μου εγώ στην εγκυμοσυνη μου αν μπορούσα θα έπινα έναν μόνο καφέ τη μέρα αλλά δεν πίνω λόγω ναυτιών όλη μέρα!!!Πρέπει λένε να μην υπερβαινεις τα 200 mg τη μέρα!!Καφεΐνη πέρα απο τον καφέ έχει και  το τσάι και η σοκολάτα και δε θυμάμαι τι άλλο!!Εγώ δειλά δειλά ξεκίνησα να παίρνω έναν καφέ στη δουλειά για να έχω περισσότερο κάτι να πιπιλαω και πίνω ούτε τον μισό!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια μίλησα τώρα με τον εοππυ στο Μαρούσι. Μου είπαν ότι ισχύει για ένα μήνα από την απόφαση της επιτροπής. Αν περάσει μήνας θέλουν β χοριακη. Το λέω μήπως ενδιαφέρει και κάποια άλλη κοπέλα για το μέλλον 

Α οκ, αυτό δεν το θυμόμουν, thanks!

Το πρωτότυπο χαρτι της επιτροπής να έχεις (το σφραγιζουν και στο επιστρεφουν) και μια φωτοτυπία του. Και την ταυτοτητα σου + τη συνταγή γιατρού όπως σου είπε και η άλλη κοπέλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Troia είπε:

Δεν το συζητώ, η ομοιοπαθητική με έχει σώσει πολλές φορές! Τη Μ. Εβδομάδα έπαθα ισχυαλγία από το σήκωμα του μωρού, υπέφερα από τους πόνους και μου πέρασε με ομοιοπαθητική. Ο σύζυγος αυτή τη στιγμή είναι στο νοσοκομείο με μεγαλοκυταροιο, οι γιατροί δεν του κάνουν τίποτα, γιατί είναι ιός. Σε λίγο θα βγει και θα το αντιμετωπίσουμε με ομοιοπαθητική. Αυτή τη στιγμή είμαι στο φαρμακείο και περιμένω να μου φτιάξουν τα φάρμακα...

Περαστικα κοριτσακι μου...Κ εγω για να ειμαι ειλικρινής δεν το πιστευα...Και με το που ξεκινησα και βελτιωθηκε η κατάσταση μου τοσο πολυ ενθουσιαστηκα. Θα εχεις καλό ομοιοπαθητικό φαντάζομαι...Εμενα δυστυχώς βγηκε στη σύνταξη και την εχασα. Οπότε αν χρειαστω θα ψαχτω απο την αρχη...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα, θα μπορουσατε να μου πειτε γνωμες για γιατρους??? Μιας κ δεν είμαι Αθηνα κ δεν ξερω ποιον αλλο να ρωτησω περα απο σας.Θα ηθελα να προσπαθησω για αρχη ivf σε δημοσιο νοσοκομειο λογω οικονομικων. Αν εχετε εμπειρια κ εχετε καλη αποψη για καποιον γιατρο σε κάποιο νοσοκομειο Αθηνα σας παρακαλώ πειτε μου...Να αρχισω να κλεινω κανενα ραντεβού.. 

Στο ελενα μπορεις να απευθυνθεις νομιζω ο Παπαριστειδης ειναι καλος απο οτι εχουν μου πει!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, winspert said:

Εγω όταν ρώτησα στο λογιστήριο αν κανω φυσικο τροποποιημένο και βγαλω 2-3ωαρια πως χρεώνεται και μου ειχε πει 3200....σαν ολοκληρωμενη προσπάθεια δλδ...διεγερση... Γιατί σκεφτομουν καποια στιγμή να κανω εναν φυσικο,στον αλλο να παρω σερπαφαρ (μου έφυγε αυτη η όρεξη) και γενικα να εξαντλησω 3 ωοληψιες με διάφορους τρόπους...Αλλα οταν μου ειπε ετσι μου φανηκε περίεργο

Βλακείες σου είπαν καλέ. Εγώ και τις 4 με τροποποιημένο τις έκανα και είχα είτε 1 είτε 2 ωάρια κάθε φορά. Σου έχω πει μόνο με τον γιατρό να συνεννοείσαι χρήματα και μετά να ανακοινώνεις το ποσό απλώς στο λογιστήριο. Αυτοί λένε ότι θέλουν  

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Βλακείες σου είπαν καλέ. Εγώ και τις 4 με τροποποιημένο τις έκανα και είχα είτε 1 είτε 2 ωάρια κάθε φορά. Σου έχω πει μόνο με τον γιατρό να συνεννοείσαι χρήματα και μετά να ανακοινώνεις το ποσό απλώς στο λογιστήριο. Αυτοί λένε ότι θέλουν  

Αλήθεια;;; Αλλα μου ειπαν εμενα. Πως μονο με φυσικο και ενα ωαριο τη φορά ισχυει το πακέτο και πως αν παρουμε 2 ή 3 ωαρια ειναι 3200...ο,τι να ναι... Ντρέπομαι να ζηταω να με παιρνει ο γιατρός τηλέφωνο μονο για να τον ρωτήσω τιμη. Και τελικα οι ωοληψιες ειναι 3 ή 3+1 δωρο; Κατι τετοιο θυμομαστε με τον αντρα μου


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Κορίτσια καλημέρα! Έγινε η ωοληψια πήρε 2 το τρίτο ήταν τζούφιο χαχαχαχα!

 

Καλές γονιμοποιήσεως γλυκειά μου, και όλα να πάνε κατ’ευχήν από εδώ και πέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, winspert said:

Αλήθεια;;; Αλλα μου ειπαν εμενα. Πως μονο με φυσικο και ενα ωαριο τη φορά ισχυει το πακέτο και πως αν παρουμε 2 ή 3 ωαρια ειναι 3200...ο,τι να ναι... Ντρέπομαι να ζηταω να με παιρνει ο γιατρός τηλέφωνο μονο για να τον ρωτήσω τιμη. Και τελικα οι ωοληψιες ειναι 3 ή 3+1 δωρο; Κατι τετοιο θυμομαστε με τον αντρα μου

Πότε είναι να τον ξαναδείς? Όταν τον δεις από κοντά συζήτα το μαζί του. Για την ακρίβεια πες του "μπορώ μέσα στις 3 ωοληψίες να πάρω και μία φορά serpafar?" Θα σου απαντήσει σίγουρα ναι και δεν χρειάζεται να πεις τίποτα σε κανέναν. Θα πληρώσεις απλά τα 400€ όταν έρθει η ώρα. Ότι και να σου πουν εσύ θα πεις έχω μιλήσει με τον γιατρό. Τώρα όσον αφορα τις 3+1, για μένα έτσι ήταν αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω του ότι είμαι χρόνια με τον Σφακ ή αν το κάνει για όλες τις ασθενείς. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σκέφτομαι ότι για το σπέρμα εμάς δεν μας έχει ζητήσει κανείς να κάνουμε κατακερματισμό ή οξειδωτικο στρες? Λέτε να πρέπει να τα κάνουμε? Ούτε ο ασβέστης μας έχει πει, ούτε ο εξωσωματιστης, ούτε ο μακαρουνης που πήγαμε πρόσφατα. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Μετά από μια αποτυχημένη σπερματέγχυση με πολλη στεναχώρια ξεκίνησα χθες προσπάθεια εξωσωματικης με menopur και θα χρειαστώ τη βοήθεια σας :(

Από τη Δευτέρα έχω κόψει φουλ αλάτι και ζάχαρη και προσέχω πολύ τη διατροφή.

Εκανα χθες μόνο μια ένεση 225 μονάδες και σήμερα έχω πρηστεί τραγικά πολύ.

η κοιλια μου είναι ίσα μια μπαλίτσα ποδοσφαίρου ξαφνικά σε λίγες ώρες…και ήμουν σανίδα πριν στη κοιλια…

ο γιατρός δεν πανικοβλήθηκε που μιλήσαμε. Μου είπε ακόμη απόψε να κάνω την ίδια δόση και να μειώσω από αύριο.

ειμαι 41 και λέει σε αυτήν την ηλικία δεν έχει δει ποτέ υπερδιέγερση .

Έχω ανησυχήσει πολύ…ποσό πολύ πρηζόμαστε; 

Ποια είναι η γνώμη σας; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...