Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Δεν το συζητώ, η ομοιοπαθητική με έχει σώσει πολλές φορές! Τη Μ. Εβδομάδα έπαθα ισχυαλγία από το σήκωμα του μωρού, υπέφερα από τους πόνους και μου πέρασε με ομοιοπαθητική. Ο σύζυγος αυτή τη στιγμή είναι στο νοσοκομείο με μεγαλοκυταροιο, οι γιατροί δεν του κάνουν τίποτα, γιατί είναι ιός. Σε λίγο θα βγει και θα το αντιμετωπίσουμε με ομοιοπαθητική. Αυτή τη στιγμή είμαι στο φαρμακείο και περιμένω να μου φτιάξουν τα φάρμακα...

Περαστικά! Καλή δύναμη!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Πότε είναι να τον ξαναδείς? Όταν τον δεις από κοντά συζήτα το μαζί του. Για την ακρίβεια πες του "μπορώ μέσα στις 3 ωοληψίες να πάρω και μία φορά serpafar?" Θα σου απαντήσει σίγουρα ναι και δεν χρειάζεται να πεις τίποτα σε κανέναν. Θα πληρώσεις απλά τα 400€ όταν έρθει η ώρα. Ότι και να σου πουν εσύ θα πεις έχω μιλήσει με τον γιατρό. Τώρα όσον αφορα τις 3+1, για μένα έτσι ήταν αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω του ότι είμαι χρόνια με τον Σφακ ή αν το κάνει για όλες τις ασθενείς. 

Θα τον δω λογικά την αλλη εβδομάδα που ανεβω για την ωοληψια. Για τις 3+1 μας το ειπε οταν μιλησαμε μεσω σκαιπ την πρώτη φορά.. Γιατί αυτό κατάλαβα κ εγω κ ο άντρας μου. Απλα μετα αρχισα να αμφιβαλω επειδη ακουω συνέχεια για 3 μηπως παρακουσαμε... Ωραια...σε ευχαριστώ πολυ


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Εχεις δικιο επειδη μενω  απεναντι  απο τη θαλασσα εχω πολλη υγρασια και ισως μου το επιδείνωσε το φαρμακο αλλα διαβαζα οτι χτυπαει γενικα το μυικό αρθρώσεις και εγω ειναι περίεργο νιωθω μεση πλατη λιγο πλευρα οταν ξυπνώ κυριως και το επαθα χθες πρωτη φορα νομιζω εκει μετα τη λήψη 5 ημερών προγεστερονης.. συμβαινει.. εχω ηδη αρχισει να φουρκιζομαι με πιανει κλεισουρα εχει και μια ζεστη εξω.. κλαψ κλαψ.. εχω κ το γιατρο Οχι καφε Οχι τσάι Οχι τιποτα πωπω του λεω σε αποστείρωση θα μπω..   ενα λατε ντικαφ θα τον πιω μετα.. δε μπορω να παθω καταθλιψη .. ο αντρας μου στο καραβι εχω να μιλησω τρεις μέρες δε ξερω.. ειναι κ η 7η φορα που το περναω αυτο ψιλο κουραστηκα.. και τη κυριακη θα βγω για περπάτημα.. ουφ τα πα!

Αχ σου την έχει δώσει, λογικό είναι, το περνάς και μόνη σου αυτή τη φορά. Όμως είμαστε κι εμείς μαζί σου!!! Κουράγιο, θα περάσουν οι μέρες τσούκου τσκούκου... Υπάρχουν ροφήματα που μπορείς να πίνεις πάντως χωρίς καφεΐνη, διάφορα βότανα (ψάξ' το λίγο όμως πρώτα τι επιτρέπεται και τι όχι, γιατί κάποια βότανα και μπαχαρικά απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη) και το τσάι του βουνού δεν έχει καφεΐνη. Πιες γάλα αμυγδάλου που είναι υγιεινό και δροσερό, με αυτή τη ζέστη ότι πρέπει! 

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έγινε η ωοληψια πήρε 2 το τρίτο ήταν τζούφιο χαχαχαχα!

 

Συγχαρητήρια!!! Καλές γονιμοποιήσεις!!!

5 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

καλές γονιμοποιησεις αγαπη μου! με φεμαρα έδωσα κ γω δυο την τετάρτη και αναμμενω αν θα φτασουν βλαστοκυστες....

Εύχομαι να έχεις δύο άριστες βλαστοκύστες που να είναι τα παιδάκια σου, τα διδυμάκια που τόσο αγαπας!! ❤❤

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Μετά από μια αποτυχημένη σπερματέγχυση με πολλη στεναχώρια ξεκίνησα χθες προσπάθεια εξωσωματικης με menopur και θα χρειαστώ τη βοήθεια σας :(

Από τη Δευτέρα έχω κόψει φουλ αλάτι και ζάχαρη και προσέχω πολύ τη διατροφή.

Εκανα χθες μόνο μια ένεση 225 μονάδες και σήμερα έχω πρηστεί τραγικά πολύ.

η κοιλια μου είναι ίσα μια μπαλίτσα ποδοσφαίρου ξαφνικά σε λίγες ώρες…και ήμουν σανίδα πριν στη κοιλια…

ο γιατρός δεν πανικοβλήθηκε που μιλήσαμε. Μου είπε ακόμη απόψε να κάνω την ίδια δόση και να μειώσω από αύριο.

ειμαι 41 και λέει σε αυτήν την ηλικία δεν έχει δει ποτέ υπερδιέγερση .

Έχω ανησυχήσει πολύ…ποσό πολύ πρηζόμαστε; 

Ποια είναι η γνώμη σας; 

 

Τι εννοει οτι σε αυτη την ηλικια δεν εχει δει υπερδιεγερση; ποσες πελατισσες εχει;? Δυο;?; Δεν ξερω τι πρεπει να κανεις την δεδομενη στιγμη αλλα νομιζω πως πρεπει να μιλησεις με καποιον αλλο γιατρο να μαθεις το γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις! Κι εγω επαθα υπερδιεγερση, αλλα στο τελος των ενεσεων, λογω πολλων ωοθυλακιων, κι οχι απο τοσο νωρις. Και ειμαστε κοντα στην ηλικια! 39 εγω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ σου την έχει δώσει, λογικό είναι, το περνάς και μόνη σου αυτή τη φορά. Όμως είμαστε κι εμείς μαζί σου!!! Κουράγιο, θα περάσουν οι μέρες τσούκου τσκούκου... Υπάρχουν ροφήματα που μπορείς να πίνεις πάντως χωρίς καφεΐνη, διάφορα βότανα (ψάξ' το λίγο όμως πρώτα τι επιτρέπεται και τι όχι, γιατί κάποια βότανα και μπαχαρικά απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη) και το τσάι του βουνού δεν έχει καφεΐνη. Πιες γάλα αμυγδάλου που είναι υγιεινό και δροσερό, με αυτή τη ζέστη ότι πρέπει! 

Συγχαρητήρια!!! Καλές γονιμοποιήσεις!!!

Εύχομαι να έχεις δύο άριστες βλαστοκύστες που να είναι τα παιδάκια σου, τα διδυμάκια που τόσο αγαπας!! ❤❤

Ενα τραμπολίνο ειμαι..χαχαχαχα!γαλα αμυγδάλου πινω πολυ ναι εδω και χρονια χθες εβαλα τη μαμα μου και μου εφτιαξε άναλατα γεμιστα.. χαχαχα μούρλια ηταν τα φάγανε και αυτοι!!!! Ευτυχως που ειστε και εσεις να λες.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , winspert είπε:

Θα τον δω λογικά την αλλη εβδομάδα που ανεβω για την ωοληψια. Για τις 3+1 μας το ειπε οταν μιλησαμε μεσω σκαιπ την πρώτη φορά.. Γιατί αυτό κατάλαβα κ εγω κ ο άντρας μου. Απλα μετα αρχισα να αμφιβαλω επειδη ακουω συνέχεια για 3 μηπως παρακουσαμε... Ωραια...σε ευχαριστώ πολυ

Και εμάς μέσω skype αυτο μας είπε 3+1 . Αυτολεξη είπε η κλινική λέει 3 εγω λέω 4. Στο πρωτόκολλο που μου έδωσε  σ αυτά που έλεγε να προμηθευτώ να τα έχω σπιτι ήταν ovitrelle ,σερπαφαρ, κλομιφαινη.  Οπότε δεν έχει διαφορά στη τιμή. Αν σου έστειλε πρωτόκολλο τσέκαρε το. Ίσως επειδή είπες ότι θες εντελώς φυσικούς αν θυμάμαι καλα να μη το γράφει αλλά ζήτησε το δεν θα κάνει διάφορα στη τιμή. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Περαστικα κοριτσακι μου...Κ εγω για να ειμαι ειλικρινής δεν το πιστευα...Και με το που ξεκινησα και βελτιωθηκε η κατάσταση μου τοσο πολυ ενθουσιαστηκα. Θα εχεις καλό ομοιοπαθητικό φαντάζομαι...Εμενα δυστυχώς βγηκε στη σύνταξη και την εχασα. Οπότε αν χρειαστω θα ψαχτω απο την αρχη...

Ναι, έχω τον Κυβέλλο. Κάνει ραντεβού και διαδικτυακά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Maria.28 said:

Κοριτσια μου καλημέρα, θα μπορουσατε να μου πειτε γνωμες για γιατρους??? Μιας κ δεν είμαι Αθηνα κ δεν ξερω ποιον αλλο να ρωτησω περα απο σας.Θα ηθελα να προσπαθησω για αρχη ivf σε δημοσιο νοσοκομειο λογω οικονομικων. Αν εχετε εμπειρια κ εχετε καλη αποψη για καποιον γιατρο σε κάποιο νοσοκομειο Αθηνα σας παρακαλώ πειτε μου...Να αρχισω να κλεινω κανενα ραντεβού.. 

Κορίτσι μου, καλή αρχή κι ελπίζω να τα καταφέρεις σύντομα! Δεν έχω να σου προτείνω κάποιον αλλά θα σου έλεγα να αποφύγεις τον Παπαριστειδη στο Ελενα (επειδή τον ανέφερε μια κοπέλα) . Έχω προσωπική εμπειρία από εξωσωματική μαζί του και δεν έμεινα ευχαριστημενη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Minnie7 είπε:

Κορίτσι μου, καλή αρχή κι ελπίζω να τα καταφέρεις σύντομα! Δεν έχω να σου προτείνω κάποιον αλλά θα σου έλεγα να αποφύγεις τον Παπαριστειδη στο Ελενα (επειδή τον ανέφερε μια κοπέλα) . Έχω προσωπική εμπειρία από εξωσωματική μαζί του και δεν έμεινα ευχαριστημενη. 

Εγω το ανέφερα προσωπική εμπειρία δεν εχω τον εχω ακουστά στο ελενα και πολλες κοπέλες που ξερω τον είχανε.. και μαιευτήρα . Αλλα προφανως εχεις προσωπική εμπειρία και ξερεις καλυτερα.❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ksvolimi said:

Εγω το ανέφερα προσωπική εμπειρία δεν εχω τον εχω ακουστά στο ελενα και πολλες κοπέλες που ξερω τον είχανε.. και μαιευτήρα . Αλλα προφανως εχεις προσωπική εμπειρία και ξερεις καλυτερα.❤️ 

Το ξέρω κορίτσι μου. Σαν μαιευτήρα δεν τον ξέρω μπορεί να είναι καλός αλλά επειδή σαν εξωσωματικο τον ξέρω... δεν τον συστήνω. Έγραψα για να αποτρέψω την κοπέλα από το να πάει σε αυτόν. Σίγουρα Θα υπάρχουν καλύτεροι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Minnie7 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου. Σαν μαιευτήρα δεν τον ξέρω μπορεί να είναι καλός αλλά επειδή σαν εξωσωματικο τον ξέρω... δεν τον συστήνω. Έγραψα για να αποτρέψω την κοπέλα από το να πάει σε αυτόν. Σίγουρα Θα υπάρχουν καλύτεροι. 

Σιγουρα.. μαλλον ταλαιπωρήθηκες πολυ,, ελπιζω να ειναι ολα οκ τωρα!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Θα τον δω λογικά την αλλη εβδομάδα που ανεβω για την ωοληψια. Για τις 3+1 μας το ειπε οταν μιλησαμε μεσω σκαιπ την πρώτη φορά.. Γιατί αυτό κατάλαβα κ εγω κ ο άντρας μου. Απλα μετα αρχισα να αμφιβαλω επειδη ακουω συνέχεια για 3 μηπως παρακουσαμε... Ωραια...σε ευχαριστώ πολυ

Καλησπέρα! Έχω φίλη που κάνει στο σφακ με σεροαφαρ. Οπότε αν θεωρεί ότι σου ταιριάζει θα στο πει..συζήτησε το μαζί του!!

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Troia είπε:

Δοκίμασε την ομοιοπαθητική για το τσιγάρο. Δε θυμάμαι, μπορεί να σου το είχα πει και στο τηλέφωνο. Εγώ έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη για την ενίσχυση του ανοσοποιητικού μου, γιατί είχα επιλέξει να μην εμβολιαστώ. Ρώτα και τον Κοντόπουλο, θα σου πει ΟΚ.

@Makelen και ο βελονισμός είναι μια δραστική αντιμετώπιση για να κόψεις το κάπνισμα!

6 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Έτσι είναι. Ένα μωρό θέλει μια γερή μαμά και σωματικά και ψυχικά. Έτσι κι αλλιώς όλη αυτή η διαδικασία είναι για γερά στομάχια. Αλλά η εγκυμοσύνη με τις ορμόνες και τα σκαμπανεβάσματα είναι κι αυτή μια δυσκολη περίοδος.

Ναι. Συμπληρώνονται 14 μέρες απ τ σπερματεγχυση. Πέμπτη βράδυ την έκανα και η ωορρηξία έγινε Παρασκευή χαράματα. Έχω ένα φόβο για τη χοριακη να σ πω την αλήθεια. Προτιμώ τώρα που "θεωρητικά" μπορεί να είμαι και έγκυος :neutral:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!

6 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Ναι το ξερω αλλα και για τα βότανα μου πανε οτι κ αυτα να αποφεύγονται τυπου ροφήματα κτλ.. 

Όχι όλα, γκούγκλαρέ το ;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happiness79 είπε:

@Makelen και ο βελονισμός είναι μια δραστική αντιμετώπιση για να κόψεις το κάπνισμα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Όχι όλα, γκούγκλαρέ το ;)

Ωραια! Θα εχω διαβασμα το σκ! Σημερα εχω δουλιτσα διαδικτυακα και περασε η μερα.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , happiness79 είπε:

@Makelen και ο βελονισμός είναι μια δραστική αντιμετώπιση για να κόψεις το κάπνισμα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Όχι όλα, γκούγκλαρέ το ;)

συμφωνώ για το βελονισμό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...