Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

@happiness79 @κοτοπουλάκι. Πάντως και το κινέζικο μ εβγαλε κοριτσι! 

Κορίτσια έχω μια απορία. Γτ δεν μπορώ να καταλάβω, μάλλον είμαι χαζη! Δευτέρα μπαίνω στον 8ο δλδ θα είμαι 8w. Άρα μπαίνω κ στον 3ο; η πρέπει να φτάσω 8w+7d για ν α πω στον 3ο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 minutes ago, Ria_ said:

Σε μικροβιολογικό πάλι όχι εξειδικευμένο κέντρο  αλλά διαφορετικό ναι . Λέει συγκεκριμένα 2% (φ.τ. >4 ) και το παλιό απλά μορφολογία φυσιολογικά 24% χωρίς να λέει όριο 

Άρα είναι άλλη μέτρηση. Δεν πήγατε από το 24 στο 2, μην ανησυχείς. Το 2% δεν είναι τέλειο αλλά δεν είναι και κακό. Είναι στην μέση 

5 minutes ago, Malntalia said:

kalhspera kai kali epitixia na exeis!! ισχυει οτι ο σφακ εμπιστευεται την Λευκου και η Λευκου πιστευει στον Σφακ.. και εμεις κατα γραμμα ειχαμε της Λευκου.. Λοιπον για τη ζαχαρη, εγω την ειχα κοψει πριν μου το πει η Λευκου επειδη μου το ειχε πει ο Σφακ.. η εν παση περιπτωση το ειχα φτασει στο ελαχιστο.. Για το αλατι για την κορτιζονη.. εγω ξεκινησα κορτιζονη 29/12 η 31/12.. και απο εκεινη την μέρα μαχαιρι το αλατι..και ετσι ουτε πρηστηκα..ουτε τιποτα..

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποίησες κάποιο υποκατάστατο για το αλάτι? Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να κόψω εντελώς το αλάτι αν και δεν το τρώω σε μεγάλες ποσότητες. Άσε που έχουν και σχεδόν όλα τα τυριά πφφφφ


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

 

@Angot τα ραντεβού στο λαικό ανοίγουν την Παρασκευή αλλά αφορούν τον μήνα Ιούλιο και θέλουν και 20 μέρες περίπου να βγουν τα αποτελέσματα οπότε δεν νομίζω ότι προλαβαίνεις να τα έχεις on time. Οπότε αναγκαστικά ιδιωτικά 

Πόσο χρονών είσαι αλήθεια?
Εμένα με ρώτησε εχτές μία φίλη μου τι γίνεται με το θέμα μωρό και αφού της εξήγησα σε τι φάση είμαι μου λέει το θεϊκό "μήπως χρειάζεται απλώς να χαλαρώσεις λίγο?". Αχχχ πες το μου ρε γαμώτο και δεν το ήξερα ότι ίσως φταίει αυτό, και ήμουν 5 χρόνια σερί αγχωμένη. 

Αυτό που σου είπε η φίλη σου μου το έχει πει και δική μου φίλη και ήθελα να την πνίξω, μπήκα στο τρυπάκι να προσπαθώ να την πείσω ότι δεν είμαι ελέφαντας και το μόνο που κατάφερα είναι να γίνω ψυχικό ράκος, μου κόστισε πολύ. Παραδέχομαι όμως ότι το θαύμα μου συνέβη πράγματι τον ένα μήνα που χαλάρωσα πλήρως και είπα δε με νοιάζει τίποτα, είχα αρχίσει να σκέφτομαι και να διαβάζω τι πρεπει να προσέξουμε στο θέμα της δότριας, τόσο πιθανό το είχα ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Τελικά με τα μούτρα κάτω (και με απέραντη χαρά ταυτόχρονα!) είπα τώρα στη φίλη μου ότι είχε δίκιο, παρ' όλα αυτά καθόλου μα καθόλου δε βοηθάει αυτή η αντιμετώπιση. Είναι σα να μη σε ακούνε. Ενσυναίσθηση μηδέν.

1 hour ago, Angot είπε:

Λοιπόν εδώ πάρει ένα ημερολόγιο εγκυμοσυνης. Εχει μέσα μια σελίδα που σ λεει τι συμπτώματα έχεις και αναλογα με το τι θα απαντήσεις. Λέει αν έχεις κοριτσι η αγορι. Όταν πάω σπίτι θα συντονιστούμε να σας στείλω τις ερωτήσεις και να πας πει η καθεμια τι της βγήκε. Ούτε εγώ το έχω κάνει ακόμα. 

Πχ αν το μωρό είχε χτύπους κάτω από 140 ότι είναι αγόρι, αν είναι πάνω από 140 είναι κοριτσι. Εχει καμια 10αρια ερωτήσεις. Και στο τέλος μετράς το σκορ. 

Όπαααα!!! Με ενδιαφέρει!!!! Να το κάνουμε αν θες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Άρα είναι άλλη μέτρηση. Δεν πήγατε από το 24 στο 2, μην ανησυχείς. Το 2% δεν είναι τέλειο αλλά δεν είναι και κακό. Είναι στην μέση 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποίησες κάποιο υποκατάστατο για το αλάτι? Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να κόψω εντελώς το αλάτι αν και δεν το τρώω σε μεγάλες ποσότητες. Άσε που έχουν και σχεδόν όλα τα τυριά πφφφφ

Ο γιατρός μ ειπε, οτι εχει το φαγητό από αλάτι είναι οκ. Να ρίχνω έξτρα από πάνω δε θελει! 

πρίν από 4 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτό που σου είπε η φίλη σου μου το έχει πει και δική μου φίλη και ήθελα να την πνίξω, μπήκα στο τρυπάκι να προσπαθώ να την πείσω ότι δεν είμαι ελέφαντας και το μόνο που κατάφερα είναι να γίνω ψυχικό ράκος, μου κόστισε πολύ. Παραδέχομαι όμως ότι το θαύμα μου συνέβη πράγματι τον ένα μήνα που χαλάρωσα πλήρως και είπα δε με νοιάζει τίποτα, είχα αρχίσει να σκέφτομαι και να διαβάζω τι πρεπει να προσέξουμε στο θέμα της δότριας, τόσο πιθανό το είχα ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Τελικά με τα μούτρα κάτω (και με απέραντη χαρά ταυτόχρονα!) είπα τώρα στη φίλη μου ότι είχε δίκιο, παρ' όλα αυτά καθόλου μα καθόλου δε βοηθάει αυτή η αντιμετώπιση. Είναι σα να μη σε ακούνε. Ενσυναίσθηση μηδέν.

Όπαααα!!! Με ενδιαφέρει!!!! Να το κάνουμε αν θες!

Αμε θα σας τα στείλω το απογευμα να δούλε τι γίνεται από αγοροκόριτσα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

@happiness79 @κοτοπουλάκι. Πάντως και το κινέζικο μ εβγαλε κοριτσι! 

Κορίτσια έχω μια απορία. Γτ δεν μπορώ να καταλάβω, μάλλον είμαι χαζη! Δευτέρα μπαίνω στον 8ο δλδ θα είμαι 8w. Άρα μπαίνω κ στον 3ο; η πρέπει να φτάσω 8w+7d για ν α πω στον 3ο;

Τι είναι αυτό το Κινέζικο βρε παιδιά?? Γιατί και η φίλη μου χθες μου έλεγε για μια Κινέζικη εφαρμογή που βάζεις πότε γεννήθηκες και μήνα σύλληψης του μωρού και σου λέει φύλο! Και λέει ότι η ξαδέρφη της 2 χρόνια τώρα που το δοκιμάσει σε όσες μένουν έγκυες πέφτει πάντα μέσα! Και έβαλε για μένα και της έβγαλε αγόρι! Αυτό που λες εσύ το ίδιο είναι? Αν είναι άλλο πες να το ψάξω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

@happiness79 @κοτοπουλάκι. Πάντως και το κινέζικο μ εβγαλε κοριτσι! 

Κορίτσια έχω μια απορία. Γτ δεν μπορώ να καταλάβω, μάλλον είμαι χαζη! Δευτέρα μπαίνω στον 8ο δλδ θα είμαι 8w. Άρα μπαίνω κ στον 3ο; η πρέπει να φτάσω 8w+7d για ν α πω στον 3ο;

έτσι πάει αν κατάλαβα καλά ο 3ος μήνας είναι 8-12 εβδομάδα

Αν ήταν φυσική σύλληψη θα κοιτούσα κ το κινέζικο κ το γιαπωνέζικο, τώρα όλα πέρσι γονιμοποιήθηκαν την ίδια μέρα, άντε βγάλε άκρη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Τι είναι αυτό το Κινέζικο βρε παιδιά?? Γιατί και η φίλη μου χθες μου έλεγε για μια Κινέζικη εφαρμογή που βάζεις πότε γεννήθηκες και μήνα σύλληψης του μωρού και σου λέει φύλο! Και λέει ότι η ξαδέρφη της 2 χρόνια τώρα που το δοκιμάσει σε όσες μένουν έγκυες πέφτει πάντα μέσα! Και έβαλε για μένα και της έβγαλε αγόρι! Αυτό που λες εσύ το ίδιο είναι? Αν είναι άλλο πες να το ψάξω!

Ναι επιλέγεις ημ σύλληψης και σ βγάζει τι είναι. Εγω εχω 3 διαφορετικα ακόμα που έπεσε μέσα! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Ναι επιλέγεις ημ σύλληψης και σ βγάζει τι είναι. Εγω εχω 3 διαφορετικα ακόμα που έπεσε μέσα! 

ε καλά, 50% πιθανότητα έχει να πέσει μέσα. Πάντως εγώ που έβαλα την ηλικία κ το μήνα που με έπιασε η μάνα μου τώρα έπρεπε να είμαι κοτζάμ άντρας! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

έτσι πάει αν κατάλαβα καλά ο 3ος μήνας είναι 8-12 εβδομάδα

Αν ήταν φυσική σύλληψη θα κοιτούσα κ το κινέζικο κ το γιαπωνέζικο, τώρα όλα πέρσι γονιμοποιήθηκαν την ίδια μέρα, άντε βγάλε άκρη..

Αρα με το που μπω τη Δευτέρα 8η εβδομάδα. Μπαίνω και στον 3ο; 

Ρωτάω γτ έχω συμβουλή από τον πιο υπέροχο γιατρό που δυστυχώς δεν πρόλαβα γτ βγήκε σε σύνταξη. Η μαμα μ σκεψου ακόμα τον παίρνει τηλ να ρωτήσει ότι την απασχολεί. 

Η συμβουλή του είναι ότι όταν αλλάζεις μήνα να είσαι και κρεβάτι αν μπορείς κανα 2 μερες. Είναι η πιο 'ευάλωτη φαση'. Την μάνα μ την έβαζε πάντα κρεβάτι όταν άλλαζε μήνα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Άρα είναι άλλη μέτρηση. Δεν πήγατε από το 24 στο 2, μην ανησυχείς. Το 2% δεν είναι τέλειο αλλά δεν είναι και κακό. Είναι στην μέση 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποίησες κάποιο υποκατάστατο για το αλάτι? Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να κόψω εντελώς το αλάτι αν και δεν το τρώω σε μεγάλες ποσότητες. Άσε που έχουν και σχεδόν όλα τα τυριά πφφφφ

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ . Συγνώμη κορίτσια αν καμιά φορά πανικοβάλλομαι και είναι χαζές οι απορίες μου αλλά ακόμα μαθαίνω πάνω σε αυτά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , happiness79 είπε:

Εμένα ολοι μου λένε το ανάποδο από αυτό που λες, το οποίο έχει και εξήγηση, γιατί τα κορίτσια "τραβάνε" από τη μάνα τις γυναικείες ορμόνες με αποτέλεσμα εκείνη να αργιεύει στο πρόσωπο, ενώ τα αγόρια όχι, οπότε γλυκαίνει. Άρα αν έχεις γλυκάνει θα κάνεις αγόρι που τόσο θέλεις! Εμένα μου λένε ότι βγάζω μια γλύκα, αλλά βλέπω ότι τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου να έχουν αγριέψει, άρα... κορίτσι!! Μου το επιβεβαίωσε και μια φίλη μου χθες που με είδε ότι βλέπει το ίδιο πράγμα (κι ας λέει ότι θα κάνω αγόρι χαχαχα)

Κι εμενα που τα χαρακτηριστικα του προσωπου μου ειναι ιδια.. τι θα κανω βρε παιδιαα;? πως θα βρω εγω το φυλο δηλαδη;? εγω ιδια με βλεπω!!

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Αρα με το που μπω τη Δευτέρα 8η εβδομάδα. Μπαίνω και στον 3ο; 

Ρωτάω γτ έχω συμβουλή από τον πιο υπέροχο γιατρό που δυστυχώς δεν πρόλαβα γτ βγήκε σε σύνταξη. Η μαμα μ σκεψου ακόμα τον παίρνει τηλ να ρωτήσει ότι την απασχολεί. 

Η συμβουλή του είναι ότι όταν αλλάζεις μήνα να είσαι και κρεβάτι αν μπορείς κανα 2 μερες. Είναι η πιο 'ευάλωτη φαση'. Την μάνα μ την έβαζε πάντα κρεβάτι όταν άλλαζε μήνα! 

9η νομιζω ειναι ο τριτος μηνας

1-2-3-4  πρώτος

5-6-7-8  δευτερος

9-10-11-12 τριτος

Ή κανω λαθος κορίτσιααα;?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Αρα με το που μπω τη Δευτέρα 8η εβδομάδα. Μπαίνω και στον 3ο; 

Ρωτάω γτ έχω συμβουλή από τον πιο υπέροχο γιατρό που δυστυχώς δεν πρόλαβα γτ βγήκε σε σύνταξη. Η μαμα μ σκεψου ακόμα τον παίρνει τηλ να ρωτήσει ότι την απασχολεί. 

Η συμβουλή του είναι ότι όταν αλλάζεις μήνα να είσαι και κρεβάτι αν μπορείς κανα 2 μερες. Είναι η πιο 'ευάλωτη φαση'. Την μάνα μ την έβαζε πάντα κρεβάτι όταν άλλαζε μήνα! 

ενδιαφέρον! Δεν ξέρω που το βασίζει αλλά γιατί να μην ακολουθήσεις τη συμβουλή του;

πρίν από 7 λεπτά , Makelen είπε:

Κι εμενα που τα χαρακτηριστικα του προσωπου μου ειναι ιδια.. τι θα κανω βρε παιδιαα;? πως θα βρω εγω το φυλο δηλαδη;? εγω ιδια με βλεπω!!

9η νομιζω ειναι ο τριτος μηνας

1-2-3-4  πρώτος

5-6-7-8  δευτερος

9-10-11-12 τριτος

Ή κανω λαθος κορίτσιααα;?

νομίζω δίκιο έχεις, εγώ σκέφτηκα λάθος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

ενδιαφέρον! Δεν ξέρω που το βασίζει αλλά γιατί να μην ακολουθήσεις τη συμβουλή του;

νομίζω δίκιο έχεις, εγώ σκέφτηκα λάθος

Το θέμα είναι να ξέρω πότε μπαίνω στον 3ο! Αχχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν μια γυναίκα έχει καλή εγκυμοσύνη και δεν ταλαιπωρείται,θα έχει αυτή τη "γλυκά" στο πρόσωπο που λένε. Αν πάλι είναι όλη μέρα αγκαλιά με τη λεκάνη της τουαλέτας η αν έχει θέματα με τον πλακούντα κτλ,τότε δεν έχει ούτε γλυκά,ούτε λάμψη,ούτε τολμη και γοητεία. Η άλλη η μπούρδα που έλεγαν παλιά,ήταν πως άμα η γυναικα έχει μυτερη κοιλιά θα κάνει αγόρι και αν έχει στρογγυλή κοριτσι. Μιλάμε για επιστήμονες,όχι βλακείες:lol::lol:

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...