Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

τώρα τελευταία γεννιούνται πολλά μωρά, ίσως βοήθησε κ το lockdown, να τους ζήσουν! 

Εγώ πάντως στο λοκνταουν έκανα σεξ με προφυλάξεις γιατί δεν ήθελα να είμαι έγκυος στο γάμο (γελάνε και οι πέτρες) χαχαχχαχα.. πριν δύο χρόνια αυτό!

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Τώρα αυτό σκεφτόμουν να της γράψω κι εγώ 

 

Άσχετο... Εχτές μίλησα με την συντονίστρια, μου είπε θα πάρω κανονικά την αγωγή της Λευκού σαν να προετοιμαζόμαστε για ετ άσχετα που δεν ξέρουμε πότε και αν θα γίνει. Ο Σφακ λέει εμπιστεύεται πολύ την κυρία Λευκού και θα ακολουθήσουμε κατα γράμμα ότι σας είπε. Το ίδιο είπε και η βοηθός της Λευκού που μίλησα σήμερα. Συμβουλές για την κορτιζόνη κορίτσια? Το αλάτι και την ζάχαρη τα κόψατε εντελώς? Πήρατε υποκατάστατα? Εγώ χρησιμοποιώ σταγόνες στέβιας, είναι οκ αυτές? 

Κορίτσι μου εγώ τα έκοψα μαχαίρι. Ένα μήνα τώρα έχω κάνει 2-3 παρασπονδίες μόνο, γιατί ώρες ώρες δεν αντέχεται. Το αλάτι με πείραξε πολύ. Για τη ζάχαρη δε με ένοιαξε, έτρωγα μισο κουταλάκι γλυκού και μου έφευγε. 

Να προσέχεις γιατί το αλάτι είναι κρυμμένο στα περισσότερα φαγητά και προϊόντα της καθημερινότητάς μας. Πχ στ ψωμί. Εγώ παραγγέλνω από φούρνο και μου φτιάχνει χωρίς αλάτι. Βρήκα παξιμαδακια χωρίς αλάτι. Χρησιμοποιώ φουλ μπαχαρικά για να δίνω γεύση. Σαλάτες με πολυυυυ ξύδι. Και αν ήταν να βγούμε έξω για φαγητό, πηγαίναμε μόνο σε μαγαζί που μπορούν να κάνουν κάτι της ώρας, χωρίς αλάτι. Πχ σουβλάκια ανάλατα με μπόλικο λεμόνι τρώγονται μια χαρά. Κοτόπουλο με λεμόνι και ψάρι με λεμόνι σούπερ. Ρύζι και μακαρόνια ΔΕΝ ΤΡΏΓΟΝΤΑΙ.

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ , το σπερμοδιαγραμμα του δε βγήκε καλό βέβαια πάλι το περιμέναμε η αλήθεια αλλά περνει βιταμίνες 3 μήνες κοντά και βγήκε χειρότερο από πριν . Πριν είχε φυσιολογικές μορφές 24 % και τώρα έχει 2%. Πάρα πολύ μεγάλη διαφορά δε ξέρω ... 

Μην αγχώνεσαι τσαμπα κορίτσι μου, είναι άλλη η μέτρηση στα δύο μικροβιολογικά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια επειδη βλεπω σας ανησυχεί πολυ η διατροφη σχετικα με την κορτιζόνη.Δεν ξερω τι οδηγίες εχετε βεβαια απ τους γυναικολογους,αλλα εγω θα πω για εμενα τουλαχιστον.Εχω παρει πρόπερσι 5 μερες πεντε ορους κορτιζόνης. Μπουκαλι ολοκληρο οπως κ φετος πηρα τρεις μερες κ μετα κ χαπακια για σταδιακο κοψιμο, λογω σκλήρυνσης ολα αυτα.Η δραση της κορτιζονης θα ηταν σιγουρα για διμηνο μην πω παραπανω. εεε δεν προσεξα ολο αυτον καιρο καθε μερα. Καποια φαγητα τα ετρωγα κ με λιγο αλατι, κ ψωμι του τοστ κ καποια λιγο πιο αναλατα τυρια κ καποιες μερες επαιρνα κ σοκολατες με στεβια, ετρωγα κ κανενα σουβλακι. Ποτε δεν πρηστηκα! Οποτε η δοση που παιρνετε εσεις τωρα ειναι τίποτα μην τρελαινεστε λιγη προσοχη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Kate92 είπε:

 

Κορίτσι μου εγώ τα έκοψα μαχαίρι. Ένα μήνα τώρα έχω κάνει 2-3 παρασπονδίες μόνο, γιατί ώρες ώρες δεν αντέχεται. Το αλάτι με πείραξε πολύ. Για τη ζάχαρη δε με ένοιαξε, έτρωγα μισο κουταλάκι γλυκού και μου έφευγε. 

Να προσέχεις γιατί το αλάτι είναι κρυμμένο στα περισσότερα φαγητά και προϊόντα της καθημερινότητάς μας. Πχ στ ψωμί. Εγώ παραγγέλνω από φούρνο και μου φτιάχνει χωρίς αλάτι. Βρήκα παξιμαδακια χωρίς αλάτι. Χρησιμοποιώ φουλ μπαχαρικά για να δίνω γεύση. Σαλάτες με πολυυυυ ξύδι. Και αν ήταν να βγούμε έξω για φαγητό, πηγαίναμε μόνο σε μαγαζί που μπορούν να κάνουν κάτι της ώρας, χωρίς αλάτι. Πχ σουβλάκια ανάλατα με μπόλικο λεμόνι τρώγονται μια χαρά. Κοτόπουλο με λεμόνι και ψάρι με λεμόνι σούπερ. Ρύζι και μακαρόνια ΔΕΝ ΤΡΏΓΟΝΤΑΙ.

 

Πόση κορτιζόνη παίρνεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια επειδη βλεπω σας ανησυχεί πολυ η διατροφη σχετικα με την κορτιζόνη.Δεν ξερω τι οδηγίες εχετε βεβαια απ τους γυναικολογους,αλλα εγω θα πω για εμενα τουλαχιστον.Εχω παρει πρόπερσι 5 μερες πεντε ορους κορτιζόνης. Μπουκαλι ολοκληρο οπως κ φετος πηρα τρεις μερες κ μετα κ χαπακια για σταδιακο κοψιμο, λογω σκλήρυνσης ολα αυτα.Η δραση της κορτιζονης θα ηταν σιγουρα για διμηνο μην πω παραπανω. εεε δεν προσεξα ολο αυτον καιρο καθε μερα. Καποια φαγητα τα ετρωγα κ με λιγο αλατι, κ ψωμι του τοστ κ καποια λιγο πιο αναλατα τυρια κ καποιες μερες επαιρνα κ σοκολατες με στεβια, ετρωγα κ κανενα σουβλακι. Ποτε δεν πρηστηκα! Οποτε η δοση που παιρνετε εσεις τωρα ειναι τίποτα μην τρελαινεστε λιγη προσοχη. 

Αυτό λέω κ εγώ, παρομοίως έχω πάρει κορτιζόνη σε ποσότητες ασύγκριτες με τα ελάχιστα που παίρνουμε για την εξωσωματική. Ντάξει τότε πρόσεχα πραγματικά γιατί μιλάμε για κορτιζόνη με το κιλό, τώρα γιατί να προσέχει κανείς τόσο πολύ; Δεν λέμε να τρώμε λακέρδα αλλά όχι κ να κοιτάμε να μην έχει καθόλου αλάτι το φαγητό μας. Καλού κακού ας μην βάζουμε αλάτι από πάνω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, happiness79 said:

Αυτό που σου είπε η φίλη σου μου το έχει πει και δική μου φίλη και ήθελα να την πνίξω, μπήκα στο τρυπάκι να προσπαθώ να την πείσω ότι δεν είμαι ελέφαντας και το μόνο που κατάφερα είναι να γίνω ψυχικό ράκος, μου κόστισε πολύ. Παραδέχομαι όμως ότι το θαύμα μου συνέβη πράγματι τον ένα μήνα που χαλάρωσα πλήρως και είπα δε με νοιάζει τίποτα, είχα αρχίσει να σκέφτομαι και να διαβάζω τι πρεπει να προσέξουμε στο θέμα της δότριας, τόσο πιθανό το είχα ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Τελικά με τα μούτρα κάτω (και με απέραντη χαρά ταυτόχρονα!) είπα τώρα στη φίλη μου ότι είχε δίκιο, παρ' όλα αυτά καθόλου μα καθόλου δε βοηθάει αυτή η αντιμετώπιση. Είναι σα να μη σε ακούνε. Ενσυναίσθηση μηδέν.

 

Η καημένη ξέρω ότι δεν είχε κακό σκοπό και η ίδια πέρασε πρόωρη εμμηνόπαυση και δεν πρόλαβε ποτέ να κάνει παιδιά και η αλήθεια είναι ότι και 'μείς μπορεί να πούμε σε άλλους ανθρώπους να μην αγχώνονται αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο να το ακούω αυτό το πράγμα. Πίστεψε με, έχω περάσει φάσεις που όχι άγχος δεν είχα αλλά τα είχα παρατήσει όλα και γιατρούς και φάρμακα και έκανα απλά την ζωή μου χωρίς να το σκέφτομαι καν. Όμως δεν έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα ούτε είμαι μεγάλη σε ηλικία (οριακά). Άμα δεν έχεις καν περίοδο, πως να έρθει παιδί? Αν είχα θα ήξερα και πάνω κάτω ποιες μέρες να κάνω σεξ τουλάχιστον. Και ο Σφακ μου έλεγε, νομίζεις ότι προσπαθείς 5 χρόνια αλλά στην ουσία έχεις προσπαθήσει 11-12 μήνες. Βάλε και την φραγμένη σάλπιγγα, βάλε και το αδύναμο σπέρμα... τι λες, το άγχος μου φταίει??? 

1 hour ago, Ria_ said:

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ . Συγνώμη κορίτσια αν καμιά φορά πανικοβάλλομαι και είναι χαζές οι απορίες μου αλλά ακόμα μαθαίνω πάνω σε αυτά

Δεν είναι χαζές οι απορίες σου καλέ. Που να το ξέρεις? Και 'μείς εδώ τα μάθαμε 

47 minutes ago, Kate92 said:

Κορίτσι μου εγώ τα έκοψα μαχαίρι. Ένα μήνα τώρα έχω κάνει 2-3 παρασπονδίες μόνο, γιατί ώρες ώρες δεν αντέχεται. Το αλάτι με πείραξε πολύ. Για τη ζάχαρη δε με ένοιαξε, έτρωγα μισο κουταλάκι γλυκού και μου έφευγε. 

Να προσέχεις γιατί το αλάτι είναι κρυμμένο στα περισσότερα φαγητά και προϊόντα της καθημερινότητάς μας. Πχ στ ψωμί. Εγώ παραγγέλνω από φούρνο και μου φτιάχνει χωρίς αλάτι. Βρήκα παξιμαδακια χωρίς αλάτι. Χρησιμοποιώ φουλ μπαχαρικά για να δίνω γεύση. Σαλάτες με πολυυυυ ξύδι. Και αν ήταν να βγούμε έξω για φαγητό, πηγαίναμε μόνο σε μαγαζί που μπορούν να κάνουν κάτι της ώρας, χωρίς αλάτι. Πχ σουβλάκια ανάλατα με μπόλικο λεμόνι τρώγονται μια χαρά. Κοτόπουλο με λεμόνι και ψάρι με λεμόνι σούπερ. Ρύζι και μακαρόνια ΔΕΝ ΤΡΏΓΟΝΤΑΙ.

Με την ποσότητα αλατιού στο ψωμί και στο παξιμάδι, μήπως είναι λίγο υπερβολικό να τα κόψεις και αυτά? Η ποσότητα είναι πολύ μικρή. Και η Λευκού μου είπε απλώς προσοχή, όχι κομμένα μαχαίρι. 

9 minutes ago, Natassou85 said:

Εγω θα το ξαναπω και ας ειναι δευτερη φορα .. αρχιζω κ αγχωνομαι π εμενα δε μ εχει βαλει κορτιζονη στη προετοιμασια.. πφφφ

Βρε 'σύ μην αγχώνεσαι. Πρέπει να υπάρχει λόγος για να πάρεις. Δεν έχεις πάει στην Οικονομοπούλου, καλά δεν θυμάμαι?

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Makelen είπε:

Κι εμενα που τα χαρακτηριστικα του προσωπου μου ειναι ιδια.. τι θα κανω βρε παιδιαα;? πως θα βρω εγω το φυλο δηλαδη;? εγω ιδια με βλεπω!!

9η νομιζω ειναι ο τριτος μηνας

1-2-3-4  πρώτος

5-6-7-8  δευτερος

9-10-11-12 τριτος

Ή κανω λαθος κορίτσιααα;?

 Ναι απλα το πρωτο τριμηνο κραταει μεχρι 13 εβδομαδα και Οχι 12!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Όταν μια γυναίκα έχει καλή εγκυμοσύνη και δεν ταλαιπωρείται,θα έχει αυτή τη "γλυκά" στο πρόσωπο που λένε. Αν πάλι είναι όλη μέρα αγκαλιά με τη λεκάνη της τουαλέτας η αν έχει θέματα με τον πλακούντα κτλ,τότε δεν έχει ούτε γλυκά,ούτε λάμψη,ούτε τολμη και γοητεία. Η άλλη η μπούρδα που έλεγαν παλιά,ήταν πως άμα η γυναικα έχει μυτερη κοιλιά θα κάνει αγόρι και αν έχει στρογγυλή κοριτσι. Μιλάμε για επιστήμονες,όχι βλακείες:lol::lol:

Δεν ξέρω εσείς πώς είστε, εγώ έχω μια αποβλάκωση στο βλέμμα πάντως!! :lol:

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η καημένη ξέρω ότι δεν είχε κακό σκοπό και η ίδια πέρασε πρόωρη εμμηνόπαυση και δεν πρόλαβε ποτέ να κάνει παιδιά και η αλήθεια είναι ότι και 'μείς μπορεί να πούμε σε άλλους ανθρώπους να μην αγχώνονται αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο να το ακούω αυτό το πράγμα. Πίστεψε με, έχω περάσει φάσεις που όχι άγχος δεν είχα αλλά τα είχα παρατήσει όλα και γιατρούς και φάρμακα και έκανα απλά την ζωή μου χωρίς να το σκέφτομαι καν. Όμως δεν έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα ούτε είμαι μεγάλη σε ηλικία (οριακά). Άμα δεν έχεις καν περίοδο, πως να έρθει παιδί? Αν είχα θα ήξερα και πάνω κάτω ποιες μέρες να κάνω σεξ τουλάχιστον. Και ο Σφακ μου έλεγε, νομίζεις ότι προσπαθείς 5 χρόνια αλλά στην ουσία έχεις προσπαθήσει 11-12 μήνες. Βάλε και την φραγμένη σάλπιγγα, βάλε και το αδύναμο σπέρμα... τι λες, το άγχος μου φταίει???  

Δεν είναι χαζές οι απορίες σου καλέ. Που να το ξέρεις? Και 'μείς εδώ τα μάθαμε  

Με την ποσότητα αλατιού στο ψωμί και στο παξιμάδι, μήπως είναι λίγο υπερβολικό να τα κόψεις και αυτά? Η ποσότητα είναι πολύ μικρή. Και η Λευκού μου είπε απλώς προσοχή, όχι κομμένα μαχαίρι. 

Βρε 'σύ μην αγχώνεσαι. Πρέπει να υπάρχει λόγος για να πάρεις. Δεν έχεις πάει στην Οικονομοπούλου, καλά δεν θυμάμαι?

Η μητέρα μου έχει φίλη που έκανε παιδί στα 52 της (δεν ξέρουμε αν ήταν με δικό της υλικό, μάλλον ήταν με ξένο) χωρίς να έχει καν περίοδο. Της την επανέφεραν με οιστρογόνα. Οπότε όλα γίνονται. Ωστόσο σε μία φίλη μου που άνοιξα κουβέντα για το θέμα, γιατί είναι σχεδόν μία δεκαετία παντρεμένη και δεν έχει ακόμα παιδάκι κι εγώ της είπα να μην αγχώνεται. Με τη διαφορά ότι για μένα αυτό είναι ουσιαστικό και όχι λόγια του αέρα. Θέλω να πω ότι για μένα είναι μία συγκεκριμένη μεθοδολογία και διαδικασία που πρέπει να περάσει κάποιο ζευγάρι που τώρα ξεκινάει και υπάρχει ένα ταβάνι στις προσπάθειες όπως μου είχε πει η Τσεκούρα και ο μαστολόγος στον Αγ. Σάββα. Της είπα δηλαδή μην αγχώνεσαι, γιατί όλο το θέμα δεν ξεκινάει και τελειώνει στα κέντρα εξωσωματικής, βρες πρώτα τι φταίει (αν είναι κάτι συγκεκριμένο) μετά κάνε αυτά κι αυτά για να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητές σου, έχε υπόψην ποιους εξωσωματιστές (κατά τη γνώμη μου) να αποφύγεις και έχεις στη διάθεσή σου σίγουρα 2 ή 3 προσπάθειες. Δηλαδή "μην αγχώνεσαι, δεν πας στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα, υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις την κατάσταση". Και ναι, το άγχος δε βοηθάει, αλλά επίσης υπάρχουν τρόποι για να το αποβάλεις. Εγώ έκανα βελονισμό και ομοιοπαθητική, επίσης πολύ καλή είναι η γιόγκα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η καημένη ξέρω ότι δεν είχε κακό σκοπό και η ίδια πέρασε πρόωρη εμμηνόπαυση και δεν πρόλαβε ποτέ να κάνει παιδιά και η αλήθεια είναι ότι και 'μείς μπορεί να πούμε σε άλλους ανθρώπους να μην αγχώνονται αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο να το ακούω αυτό το πράγμα. Πίστεψε με, έχω περάσει φάσεις που όχι άγχος δεν είχα αλλά τα είχα παρατήσει όλα και γιατρούς και φάρμακα και έκανα απλά την ζωή μου χωρίς να το σκέφτομαι καν. Όμως δεν έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα ούτε είμαι μεγάλη σε ηλικία (οριακά). Άμα δεν έχεις καν περίοδο, πως να έρθει παιδί? Αν είχα θα ήξερα και πάνω κάτω ποιες μέρες να κάνω σεξ τουλάχιστον. Και ο Σφακ μου έλεγε, νομίζεις ότι προσπαθείς 5 χρόνια αλλά στην ουσία έχεις προσπαθήσει 11-12 μήνες. Βάλε και την φραγμένη σάλπιγγα, βάλε και το αδύναμο σπέρμα... τι λες, το άγχος μου φταίει??? 

Σε καμία περίπτωση δεν το αποδίδω στο άγχος, ούτε θα έλεγα ποτέ κάτι τέτοιο επειδή δε το πιστεύω! Σίγουρα το άγχος βλάπτει, αλλά και ποιος δεν έχει άγχος κι όμως τόσος κόσμος κάνει παιδιά! Θα είχαμε εξαφανιστεί από την ανθρωπότητα προ πολλού! Εχεις κι εσύ τα δίκια σου και με το παραπάνω. Μερικές φορές η άγνοια κάνει τους ανθρώπους να βγάζουν λανθασμένα συμπεράσματα και να αποδίδουν το φταίξιμο σε στερεότυπα που τους έχουν εντυπωθεί. Κρίμα για τη φίλη σου, αν και τρόποι να κάνει κανείς παιδιά υπάρχουν πολλοί, είναι θέμα προσωπικής επιλογής και η κάθε απόφαση είναι απολύτως σεβαστή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η καημένη ξέρω ότι δεν είχε κακό σκοπό και η ίδια πέρασε πρόωρη εμμηνόπαυση και δεν πρόλαβε ποτέ να κάνει παιδιά και η αλήθεια είναι ότι και 'μείς μπορεί να πούμε σε άλλους ανθρώπους να μην αγχώνονται αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο να το ακούω αυτό το πράγμα. Πίστεψε με, έχω περάσει φάσεις που όχι άγχος δεν είχα αλλά τα είχα παρατήσει όλα και γιατρούς και φάρμακα και έκανα απλά την ζωή μου χωρίς να το σκέφτομαι καν. Όμως δεν έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα ούτε είμαι μεγάλη σε ηλικία (οριακά). Άμα δεν έχεις καν περίοδο, πως να έρθει παιδί? Αν είχα θα ήξερα και πάνω κάτω ποιες μέρες να κάνω σεξ τουλάχιστον. Και ο Σφακ μου έλεγε, νομίζεις ότι προσπαθείς 5 χρόνια αλλά στην ουσία έχεις προσπαθήσει 11-12 μήνες. Βάλε και την φραγμένη σάλπιγγα, βάλε και το αδύναμο σπέρμα... τι λες, το άγχος μου φταίει??? 

Δεν είναι χαζές οι απορίες σου καλέ. Που να το ξέρεις? Και 'μείς εδώ τα μάθαμε 

Με την ποσότητα αλατιού στο ψωμί και στο παξιμάδι, μήπως είναι λίγο υπερβολικό να τα κόψεις και αυτά? Η ποσότητα είναι πολύ μικρή. Και η Λευκού μου είπε απλώς προσοχή, όχι κομμένα μαχαίρι. 

Βρε 'σύ μην αγχώνεσαι. Πρέπει να υπάρχει λόγος για να πάρεις. Δεν έχεις πάει στην Οικονομοπούλου, καλά δεν θυμάμαι?

Μωρε πηγα στην Οικ.. αλλα με εδιωξε ειδε οτι εξετασεις ειχα κ μου λεει ελα σε κανα χρονο .. της λεω δεν ειχα καν εμφυτευση κ μου λεει τυχαιο θα τα ξαναπουμε σε κανα χρονο αν δεν .. ουτε εξετασεις εξτρα τιποτα απλα με εδιωξε

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Άρα είναι άλλη μέτρηση. Δεν πήγατε από το 24 στο 2, μην ανησυχείς. Το 2% δεν είναι τέλειο αλλά δεν είναι και κακό. Είναι στην μέση 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποίησες κάποιο υποκατάστατο για το αλάτι? Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να κόψω εντελώς το αλάτι αν και δεν το τρώω σε μεγάλες ποσότητες. Άσε που έχουν και σχεδόν όλα τα τυριά πφφφφ

Τυρί να σου πω ήταν κ μένα το πιο δύσκολο... Πήρα κ ανθότυρο που έχει λίγο αλάτι..όχι δε χρησιμοποιήσα..εγώ πήρα αρνητικό αποτέλεσμα..οπότε αυτό το έκανα γ ένα μήνα περίπου..η αλήθεια είναι σε περίπτωση θετικού δε ξέρω τι θα έκανα..τη ζάχαρη που την έχω κόψει από Σεπτέμβρη τώρα συνήθισα..

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Πόση κορτιζόνη παίρνεις; 

Prezolon 5mg

πρίν από 52 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Η καημένη ξέρω ότι δεν είχε κακό σκοπό και η ίδια πέρασε πρόωρη εμμηνόπαυση και δεν πρόλαβε ποτέ να κάνει παιδιά και η αλήθεια είναι ότι και 'μείς μπορεί να πούμε σε άλλους ανθρώπους να μην αγχώνονται αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο να το ακούω αυτό το πράγμα. Πίστεψε με, έχω περάσει φάσεις που όχι άγχος δεν είχα αλλά τα είχα παρατήσει όλα και γιατρούς και φάρμακα και έκανα απλά την ζωή μου χωρίς να το σκέφτομαι καν. Όμως δεν έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα ούτε είμαι μεγάλη σε ηλικία (οριακά). Άμα δεν έχεις καν περίοδο, πως να έρθει παιδί? Αν είχα θα ήξερα και πάνω κάτω ποιες μέρες να κάνω σεξ τουλάχιστον. Και ο Σφακ μου έλεγε, νομίζεις ότι προσπαθείς 5 χρόνια αλλά στην ουσία έχεις προσπαθήσει 11-12 μήνες. Βάλε και την φραγμένη σάλπιγγα, βάλε και το αδύναμο σπέρμα... τι λες, το άγχος μου φταίει??? 

Δεν είναι χαζές οι απορίες σου καλέ. Που να το ξέρεις? Και 'μείς εδώ τα μάθαμε 

Με την ποσότητα αλατιού στο ψωμί και στο παξιμάδι, μήπως είναι λίγο υπερβολικό να τα κόψεις και αυτά? Η ποσότητα είναι πολύ μικρή. Και η Λευκού μου είπε απλώς προσοχή, όχι κομμένα μαχαίρι. 

Βρε 'σύ μην αγχώνεσαι. Πρέπει να υπάρχει λόγος για να πάρεις. Δεν έχεις πάει στην Οικονομοπούλου, καλά δεν θυμάμαι?

Ξεκίνησα την κορτιζόνη ταυτοχρονα με τη διέγερση. Και επειδή ήταν η πρώτη μου φορά, φοβομουν τυχόν πρηξιματα, κατακράτηση, υγρό σε ωοθήκες κλπ και το τήρησα πολύ αυστηρά. Ίσως αν δεν είχα τόσο φόβο για το "καινούριο" να ήμουν πιο χαλαρή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kate92 είπε:

Prezolon 5mg

Ξεκίνησα την κορτιζόνη ταυτοχρονα με τη διέγερση. Και επειδή ήταν η πρώτη μου φορά, φοβομουν τυχόν πρηξιματα, κατακράτηση, υγρό σε ωοθήκες κλπ και το τήρησα πολύ αυστηρά. Ίσως αν δεν είχα τόσο φόβο για το "καινούριο" να ήμουν πιο χαλαρή. 

αυτή η ποσότητα δεν είναι απολύτως τίποτα. Δεν χρειαζόταν να κόψεις τίποτα, τσάμπα ταλαιπωρήθηκες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Troia said:

Η μητέρα μου έχει φίλη που έκανε παιδί στα 52 της (δεν ξέρουμε αν ήταν με δικό της υλικό, μάλλον ήταν με ξένο) χωρίς να έχει καν περίοδο. Της την επανέφεραν με οιστρογόνα. Οπότε όλα γίνονται. Ωστόσο σε μία φίλη μου που άνοιξα κουβέντα για το θέμα, γιατί είναι σχεδόν μία δεκαετία παντρεμένη και δεν έχει ακόμα παιδάκι κι εγώ της είπα να μην αγχώνεται. Με τη διαφορά ότι για μένα αυτό είναι ουσιαστικό και όχι λόγια του αέρα. Θέλω να πω ότι για μένα είναι μία συγκεκριμένη μεθοδολογία και διαδικασία που πρέπει να περάσει κάποιο ζευγάρι που τώρα ξεκινάει και υπάρχει ένα ταβάνι στις προσπάθειες όπως μου είχε πει η Τσεκούρα και ο μαστολόγος στον Αγ. Σάββα. Της είπα δηλαδή μην αγχώνεσαι, γιατί όλο το θέμα δεν ξεκινάει και τελειώνει στα κέντρα εξωσωματικής, βρες πρώτα τι φταίει (αν είναι κάτι συγκεκριμένο) μετά κάνε αυτά κι αυτά για να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητές σου, έχε υπόψην ποιους εξωσωματιστές (κατά τη γνώμη μου) να αποφύγεις και έχεις στη διάθεσή σου σίγουρα 2 ή 3 προσπάθειες. Δηλαδή "μην αγχώνεσαι, δεν πας στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα, υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις την κατάσταση". Και ναι, το άγχος δε βοηθάει, αλλά επίσης υπάρχουν τρόποι για να το αποβάλεις. Εγώ έκανα βελονισμό και ομοιοπαθητική, επίσης πολύ καλή είναι η γιόγκα.

Έτσι ακριβώς, όταν το λες γνωρίζοντας αυτό που περνάει ο άλλος, είναι τελείως διαφορετικό. Του λες να μην αγχώνεται γιατί ξέρεις πως είναι. Μία άλλη μου φίλη ξεκίνησε τώρα προσπάθειες και με την 2η έχει ήδη αγχωθεί γιατί ο άντρας της έχει μέτριο σπέρμα. Εγώ της είπα δεν έχει νόημα να σου πω να μην έχεις άγχος γιατί ξέρω ότι το πρώτο διάστημα μόνο αυτό θα σκέφτεσαι, όλες οι γυναίκες έχουν λίγο πολύ και παρόλα αυτά κάνουν παιδιά. Απλώς θα σου πω πως ότι και να γίνει είναι 99% αντιμετωπίσιμο γι αυτό μην πανικοβάλλεσαι.  

51 minutes ago, happiness79 said:

Σε καμία περίπτωση δεν το αποδίδω στο άγχος, ούτε θα έλεγα ποτέ κάτι τέτοιο επειδή δε το πιστεύω! Σίγουρα το άγχος βλάπτει, αλλά και ποιος δεν έχει άγχος κι όμως τόσος κόσμος κάνει παιδιά! Θα είχαμε εξαφανιστεί από την ανθρωπότητα προ πολλού! Εχεις κι εσύ τα δίκια σου και με το παραπάνω. Μερικές φορές η άγνοια κάνει τους ανθρώπους να βγάζουν λανθασμένα συμπεράσματα και να αποδίδουν το φταίξιμο σε στερεότυπα που τους έχουν εντυπωθεί. Κρίμα για τη φίλη σου, αν και τρόποι να κάνει κανείς παιδιά υπάρχουν πολλοί, είναι θέμα προσωπικής επιλογής και η κάθε απόφαση είναι απολύτως σεβαστή.

Εντάξει, από επιλογή δεν έκανε παιδί. Την ενόχλησε το ότι δεν είχε πια την δυνατότητα αλλά συνειδητά δεν έκανε κάτι να το προσπαθήσει. 

45 minutes ago, Natassou85 said:

Μωρε πηγα στην Οικ.. αλλα με εδιωξε ειδε οτι εξετασεις ειχα κ μου λεει ελα σε κανα χρονο .. της λεω δεν ειχα καν εμφυτευση κ μου λεει τυχαιο θα τα ξαναπουμε σε κανα χρονο αν δεν .. ουτε εξετασεις εξτρα τιποτα απλα με εδιωξε

Κάποιο λόγο θα είχε που σε έδιωξε γιατί κι εγώ με τα ίδια δεδομένα πήγα (1η προσπάθεια χωρίς εμφύτευση) αλλά μου έκανε ένα σωρό εξετάσεις. Δεν θα είχαμε το ίδιο ιστορικό προφανώς. Θύμισε μου την ηλικία σου κοπέλα μου 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...