Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Κ γω αυτό διάβασα για τα cyclacour.  .  . Κ το έριξα εκεί γτ 54 κιλά δεν έχω ξαναπάει.  .  .  

Ο γυναικολογος μου είπε ότι την πρώτη μέρα ειδικά , καλά είναι να αράξω εντελώς.  .  . Μετά χαλαρά κ ήρεμα στην ρουτίνα.  .  . Έχω 3 σκυλιά κ ειδικά το ένα το έχω σαν παιδί.  .  . Αφού σκέψου το βράδυ κατεβαίνουμε 2 3 φορές για πιπί.  .  . Κ κατεβαίνει μόνο με μένα.  . . Του πήρα κ ειδική πανουλα μήπως κ πάει εκεί.  . . Πήγε κ την έφαγε.  . . Χαχαχαχα.  .  .  Προσπαθώ.  .  . Ειδικά με τις σκάλες να αποφεύγω.  . . Αλλά με τον μικρούλι μου ξεχνιέμαι.  .  . Τι να πουν κ οι Μανούλες που προσπαθούν για το δεύτερο κ έχουν κ το πρώτο παιδί να το κυνηγάνε;;; 

Έχουμε κ εμείς οι σκυλομαμάδες τα θέματά μας.. Εμένα τα βγάζει ο σύζυγος τώρα, τι να κάνουμε.. είναι κ 43 κιλά ο ένας κ 25 η άλλη, 70 κιλά μαζί σ’ αυτή τη φάση είναι δύσκολα.. 

 

πρίν από 55 λεπτά , happiness79 είπε:

Έχασες κιλά από τα cyclacur??? Το διαβάζω και τρίβω τα μάτια μου, εμένα με έκαναν σα το μπαλόνι!!! :roll:

Ευτυχώς που έχεις τα σκυλάκια σου και ξεχνιέσαι, είναι μεγάλη ψυχοθεραπεία! Μόνο καλό κάνουν, μην ανησυχείς! Να τα χαίρεσαι!!! 

Έχασα ναι, κάθε φορά που παίρνω τα cyclacur χάνω κιλά χωρίς να μου κόβεται η όρεξη, τρώω κανονικά. 

Όντως τα σκυλάκια είναι πολύτιμα. Δεν μπορώ ν φανταστώ τη ζωή μου χωρίς σκύλο. Εγώ είμαι κ στη φιλοζωική της περιοχής μου κ έχω φροντίσει πάρα πολλά. Το χειμώνα πήγαινα στο καταφύγιο 3 φορές τη βδομάδα, φιλοξενούσα μια μαμά με 3 κουταβάκια στον κήπο κ είχα κ τα 2 δικά μου. Σκυλοχαμός!  

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/6/2022 at 8:59 ΠΜ, Ellidr είπε:

Καλημέρα και από εμένα 

Ο γιατρός μου εμένα ήταν κάθετος ότι θα βάζαμε περισσότερα από ένα 

Γιατί οι πιθανότητες λιγοστεύουν όσο περνάνε τα χρόνια είμαι κ εγώ 40 βάλαμε 3 βλαστόκυστες και πιάστηκε η μία 

Συχαριστώ.  Να αυτές οι διαφορες από γιατρο σε γιατρο μου δημιουργούν άγχος και δεν ξέρω τι να κάνω.. 

On 4/6/2022 at 11:30 ΠΜ, happiness79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και με το καλό να γίνει η εμβρυομεταφορά σου! Σου εξήγησε ο γιατρός για ποιο λόγο προτιμάει 1 βλαστοκύστη αντί για 2? Φοβάται ότι μπορεί να είναι ιδιαίτερα υψηλού κινδύνου μια δίδυμη κύηση σε σένα ή θεωρεί ότι έχετε τόσες καλές πιθανότητες με τις βλαστοκύστες σας? Υποθέτω κάποιος από αυτούς τους δύο θα είναι ο λόγος, γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Επειδή συνήθως βάζουν δύο. Καλό είναι να σου εξηγήσει το σκεπτικό του πάντως (αν δεν το έχει κάνει ήδη) για να προχωρήσεις με εμπιστοσύνη και χωρίς δεύτερες σκέψεις. Και αν έχεις δεύτερες σκέψεις δηλαδή, θα σου έλεγα οπωσδήποτε να τις συζητήσεις μαζί του. Μπορείς επίσης να συμβουλευτείς και τους εμβρυολόγους γι' αυτό. Πολλές φορές δεν έχουν την ίδια άποψη με τους γιατρούς και θα είχε ενδιαφέρον και τη δική τους άποψη.

Συχαριστώ για την απαντηση, με τους εμβρυολογους δεν έχω καμία επαφή,μιλάω μόνο και με ενημερωνει ο γιατρός ή η συζυγος του που είναι μοριακή βιολόγος για εξωσωματικη . Μου είπαν ότι χώρισαν τις 4 βλαστοκυστες μου , 1, 1 και 2. Μου είπε ότι το λένε για να μην γίνουν δίδυμα λόγω επικινδυνοτητας . Η υγεια μου είναι πάρα πολύ καλή δεν έχω κάνενΑ πρόβλημα υγείας για να οφείλεται σε αυτό η επιλογή της μιας βλαστοκυστης. Μου είπε ότι αν θέλω να βάλω 2 βλαστοκυστες τότε να προχωρήσω με κανονική εμβρυομεταφορα, αλλιώς αν θέλω σε φυσικο να βάλω μόνο μια βλαστοκυστη.. Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως επιπλέον είναι ότι μου είπε ότι το σπερμα ήταν πολύ χάλια και δεν ξέρουν αν μετα θα εμφανίσει κατακερματισμο .... επομένως εφόσον το σπερμα δεν ήταν καλό δεν θα έπρεπε να μου πει να βάλω δυο ? Η το λένε απλά για να μην τους λέω,  αν δεν πιάσω, γιατί δεν έγινε συλληψη ?  Τι να πω ρητορικα ερωτήματα μάλλον προς το παρόν 

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήραν τηλ απο το Γεν και μου είπαν οτι γονιμοποιήθηκαν τα 20 απο τα 26. Πολύ χαρούμενη είμαι! 
Οι πολυκυστικες που ήταν πάντα το βάσανο μου, που με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο πολύ για χρόνια, που μου στερούσαν την περίοδο μου και που είναι ο κύριος λόγος της υπογονιμότητας μου, ήρθε η ώρα να λειτουργήσουν υπέρ μου και να μου δώσουν τόσα εμβρυάκια. 
 

Συμπλήρωμα πρωτεΐνης απο μαγαζί με ήδη γυμναστικής σε γεύση σοκολάτα. Ανάλογα το μαγαζί, μπορούν να σου προτείνουν μια καλής ποιότητας είτε ζωική είτε φυτική. Την ειχα γιατί έπαιρνα μετά την γυμναστική όταν έκανα και ήταν ευκαιρία τώρα στην ωοληψία για να μην τρώω πρωί βράδυ κρέας 

@kateriiina25 μπράβο Κατερίνα! Υπέροχη εξέλιξη! Με το καλό να μείνεις έγκυος γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25 Μπράβο ρεεεε τα καλύτερα σου εύχομαι είδες οι πολυκυστικες γρήγορα δύο παιδάκια.... Αύριο εμείς έχουμε τον πρώτο υπέρηχο μετά από 4 ενέσεις ελπίζω να δούμε κάτι μπορώ να πω το άγχος μεγάλο.. εντωμεταξυ έγινε και ένα λάθος μια μέρα γιατί είχα δει ότι μέσα λέει ότι δεν έχει 300 μονάδες αλλά 370 η γιατρός έλεγε ότι έχει 320 αλλά έμαθα ότι όντως έχει 370 άρα μια μέρα από τς 4 αντί για 250 μανάδες κάναμε 310 ελπίζω να μην έγινε κάτι.. γενικά τα σκεφτόμαστε όλα αχααχαχαχα .. @kateriiina25 τ φάρμακα έπαιρνες;; Και σε τ δοσολογία;; 

@kateriiina25 Μπράβο ρεεεε τα καλύτερα σου εύχομαι είδες οι πολυκυστικες γρήγορα δύο παιδάκια.... Αύριο εμείς έχουμε τον πρώτο υπέρηχο μετά από 4 ενέσεις ελπίζω να δούμε κάτι μπορώ να πω το άγχος μεγάλο.. εντωμεταξυ έγινε και ένα λάθος μια μέρα γιατί είχα δει ότι μέσα λέει ότι δεν έχει 300 μονάδες αλλά 370 η γιατρός έλεγε ότι έχει 320 αλλά έμαθα ότι όντως έχει 370 άρα μια μέρα από τς 4 αντί για 250 μανάδες κάναμε 310 ελπίζω να μην έγινε κάτι.. γενικά τα σκεφτόμαστε όλα αχααχαχαχα .. @kateriiina25 τ φάρμακα έπαιρνες;; Και σε τ δοσολογία;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , εχθές έκανα χοριακη 9η μέρα με 5ης μέρας βλαστοκυστες 4ΑΑ κ 4ΒΑ η μια μάλιστα ήταν και εκκολαπτόμενη και πήρα μηδέν.

μεγαλη απογοήτευση μεγάλη στεναχώρια απόγνωση .. όσο και να είχα προετημαστει ψυχολογικά λόγω του αρνητικού τεστ που πήρα 7η μέρα στο σπίτι δεν χωνεύεται εύκολα οι συνθήκες θεωρητικά ήταν καλές πήγαμε με καλές προηποθεσεις 

το χειρότερο είναι πως το κέντρο επιμένει για χοριακη στις 14 μέρες έτσι δεν έχω επικοινωνήσει και "αναγκαστικά" συνεχίζω τα φάρμακα και νιώθω να με επιβαρύνουν 

πετυχατε τόσες πολλές τον Μάιο σας διάβαζα και ήθελα τόσο πολύ να πετύχω και εγώ και να αρχίσω την οικογένεια μου .. ήταν οι τελευταίες καλές , τώρα έχω για άλλες δυο προσπάθειες αλλά είναι μέτριες προς κακές 

οσες ξέρετε αν μπορείτε να μου πείτε τι είναι καλό να δούμε από εδώ και πέρα 

  • Λυπημένη/-ος 14
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γειά σας! Πόσες είμαστε σε φάση εμβρυομεταφορας? Ήθελα να ρωτήσω, τα κορίτσια που καταφέρατε εγκυμοσύνη, μείνατε εντελώς ξάπλα κάποιο διάστημα? Γενικά συνεχίσατε να αποφεύγετε τη ζάχαρη και το αλάτι? Ειδικά η ζάχαρη και το γλυκό γενικά μου είναι καθημερινή ανάγκη!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εχθές έκανα χοριακη 9η μέρα με 5ης μέρας βλαστοκυστες 4ΑΑ κ 4ΒΑ η μια μάλιστα ήταν και εκκολαπτόμενη και πήρα μηδέν.

μεγαλη απογοήτευση μεγάλη στεναχώρια απόγνωση .. όσο και να είχα προετημαστει ψυχολογικά λόγω του αρνητικού τεστ που πήρα 7η μέρα στο σπίτι δεν χωνεύεται εύκολα οι συνθήκες θεωρητικά ήταν καλές πήγαμε με καλές προηποθεσεις 

το χειρότερο είναι πως το κέντρο επιμένει για χοριακη στις 14 μέρες έτσι δεν έχω επικοινωνήσει και "αναγκαστικά" συνεχίζω τα φάρμακα και νιώθω να με επιβαρύνουν 

πετυχατε τόσες πολλές τον Μάιο σας διάβαζα και ήθελα τόσο πολύ να πετύχω και εγώ και να αρχίσω την οικογένεια μου .. ήταν οι τελευταίες καλές , τώρα έχω για άλλες δυο προσπάθειες αλλά είναι μέτριες προς κακές 

οσες ξέρετε αν μπορείτε να μου πείτε τι είναι καλό να δούμε από εδώ και πέρα 

Καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα σου κορίτσι μου. Είναι μαχαίρια στο στηθοσ. Εγώ όταν πήρα αρνητικό πριν τις 14 μέρες που ήθελαν πήρα τηλ, το είπα και μου έκοψαν τα φάρμακα αμέσως. Τώρα για τις επόμενες κινήσεις καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Εμένα μου ζήτησε ngs και era. Το πρώτο βγήκε φυσιολογικό ενώ το era έδειξε μετατόπιση μια ημέρα, σημαντικό! Θα φανεί βέβαια στην επόμενη προσπάθεια. Στο λέω γιατί και εγώ μηδέν είχα, άρα δεν έγινε καν εμφύτευση και ίσως πρέπει να δεις το ενδομήτριο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εχθές έκανα χοριακη 9η μέρα με 5ης μέρας βλαστοκυστες 4ΑΑ κ 4ΒΑ η μια μάλιστα ήταν και εκκολαπτόμενη και πήρα μηδέν.

μεγαλη απογοήτευση μεγάλη στεναχώρια απόγνωση .. όσο και να είχα προετημαστει ψυχολογικά λόγω του αρνητικού τεστ που πήρα 7η μέρα στο σπίτι δεν χωνεύεται εύκολα οι συνθήκες θεωρητικά ήταν καλές πήγαμε με καλές προηποθεσεις 

το χειρότερο είναι πως το κέντρο επιμένει για χοριακη στις 14 μέρες έτσι δεν έχω επικοινωνήσει και "αναγκαστικά" συνεχίζω τα φάρμακα και νιώθω να με επιβαρύνουν 

πετυχατε τόσες πολλές τον Μάιο σας διάβαζα και ήθελα τόσο πολύ να πετύχω και εγώ και να αρχίσω την οικογένεια μου .. ήταν οι τελευταίες καλές , τώρα έχω για άλλες δυο προσπάθειες αλλά είναι μέτριες προς κακές 

οσες ξέρετε αν μπορείτε να μου πείτε τι είναι καλό να δούμε από εδώ και πέρα 

Είναι η 1η σου προσπάθεια? Έχεις κάνει υστεροσκόπηση? Αφού έχεις κρατήσει κι άλλες βλαστοκυστες μην απογοητεύεσαι, πότε δε μπορείς να ξέρεις ποιο είναι αυτό που θα προχωρήσει. Λογικό βέβαια όλες μας, όταν όλα έχουν πάει πολύ καλά να περιμένουμε θετικό αποτέλεσμα. Μη το βάλεις όμως κάτω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εχθές έκανα χοριακη 9η μέρα με 5ης μέρας βλαστοκυστες 4ΑΑ κ 4ΒΑ η μια μάλιστα ήταν και εκκολαπτόμενη και πήρα μηδέν.

μεγαλη απογοήτευση μεγάλη στεναχώρια απόγνωση .. όσο και να είχα προετημαστει ψυχολογικά λόγω του αρνητικού τεστ που πήρα 7η μέρα στο σπίτι δεν χωνεύεται εύκολα οι συνθήκες θεωρητικά ήταν καλές πήγαμε με καλές προηποθεσεις 

το χειρότερο είναι πως το κέντρο επιμένει για χοριακη στις 14 μέρες έτσι δεν έχω επικοινωνήσει και "αναγκαστικά" συνεχίζω τα φάρμακα και νιώθω να με επιβαρύνουν 

πετυχατε τόσες πολλές τον Μάιο σας διάβαζα και ήθελα τόσο πολύ να πετύχω και εγώ και να αρχίσω την οικογένεια μου .. ήταν οι τελευταίες καλές , τώρα έχω για άλλες δυο προσπάθειες αλλά είναι μέτριες προς κακές 

οσες ξέρετε αν μπορείτε να μου πείτε τι είναι καλό να δούμε από εδώ και πέρα 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Είναι βαρύ το πλήγμα σίγουρα. Πάρε το χρόνο σου να ανασυνταχθείς και όλα καλά θα πάνε.  Πώς και δεν έχετε άλλες βλαστοκυστες? Θυμάμαι ότι πήρατε πολλά ωαρια. υπάρχει θέμα με το σπέρμα? Με συγχωρείς αν το έχεις αναφέρει κάπου και δεν το θυμάμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Eternity είπε:

Κοριτσια γειά σας! Πόσες είμαστε σε φάση εμβρυομεταφορας? Ήθελα να ρωτήσω, τα κορίτσια που καταφέρατε εγκυμοσύνη, μείνατε εντελώς ξάπλα κάποιο διάστημα? Γενικά συνεχίσατε να αποφεύγετε τη ζάχαρη και το αλάτι? Ειδικά η ζάχαρη και το γλυκό γενικά μου είναι καθημερινή ανάγκη!!!! 

Εγω κοριτσακι μου...σε δυο εβδομάδες περίπου...Εγω εχω ξαναγράψει πως στις 8 απο τις 9 εμβρυομεταφορες εμεινα ξαπλα ή γενικότερα εντός σπιτιού και στον καναπέ και πηρα 0. Τη μοναδική φορά που πετυχε μέχρι τέλους ηταν οταν μετα απο 3 ή 5 μέρες(δεν θυμάμαι ακριβώς) επέστρεψα στη δουλειά. Και αναφερω πως οδηγουσα μιση ωρα για να φτασω στη δουλειά μου και είμαι και βρεφονηπιοκομος...δυσκολη δουλειά. Δεν σταματησα τίποτα απολύτως προσωπικά. Δεν ξερω αν ετυχε αλλα σίγουρα πέτυχε!!!

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Εγω κοριτσακι μου...σε δυο εβδομάδες περίπου...Εγω εχω ξαναγράψει πως στις 8 απο τις 9 εμβρυομεταφορες εμεινα ξαπλα ή γενικότερα εντός σπιτιού και στον καναπέ και πηρα 0. Τη μοναδική φορά που πετυχε μέχρι τέλους ηταν οταν μετα απο 3 ή 5 μέρες(δεν θυμάμαι ακριβώς) επέστρεψα στη δουλειά. Και αναφερω πως οδηγουσα μιση ωρα για να φτασω στη δουλειά μου και είμαι και βρεφονηπιοκομος...δυσκολη δουλειά. Δεν σταματησα τίποτα απολύτως προσωπικά. Δεν ξερω αν ετυχε αλλα σίγουρα πέτυχε!!!

Το ίδιο σκέφτομαι να κάνω και εγώ την επόμενη φορά. Εγώ έμεινα 4 μέρες ξάπλα και πήγα για δουλειά 5η. Εμφύτευση δεν είχε γίνει. Την επόμενη θα συζητήσω με τον γιατρό να επιστρέψω την επόμενη μέρα. Δεν υπάρχει κάτι που να στηρίζουν την ακινησία, για προληπτικούς λόγους γίνεται περισσότερο. Δηλαδή στη φυσική σύλληψη γιατί συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Εγω κοριτσακι μου...σε δυο εβδομάδες περίπου...Εγω εχω ξαναγράψει πως στις 8 απο τις 9 εμβρυομεταφορες εμεινα ξαπλα ή γενικότερα εντός σπιτιού και στον καναπέ και πηρα 0. Τη μοναδική φορά που πετυχε μέχρι τέλους ηταν οταν μετα απο 3 ή 5 μέρες(δεν θυμάμαι ακριβώς) επέστρεψα στη δουλειά. Και αναφερω πως οδηγουσα μιση ωρα για να φτασω στη δουλειά μου και είμαι και βρεφονηπιοκομος...δυσκολη δουλειά. Δεν σταματησα τίποτα απολύτως προσωπικά. Δεν ξερω αν ετυχε αλλα σίγουρα πέτυχε!!!

Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει γίνει έρευνα και είναι χειρότερο να μένεις ξάπλα, θέλει απλά ήπια δραστηριότητα. Το χειρότερο σίγουρα είναι το ψυχολογικό κομμάτι. Βάζεις ένα στοπ στη ζωή σου και όταν έρχεται η κουλούρα δε μπορείς να συνέλθεις.

Θα προσπαθήσω να μη σταματήσω εντελώς τη ζωή μου όπως τις προηγούμενες 2 φορές. Σίγουρα για μπάνιο στη θάλασσα δε θα πάω αλλά βόλτες θα βγαίνω από τις πρώτες μέρες. Λέω να κάνω κι εγώ κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά! 

Εύχομαι να έχουμε καλά νέα! Καλή μας επιτυχία λοιπόν! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Σποράκι είπε:

Το ίδιο σκέφτομαι να κάνω και εγώ την επόμενη φορά. Εγώ έμεινα 4 μέρες ξάπλα και πήγα για δουλειά 5η. Εμφύτευση δεν είχε γίνει. Την επόμενη θα συζητήσω με τον γιατρό να επιστρέψω την επόμενη μέρα. Δεν υπάρχει κάτι που να στηρίζουν την ακινησία, για προληπτικούς λόγους γίνεται περισσότερο. Δηλαδή στη φυσική σύλληψη γιατί συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά;

Εγω δεν θα ελεγα για προληπτικούς αλλα για ψυχολογικούς... Για να μην κατηγορουμε τον εαυτό μας ότι καναμε κατι κακο αν δεν πετύχει... Αλλα τελικά με τον εγκλεισμό κάνουμε μεγαλύτερο κακο.

πρίν από 15 λεπτά , Eternity είπε:

Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει γίνει έρευνα και είναι χειρότερο να μένεις ξάπλα, θέλει απλά ήπια δραστηριότητα. Το χειρότερο σίγουρα είναι το ψυχολογικό κομμάτι. Βάζεις ένα στοπ στη ζωή σου και όταν έρχεται η κουλούρα δε μπορείς να συνέλθεις.

Θα προσπαθήσω να μη σταματήσω εντελώς τη ζωή μου όπως τις προηγούμενες 2 φορές. Σίγουρα για μπάνιο στη θάλασσα δε θα πάω αλλά βόλτες θα βγαίνω από τις πρώτες μέρες. Λέω να κάνω κι εγώ κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά! 

Εύχομαι να έχουμε καλά νέα! Καλή μας επιτυχία λοιπόν! 

Αυτό να κανεις...να μην σταματήσεις τη ζωη σου. Εγω στην τελευταία προσπάθεια,η οποια επεσε μεσα στις διακοπες του Πάσχα απο τη δουλειά μου, έμεινα κλεισμένη μεσα στο σπίτι ολες τις μερες . Το αποτέλεσμα ηταν μια ψυχολογία χαλια,στα πατωματα και αφου εφαγα ολες τις διακοπές μεσα και εκανα στο τέλος τη χοριακη,μετα έπρεπε να επιστρεψω στη δουλειά... Με τι κουράγιο;;; Ευτυχως σηκώνομαι πάντα πολυ γρήγορα. Ποτε εχεις την εμβρυομεταφορα;;;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα σου κορίτσι μου. Είναι μαχαίρια στο στηθοσ. Εγώ όταν πήρα αρνητικό πριν τις 14 μέρες που ήθελαν πήρα τηλ, το είπα και μου έκοψαν τα φάρμακα αμέσως. Τώρα για τις επόμενες κινήσεις καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Εμένα μου ζήτησε ngs και era. Το πρώτο βγήκε φυσιολογικό ενώ το era έδειξε μετατόπιση μια ημέρα, σημαντικό! Θα φανεί βέβαια στην επόμενη προσπάθεια. Στο λέω γιατί και εγώ μηδέν είχα, άρα δεν έγινε καν εμφύτευση και ίσως πρέπει να δεις το ενδομήτριο.

Καλησπέρα κορίτσια κ καλή εβδομάδα από αύριο. Εγώ έχοντας 4 βλαστοκυστες όλες 5ΑΑ πήρα μια εγκυμοσύνη που παλλινδρομησε κ μια αποτυχημένη ετ. Όταν ρώτησα τον γιατρο μου τι παραπάνω εξετάσεις μπορούμε να κάνουμε ώστε να μειώσουμε τις πιθανότητες επόμενης αποτυχίας μου είπε τπτ. Να σας πω ότι κάναμε καρυωτυπο κ κυστική ινωση και οι 2. Γνωρίζω ότι έχω θρομβοφυλια οπότε έκανα αντιπτικες κ το χάπι του θυρεοειδή. Όταν του είπα για την εξέταση Νίκα αντέδρασε λέγοντας πως είναι σε πειραματικό στάδιο κ δεν το πιστεύει όπως επίσης για το ΕΡΑ που είπε ότι από την στιγμή που πετύχαμε μια κύηση βρηκαμε το παράθυρο εμφυτευσης. Είμαι σε φάση που περιμένω περίοδο για να ξεκινήσω καινούρια διεγερση κ σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάτι παραπάνω που πρέπει να κάνω ώστε να έχω καλύτερα αποτελέσματα. Να βασιστώ τον γιατρο μου που λέει ότι ήταν καθαρά χρωμοσωμικη ανωμαλία ή να ζητήσω έξτρα εξετάσεις; κ αν ναι ποιες; την γνώμη σας κορίτσια σε 8 ημέρες έρχεται η "ακατανομαστη". 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , winspert είπε:

Εγω δεν θα ελεγα για προληπτικούς αλλα για ψυχολογικούς... Για να μην κατηγορουμε τον εαυτό μας ότι καναμε κατι κακο αν δεν πετύχει... Αλλα τελικά με τον εγκλεισμό κάνουμε μεγαλύτερο κακο.

Αυτό να κανεις...να μην σταματήσεις τη ζωη σου. Εγω στην τελευταία προσπάθεια,η οποια επεσε μεσα στις διακοπες του Πάσχα απο τη δουλειά μου, έμεινα κλεισμένη μεσα στο σπίτι ολες τις μερες . Το αποτέλεσμα ηταν μια ψυχολογία χαλια,στα πατωματα και αφου εφαγα ολες τις διακοπές μεσα και εκανα στο τέλος τη χοριακη,μετα έπρεπε να επιστρεψω στη δουλειά... Με τι κουράγιο;;; Ευτυχως σηκώνομαι πάντα πολυ γρήγορα. Ποτε εχεις την εμβρυομεταφορα;;;

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να δω πόσα από τα 5 που γονιμοποιηθηκαν προχώρησαν σε βλαστοκυστες. Άστα γιατί πρώτη φορά τα αφήνουμε για βλαστοκυστες κι έχω άγχος τι θα μου πούνε. Αν τελικά μείνει έστω και 1, θα γίνει την Τρίτη η εμβρυομεταφορα. 

Αυτό που ξέρω είναι ότι θα χορτασω λίγο ύπνο ειδικά τώρα που με την προγεστερόνη σέρνομαι όλη τη μέρα. Εντελώς ξάπλα αντε να μείνω την 1η μέρα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Σποράκι said:

Καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα σου κορίτσι μου. Είναι μαχαίρια στο στηθοσ. Εγώ όταν πήρα αρνητικό πριν τις 14 μέρες που ήθελαν πήρα τηλ, το είπα και μου έκοψαν τα φάρμακα αμέσως. Τώρα για τις επόμενες κινήσεις καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Εμένα μου ζήτησε ngs και era. Το πρώτο βγήκε φυσιολογικό ενώ το era έδειξε μετατόπιση μια ημέρα, σημαντικό! Θα φανεί βέβαια στην επόμενη προσπάθεια. Στο λέω γιατί και εγώ μηδέν είχα, άρα δεν έγινε καν εμφύτευση και ίσως πρέπει να δεις το ενδομήτριο.

Σε ευχαριστω κρατάω σημειώσεις για τις συμβουλές σου θα πάρω το κέντρο σε λίγες μέρες δεν ξέρω τι να πω που πήγα νωρίτερα έχουν μεγάλη επιμονή για τις 14 μέρες όμως οι προλουτεξ τελευταία κάθε φορά με μελάνιαζουν και με πονάνε όλη μέρα είναι κρίμα άσε που νιώθω ότι θέλει η περίοδος να έρθει και την κόβω ..

44 minutes ago, Eternity said:

Είναι η 1η σου προσπάθεια? Έχεις κάνει υστεροσκόπηση? Αφού έχεις κρατήσει κι άλλες βλαστοκυστες μην απογοητεύεσαι, πότε δε μπορείς να ξέρεις ποιο είναι αυτό που θα προχωρήσει. Λογικό βέβαια όλες μας, όταν όλα έχουν πάει πολύ καλά να περιμένουμε θετικό αποτέλεσμα. Μη το βάλεις όμως κάτω. 

Είναι η δεύτερη , στην πρώτη είχε γίνει μπέρδεμα με γιατρό και συντονίστρια  και είχα πάρει παραπάνω μέρες προγεστερονη πριν την ετ , έτσι πήγαν απατα τα έμβρυα αυτή την φορά γίναν όλα θεωρητικά σωστά .. σε ευχαριστω είναι πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία πάντως μόνο λύπες παίρνω ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...