Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

      Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ο γιατρός ειπε οτι ειναι απο τ αιμάτωμα που εχω ..φευγει σιγα σιγα μαλλον για αυτο κ τ βγαζω ετσι..

αυτό είναι το πιο λογικό. Έτσι ήμουν κ εγώ μετά την αποκόλληση κάθε 2 μέρες περίπου είχα λίγο αίμα, μετά είχα καφέ, μετά τπτ, ώσπου σταμάτησε κάποια στιγμή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Little star έχεις τον απεριόριστο θαυμασμό μου για την στάση σου και την ωριμότητα που δείχνεις. Σκέφτομαι καμία φορά αν έχει βάση το ότι τα δύσκολα συμβαίνουν σε ανθρώπους που τα αντέχουν η οτι οι δυσκολίες μας ωριμάζουν και αλλάζουν την κοσμοθεωρία μας. Όπως και να έχει το παιδάκι σου θα είναι πολύ τυχερό που θα σε έχει μαμά! Την πιο δυνατή ευχή μου να πάνε όλα καλα:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Little star είπε:

Να σαι καλά! Σε αυτή την φάση δεν παίρνουμε καμία απόφαση. Δεν πρόκειται να τερματίσω μια κύηση που το έμβρυο έχει καλό βιοφυσικό προφίλ (εγκέφαλος, καρδιά,  κινησεις) και παίρνει έστω και λίγο βάρος. Το πάμε προς το παρόν βδομάδα τη βδομάδα και στη συνέχεια,  αν όλα πάνε καλά, πρώτα ο Θεός,  το βλέπουμε μέρα τη μέρα. 

 

11 ώρες πρίν, Little star είπε:

Να σαι καλά! Ναι το έχω ψάξει. Έχω πάει ήδη σε 4 διαφορετικούς γιατρούς, την Παρασκευή θα πάω και σε έναν άλλον και την Τετάρτη θα πάω ως εθελόντρια να με εξετάσουν σε ένα συνέδριο εμβρυοιατρικης όπου θα είναι εμβρυοιατροι από όλον τον κόσμο με έναν υπερσύγχρονο υπέρηχο. Έστειλα και μειλ στον καθηγητή Νικολαιδη στην Αγγλία και μου είπε ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα παραπάνω. Ο Νικολαΐδης είναι και αυτός που διοργανώνει το συνέδριο.  Έχω ξεκινήσει και μια πειραματική αγωγή που μου πρότεινε η αιματολογος και φαίνεται ότι ως έναν βαθμό αποδίδει, αφού οι μητριαιες αντιστάσεις βελτιώθηκαν. Για όλα τα παραπανω λοιπόν είμαι σχετικά ήρεμη γιατί το έχω ψάξει παρα πολυ και κάνω ο, τι περνάει από το χέρι μου, ώστε να πάει καλά.  Από εκεί και πέρα η δύναμή μας είναι πεπερασμένη. Άλλος είναι αυτός που παίρνει τις αποφάσεις...

Κορίτσι μου εισαι ηρωίδα! Παράδειγμα για όλες μας! Έχεις το θαυμασμό μου! Κουράγιο μανούλα! Έχεις κάνει ο,τι καλύτερο για το παιδί σου και όλα θα πάνε καλά! Θα δεις ότι θα γεννηθεί γερό το θαυματακι σου! Είσαι στις προσευχές μου ❤️

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλημερα κοριτσι μ. Αυχενική 5.5 δλδ 1/18 για σύνδρομο σε φυσιολογικές τιμές 2.5 και 1/350!

Επισης έχει έξω τον αφαλό του με έντερα. 

Μου ειπε δεν έχει νόημα για τροφοβλαστη. Στις 11 έχω αποξεση. 

Κοπέλα μου όντως δύσκολη η θέση σου, δεν θέλω ν φαντάζομαι πως θα ήταν αν είχα φτάσει 5 μηνών και μου το έλεγαν αυτό. Τουλάχιστον στον 3ο θα μπορούσε να γίνει και μια φυσιολογική αποβολή, ειμαι ακόμα στους 'δύσκολους μήνες θωρητικα' δικαιολογίες αλλά αυτές έχω.   

Κορίτσια καλημέρα σας, και λεω το σας γτ για μένα είναι η χειρότερη μέρα της ζωης μ.. 

Στις 11 έχω την αποξεση, έκατσα, διάβασα , ενημερώθηκα... Όλες οι επιστημονικές έρευνες δείχνουν πως και μόνο το ανατομικό πρόβλημα να είχε το μωράκι μου η πρόγνωση είναι κακή. Ενδομητριος θάνατος, θάνατος κατά τη γέννηση ή θάνατος νηπίου... Δεν θα ήθελα να το ζήσω! Ζήτησα συγγνώμη από το KFC μου, το θρήνησα, του ειπα οτι θα το θυμάμαι πάντα. Και σήμερα θ το παραδώσω στον Θειο μου που προσέχει και το μωράκι της ξαδερφη μου! ... Έτοιμη δε θα νιώθω ποτέ, αλλα ξέρω ότι δε θα μπορούσα να κάνω κάτι πάρα πάνω για όσο καιρό ήταν στην κοιλιτσα μ, το πρόσεχα και του μιλουσα, το κορόιδευα, όλα λες κ ήταν  το μικρό μ ανθρωπάκι... Συγγνώμη που σας τα γράφω όλα πρωί πρωί αλλά μετά δε θα ξαναμιλήσω γι αυτό, θα σας ενημερώσω ότι είμαι καλά αλλά θα το αφησω να περάσει.. Πιθανόν να παρω και τον χρόνο μου από το forum... Εύχομαι όλες σας να τα πάτε τέλεια και να έχετε γερά μωράκια.... Να έσπασα τη γρουσουζια.!  Νιώθω τόσο άτυχη γτ είχα μια ιδανική εγκυμοσυνη και τπτ δεν με προετοίμαζε γι αυτό που έρχεται.. Ελπίζω την επόμενη φορά να τα πάω καλύτερα, και να αρχίσω σύντομα να σας ανεβάζω πάλι τα τεστακια μου! @happiness79(δεν ήταν ο γιατρός μας στην εξέταση γι αυτό δεν πήγαν καλά, ειναι όντως γουρλής) 

Φιλάκια κορίτσια μου εγκυουλες και μη, εύχομαι ότι καλύτερο για όλες μέσα από την καρδιά μου και την καρδούλα του μωρού μου που ακόμα χτυπάει! Όλο το βράδυ προσευχομουν για ένα θαύμα, να μου πουν ότι έγινε λάθος! 

Γλυκιά μου δεν ξέρω τι να πω.. Ο,τι και να πω είναι φτωχό και λίγο. Κάνε κουράγιο, λίγο ακόμα! Τώρα πονάς και ποτέ δε θα ξεχάσεις, αλλά ο πονος θα μικρύνει κάποια στιγμη. Και οπότε είσαι έτοιμη θα προσπαθήσεις ξανά για να κρατήσεις στα χέρια σου ένα γερό μωράκι! Θα προσεύχομαι και για σένα, για να παρηγορήσει ο Θεός την καρδούλα σου! Έχεις την αγάπη από όλες μας! Είμαστε όλες εδώ για σένα! Δεν εισαι μόνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

αυτό είναι το πιο λογικό. Έτσι ήμουν κ εγώ μετά την αποκόλληση κάθε 2 μέρες περίπου είχα λίγο αίμα, μετά είχα καφέ, μετά τπτ, ώσπου σταμάτησε κάποια στιγμή

Εγω δεν εχω αποκόλληση..δεν μ Ειπε ποτε την λεξη αποκόλληση ..μ ελεγε αιμάτωμα γιατι σπανε αγγεία στην μήτρα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Περιμένω τηλέφωνο από την κεντρο να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν αλλά ακόμα δεν με έχουν πάρει. Εσάς συνήθως τι ώρα σας έπαιρναν? Περιμένω πως και πως. 

@Little star πραγματικά σε θαυμάζω. Μπράβο σου για ότι κάνεις μέχρι τώρα. Είσαι πολύ δυνατή. Εύχομαι να γίνει το θαύμα που περιμένεις και να γεννήσεις ένα υγιές μωράκι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Euaki26 είπε:

Ολα καλα κοριτσια... το πηραν...ωοληψια και ngs μαζι χωρις μεθυ... καλα ηταν... χαχα.. την αλλη Τετάρτη μου ειπαν να ξαναπαω για υπερηχο γιατι βγηκαν κι άλλα μηπως τα παρουμε και αυτα.. πρωτη φορα το ακουω αυτο... τωρα αναμονη να δουμε αν θα προχωρησει αυτό...

Τζίφος παλι... δυστηχως δεν γονιμοποιηθηκε... και σε δευτερη φαση που παμε δεν ελπιζω σε τίποτα...

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Linoula είπε:

@Little star έχεις τον απεριόριστο θαυμασμό μου για την στάση σου και την ωριμότητα που δείχνεις. Σκέφτομαι καμία φορά αν έχει βάση το ότι τα δύσκολα συμβαίνουν σε ανθρώπους που τα αντέχουν η οτι οι δυσκολίες μας ωριμάζουν και αλλάζουν την κοσμοθεωρία μας. Όπως και να έχει το παιδάκι σου θα είναι πολύ τυχερό που θα σε έχει μαμά! Την πιο δυνατή ευχή μου να πάνε όλα καλα:x

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Οι δυσκολίες είναι που μας ωριμάζουν και μας αλλάζουν. Τι ήμουν? Ένα "κακομαθημένο " που δεν μπορώ να πω ότι ήμουν συνηθισμένη στις δυσκολίες. Και τα τελευταία 4 χρόνια μόνο δυσκολίες,  τίποτα άλλο. Για λίγο η χαρά και μετά ξανά απογοήτευση και κάθε φορά η στεναχωρια ακόμα μεγαλύτερη και η κατάσταση που καλούμαι να αντιμετωπίσω ακόμα πιο δύσκολη.  Αλλά όπως έχω ξαναπεί πολλές φορές,  μετά την υπογονιμότητα δεν είσαι ποτέ πια ο ίδιος ο άνθρωπος. Και όταν είσαι απέξω και ακούς το τι περνάει πχ μια γυναίκα σκέφτεσαι:" πω πω πώς τα καταφέρνει, είναι ηρωίδα " κτλ. Όταν όμως το βιώνεις,  βρίσκεις δυνάμεις που ούτε καν είχε περάσει από το μυαλό σου ότι διαθέτεις. Σφίγγεις τα δόντια σου, προσεύχεσαι, μάχεσαι για το καλύτερο και προχωράς. Δεν έχεις άλλη επιλογή. 

Και όπως λέει και ο άντρας μου :" εμείς είμαστε για τα δύσκολα. Τι μας έχει έρθει εύκολα? Εδώ είμαστε για να ανατρεπουμε τα ποσοστά "

πρίν από 8 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Περιμένω τηλέφωνο από την κεντρο να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν αλλά ακόμα δεν με έχουν πάρει. Εσάς συνήθως τι ώρα σας έπαιρναν? Περιμένω πως και πως. 

@Little star πραγματικά σε θαυμάζω. Μπράβο σου για ότι κάνεις μέχρι τώρα. Είσαι πολύ δυνατή. Εύχομαι να γίνει το θαύμα που περιμένεις και να γεννήσεις ένα υγιές μωράκι 

Να σαι καλά! Ευχαριστώ πολύ! 

Σου εύχομαι να έχεις όσες περισσότερες γονιμοποιησεις γίνεται που θα οδηγήσουν σε υγιή μωράκια!

  • Μου αρέσει 8
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kallo said:

Καλησπέρα κορίτσια. Περιμένω τηλέφωνο από την κεντρο να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν αλλά ακόμα δεν με έχουν πάρει. Εσάς συνήθως τι ώρα σας έπαιρναν? Περιμένω πως και πως. 

@Little star πραγματικά σε θαυμάζω. Μπράβο σου για ότι κάνεις μέχρι τώρα. Είσαι πολύ δυνατή. Εύχομαι να γίνει το θαύμα που περιμένεις και να γεννήσεις ένα υγιές μωράκι 

Εμένα μέχρι τις 10 με καλούν πάντα. Μήπως να τους κάνεις εσύ ένα τηλ;

10 minutes ago, Euaki26 said:

Τζίφος παλι... δυστηχως δεν γονιμοποιηθηκε... και σε δευτερη φαση που παμε δεν ελπιζω σε τίποτα...

Λυπάμαι κορίτσι μου! Εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι πιο τυχερός 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εμένα μέχρι τις 10 με καλούν πάντα. Μήπως να τους κάνεις εσύ ένα τηλ;

Λυπάμαι κορίτσι μου! Εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι πιο τυχερός 

Τι να πω μωρε....προσπαθω αρκετα χρονια και εχω κανει τα παντα...γενικα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αλλα με τοσα χτυπηματα την χανω... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στο κέντρο και μου είπαν να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου. Θα τον πάρω κατά τις 2 που πάει στο ιατρείο του. Κανονικα ρε κορίτσια δεν θα έπρεπε να με παρουν αυτοί ή να μιλήσω με το εμβρυολογικο? 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Kallo είπε:

Πήρα τηλ στο κέντρο και μου είπαν να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου. Θα τον πάρω κατά τις 2 που πάει στο ιατρείο του. Κανονικα ρε κορίτσια δεν θα έπρεπε να με παρουν αυτοί ή να μιλήσω με το εμβρυολογικο? 

Εμενα παντα με παιρνουν απ το εμβρυολογικο! Ακομη και Κυριακη με εχουν παρει! Και παντα πρωινες ωρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Little star είπε:

 

Και όπως λέει και ο άντρας μου :" εμείς είμαστε για τα δύσκολα. Τι μας έχει έρθει εύκολα? Εδώ είμαστε για να ανατρεπουμε τα ποσοστά "

 



Το αγαπώ το αγόρι σου πολύ..:wub:

Τα ίδια λέει και ο γάτος μου κάθε φορά που με σηκώνει από τα πατώματα και ας είναι και αυτός στα γόνατα..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Δύσκολο μενού σου έχει φτιάξει, εγώ καμιά φορά τρώω κ κανένα γλυκάκι όταν με πιάνει λιγούρα. Αγχώθηκα λίγο τώρα κ γι’ αυτό. Δυστυχώς κ εγώ δεν είμαι μικρή.. αααχχχ τι τραβάμε με όλα αυτά.. εγώ κουράζομαι να σκέφτομαι αν κάνει να φάω αυτό ή μήπως να μην φάω εκείνο κλπ… έχω μερικά στάνταρ που δεν τρώω καθόλου αλλά αν μου κόψουν κ το σπανακόρυζό μου κ την πατατούλα μου θα σκάσω στο τέλος..Ελπίζω να μην ανέβει το ζάχαρό μου.. Αν ανέβει, μου είπε ο γιατρός θα το χειριστούμε τότε.

Ένα σωρό θέματα προκύπτουν δυστυχώς.. που να φανταζόμουν παλιά ότι το να κάνω ένα υγιές παιδί θα ήταν τόσο δύσκολο κ τόσο ψυχοφθόρο.. 

Μόλις βγήκε κ η εξέταση για την κυστική ίνωση που είχα κάνει, ευτυχώς δεν έχω το γονίδιο. Έχουμε ελέγξει τα 2 βασικά γονίδια που προκαλούν το 80% των περιπτώσεων κυστικής. Το άλλο 20% δεν ξέρω πώς θα ελεγχθεί.

Κοίταξε, κι εγώ νόμιζα ότι θα με δυσκόλευε, όμως καμία σχέση! Είμαι χαρούμενη να τρώω υγιεινά και όπως πρέπει καλύτερα για το παιδί! Απορώ κι εγώ με τον εαυτό μου!!! :lol: Οι πατατούλες είναι και για μένα μεγάλη αδυναμία και είναι το μόνο που κάπως με ενοχλεί που στερούμαι, δεν τις έχω κόψει όμως τελείως γιατί έχω διαβάσει διφορούμενα, οπότε με μέτρο και συμπληρωματικά. Το σπανακόρυζο μια χαρά γίνεται και με το καστανό ρύζι! Θα τη βρεις την άκρη αν χρειαστεί!

Εγώ πάντως τώρα δε το βιώνω ούτε ως δύσκολο, ούτε κατά διάνοια ως ψυχοφθόρο. Αυτά τα άφησα πίσω μου με τη θετική χοριακή. Δε λέω ότι δεν υπάρχουν άγχη και αγωνίες, εννοείται πως υπάρχουν, ζω όμως και τη χαρά και ακόμα την έκπληξη ότι κάτι νέο συμβαίνει! Και προχωράμε... Επειδή η ζωή δεν ξέρεις πώς τα φέρνει και αν έρθει κάτι άσχημο θα είναι κατραπακιά, έχω αποφασίσει ότι όσο πηγαίνει καλά θα είμαι στη χαρά. Βλέποντας και κάνοντας... 

Ωραία για την κυστική ίνωση! Συνταγογραφείται νομίζω μόνο το 75-80%, γι' αυτό μάλλον δεν έκανες το 98% που νομίζω είναι το ανώτερο. Θα μπορούσες να το είχες ζητήσει και να πλήρωνες τη διαφορά. Τώρα δεν ξέρω αν γίνεται. Αν όμως το έχεις έγνοια ας το κάνει ο άντρας σου. Να του συνταγογραφήσουν το ποσοστό που γράφεται και να πληρώσετε τη διαφορά για το υπόλοιπο. Θα μπορούσες πάντως να την κάνεις στο Λαϊκό ή στο Χωρέμειο δωρεάν. Δεν ξέρω αν μπορεί και ο άντρας σου, πιθανόν ναι, αλλά δε το γνωρίζω σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλημερα κοριτσι μ. Αυχενική 5.5 δλδ 1/18 για σύνδρομο σε φυσιολογικές τιμές 2.5 και 1/350!

Επισης έχει έξω τον αφαλό του με έντερα. 

Μου ειπε δεν έχει νόημα για τροφοβλαστη. Στις 11 έχω αποξεση. 

Κοπέλα μου όντως δύσκολη η θέση σου, δεν θέλω ν φαντάζομαι πως θα ήταν αν είχα φτάσει 5 μηνών και μου το έλεγαν αυτό. Τουλάχιστον στον 3ο θα μπορούσε να γίνει και μια φυσιολογική αποβολή, ειμαι ακόμα στους 'δύσκολους μήνες θωρητικα' δικαιολογίες αλλά αυτές έχω.   

Κορίτσια καλημέρα σας, και λεω το σας γτ για μένα είναι η χειρότερη μέρα της ζωης μ.. 

Στις 11 έχω την αποξεση, έκατσα, διάβασα , ενημερώθηκα... Όλες οι επιστημονικές έρευνες δείχνουν πως και μόνο το ανατομικό πρόβλημα να είχε το μωράκι μου η πρόγνωση είναι κακή. Ενδομητριος θάνατος, θάνατος κατά τη γέννηση ή θάνατος νηπίου... Δεν θα ήθελα να το ζήσω! Ζήτησα συγγνώμη από το KFC μου, το θρήνησα, του ειπα οτι θα το θυμάμαι πάντα. Και σήμερα θ το παραδώσω στον Θειο μου που προσέχει και το μωράκι της ξαδερφη μου! ... Έτοιμη δε θα νιώθω ποτέ, αλλα ξέρω ότι δε θα μπορούσα να κάνω κάτι πάρα πάνω για όσο καιρό ήταν στην κοιλιτσα μ, το πρόσεχα και του μιλουσα, το κορόιδευα, όλα λες κ ήταν  το μικρό μ ανθρωπάκι... Συγγνώμη που σας τα γράφω όλα πρωί πρωί αλλά μετά δε θα ξαναμιλήσω γι αυτό, θα σας ενημερώσω ότι είμαι καλά αλλά θα το αφησω να περάσει.. Πιθανόν να παρω και τον χρόνο μου από το forum... Εύχομαι όλες σας να τα πάτε τέλεια και να έχετε γερά μωράκια.... Να έσπασα τη γρουσουζια.!  Νιώθω τόσο άτυχη γτ είχα μια ιδανική εγκυμοσυνη και τπτ δεν με προετοίμαζε γι αυτό που έρχεται.. Ελπίζω την επόμενη φορά να τα πάω καλύτερα, και να αρχίσω σύντομα να σας ανεβάζω πάλι τα τεστακια μου! @happiness79(δεν ήταν ο γιατρός μας στην εξέταση γι αυτό δεν πήγαν καλά, ειναι όντως γουρλής) 

Φιλάκια κορίτσια μου εγκυουλες και μη, εύχομαι ότι καλύτερο για όλες μέσα από την καρδιά μου και την καρδούλα του μωρού μου που ακόμα χτυπάει! Όλο το βράδυ προσευχομουν για ένα θαύμα, να μου πουν ότι έγινε λάθος! 

@Angotμου λυπάμαι πραγματικά για όλη αυτή τη δοκιμασία που περνάς!Αν και δεν γνωριζόμαστε η περιπέτεια σου με έχει συγκινήσει πραγματικά,διαβάζω τόσες μέρες όλα αυτά που πέρασες.Θέλω να σου ευχηθώ ο θεός να σου δώσει δύναμη να μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις και να μπορέσεις να συνέλθεις σιγά σιγά.Μπορεί να πάρει το χρόνο του αλλά σου ευχομαι να εχεις δύναμη και πιστη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Περιμένω τηλέφωνο από την κεντρο να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν αλλά ακόμα δεν με έχουν πάρει. Εσάς συνήθως τι ώρα σας έπαιρναν? Περιμένω πως και πως. 

@Little star πραγματικά σε θαυμάζω. Μπράβο σου για ότι κάνεις μέχρι τώρα. Είσαι πολύ δυνατή. Εύχομαι να γίνει το θαύμα που περιμένεις και να γεννήσεις ένα υγιές μωράκι 

Εμένα με είχε πάρει ο γιατρός κατά τις 3:00. Κάποια κέντρα αφήνουν την πρωτοβουλία στον γιατρό να ενημερώνει. Ειδικά όταν ο γιατρός είναι εξωτερικός συνεργάτης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...