Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια τελείωσε παω σπιτι μ, ολα πήγαν καλά. Ήταν σύνδρομο νταουν 99% θα κάνουμε καρυοτυπο. Η αυχενική την τριτη ήταν 5.5 και σήμερα 6. 

Ξεκουράσου τώρα Angot, πέρασες μεγάλη ταλαιπωρία, την επόμενη φορά που θα προσπαθήσεις εύχομαι να είσαι πάλι εγκυούλα με ένα υγιέστατο εμβρυάκι. Αυτό δεν ήταν τυχερό, το επόμενο θα είναι.

 

πρίν από 30 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ποσο βδομαδων εισαι;; Για να δουμε ειμαστε κοντα;!:P

Τώρα είμαι 11 εβδομάδων κ 4 ημερών

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Clouds είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.

Νόμισα ότι τα Σικλακουρ καταστέλλουν την ωορρηξία.

Είμαι στην 5 μέρα κύκλου με 2ωοθηλακια (6&9) και ε2 83. Επειδή λέμε να πάμε για ετ( μισοφυσικό κύκλο!), μου είπε να ξεκινήσω 2 Σικλακουρ την μέρα 

Όμως. Μ ενδιαφέρει να μαζέψω και αυτά τα δύο ωοθυλάκια.Πιστευεται ότι μπορεί να τα επιρεάσει αρνητικά;

Τα Σικλακουρ τι υλικό είναι ακριβώς; Οιστραδιόλη η κάτι άλλο; Είναι σαν ελαφρύ φάρμακο διέγερσης;

είναι οιστρογόνα. είναι τα άσπρα και τα καφέ, άλλη δουλειά κάνει το κάθε ένα. Δεν τα έχω πάρει ποτέ. Θα σου πουν τα κορίτσια που τα έχουν πάρει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Clouds είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.

Νόμισα ότι τα Σικλακουρ καταστέλλουν την ωορρηξία.

Είμαι στην 5 μέρα κύκλου με 2ωοθηλακια (6&9) και ε2 83. Επειδή λέμε να πάμε για ετ( μισοφυσικό κύκλο!), μου είπε να ξεκινήσω 2 Σικλακουρ την μέρα 

Όμως. Μ ενδιαφέρει να μαζέψω και αυτά τα δύο ωοθυλάκια.Πιστευεται ότι μπορεί να τα επιρεάσει αρνητικά;

Τα Σικλακουρ τι υλικό είναι ακριβώς; Οιστραδιόλη η κάτι άλλο; Είναι σαν ελαφρύ φάρμακο διέγερσης;

Εγώ όταν έπαιρνα σικλακιουρ από τη δεύτερη μέρα του κύκλου μου είχαν πει ότι δεν θα πάρω ωάριο (είναι πολύ δύσκολο να συμβεί). Τώρα εσυ ξεκινάς 5η μέρα, μπορεί να μην επηρεάζει, ο γιατρός σου είπε ότι θα πάτε και για ωοληψια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Angot είπε:

Εγω εχω πει ότι άμα ήξερα πόσο δύσκολο είναι να κανω ενα μωράκι, θα είχα ξεκινήσει το άθλημα εντατικά από τα μεθύσια μου όταν ήμουν 20 χρόνων! Αχαχχα

Μεγαλη συζητηση...δεν μπορουσα ετσι και αλλιως νωριτερα...γνωρισα τον αντρα μου σε μεγαλη ηλικια και νωριτερα δεν ειχα νιωσει ποτε την αναγκη να κανω παιδακι...ημουν και ρομαντικη βλεπεις...το παιδι του ερωτα ή τπτ...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Clouds said:

Κορίτσια την βοήθεια σας.

Νόμισα ότι τα Σικλακουρ καταστέλλουν την ωορρηξία.

Είμαι στην 5 μέρα κύκλου με 2ωοθηλακια (6&9) και ε2 83. Επειδή λέμε να πάμε για ετ( μισοφυσικό κύκλο!), μου είπε να ξεκινήσω 2 Σικλακουρ την μέρα 

Όμως. Μ ενδιαφέρει να μαζέψω και αυτά τα δύο ωοθυλάκια.Πιστευεται ότι μπορεί να τα επιρεάσει αρνητικά;

Τα Σικλακουρ τι υλικό είναι ακριβώς; Οιστραδιόλη η κάτι άλλο; Είναι σαν ελαφρύ φάρμακο διέγερσης;

Κατα πάσα πιθανότητα θα ανασταλεί η ωορρηξία σου. Αν και δεν θεωρούνται αντισυλληπτικά, επειδή τα cyclacur μιμούνται τις φυσιολογικές ορμόνες του κύκλου, ο οργανισμός ξεγελιέται και δεν παράγει ωάρια παρά μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις. Μην έχεις και πολλές ελπίδες δηλαδή 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Chris_V είπε:

Μεγαλη συζητηση...δεν μπορουσα ετσι και αλλιως νωριτερα...γνωρισα τον αντρα μου σε μεγαλη ηλικια και νωριτερα δεν ειχα νιωσει ποτε την αναγκη να κανω παιδακι...ημουν και ρομαντικη βλεπεις...το παιδι του ερωτα ή τπτ...

Καταλαβαινω και γω τα ίδια. Κατά του γάμου και ουδέτερη για το παιδί...  Και να μην κάνω έλεγα τότε η έξυπνη δεν πειράζει. Δεν ήθελα να χάσω και τη βολή μου! Που να ξερα.. Στερνη μ γνώση να σ είχα πρώτα! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια τελείωσε παω σπιτι μ, ολα πήγαν καλά. Ήταν σύνδρομο νταουν 99% θα κάνουμε καρυοτυπο. Η αυχενική την τριτη ήταν 5.5 και σήμερα 6. 

Καλη ανάρρωση να έχεις! Ήταν όντως πολυ σκληρό όλο αυτο που συνέβη αλλά χωρίς να σε ξερω μου ακουγεσαι πολυ δυνατή κοπέλα! Να αφιερώσεις χρόνο στον εαυτό σου, να ηρεμήσεις κ να πας παρακατω, ίσως κ η θάλασσα τώρα που είναι καλοκαίρι βοηθήσει. Θα είμαστε εδώ να ακούμε τις σκέψεις σου κ να περιμενουμε σύντομα ευχάριστα νέα σου από εδώ κ περα! 

@Little star  ότι κ να γίνει έχεις προσπαθήσει πραγματικά όσο δεν πάει. Ευχομαι στο τέλος να δικαιωθεις κ ολα να πάνε κατ ευχην!!!!

πρίν από 42 λεπτά , Clouds είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.

Νόμισα ότι τα Σικλακουρ καταστέλλουν την ωορρηξία.

Είμαι στην 5 μέρα κύκλου με 2ωοθηλακια (6&9) και ε2 83. Επειδή λέμε να πάμε για ετ( μισοφυσικό κύκλο!), μου είπε να ξεκινήσω 2 Σικλακουρ την μέρα 

Όμως. Μ ενδιαφέρει να μαζέψω και αυτά τα δύο ωοθυλάκια.Πιστευεται ότι μπορεί να τα επιρεάσει αρνητικά;

Τα Σικλακουρ τι υλικό είναι ακριβώς; Οιστραδιόλη η κάτι άλλο; Είναι σαν ελαφρύ φάρμακο διέγερσης;

Καλησπέρα! Δεν ξέρω ακριβώς ποια η δράση τους εγώ τα παιρνω τώρα γιατί προετοιμαζομαι για ετ με κατεψυγμένα. Το μόνο που θέλω να σου πω είναι ότι με το που τα ξεκίνησα τα λευκά παιρνω  πηρα 2 κιλά αμέσως κ δεν είναι μόνο αυτό πρήστηκα περισσότερο από την ωοληψια κ ανησυχησα λίγο. Πρόσεξα λίγο παραπανω τη διατροφή  κ τώρα είμαι οκ. Απλά να το έχεις κατά νου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Clouds είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας.

Νόμισα ότι τα Σικλακουρ καταστέλλουν την ωορρηξία.

Είμαι στην 5 μέρα κύκλου με 2ωοθηλακια (6&9) και ε2 83. Επειδή λέμε να πάμε για ετ( μισοφυσικό κύκλο!), μου είπε να ξεκινήσω 2 Σικλακουρ την μέρα 

Όμως. Μ ενδιαφέρει να μαζέψω και αυτά τα δύο ωοθυλάκια.Πιστευεται ότι μπορεί να τα επιρεάσει αρνητικά;

Τα Σικλακουρ τι υλικό είναι ακριβώς; Οιστραδιόλη η κάτι άλλο; Είναι σαν ελαφρύ φάρμακο διέγερσης;

Τα σικλακουρ είναι οιστραδιολη. Δεν ξέρω τι άλλο κάνουν αλλά σίγουρα είναι οιστραδιολη γιατί περα απο την ετ, τα έπαιρνα και όλο το πρωτο τρίμηνο για να αυξηθεί η οιστραδιολη μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Αρχικός στόχος να είναι τα 2 για να έχετε τουλάχιστον για μία μεταφορά, μετά τα 4 και ιδανικά τα 5. Να θυμάσαι, και ένα έμβρυο μπορεί να γίνει το παιδάκι σου

Μακάρι γιατί απογοητευτηκα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Little star είπε:

Τα σικλακουρ είναι οιστραδιολη. Δεν ξέρω τι άλλο κάνουν αλλά σίγουρα είναι οιστραδιολη γιατί περα απο την ετ, τα έπαιρνα και όλο το πρωτο τρίμηνο για να αυξηθεί η οιστραδιολη μου.

Εγω νομιζω οτι τα παιρνω για να παχυνει το ενδομητριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Αχχχ μακάρι να προχωρήσουν όλα γιατί είναι πολύ λίγα 

Να σε ρωτησω. Είναι η πρώτη σου εξωσωματική? Μαζί με τον γιατρό αποφασίσατε για βλαστοκυστες? Και για ποιον λόγο αν επιτρέπεται κάνατε εξωσωματική? Τα έμβρυα 3ης μερας τα αποκλείετε?

πρίν από 11 λεπτά , eleonora85 είπε:

Εγω νομιζω οτι τα παιρνω για να παχυνει το ενδομητριο

Ναι και για αυτό τα δίνουν μετά την ωοληψια και πριν την ετ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kallo είπε:

Μακάρι γιατί απογοητευτηκα 

Λογικό να περιμενες λίγα περισσότερα! Γιατί τα ωάρια ήταν αρκετά, μακάρι να φτάσουν κ τα 5 βλαστοκυστες! Η έστω να φτάσουν τόσα όσα να καταφέρετε με την 1η ετ να αποκτήσετε τα παιδακια σας! 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που στο είπα ότι θα είναι παραπάνω;; Αφού φαινόταν απο την Ε2 σου. Άντε καλές γονιμοποιήσεις σου εύχομαι! Να τα πας τέλεια!!!

Και μένα μου ήρθε σήμερα τελικά, 4 μέρες που έχω κόψει τα φάρμακα 

Την tsh δεν την μέτρησες στην αρχή του κύκλου; Εμένα την μέρα της ετ μου ζητάει πάντα Ε2 και προγεστερονη. Μπορεις να του ζητήσεις αν θες αλλα αν εκείνος δεν το θεωρεί απαραίτητο ίσως δεν χρειάζεται 

Μια χαρά! Εμένα τώρα το ερώτημα μου είναι πότε θα τελειώσει; Όγδοη μέρα κ συνεχίζει, έστω κ λίγο....

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, eleonora85 said:

Εγω νομιζω οτι τα παιρνω για να παχυνει το ενδομητριο

Ναι, στην ετ γι αυτό τα παίρνουμε 

9 minutes ago, Ero84 said:

Μια χαρά! Εμένα τώρα το ερώτημα μου είναι πότε θα τελειώσει; Όγδοη μέρα κ συνεχίζει, έστω κ λίγο....

Δεν ξέρω. Κι εγώ πρώτη φορά έχω περίοδο από διέγερση. Όμως είμαι στην 2η μέρα και ήδη έχει μειωθεί, δεν κατάλαβα διαφορά από τις άλλες μου περιόδους εκτός από το χρώμα λίγο και την σύσταση.  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...