Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Ellidr είπε:

Σε θαυμάζω να ξέρεις 

Με αυτή τη ψυχολογία που έχεις είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας πεις ευχάριστα...

 

Έκλαψα για το μωρό μ από την τρίτη. Αλλα δεν θα μπορούσα να το βοηθήσω...  Η ζωή θα προχωρήσει. Θα κανω κάποια στιγμή ένα γερό μωράκι και θα το προσέχει το KFC μου! 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, Kallo said:

Λοιπόν κορίτσια πήρα τον γιατρό 5 μόνο γονιμοποιήθηκαν από τα 12 που είχα. Τώρα μου είπε πάμε για Δευτέρα. Οπότε τα πάει για 5ης μέρας βλαστοκυστες ε

@Angot εννοείται και να πιεις. Σου χρειάζεται. Ότι σου αρέσει 

Ναι για βλαστοκύστες τα πάει. Εντάξει, δεν ειναι τοσο άσχημα, μην απογοητεύεσαι. Ευχομαι να προχωρήσουν όλα μεχρι την Δευτέρα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι απο το πρωί…,

Δεν ειναι σιγουρα καθόλου εύκολο για εμάς,  που περνάμε όλες αυτές τις δυσκολίες, τις αγωνιες και τις πικρες για να φέρουμε στον κόσμο το παιδάκι μας, κυρίως όταν σε αλλους ανθρώπους έρχεται τόσο εύκολα, και μερικές φορές νιωθω περιεργα με αυτό και με πονάει…

Σημερα όμως νιωθω πολλή τυχερή που σας εχω γνωρίσει, έστω και διαδικτυακά, γιατί είστε όλες υπέροχοι άνθρωποι γεμάτοι δύναμη και μια μέρα θα γίνουμε όλες πολύ γλυκιές μανούλες! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ναι για βλαστοκύστες τα πάει. Εντάξει, δεν ειναι τοσο άσχημα, μην απογοητεύεσαι. Ευχομαι να προχωρήσουν όλα μεχρι την Δευτέρα 

Αχχχ μακάρι να προχωρήσουν όλα γιατί είναι πολύ λίγα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Σκέφτομαι απο το πρωί…,

Δεν ειναι σιγουρα καθόλου εύκολο για εμάς,  που περνάμε όλες αυτές τις δυσκολίες, τις αγωνιες και τις πικρες για να φέρουμε στον κόσμο το παιδάκι μας, κυρίως όταν σε αλλους ανθρώπους έρχεται τόσο εύκολα, και μερικές φορές νιωθω περιεργα με αυτό και με πονάει…

Σημερα όμως νιωθω πολλή τυχερή που σας εχω γνωρίσει, έστω και διαδικτυακά, γιατί είστε όλες υπέροχοι άνθρωποι γεμάτοι δύναμη και μια μέρα θα γίνουμε όλες πολύ γλυκιές μανούλες! 

Εγω εχω πει ότι άμα ήξερα πόσο δύσκολο είναι να κανω ενα μωράκι, θα είχα ξεκινήσει το άθλημα εντατικά από τα μεθύσια μου όταν ήμουν 20 χρόνων! Αχαχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

Έκλαψα για το μωρό μ από την τρίτη. Αλλα δεν θα μπορούσα να το βοηθήσω...  Η ζωή θα προχωρήσει. Θα κανω κάποια στιγμή ένα γερό μωράκι και θα το προσέχει το KFC μου! 

Πολύ σωστά τα λες... Είναι και κάποια μωρά που έρχονται, όχι για να γεννηθούν, αλλά για να μας μάθουν πράγματα. Μια μεγάλη αγκαλιά....:wub:

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω δεν εχω αποκόλληση..δεν μ Ειπε ποτε την λεξη αποκόλληση ..μ ελεγε αιμάτωμα γιατι σπανε αγγεία στην μήτρα 

πάντως είναι βλάβες στη μήτρα που προκαλούν μικρή ροή αίματος. Κι εγώ μη φανταστείς, πολύ μικρή αποκόλληση είχα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.

Τέλοσπάντων, δεν νομίζω πως είναι λόγος ανησυχίας αφού κ ο γιατρός δεν το θεωρεί πρόβλημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kallo said:

Αχχχ μακάρι να προχωρήσουν όλα γιατί είναι πολύ λίγα 

Αρχικός στόχος να είναι τα 2 για να έχετε τουλάχιστον για μία μεταφορά, μετά τα 4 και ιδανικά τα 5. Να θυμάσαι, και ένα έμβρυο μπορεί να γίνει το παιδάκι σου

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

πάντως είναι βλάβες στη μήτρα που προκαλούν μικρή ροή αίματος. Κι εγώ μη φανταστείς, πολύ μικρή αποκόλληση είχα δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.

Τέλοσπάντων, δεν νομίζω πως είναι λόγος ανησυχίας αφού κ ο γιατρός δεν το θεωρεί πρόβλημα.

Ποσο βδομαδων εισαι;; Για να δουμε ειμαστε κοντα;!:P

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλημερα κοριτσι μ. Αυχενική 5.5 δλδ 1/18 για σύνδρομο σε φυσιολογικές τιμές 2.5 και 1/350!

Επισης έχει έξω τον αφαλό του με έντερα. 

Μου ειπε δεν έχει νόημα για τροφοβλαστη. Στις 11 έχω αποξεση. 

Κοπέλα μου όντως δύσκολη η θέση σου, δεν θέλω ν φαντάζομαι πως θα ήταν αν είχα φτάσει 5 μηνών και μου το έλεγαν αυτό. Τουλάχιστον στον 3ο θα μπορούσε να γίνει και μια φυσιολογική αποβολή, ειμαι ακόμα στους 'δύσκολους μήνες θωρητικα' δικαιολογίες αλλά αυτές έχω.   

Κορίτσια καλημέρα σας, και λεω το σας γτ για μένα είναι η χειρότερη μέρα της ζωης μ.. 

Στις 11 έχω την αποξεση, έκατσα, διάβασα , ενημερώθηκα... Όλες οι επιστημονικές έρευνες δείχνουν πως και μόνο το ανατομικό πρόβλημα να είχε το μωράκι μου η πρόγνωση είναι κακή. Ενδομητριος θάνατος, θάνατος κατά τη γέννηση ή θάνατος νηπίου... Δεν θα ήθελα να το ζήσω! Ζήτησα συγγνώμη από το KFC μου, το θρήνησα, του ειπα οτι θα το θυμάμαι πάντα. Και σήμερα θ το παραδώσω στον Θειο μου που προσέχει και το μωράκι της ξαδερφη μου! ... Έτοιμη δε θα νιώθω ποτέ, αλλα ξέρω ότι δε θα μπορούσα να κάνω κάτι πάρα πάνω για όσο καιρό ήταν στην κοιλιτσα μ, το πρόσεχα και του μιλουσα, το κορόιδευα, όλα λες κ ήταν  το μικρό μ ανθρωπάκι... Συγγνώμη που σας τα γράφω όλα πρωί πρωί αλλά μετά δε θα ξαναμιλήσω γι αυτό, θα σας ενημερώσω ότι είμαι καλά αλλά θα το αφησω να περάσει.. Πιθανόν να παρω και τον χρόνο μου από το forum... Εύχομαι όλες σας να τα πάτε τέλεια και να έχετε γερά μωράκια.... Να έσπασα τη γρουσουζια.!  Νιώθω τόσο άτυχη γτ είχα μια ιδανική εγκυμοσυνη και τπτ δεν με προετοίμαζε γι αυτό που έρχεται.. Ελπίζω την επόμενη φορά να τα πάω καλύτερα, και να αρχίσω σύντομα να σας ανεβάζω πάλι τα τεστακια μου! @happiness79(δεν ήταν ο γιατρός μας στην εξέταση γι αυτό δεν πήγαν καλά, ειναι όντως γουρλής) 

Φιλάκια κορίτσια μου εγκυουλες και μη, εύχομαι ότι καλύτερο για όλες μέσα από την καρδιά μου και την καρδούλα του μωρού μου που ακόμα χτυπάει! Όλο το βράδυ προσευχομουν για ένα θαύμα, να μου πουν ότι έγινε λάθος! 

Σου εύχομαι και σου αξίζουν μόνο τα καλύτερα από εδώ και πέρα. 

Πάρε το χρόνο σου, μείνε ήρεμη και αισιόδοξη, όσο μπορείς, και κοίτα μπροστά. 

Να μην ξεχνάς, η πιο σκοτεινή ώρα είναι λίγο πριν την ανατολή του ήλιου. 

Να είσαι πάντα καλά. 

❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κοίταξε, κι εγώ νόμιζα ότι θα με δυσκόλευε, όμως καμία σχέση! Είμαι χαρούμενη να τρώω υγιεινά και όπως πρέπει καλύτερα για το παιδί! Απορώ κι εγώ με τον εαυτό μου!!! :lol: Οι πατατούλες είναι και για μένα μεγάλη αδυναμία και είναι το μόνο που κάπως με ενοχλεί που στερούμαι, δεν τις έχω κόψει όμως τελείως γιατί έχω διαβάσει διφορούμενα, οπότε με μέτρο και συμπληρωματικά. Το σπανακόρυζο μια χαρά γίνεται και με το καστανό ρύζι! Θα τη βρεις την άκρη αν χρειαστεί!

Εγώ πάντως τώρα δε το βιώνω ούτε ως δύσκολο, ούτε κατά διάνοια ως ψυχοφθόρο. Αυτά τα άφησα πίσω μου με τη θετική χοριακή. Δε λέω ότι δεν υπάρχουν άγχη και αγωνίες, εννοείται πως υπάρχουν, ζω όμως και τη χαρά και ακόμα την έκπληξη ότι κάτι νέο συμβαίνει! Και προχωράμε... Επειδή η ζωή δεν ξέρεις πώς τα φέρνει και αν έρθει κάτι άσχημο θα είναι κατραπακιά, έχω αποφασίσει ότι όσο πηγαίνει καλά θα είμαι στη χαρά. Βλέποντας και κάνοντας... 

Ωραία για την κυστική ίνωση! Συνταγογραφείται νομίζω μόνο το 75-80%, γι' αυτό μάλλον δεν έκανες το 98% που νομίζω είναι το ανώτερο. Θα μπορούσες να το είχες ζητήσει και να πλήρωνες τη διαφορά. Τώρα δεν ξέρω αν γίνεται. Αν όμως το έχεις έγνοια ας το κάνει ο άντρας σου. Να του συνταγογραφήσουν το ποσοστό που γράφεται και να πληρώσετε τη διαφορά για το υπόλοιπο. Θα μπορούσες πάντως να την κάνεις στο Λαϊκό ή στο Χωρέμειο δωρεάν. Δεν ξέρω αν μπορεί και ο άντρας σου, πιθανόν ναι, αλλά δε το γνωρίζω σίγουρα. 

Ντάξει θα τη βρω την άκρη με το φαγητό, γκρινιάζω αλλά στο τέλος τη βρίσκω τη λύση.

Υγιεινά τρώω γενικά αλλά όταν θέλω να κάνω παρασπονδία τρελαίνομαι αν μου το απαγορεύουν.

Για την κυστική έχουμε κάνει κ τα 2 γονίδια, ένα εγώ κ ένα ο άντρας μου κ είμαστε αρνητικοί, οπότε μένει το μικρότερο ποσοστό που απαρτίζεται από διάφορα γονίδια που είναι πολύ δύσκολο να ελεγχθούν ένα ένα. Μόνο στην αμνιοπαρακέντηση ή στον τροφοβλάστη φαίνεται αν έχει κάτι τέτοιο το έμβρυο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Λυπάμαι πολύ γλυκιά μου... Εύχομαι να έχεις ανατροπή την επόμενη φορά που δεν το περιμένεις! Σου στέλνω μια αγκαλιά ❤

Σε ποιο κέντρο είσαι? Κανονικά ναι, αλλά μήπως δεν ακολουθούν όλοι την ίδια τακτική?

Ευχαριστώ πάρα πολύ....πάντα χρειάζεται μια αγκαλιά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Να ελπίζεις, ψάχνουμε αυτό το ένα καλό και θα έρθει!!!

Προσπαθώ...προσπαθω πολυ...περασαν 5 χρόνια και ακομα ελπίζω.. δεν ξερω για ποσο ακομα όμως...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας.

Νόμισα ότι τα Σικλακουρ καταστέλλουν την ωορρηξία.

Είμαι στην 5 μέρα κύκλου με 2ωοθηλακια (6&9) και ε2 83. Επειδή λέμε να πάμε για ετ( μισοφυσικό κύκλο!), μου είπε να ξεκινήσω 2 Σικλακουρ την μέρα 

Όμως. Μ ενδιαφέρει να μαζέψω και αυτά τα δύο ωοθυλάκια.Πιστευεται ότι μπορεί να τα επιρεάσει αρνητικά;

Τα Σικλακουρ τι υλικό είναι ακριβώς; Οιστραδιόλη η κάτι άλλο; Είναι σαν ελαφρύ φάρμακο διέγερσης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...