Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Little star είπε:

Να σε ρωτησω. Είναι η πρώτη σου εξωσωματική? Μαζί με τον γιατρό αποφασίσατε για βλαστοκυστες? Και για ποιον λόγο αν επιτρέπεται κάνατε εξωσωματική? Τα έμβρυα 3ης μερας τα αποκλείετε?

 

Ναι η πρώτη μου είναι. Ο γιατρός από μόνος του μου είπε ότι τώρα πάμε για Δευτέρα. Οπότε κατάλαβα ότι θα τα πάει για βλαστοκυστες 5ης μέρας. Κάνουμε εξωσωματικη γιατί έχουμε θέμα με το σπέρμα 

πρίν από 38 λεπτά , Penaki είπε:

Λογικό να περιμενες λίγα περισσότερα! Γιατί τα ωάρια ήταν αρκετά, μακάρι να φτάσουν κ τα 5 βλαστοκυστες! Η έστω να φτάσουν τόσα όσα να καταφέρετε με την 1η ετ να αποκτήσετε τα παιδακια σας! 

Αχχχ μακάρι. Το θέλω τόσο πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Kallo είπε:

Ναι η πρώτη μου είναι. Ο γιατρός από μόνος του μου είπε ότι τώρα πάμε για Δευτέρα. Οπότε κατάλαβα ότι θα τα πάει για βλαστοκυστες 5ης μέρας. Κάνουμε εξωσωματικη γιατί έχουμε θέμα με το σπέρμα 

Αχχχ μακάρι. Το θέλω τόσο πολύ 

Σου εύχομαι πραγματικά να φτάσουν όσο το δυνατόν περισσότερα σε βλαστοκύστες. Να είσαι όμως προετοιμασμενη γιατί συνήθως φτάνει το 30 με 40%. Αλλά και 2 να μείνουν είσαι καλυμμένη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleonora85 είπε:

Εγω νομιζω οτι τα παιρνω για να παχυνει το ενδομητριο

Κι εγώ  για αυτόν τον λόγο τα παίρνω. Για 21 μέρες. Ολο το κουτί δηλαδή.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Little star είπε:

Σου εύχομαι πραγματικά να φτάσουν όσο το δυνατόν περισσότερα σε βλαστοκύστες. Να είσαι όμως προετοιμασμενη γιατί συνήθως φτάνει το 30 με 40%. Αλλά και 2 να μείνουν είσαι καλυμμένη.

Σε ευχαριστώ. Αυτό φοβάμαι ότι θα μείνουν 2-3

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια τελείωσε παω σπιτι μ, ολα πήγαν καλά. Ήταν σύνδρομο νταουν 99% θα κάνουμε καρυοτυπο. Η αυχενική την τριτη ήταν 5.5 και σήμερα 6. 

Καλή ξεκούραση γλυκιά μου. Καλό ταξίδι στο φως στην μικρή ψυχούλα... Η σκέψη μου μαζί σου. Εχεις την αγάπη μου και μια σφιχτή αγκαλιά ❤ Οτι θελήσεις είμαι εδώ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Ναι, στην ετ γι αυτό τα παίρνουμε 

Δεν ξέρω. Κι εγώ πρώτη φορά έχω περίοδο από διέγερση. Όμως είμαι στην 2η μέρα και ήδη έχει μειωθεί, δεν κατάλαβα διαφορά από τις άλλες μου περιόδους εκτός από το χρώμα λίγο και την σύσταση.  

Κι εμένα μειώθηκε την τρίτη μέρα όπως συνήθως αλλά δεν σταματά τελείως! Σκέφτομαι ότι ίσως οφείλεται στα φάρμακα για την πάχυνση του ενδομητρίου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ. Αυτό φοβάμαι ότι θα μείνουν 2-3

Και 2-3 να μείνουν δεν είναι άσχημα, θα έχεις δυο προσπάθειες μπροστά σου. Μην σκέφτεσαι από τώρα, μπορεί να τα καταφέρουν και όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

@happiness79 

Κοριτσι μ, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τη συμπαράσταση... Είμαι καλύτερα τωρα. Ο κελ με ηρέμησε, μου είπε ότι 100% το μωρο μ ήταν άρρωστο και 99% είχε σύνδρομο down.. Θα ήταν αμαρτία να το γεννουσα... Δεν το περίμενε να μ συμβεί και για αυτο κάναμε και σήμερα υπερηχο για να το δει με τα μάτια του. Η αυχενική την τριτη ήταν 5.5 και σήμερα είχε φτάσει 6.0 αυξανόταν κ άλλο... Το στειλαμε για καρυοτυπο και είπε να κάνουμε και μεις προληπτικά καρυοτυπο ζεύγους.... Καααιιιι έδωσε πάλι τις τρελές του προβλέψεις για το πότε θα μείνω έγκυος και είπε μέχρι Οκτώβριο. Να δούμε αν θα πέσει μέσα! 

Σε ότι  την αποξεση , εχω πονακια περιοδου και λίγο αιματακι. Νορμάλ για το επόμενο 10ημερο. Η περιοδος θα μ ερθει πιο βαριά με κομμάτια και πονους (να μην ανησυχήσω) και μετα είπε να κάνουμε κάτι που λέγεται σεξ! Το έχω ξεχάσει πως γίνεται να σ πω την αλήθεια. Αλλα ποντάρω στον άντρα μου να βρει τρύπα!! 

Όσο για τον χαβαλε μου, ολα τα δύσκολα έτσι μόνο τα περνάω, αν δεν το κάνω αυτό κάηκα  είμαι ένας άνθρωπος που αμα πάρω τη λύπη μέσα μου κανω μήνες να συνέλθω... Και επίσης έτσι νιώθω αυτή τη στιγμή, θα πίνω απερολ που μου έλειψε. Το ότι έχασα το μωρο μ, δε σημαίνει ότι έχασα και τη ζωή μου. Θα κανω ενα μπεμπακι κάποια στιγμή, γερό ζουμπουρλουδικο και θα το φωνάζω απερολ σπριτζ... :x το  KFC μου έγινε ένα φωτεινό αστεράκι , είχε μαμα που το αγαπούσε απλως δεν μπόρεσε να το γεννήσει, θα χει πάντα παρέα όλα τ άλλα μωράκια που χάθηκαν! 

Αγαπημένη μου Angot, κλαίω και γελάω μαζί! Εχεις τσαγανό και ο Κελ. έχει δίκιο με τις προβλέψεις του για σένα! Το καλύτερο είναι που θα θυμηθείτε αυτό το κάτι που λέγεται σεξ!! Είναι ότι πρέπει μετά το Aperol! Εχεις απόλυτο δίκιο, η ζωή σου συνεχίζεται και μάλιστα είσαι πιο δυνατή τώρα! Θα είσαι ακόμα πιο έτοιμη όταν με το καλό έρθει το Aperol Spritz σου :wub: και θα έρθει σύντομα! Εγώ πιστεύω και νωρίτερα απ' ότι σου είπε ο Κελ. ότι θα έρθει πριν την επόμενη εξωσωματική! Θα κάνετε τις εξετάσεις σας και θα χαλαρώσετε τώρα το καλοκαιράκι που είναι ιδανική περίοδος, θα ευχαριστηθείς και μπάνια! Πάρε το χρόνο σου και κάνε ότι σε βοηθάει για να επουλώσεις την πληγή. Το αστεράκι σου θα σας προσέχει πάντα από ψηλά! Ας είναι αυτή η τελευταία πίκρα και εύχομαι να έρθουν σύντομα πολλές χαρές στη ζωή σας! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

@happiness79 

Κοριτσι μ, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τη συμπαράσταση, όπως και όλες σας... Είμαι καλύτερα τωρα. Ο κελ με ηρέμησε, μου είπε ότι 100% το μωρο μ ήταν άρρωστο και 99% είχε σύνδρομο down.. Θα ήταν αμαρτία να το γεννουσα... Δεν το περίμενε να μ συμβεί και για αυτο κάναμε και σήμερα υπερηχο για να το δει με τα μάτια του. Η αυχενική την τριτη ήταν 5.5 και σήμερα είχε φτάσει 6.0 αυξανόταν κ άλλο... Το στειλαμε για καρυοτυπο και είπε να κάνουμε και μεις προληπτικά καρυοτυπο ζεύγους.... Καααιιιι έδωσε πάλι τις τρελές του προβλέψεις για το πότε θα μείνω έγκυος και είπε μέχρι Οκτώβριο. Να δούμε αν θα πέσει μέσα! 

Σε ότι  αφορά την αποξεση , εχω πονακια περιοδου και λίγο αιματακι. Νορμάλ για το επόμενο 10ημερο. Η περιοδος θα μ ερθει πιο βαριά με κομμάτια και πονους (να μην ανησυχήσω) και μετα είπε να κάνουμε κάτι που λέγεται σεξ! Το έχω ξεχάσει πως γίνεται να σ πω την αλήθεια. Αλλα ποντάρω στον άντρα μου να βρει τρύπα!! 

Όσο για τον χαβαλε μου, ολα τα δύσκολα έτσι μόνο τα περνάω, αν δεν το κάνω αυτό κάηκα  είμαι ένας άνθρωπος που αμα πάρω τη λύπη μέσα μου κανω μήνες να συνέλθω... Και επίσης έτσι νιώθω αυτή τη στιγμή, θα πίνω απερολ που μου έλειψε. Το ότι έχασα το μωρο μ, δε σημαίνει ότι έχασα και τη ζωή μου. Θα κανω ενα μπεμπακι κάποια στιγμή, γερό ζουμπουρλουδικο και θα το φωνάζω απερολ σπριτζ... :x το  KFC μου έγινε ένα φωτεινό αστεράκι , είχε μαμα που το αγαπούσε απλως δεν μπόρεσε να το γεννήσει, θα χει πάντα παρέα όλα τ άλλα μωράκια που χάθηκαν! 

Αχ βρε @Angot να ´ξερες ποσο έχω κλάψει μαζί σου.. και φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη.. εισαι ένα κορίτσι άξιο θαυμασμού και από μενα έχεις αμεριστο! Εισαι παράδειγμα προς μίμηση για τη δύναμη και το σθένος σου! Έκανες ο,τι θα έκανε η κάθε μια μας, ηταν μονόδρομος δυστυχώς.. 

Απο εδώ και πέρα μόνο χαρές, στο χρωστάει η ζωη! ♥️

8 ώρες πρίν, mary1987 είπε:

Καλημερα,τον ειδοποιησα αλλα μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο.υγρα ευτυχως δεν ειχα απλα μου φανηκε περιεργο να ποναω ολη μερα συνεχομενα.Για να ακριβολογω τρομοκρατηθηκα.Ευτυχως σημερα δεν ποναω.

Καλημερα,οχι δεν ηταν ετσι τις εχω μαθει τις κραμπες αυτες τις ξεχωριζω.δν ξερω τρομαξα η αληθεια ειναι,μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο,σημερα περασε.

Άρα θα ήταν τυχαίο γεγονός κορίτσι μου, εμπιστευσου τον γιατρό σου! Ελπίζω να ηρέμησες και να μη σε ξανάπιασε κάτι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , happiness79 είπε:

Αγαπημένη μου Angot, κλαίω και γελάω μαζί! Εχεις τσαγανό και ο Κελ. έχει δίκιο με τις προβλέψεις του για σένα! Το καλύτερο είναι που θα θυμηθείτε αυτό το κάτι που λέγεται σεξ!! Είναι ότι πρέπει μετά το Aperol! Εχεις απόλυτο δίκιο, η ζωή σου συνεχίζεται και μάλιστα είσαι πιο δυνατή τώρα! Θα είσαι ακόμα πιο έτοιμη όταν με το καλό έρθει το Aperol Spritz σου :wub: και θα έρθει σύντομα! Εγώ πιστεύω και νωρίτερα απ' ότι σου είπε ο Κελ. ότι θα έρθει πριν την επόμενη εξωσωματική! Θα κάνετε τις εξετάσεις σας και θα χαλαρώσετε τώρα το καλοκαιράκι που είναι ιδανική περίοδος, θα ευχαριστηθείς και μπάνια! Πάρε το χρόνο σου και κάνε ότι σε βοηθάει για να επουλώσεις την πληγή. Το αστεράκι σου θα σας προσέχει πάντα από ψηλά! Ας είναι αυτή η τελευταία πίκρα και εύχομαι να έρθουν σύντομα πολλές χαρές στη ζωή σας! ❤

Νωρίτερα δε γίνεται θα λείπει ο άντρας μου ταξίδι!  θα πρέπει να το κάνω μ άλλον το παιδί για να βγει το χρονικό περιθώριο πρίν τον Οκτώβριο! :P

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

Νωρίτερα δε γίνεται θα λείπει ο άντρας μου ταξίδι!  θα πρέπει να το κάνω μ άλλον το παιδί για να βγει το χρονικό περιθώριο πρίν τον Οκτώβριο! :P

Δεν ξέρεις πώς τα φέρνει η ζωή, χαχα! Αστειεύομαι! Εντάξει, μάλλον καλύτερα να μη βιαστείτε για να είναι έτοιμο το σώμα σου 100%, όπως σου έγραψαν και αρκετά κορίτσια εδώ. Όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα. Ήταν τρομερή ατυχία αυτή που σας έλαχε, η ζωή σας χρωστάει τώρα πολλά, μόνο χαρές για να έρθει ισορροπία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...