Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλησπερα,να ρωτησω μηπως καποια κοπελα ξερει η το χει παθει,εκανα σημερα υπερηχο διακολπικο,ειμαι 7 εβδομαδων,προς το παρον ολα καλα απλα απο το πρωι που εφυγα απο τον γιατρο ποναω παρα πολυ χαμηλα στην κοιλια ενω πριν δν πονουσα κ λιγο εχω τρομαξει.Ειναι φυσιολογικο να ποναω ολη μερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Effie123 είπε:

Κορίτσια ,κυστικο ωοθυλακιο 35 χιλιοστών , υπάρχει περίπτωση να έχει υποχωρήσει μέχρι την επομενη περίοδο;;η θα μου πάρει κι άλλο κύκλο;;έχει καμία ανάλογη εμπειρία;;

Ναι έχει τύχει σε μένα, μπορεί να φύγει σε έναν κύκλο, συνήθως λένε ότι κάνουν δύο κύκλους να φύγουν. Ενοσω υπάρχει όμως το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις, δυστυχως.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα να ξέρεις. 

Κάνεις φυσικούς κύκλους η διέγερση; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Janie είπε:

Ναι έχει τύχει σε μένα, μπορεί να φύγει σε έναν κύκλο, συνήθως λένε ότι κάνουν δύο κύκλους να φύγουν. Ενοσω υπάρχει όμως το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις, δυστυχως.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα να ξέρεις. 

Κάνεις φυσικούς κύκλους η διέγερση; 

Ναι ,όταν φύγει η κύστη θα ξεκινησω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo said:

Καλησπέρα κορίτσια. Έγινε η ωοληψια σήμερα. Πήραμε 12 ωάρια και ευτυχώς βρήκαμε και σπέρμα. Δεν χρειάστηκε να κάνει βιοψία ο άντρας μου. Τώρα περιμένω αύριο να με παρουν να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. Μακάρι να γονιμοποιηθούν όλα 

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που στο είπα ότι θα είναι παραπάνω;; Αφού φαινόταν απο την Ε2 σου. Άντε καλές γονιμοποιήσεις σου εύχομαι! Να τα πας τέλεια!!!

48 minutes ago, Ero84 said:

Μετά από βιοχημική από διέγερση μου ήρθε 2,5 μέρες μετά την διακοπή φαρμάκων, κ σε μια φίλη στις 3 μέρες 

Και μένα μου ήρθε σήμερα τελικά, 4 μέρες που έχω κόψει τα φάρμακα 

47 minutes ago, Penaki said:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι στην 8η μέρα για προετοιμασία ετ. Στις οδηγίες που εχω λέει πριν την ετ θα γίνει υπέρηχος κ έλεγχος Ε2. Σκέφτομαι λίγες μέρες πριν την ετ να κάνω μόνη μου ή να πω στο γιατρό για TSH, προγενέστερη. Εσάς σας κάνουν έλεγχο κ άλλων εξετάσεων ή μόνο Ε2? 

Την tsh δεν την μέτρησες στην αρχή του κύκλου; Εμένα την μέρα της ετ μου ζητάει πάντα Ε2 και προγεστερονη. Μπορεις να του ζητήσεις αν θες αλλα αν εκείνος δεν το θεωρεί απαραίτητο ίσως δεν χρειάζεται 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2022 at 6:53 ΜΜ, Penaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ. Κ σκεφτόμουν να σε ρωτήσω σε συνέχεια της συζήτησης μας αν βρέθηκε σε εσάς το ίδιο θεμα. Θυμάσαι περιπου σε τι ποσοστο βρέθηκε το ιδιο? Αχ αγχωθηκα είμαι σε προετοιμασια ετ κ το σκεφτόμουν γιατί εμάς στον προεμφυτευτικο δεν βρέθηκε κανένα να έχει το θέμα μου κ ούτε το ίδιο μεταξυ τους. @happiness79 ναι παίζει ρόλο αν βρέθηκε το ίδιο γιατί σημαίνει ότι ανιχνεύτηκε το θέμα κ κυρίως αν είναι αυτό που έχει ο παθολογικος καρυοτυπος του άντρα ή της γυναίκας αντίστοιχα. Στην περιπτωση σας δεν παιζει ρόλο γιατί εσείς δεν έχετε παθολογικο καρυοτυπο. 

Εννοείς ότι ήταν όλα υγιή; Αυτό είναι τέλειο! Στις 6 βλαστοκυστες είχαμε 1 υγιή, 4 με διαφορετικά ευρήματα και άλλη μία παθολογική που το πρόβλημα της μπορούσε να αποβληθεί στον πλακούντα. Δεν μας εξήγησαν αναλυτικά όμως τι εννοούν. Το μόνο που μας είπαν είναι να μην μεταφερθεί με την υγιή. Δυστυχώς την απέρριψα τότε μαζί με τις άλλες και ώρες ώρες σκέφτομαι και μήπως;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα σημερα μπηκαμε στην 7η βδομάδα..ηθελα να ρωτησω εχετε κ εσεις που ειστε εγκυες καποια υγρα μπεζ προς πολυ ανοιχτο καφε; 

Καλησπέρα μπισκοτάκι,εγώ δεν εχω τέτοιου είδους υγρά,μόνο λίγα διάφανα προς λευκά και αυτό όχι συνέχεια. Αν σε φαγουριζει πάντως να μιλήσεις με το γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα μπισκοτάκι,εγώ δεν εχω τέτοιου είδους υγρά,μόνο λίγα διάφανα προς λευκά και αυτό όχι συνέχεια. Αν σε φαγουριζει πάντως να μιλήσεις με το γιατρό σου

Οχι δεν εχω φαγούρα καθολου..ουτε μυρίζουν ασχημα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλό αυτό,αλλά αν ανησυχείς πολύ,μίλα με το γιατρό 

Ο γιατρός μ ειπε το πρωι γιατι εβγαζα κομματια της vasclor μαζι με μαύρα κ μ ειπε πως ειναι παλιο αιματακι που ειχε μεινει πανω κ ν μην ανησυχω δεν ειναι κατι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mary1987 είπε:

Καλησπερα,να ρωτησω μηπως καποια κοπελα ξερει η το χει παθει,εκανα σημερα υπερηχο διακολπικο,ειμαι 7 εβδομαδων,προς το παρον ολα καλα απλα απο το πρωι που εφυγα απο τον γιατρο ποναω παρα πολυ χαμηλα στην κοιλια ενω πριν δν πονουσα κ λιγο εχω τρομαξει.Ειναι φυσιολογικο να ποναω ολη μερα?

Να πονάς τόσο από τον υπέρηχο, δεν το βρίσκω πολύ λογικό και ειδικά αν είναι τόσο εντονος ο πόνος όσο τον περιγράφεις.. συνοδεύεται από κάτι άλλο; Υγρά καφέ, ροζ; Εγω στη θέση σου θα είχα ήδη ειδοποιήσει τον γιατρό μου ίσα ίσα για να μου φύγει η οποια υποψία.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Effie123 είπε:

Δεν ξέρω..για αντισυλληπτικά μου ειπε..σε ποια φάση του κύκλου μπορεί να γίνει η παρακεντηση;;είμαι 12η μέρα.

Δίνουν κ αντισυλληπτικά αλλα δεν ειναι σίγουρο οτι θα φύγει. Σου απανραω στο πμ για τις λεπτομεριες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mary1987 είπε:

Καλησπερα,να ρωτησω μηπως καποια κοπελα ξερει η το χει παθει,εκανα σημερα υπερηχο διακολπικο,ειμαι 7 εβδομαδων,προς το παρον ολα καλα απλα απο το πρωι που εφυγα απο τον γιατρο ποναω παρα πολυ χαμηλα στην κοιλια ενω πριν δν πονουσα κ λιγο εχω τρομαξει.Ειναι φυσιολογικο να ποναω ολη μερα?

Νιωθεις σαν κράμπες;σαν πόνους περιόδου; Αν ειναι ανεκτό ισως ειναι η μήτρα που μεγαλώνει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eirini1986 είπε:

Εγώ την tsh την τσεκαρω συχνά πυκνά γιατί μου κάνει νούμερα.Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω γιατί 2 φορές έκανα με φρέσκιες την πέμπτη μέρα από την ωοληψια και την τελευταία με κατεψυγμένα αλλά σε φυσικό κύκλο μόνο με utragestan..

Την TSH την είδα πριν ένα μήνα που πηγα σε ενδοκρινολογο  παιρνω κ τ4 όμως οπότε είναι ρυθμισμένη. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που στο είπα ότι θα είναι παραπάνω;; Αφού φαινόταν απο την Ε2 σου. Άντε καλές γονιμοποιήσεις σου εύχομαι! Να τα πας τέλεια!!!

Και μένα μου ήρθε σήμερα τελικά, 4 μέρες που έχω κόψει τα φάρμακα 

Την tsh δεν την μέτρησες στην αρχή του κύκλου; Εμένα την μέρα της ετ μου ζητάει πάντα Ε2 και προγεστερονη. Μπορεις να του ζητήσεις αν θες αλλα αν εκείνος δεν το θεωρεί απαραίτητο ίσως δεν χρειάζεται 

Οχι δεν την μέτρησα. Αλλά την μέτρησα περιπου ενα μηνα πριν που πηγα στον ενδοκρινολογο να δω που βρίσκομαι. Κ ήταν οκ. Απλά έτσι μιας κ φτάνουμε στην πολυποθητη ετ ήθελα να είναι όσο μπορουμε τα περισσοτερα ελεγμενα. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

Πραγματικα σκληρη εμπειρια... Να εισαι δυνατη ομως κ ολα θα ερθουν οπως και οταν πρεπει!
Εισαι πολυ μικρη ακομη κ γι αυτο εχεις καθε λογο να εισαι αισιοδοξη!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Εννοείς ότι ήταν όλα υγιή; Αυτό είναι τέλειο! Στις 6 βλαστοκυστες είχαμε 1 υγιή, 4 με διαφορετικά ευρήματα και άλλη μία παθολογική που το πρόβλημα της μπορούσε να αποβληθεί στον πλακούντα. Δεν μας εξήγησαν αναλυτικά όμως τι εννοούν. Το μόνο που μας είπαν είναι να μην μεταφερθεί με την υγιή. Δυστυχώς την απέρριψα τότε μαζί με τις άλλες και ώρες ώρες σκέφτομαι και μήπως;

Ναι θυμάμαι είχαμε μιλήσει κ σε πμ. Όμως αυτή η μια ήταν παθολογικη οπως κ να το κάνεις θα ήσουν με την ανασφάλεια. Όχι εμένα δεν ήταν όλα υγιή. Απλά στα παθολογικά δεν εντοπίστηκε σε κανένα το θέμα που έχω. Ήταν όλα με διαφορετικές χρώμ. ανωμαλίες. Σε εσας στα παθολογικα που είχατε, είχε εντοπιστεί το θέμα του συζυγου σου ή ήτανε τυχαία τα ευρήματα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...